User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Astra J 1.3 Cdti cosmo 95 hp için yorumlarınız

TurboJDM
    Misafir

Astra J 1.3 Cdti cosmo 95 hp için yorumlarınız

Şuan 2 aracımız var biri 2011 model clio grand tour 85 hp modeli bunu satmayı eylülü bekleyip 2013 model Astra j 1.3 cdti cosmo almayı düşünüyoruz. Kullananlar, aracın + yönlerini - yönlerini, yakıt tüketimi, konfor, çekişini gibi yönlerden yorum yaparsanız sevinirim. Birde kullananlardan chip yazılımı bunun dışında + güç alacak parça takanlar oldumu ***** 95 hp olduğu için boş ağırlığı bile 1400 kg olan aracın 0-100 14.7 sn. Türkiyeye getirilmeyen motoru 1.7 dizel 125 hp 0-100 11.5 saniye. Chip'le bu güce yakın güç almak mümkün mü? şimdiden ilginiz için teşekkürler

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    astra J için 1.6 motor gelicek diyolardı ama nedir ne değildir bilmiyorum
    Livestrong

TurboJDM
    Misafir
    Alıntı Livestrong Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    astra J için 1.6 motor gelicek diyolardı ama nedir ne değildir bilmiyorum
    dizel 1.6 motor mu?

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TurboJDM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dizel 1.6 motor mu?
    evet bi kaç kişiden öyle duydum
    Livestrong

halilcan9455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen 1.6 Cdti 105 HP
    Alıntı gokhan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uyması için öncelikle arabada bi beyin olması lazım oda senin arabada yok

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.3 95hp olan motor punto evoda otomatik olmasına karsın cok basarılı. tepkileri diğer 1.3lerle tamamen alakasız sanki 1.6 motor gibi o kadar diyim. hatta full donanım punto evo 1280kg olmasının avantajıyla 0-100 11.7sn ama aynı motor astada nasıl tepki gosterir dersen cokta farklı olacagını sanmıyorum. guzel olur tahminimce

TurboJDM
    Misafir
    Alıntı Livestrong Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bi kaç kişiden öyle duydum
    Alıntı halilcan9455 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen 1.6 Cdti 105 HP
    Ne zaman geliceği konusunda bi bilginiz var mı?

Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.3 95hp olan motor punto evoda otomatik olmasına karsın cok basarılı. tepkileri diğer 1.3lerle tamamen alakasız sanki 1.6 motor gibi o kadar diyim. hatta full donanım punto evo 1280kg olmasının avantajıyla 0-100 11.7sn ama aynı motor astada nasıl tepki gosterir dersen cokta farklı olacagını sanmıyorum. guzel olur tahminimce
    Teknik özelliklerinde 95 olanı 14.7 110 hp olanı 12.7 125 hp olanı 11.5 0-100 leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazık Günah , bu ağır hantal zevksiz araca o paraları vermeyin
    Golf MKVII 1.6 Tdi

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    astraların biraz daha hacimli dizellerini getirsin opel artık... tr ye özel vivaro 1.3 cdti yapıp getiricekler diye korkuyorum

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6cdti ne zaman geleceği belli değil daha doğrusu geleceği bile belli değil 1.3cdti için chip ile 110-115 hp alanlar var daha sert bir yazılımla güç artabilir ancak bence fazlasına gerek yok

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TurboJDM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne zaman geliceği konusunda bi bilginiz var mı?

Teknik özelliklerinde 95 olanı 14.7 110 hp olanı 12.7 125 hp olanı 11.5 0-100 leri
    yok benim yazdıgım 11.7 95lik motoru olan punto içindi. 14,7 ile 11.7 baya baya fark varmıs 100-150kg farka gore

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlamadığım bu araca insanlar 55 ve üstü paralar verirken , rakip araçların teknik verilerini alıp hiçmi incelemiyorlar?Kasası hoş , içi güzel eywallah lakin 1.3 motor saç-baş yolduruyor bu kasada.
    Golf MKVII 1.6 Tdi

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astra J 1.3 CDTI kelimenin tam anlamıyla bir eşşek. 60 milyar verip adamı kangren edecek bir araç almak çok mantıklı olmasa gerek...

halilcan9455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 Cdti
    combo da satışa sunuldu.
    95 ve 105 hp olmak üzere.
    95 hp sadece otomatiklerde var hacimden başka hiçbir farkı yok 1.3 95 liğe göre . Tork da aynı.
    Alıntı gokhan07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uyması için öncelikle arabada bi beyin olması lazım oda senin arabada yok

TurboJDM
    Misafir
    Alıntı efe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazık Günah , bu ağır hantal zevksiz araca o paraları vermeyin
    karar değiştirdik zaten test aracını kullandıktan sonra 85 hp clio grand tour bile bana seri geldi o kadar diyim yani. 1400 kg araba 190 nm benm 1200 kg yakın grand tour 200nm çok saçma bence opel. bizim astra alma kararımız amcamın turbo insigniayı dizeli ile değiştirdik 78 bin tlye edition elegans paket 130 otomatik modelini aldık. sizede astra verelim dediler ondandı düşüncemiz ama şuan vazgeçmiş durumdayız bu fiyata yeni jettalar varmış dizel onları inceliyoruz bu hafta inşallah fethiye başaran bayisinde test aracını kullanıcaz.

Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    astraların biraz daha hacimli dizellerini getirsin opel artık... tr ye özel vivaro 1.3 cdti yapıp getiricekler diye korkuyorum
    yurtdışında 1.7 dizeli varmış ama türkiyeye getirilmiyormuş ötvnin fazla olmasından dolayı

Alıntı devil_berk22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6cdti ne zaman geleceği belli değil daha doğrusu geleceği bile belli değil 1.3cdti için chip ile 110-115 hp alanlar var daha sert bir yazılımla güç artabilir ancak bence fazlasına gerek yok

burdan 1.6 motorun geleceğini duyduktan sonra satış temsilcisine bu soruyu sordum böyle bi bilgimiz yok diye cevap verdi chipte o güçleri almak yerine orjinalinde almak daa iyi bence.

Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok benim yazdıgım 11.7 95lik motoru olan punto içindi. 14,7 ile 11.7 baya baya fark varmıs 100-150kg farka gore
    1.6 105 hp yeni jettada 1400 kg ama 0-100 11.7 saniyede tamamlıyor 10 hp mi bu farkı yaratıyor yoksa şanzuman oranlarımı anlamış değilim şahsen

Alıntı efe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım bu araca insanlar 55 ve üstü paralar verirken , rakip araçların teknik verilerini alıp hiçmi incelemiyorlar?Kasası hoş , içi güzel eywallah lakin 1.3 motor saç-baş yolduruyor bu kasada.
    aynen 64000 tl araca veriyorsun iyi hoş 1.4 motor fieste gelip seni solluyor insan bi güçlü motorulu yapar o paranın hakkını versin diye

Alıntı TorqueTuning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Astra J 1.3 CDTI kelimenin tam anlamıyla bir eşşek. 60 milyar verip adamı kangren edecek bir araç almak çok mantıklı olmasa gerek...
    aynen öyle insigniada öyle 180 hplik turbodan 2.0 cdti 130 hp ve otomatik şanzuma dönünce insigniadan soğudum.

Alıntı halilcan9455 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 Cdti
    combo da satışa sunuldu.
    95 ve 105 hp olmak üzere.
    95 hp sadece otomatiklerde var hacimden başka hiçbir farkı yok 1.3 95 liğe göre . Tork da aynı.
    o sadece ticari amaçlı oda galiba motorunu fiatla ortak üretimmiş yanlış bilmiyorsam.

cmbydr
    Misafir
    Çok yakın bi arkadaşımda var performansı dışında memnun. Yakıtı, konforu ve doluluğu gayet iyi aracın ama açıkcası ben olsam asla almam inanılmaz hantal bi araba hiç bir tat vermez.

fevzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aman dıyıyım bulaşmayın çok hantal bı arac

MEGFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    astra segmentinde çok konforlu fakat dizel motoru herkesin aklını karıştırıyor bazıları yeterli diyo bazıları çok hantal diyo baktım 0-100 hızlanmasına dişli oranları etki ediyo 1 de 40 45 görüyo sanırım 2 de 70 75 gibi rakamlar görüyo bunlar çok kötü mesela 1 de min 50 2 de 80 görmesi lazım o zman 0-100 13.5 filan olur diye düşünüyorum araba kalktıktan sonra nasıl orasını merak ediyorum

John - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sakın, allah korusun, kimseye böyle bir zeval vermesin, yüce isa aşkına ciizıs diyorum bu araç için. hayatımda daha hantal 1 adet araç kullanmıştım o da sanayide eski model atmosferik dizel bir kamyondu.

o kadar para verip alabileceğiniz en kötü araçtır kendisi, sollama falan yapamazsınız kolay kolay mesela. ayrıca şu an aynı motorun corsa daki versiyonunu kullanıyorum. 1.3 dte ecoflex. o dahi inanılmaz hantal bir araç ve yakıt tüketimi hiç te güzel değil, ayrıca garip garip arızalar yüzünden servisten de çıkamıyorum 2800 km deki 0 aracımla.

neyse uzun lafın kısası, doğruca en yakın vw bayisine gidip 1.6 tdi 105hp bir golf alın, donanım olarak çok yüksek bir seviyede olmasa da; o kalite ve güven hissi yeterli. ben opel'in ''alman'' diye sınıflandırılmasına karşıyım. belki hyundai, kia, daewoo gibi araçlarla aynı sınıfta olabilir. kaldı ki kia ile hyundai de kalitelerini inanılmaz arttırıp opel'den çok daha iyi bir konuma da geldiler şu an bence.

naçizane fikrim bu, ama sakın diyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)