User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: civic 1.4is yağ ışığı sorunu

alpera
    Misafir

civic 1.4is yağ ışığı sorunu

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi aksamlar.
    Sorunumu anlatayım arabam 170binde lpg li sabahları işe giderken arabanın motor sıcaklığı yükseldiği zaman yağ ışığı bir kaç saniye aralıklarla bazen saniye bile sürmüyor yanıyor sönüyor sanayide kontrol ettirdim bir yer yağ müşürü arızalanmıştır dedi başka bir yer yağ pompasının arızalı olduğunu değiştirilmesi gerektiğini söyledi(her gün aynı durum oluyor araba aralıklarla yağ ışığını yakıyor ) başka bir aradaşın başına aynı durum gelmiş o hem yağ müşürünü hemde yağ pompasını değiştirmiş fakat ışık yanmaya devam etmiş ve o şekilde uzunca bir süre arabaya binmeye devam etmiş benim arabama gelince dediklerine göre eğer motor yağlama yapmıyorsa çoktan yatak sarardı motoru tabiri caizse eline alırdın dediler.Yağ müşürü ve yağ pompası harici bu ikaz ışıgının yanmasını gerektiren bir durum varmı acaba ? yada ne yapmamı tavsiye edersiniz şimdiden tesekkur ederim.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mekanık bır saat baglıyarak yag basıncını kontrol ederek problemı aramaya baslıyabılırsın bence
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

kadirsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorunu çözmeden arabanı daha fazla kullanma derim ben, yağ pompası bu başka bir şeye benzemez
    Bir ölür BİN DİRİLİRİZ...

Varlığım TÜRK Varlığına Armağan Olsun!

alpera
    Misafir
    Teşekkur ederim arkadaslar yardımınız için sanayide dediğin olayı sordum mekanik saat bağlayarak bunu ölçebilirmisiniz diye internette arastırdım sanırım yağın basıncı 1.5 bar olması gerekıyormus fakat aval aval suratıma baktılar birde yağ müşürünün kablosunda acaba bir sıkıntı varsa şase falan alıyorsa bu sekılde sıkıntı yaratırmı acaba?

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orjınal yag fıltresımı kullanıyrsun
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

alpera
    Misafir
    Arabanın yağını ve yağ fililtresini değiştirdim belki filitredendir diye ama bir çözüm olmadı yağ filitresinin orjinal olduğunu sanmıyorum bu arada 10/40 mobil yağ kullanıyorum birde şunu farkettim havalar ısındı eskisi gibi yağ ışığını yakmıyor çok nadir yakmaya başladı.

bLackModeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bende oil plate var yab basıncını olcmen ıcın ıletısım pm ılla olcecem dıyosan
    facebook: hasan serdar şengül
    instagram: hasan_serdar

alpera
    Misafir
    Çok tesekkur ederim dostum.İstanbulda yada sakarya çevresinde tanıdık bir yer varmı acaba arabayı komple bir bakıma soksam ne var ne yok arabada motoruna elektrik aksamına falan baktırabilecek bir yer.

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devirden bağımsız olarak rastgele bir şekilde yağ lambası yanıyorsa ve gerçekte yağ basıncının düşmediğini düşünüyorsanız, yağ lambasını kontrol eden sigorta panelinin arkasındaki ICU(integrated control unit- entegre control ünitesi) kontrol edilmeli. Bu yaşlarda direnç, lehim hataları oluşabiliyor veya board üstünde yanık olabiliyor. Basit elektronik tamiri ile sorun çözülebilir. Yağ pompası, yağ basınç müşürü vs'ye para harcamadan önce bunu muhakkak kontrol edin.

Türkiye'de bunu bilen pek görmedim. Ama komple motor indirip yine de sorunu bulamayan çok gördüm.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

alpera
    Misafir
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devirden bağımsız olarak rastgele bir şekilde yağ lambası yanıyorsa ve gerçekte yağ basıncının düşmediğini düşünüyorsanız, yağ lambasını kontrol eden sigorta panelinin arkasındaki ICU(integrated control unit- entegre control ünitesi) kontrol edilmeli. Bu yaşlarda direnç, lehim hataları oluşabiliyor veya board üstünde yanık olabiliyor. Basit elektronik tamiri ile sorun çözülebilir. Yağ pompası, yağ basınç müşürü vs'ye para harcamadan önce bunu muhakkak kontrol edin.

Türkiye'de bunu bilen pek görmedim. Ama komple motor indirip yine de sorunu bulamayan çok gördüm.

çok tesekkur ederim arkadasımda aynı durumdan muzdaripti yağ pompası ve müşürü değiştirdi ama düzelmemişti benimde bugun ilk işim bu elektronik kısmı kontrol etmek olacak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)