User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: d2r ve d2s arasındaki fark?

xcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

d2r ve d2s arasındaki fark?

merhaba arkadaşlar laguna 2 deki oem xenon ampüllerinin ikiside ardı ardına söndü. sistemde hata yok kontrol ettik. şimdi ampul alacağım. yakın zamanda mercek dönüşümü düşündüğümden oem ampülümüz philips veya mtec yerine uygun fiyatlı photon ampülleri kovalıyorum ancak d2r ile d2s arasındaki farkı bulamıyorum. şu an ulaşamadığım bir kaynakta d2r ile d2s ampüllerin yapı olarak aynı olduklarını ancak d2r da reflektörlü farlar için üretildiğinden ışığı biraz olsun tutan bir yapının olduğu, d2s de bunun olmadığını okumuştum. aracımın reflektörlü farları çokta başarılı olmadığı için yukarıda anlattığım gibi bir konu varsa diğer sürücülere herhangi bir rahatsızlık yaratacağını sanmıyorum. çünkü farları xenon için tasarlanmış olsada aydınlatma far yapısı nedeni ile gerçekten zayıf.

kısacası 4300k d2r yerine 4300k d2s alsam biraz daha fazla performans alır mıyım? teşekkürler..

abdullahduymaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde bir lagunada bu farlardan eskittik.. d2r ve d2s arasında bulabildiğim ve bildiğim fark,d2s merceğe ihtiyac duyuyor d2r mercege ihtiyac duymayan bir ampul..
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama ilk kuralımızdır önce bunu öğren,ATATÜRK ü sev. Tanı Öğren.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halojen fara xenon ampul takılmış gibi dağınık bir ışık alacaksınız, ışığı odaklayamacaksınız, dağı taşı aydınlatıp kesinlikle karşıdan geleni kör edeceksiniz.

D2s ile daha fazla ışık elde edecekmişsiniz gibi düşünseniz de, önemli olan ışığı aracın önüne düşürebilmek, yoksa yolunuzu aydınlatamazsınız.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    laguna 2 nin farları mercekli olmadığı için d2s değil de d2r takmalısınız
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

tunerviper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elimde d2r philips ampüller var yanlış almışım. 1 hafta kullanıldı istersen uyguna verebilirim.

dhamamcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesajdan anladığım kadarıyla laguna fabrika çıkışı D2R xenon sistemiyle geliyor fakat aydınlatmadan memnun olmadığınız için D2S ampul takmak istiyorsunuz.

D2R sistemler kesilme çizgisini D2R ampullerin üzerinde bulunan siyah kaplamalar sayesinde verebiliyorlar. Reflektörleri de bunun için tasarlanmış durumda. D2S ampuller ise mercekle kullanılmak üzere tasarlanmış ampuller. Eğer D2S takarsanız kesilme çizgisini bozup maalesef karşıdan gelenlerin ve önünüzde gidenlerin gözünü alacaksınız. Aydınlatma performansınız da ışık homojen yayılamadığı için düşecek. Lümen olarak iki ampul de aynı değerlere sahipler. Eğer reflektörünüzde bir kararma, far camlarınızda bir matlaşma yoksa sadece yeni D2R ampul alarak aydınlatma performansınızı arttırabilirsiniz. Çünkü xenon ampuller, halojenlerin aksine ömürlerinin sonuna geldiklerinde ciddi anlamda parlaklık kaybeden bir yapıya sahip. Photon markasını bilmiyorum ancak 0 aldığınız OEM ampuller çok daha parlak olacaktır.

Bu arada Mtec OEM üretici değildir. Sadece bazı serilerinde General Electric tabanlı ampuller kullanır. GE ampuller de OEM olmalarına rağmen Philips-Osram ikilisine kıyasla daha vasattır.

xcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oemden kastım philips idi. Onuda orijinal bulmak mümkün gibi değil. Çoğu satıcı farkında olmadan replika ampul satıyor. Çakma philips alacağıma photon marka alsam diye düşünmüştüm. Haklısınız. D2s ten vazgeçtim.

%100 orijinal philips ampulü nereden temin edebilirim yani malını direk philips ten yada distribütöründen çeken kim var

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    laguna 2 orjinalimiz d2r 4300 kelvin sarı renkte xenon, en uygunu (fiyatperformans) philipsin (replika yada orjinal ikisinide denedim) 8000k d2r ampülü oldu. çok memnunum 2 yıldır kullanıyorum.
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)