User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: vtec2 devir sorunu

erdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

vtec2 devir sorunu

araçta kat iptali 51'lik düz boru orta susturucu iptal yerine vanalı egzoz. sonda orjinal egzozu var. araç lpg 'li. sensör yanıltıcıda mevcut.

araç seyir halinde giderken vitesi boş'a attığım anda devir 1400 e geliyor sabitleniyor 20 km ile giderkende 120 km ile giderkende aynı 1400 de sabit.sadece durduğum zaman 800 e düşüyor problem yok. bunun sebebi ne olabilir. arıza ışığı yanıyor oksijen sensörü hatası veriyor. lpg den dolayı hata verir dediler.

aracı orjinal egzoz sistemindede denedik sorun değişmedi.

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

gokhan035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gaz kelebeginin hemen yaninda rolanti vidasi olucak, onu sıkıcaksın, bazen aracin titresiminden kendi kendine gevseyebiliyo bu sefer iceri rolanti de fazla alinca devir yukseltiyo.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan035 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gaz kelebeginin hemen yaninda rolanti vidasi olucak, onu sıkıcaksın, bazen aracin titresiminden kendi kendine gevseyebiliyo bu sefer iceri rolanti de fazla alinca devir yukseltiyo.
    teşekkür ederim ona baktırıcam ondan ise çok iyi olur. sanayiye gösterdim biri egzoz sisteminden yapar dedi diğeri oksijen sensörün değişmesi gerek dedi. başka biri normal dedi. herkez farklı birşeyler söyledi sanırım doğru cevabı burada bulucam.

DENON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arac boştada olsa hareket halınde ıken rolantı 800 e düşmez , araç normal, gaz kelebegının rolantı vidası kontra somunlu oldugundan gevşeme ımkanı yok

CNC MACHINE WORKS
    CUSTOM TUNE PARTS

daredevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun gaz kelebeği ve rolanti motoru kelebek kirlendiği için tam kapanmıyordur.vidayı elleme sakın önce kelebeği temizle güzelcene benzin ile temizle araç kaç km bilmiyorum ama rolanti motoruda kirlidir onuda temizle sorunu çözemesen başka birşey daha söyleyeceğim daha detaylı bilgi almak istersen 0535 484 41 07 yıldıray arayabilirsin. kolay gelsin
    SPECLERİNİ YERİM SENİN (SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arac boştada olsa hareket halınde ıken rolantı 800 e düşmez , araç normal, gaz kelebegının rolantı vidası kontra somunlu oldugundan gevşeme ımkanı yok
    en azından 1000 devire düşmesi gerek daha öncede aynı araçtan kullandım fakat bunda farklı birşey var. boşa aldığım anda devir 1400 e çıkıyor sabit kalıyor. boğazı würth balata spreyi ile sökmeden üstten temizledik sorun değişmedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı daredevil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun gaz kelebeği ve rolanti motoru kelebek kirlendiği için tam kapanmıyordur.vidayı elleme sakın önce kelebeği temizle güzelcene benzin ile temizle araç kaç km bilmiyorum ama rolanti motoruda kirlidir onuda temizle sorunu çözemesen başka birşey daha söyleyeceğim daha detaylı bilgi almak istersen 0535 484 41 07 yıldıray arayabilirsin. kolay gelsin
    boğazı temizledim fakat sorun değişmedi. araç 130.000 km de. sensör yanıltıcı yok diye yanıltıcı taktık araçta takıldıktan sonra 2 gün boyunca hiç sorunu yoktu sonra tekrar başladı yapmaya.bildiğiniz anadolu yakasında bir usta var ise götürebilirim yeterki sorun çözülsün. yanıltıcı yok ikende aynı sorunu yapıyordu.

By_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorun bendede mevcut yeni aldık vtec 2'yi lpg ayarlarını yaptırdım , kumandalı egzoz mevcut aracı boşa attığımda devir 800'de oluyor normal ayarında frene bastığımda 1100'e sabitleniyor taki durana kadar cumartesi günü tekrar bir ayar kontrolüne gidicem Km 131.000

Sattığım vtec 2'de böyle bir problem yoktu
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bendede mevcut yeni aldık vtec 2'yi lpg ayarlarını yaptırdım , kumandalı egzoz mevcut aracı boşa attığımda devir 800'de oluyor normal ayarında frene bastığımda 1100'e sabitleniyor taki durana kadar cumartesi günü tekrar bir ayar kontrolüne gidicem Km 131.000

Sattığım vtec 2'de böyle bir problem yoktu
    ben egzozdan falandır dedim kat'i taktırdım orta susturucuyu taktırdım sorun değişmedi.yıldıray kardeşimizle görüştüm boğaz kelebeği ve rolanti motorunu temizlersen sorun büyük ölçüde geçecektir dedi.lpg ayarındanda değil ben komple baktırdım

By_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben egzozdan falandır dedim kat'i taktırdım orta susturucuyu taktırdım sorun değişmedi.yıldıray kardeşimizle görüştüm boğaz kelebeği ve rolanti motorunu temizlersen sorun büyük ölçüde geçecektir dedi.lpg ayarındanda değil ben komple baktırdım
    Lpg ayarımı yaptırdıkdan sonra gitti benim sorunum, artık rolanti yerine geliyor. Araç fakir karışım arızası vermişti biraz zengine aldık şuan için hiç bir problem yok bilginize..
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende boğaz kelebeğini temizledim. 1100 e kadar düştü şimdilik iyi ama tam anlamı ile düşmüyor.durduğum zaman 800 e düşüyor bir ustaya sordum normal dedi. geriye rolanti motoru kaldı

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ama zaten honda normalde birçok araç honda değil yolda giderken 10 km den sonra 100-200 hatta 300 devir rolantisini yükseltir bunun nedenide rolantideki devir saimin yeterli olmamasıdır hem önden rüzgar vuruyor radyator soğuyor devir düşük diye devirdaim az olduğundan bu sefer radyatordeki su soğuk kalıyor haddinden fazla soğutuyor yada ciddi şekilde termostadın kapanıp açılmasına belirli süre sonrada bozulmasını sağladığından dolayı bunu tercihe ediyorlar
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)