User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
44 sonuçtan 39 ile 44 arası

Konu: Avans vuruntusu,mekaniker arkadaşlar yardım!

gurcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yağın azlığından dolayı bir araba avans vurmaz. Zaten o seviyede yağsız kalan bir arabanın motoru şu ana kadar kırılırdı. Pistonlara grapej yaptıracak kadar yağsız kalan bir motorun yağını istediğiniz kadar değiştirin hiçbirşey elde edemezsiniz.

sülüman
    Misafir
    dikka edersen ben yagın eksikligidden bahsetmedim abi yagın kalitesizlginden itecekleri tam doldurmamamsından bahsetmeye calıstım bide sesin avans oldugunu nerden biliyoruz:????????

gurcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sülüman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dikka edersen ben yagın eksikligidden bahsetmedim abi yagın kalitesizlginden itecekleri tam doldurmamamsından bahsetmeye calıstım bide sesin avans oldugunu nerden biliyoruz:????????
    Şuradan biliyoruz:

Alıntı buffybey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Aracım 2004 Ford Fiesta 1,4 benzinli. Motorum 70,000 km de. Bakımları zamanında yetkili serviste yapıldı. Son 5,000 km dir özellikle düşük devirlerde olmak üzere avans vuruntusu duyuluyor
    Tamam düşük devirde ve yüksek viteste arabayı hızlandırmaya çalışırsam elbette avans vuruntusu yapar ona bişey demiyorum. Ama ufak viteslerde 4000-6000 d/d arasında niye avans vuruntusu yapar peki? Bunları ustaya söyleyince aynen yukardaki cevabı aldım
    Avans sesi ve itici sesi çok farklı şeylerdir. Bilhassa iticiler yada fincanlarda oluşacak bir sorun motor soğukken çok aşırı hissedilir, motor ısınınca azalır, ama kaybolmaz. Bilhassa 4000-6000 devir arası ses yapan, diğer devirlerde ses yapmayan bir itici yada fincan arızası ben görmedim.

sülüman
    Misafir
    ne asmadasın??merak ettimde

buffybey
    Misafir
    Hepinize yeniden merhaba arkadaşlar. İşten fırsat bulup Oktaykan'a salı günü gidebildim. Sorunum çözüldü. Onlar bana bişeyler anlattı ama koca kafam bişey anlamadı.
    Ben sizin gibi mekanik ve parça bilgisine sahip değilim takdir edersiniz ki! Sizin dediklerinizi onlara söyledim. Onların araca yaptıkları ve anlayabildiklerim şunlar; bilgisayara bağladı, 70.000 km bakımı yapıldı, carbon clean yapıldı, yakıtla ilgili bişeyler söyledi, bişeyler taktı söktü denedi, gaz kelebeği mi gaz bişeyimi ne temizlendi. Şu anda aracım ilk günkü gibi oldu.
    Valla sizi pek iyi aydınlatamadım farkındayım, kusurabakmayın Çünkü sizler gibi kafam çalışmıyor ve araçlardan anlamıyorum. Bana yardımcı olan tüm arkadaşlardan Allah razı olsun. Sizlerden yavaş yavaş birşeyler öğreniyorum artık. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Hoşçakalın.

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu uzamasın carbon celan tavsiye ediorum.o konuyla ilgili olarakta belki arkadasımız subaplardan gelen ses belki karıştırmıstır die düşündüm.ama sonuçta aracı görmedim.o yüzden ne desem boş yanlış bilgi verdiysem özür dilerimm
    Allah kazasız belasız ve arızasız binmek nasip etsinn

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)