User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: 200sx s13 TÜV muayenesi ve koltuk sayısı sorunsalı

MacH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 200sx s13 TÜV muayenesi ve koltuk sayısı sorunsalı

Bugün aracımı vize için İzmir Çiğli Tüvtürk'e götürdüm.
    "Ruhsatınızda yolcu adedi olarak '5' yazıyor(sürücü dahil), ama bu araç '4' kişilik" diyerek ağır kusur verip vizeden bıraktılar.
    Trafiğe gittiğimde aracın dosyasını arşivden çıkardık ve orda da 4+1 yazdığını gördük yani ruhsatta bi hata yok.
    Trafikteki memur Nissan yetkili servise gidip aracın özelliklerini içeren belge getirmemi istedi.

İlk olarak aracı aldığım Karakaşlar servisine gittim, daha ilgilenmeden burda olmaz Kavuklara gidin diyerek gönderdiler. Kavuklar da aynı şekilde bizde olmaz vs diyerek Karakaşlar'a geri gönderdi. Karakaşlar'da da 2000 yılının öncesi araçlara dair hiç bir özellik görünmüyordu. Genel merkeze aracımın bilgilerini attık ve şu anda kaç koltuklu olduğuna dair bi belge atmalarını bekliyoruz ki onlarda da olmayabilir dedi Karakaşlardaki görevli.

E tabi bunu beklicek vakit yok gittim trafiğe geri ve ruhsatı değiştirip '4 yolcu' ya çevirdik.
    Vize işlemleri tabi kaldı evden 8de çıktım trafikten ruhsatı aldığımda saat 5 idi + bu işlemler için 100+ km yol yaptım.

Şimdi esas sormak istediğim 200sx sahipleri böyle bir sorun yaşadınız mı? Sizin ruhsatınızda yolcu adedi kaç yazıyor?

Eğer ki Nissan genel merkezden 5 yolcu diye bir yazı gelsin, TÜV'ün benden çekeceği var..
    "It's not what you drive but how you drive it..."

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MacH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün aracımı vize için İzmir Çiğli Tüvtürk'e götürdüm.
    "Ruhsatınızda yolcu adedi olarak '5' yazıyor(sürücü dahil), ama bu araç '4' kişilik" diyerek ağır kusur verip vizeden bıraktılar.
    Trafiğe gittiğimde aracın dosyasını arşivden çıkardık ve orda da 4+1 yazdığını gördük yani ruhsatta bi hata yok.
    Trafikteki memur Nissan yetkili servise gidip aracın özelliklerini içeren belge getirmemi istedi.

İlk olarak aracı aldığım Karakaşlar servisine gittim, daha ilgilenmeden burda olmaz Kavuklara gidin diyerek gönderdiler. Kavuklar da aynı şekilde bizde olmaz vs diyerek Karakaşlar'a geri gönderdi. Karakaşlar'da da 2000 yılının öncesi araçlara dair hiç bir özellik görünmüyordu. Genel merkeze aracımın bilgilerini attık ve şu anda kaç koltuklu olduğuna dair bi belge atmalarını bekliyoruz ki onlarda da olmayabilir dedi Karakaşlardaki görevli.

E tabi bunu beklicek vakit yok gittim trafiğe geri ve ruhsatı değiştirip '4 yolcu' ya çevirdik.
    Vize işlemleri tabi kaldı evden 8de çıktım trafikten ruhsatı aldığımda saat 5 idi + bu işlemler için 100+ km yol yaptım.

Şimdi esas sormak istediğim 200sx sahipleri böyle bir sorun yaşadınız mı? Sizin ruhsatınızda yolcu adedi kaç yazıyor?

Eğer ki Nissan genel merkezden 5 yolcu diye bir yazı gelsin, TÜV'ün benden çekeceği var..
    aynı durum bizimde başımıza bela oldu, bayramdan önce aynı şekilde geçemedik tüvden, emniyet araç istanbuldan gelmiş diyerek ruhsatta değişiklik yapmadı, yetkili bayiden uyumluluk belgesi midir nedir onu istedi, gittik opele durumu anlattık, ödedik parayı bir hafta sonra ana merkezden cevap geldi, araç iki kişilik diye..
    ç opel corsa c 1.7dti hususi. tabi türkiye ye girişi van olduğu için belge iki kişilik olarak geldi..
    tüv diyor ben muayeneden geçirmem, emniyet diyor ben ruhsatı düzeltmem, opel diyor araç 2 kişilik.......

ben anlamadım nasıl olacak bu iş??
    If you have no LAG, you have no turbo..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim eski aracımda sıkıntı olmuştu, 5 kişilik yazıyordu 4 kemer vardı, ben emniyetten değiştirdim, 1 kemer daha taksam oda geçerdi, kemer takıp başka istasyona gitmek en mantıklı yol olması gerek
    ...

h22ek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim eski aracımda sıkıntı olmuştu, 5 kişilik yazıyordu 4 kemer vardı, ben emniyetten değiştirdim, 1 kemer daha taksam oda geçerdi, kemer takıp başka istasyona gitmek en mantıklı yol olması gerek
    aynısını hb vtec de bende yaşadım.. arkaya bi kemer daha tak sonra devam... nereden para vuracaklarını şaşırdılar spor gastesi
    ## Parental Advisory Excessive VTEC Power ##

ilovedrifting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tr de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan binlerce insan olduğu gibi. Beyni olmadan yetki sahibi olan da binlerce insan var. Bu yüzden yerimizde sayıyoruz. Beyni olmayan insan insiyatif nasıl kullansın. Tr de konu ne olursa olsun prosedür olumsuzluk üzerine kuruludur.

Prosedür = Bir amaca ulaşmak için takip edilen yol

Tr de bu amaç olumsuzluk.

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilovedrifting Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tr de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan binlerce insan olduğu gibi. Beyni olmadan yetki sahibi olan da binlerce insan var. Bu yüzden yerimizde sayıyoruz. Beyni olmayan insan insiyatif nasıl kullansın. Tr de konu ne olursa olsun prosedür olumsuzluk üzerine kuruludur.

altına imzamı atarım

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilovedrifting Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

çok güzel yazmışsın hemşerim aklıma direk şu geldi

kRo_bOy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütün sx ciler yaşadı aynı sorunu denizlidekiler hariç sanırım bizde hiç böle bi sorun olmadı
    Alıntı psikolojikdeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her sx te bir sorun var benimkindede direksiyonu yanlış yere koymuşlar

Alıntı ukku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turboyla atmosferik sarışınla esmer gibidir..
    Hangisini alsan aklın öbüründe kalır

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bendeki iki S13 de de 5 koltuk yazıyor Süper.

h22ek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mechanix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendeki iki S13 de de 5 koltuk yazıyor Süper.
    o zaman arkaya yalandan bi emniyet kemeri bitti gitti satın şu arabaları alın benim gibi sedan dizel ne polis ne muayne vtec i sattım rahatladım yemin ederim
    ## Parental Advisory Excessive VTEC Power ##

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim z3 kişilik , ruhsatta 5 yazıyodu , muayenede adam koltukları mı söktün dedi

Emniyete dilekçe verip yarım saatte almıştım yeni ruhsatı.
    Form > Function

34tb9544 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S2000 aldığımda ruhsatında 5 kişilik yaziyodu sok oldum ruhsatı yeniden değiştirdim 2 kişilik yazdırdım

Daha önce aynı olay basıma. Mini cooper varken geldi aracımda 4 tane kemer var ama ruhsatta 5 kişilik yazıyordu gittim herseyim tamam girdim muayneye tabi gitmeden önce arkaya bir adet sahin kemeri taktım 5 kemer ve ruhsatta 5 kişilik her şey tamam dedim teslim. Ettim arabayı araba cikti kaldınız dedi neden dedim 5 kişilik degil 4 kişilik dedi motor numaran okunmuyo hafif kusur dedi ama motor kodu okunmadan ruhsatın değişmez haberin olsun dedi ne yapicam dedim borusanda okut motor kodunu ordan bana getir evragi imzalat ordan trafiğe git ruhsatı değiştir dedi
    Borusan 150 istedi Çatalca git gel benzin 100 lira 30 lira ruhsat 280 lira tutuyo bi muameleci buldum 50 liraya çözdü isimi burası turkiye unutmayalım para her kapıyı acıyo
    C R M performance

Ersin ÖREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s13 için gecen hafta aynı sıkıntıyı yaşadım. muayneden kaldım. Ruhsatı değiştirdim tekrar girdim muayneye geçtim.

Nissan My Life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hafta s13'umu muayeneye goturdum ,ancak 3 seferde gecebildim bir damla yag sizintisindan muayenemi yaktilar tekrar odeme yaptim,en buyuk problemde koltuk sayisi yolcu adeti oldu , istanbul Nissan'dan aracin ozel bilgilerini iceren kagidi temin ettik 4 kisiliktir yaziyor onun sayesinde gectim ..
    One Love S13 ❤️
    R/C 180sx Drift Body Loading..

' 06 KMM 68 '

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)