User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: E46- SMG I VS SMG II.. özellikle kullananlar varsa lütfen yorum esirgemeyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E46- SMG I VS SMG II.. özellikle kullananlar varsa lütfen yorum esirgemeyin

selamlar arkadaşlar kafama takılan bir iki soru var daha dogrusu merak ettigim.
    s54 motor(e46m3) turbolanırmı? turbolanırsa saglıklı ne güçler alırız yakıt artışı ne kadar olur? masraf durumu nasıl olur.

e46 m3 alırken neye dikkat edilmeli. hangi kilometrede hangi parçası sıkıntı yaratmakta.?

smg I in kronik problemleri?

smg II nin kronik problemleri?

özellikle m3 hastası arkadaşların onerileri çok onemli yakın bi arkadaşımıza yogun sekilde 46m3 arıyoruz.selamlar saygılar hayırlı forumlarr
    LiveFastDieYoung ~

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor m54 değil s54

turbolamak para ile alakalı mert bey'in e46 M3 1000 hp'den fazla para oldukdan sonra güç hertürlü alınır hazır kitleri var yapan servisler var sorun olmaz

arka salıncak dingil difransiyel kontrol edilmeli genelde çatlama hastalığı var

SMG için hiç bişey demiyorum tamamen şans işi

km'sine pek bakma yürüyeni sağlam araba temiz ise bişey olmaz nasılsa turbolama planın var motoru mecburen açacaksın

e46 M3'ü ben olsam turbolamam zaten güçlü güzel bir araç yapacaksanız atmosferik doldurun 6 silindir hayvan gibi devir dönen hacimli M3'e binmek çok daha fazla zevk verir

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bnde hazır konu açılmış iken sorayım smgI ile smgII arasındaki fark edir ? ve smg şanzımanlar son kasada aventador da kullanılan tek kavramalı şanzıman gibimi çalışmaktadır ?
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kodu S54 tür,M54 değil... turbolayan çok kişi oldu, sıkıntı yaşayan da oldu yaşamayan da... hazır HPF kitleri çok popülerdi ama sanırım firmada sıkıntı var bu aralar... SMGI e46M3 de yok, ya 6 ileri manuel ya da SMGII çıkar... ısınır kilitler geç atar vuruntu yapar vs vs... SMGI kadar sorunlu olmasa da bu saydıklarım olabiliyor, bakımları çok önemli, her bakımda şanzuman programları da güncellenmeli bence, adaptasyonlar kontrol edilmeli...

sakın piyasadaki turşulara bakma, 50-60 bine e46M3 olmaz, 330 parasına satılmaya çalışanlardan uzak dur... ben zamanında siyah içi kırmızı man. vites e46M3 e ekspertiz yaptım, 22bin euroluk sadece parça eksiği çıktı... parçaları şahsına munhasırdır, bence bulabilirsen manuel al... benim bütün zamanlardaki favori listemde ilk 5 tedir, çok çok keyiflidir, sorunsuz güzel bir e46M3 tadından yenmez
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Smg1 yalnızca e36m3 sedanlarda var TR de.e46m3 te smg 2 kullanıldı.
    Bu saatten sonra bir elin parmağını geçmeyecek istisna haricinde sıkıntısız smg m3 bulmak çok zor.İyi referansı olan revize edilmiş bir araç bulunursa ayrı.

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Electrohydraulic manual transmission adı üstünde elektrohidrolik sanzıman

Servo Motorlar ile kontrol edilen aslında normal gibi bir debriyajı olan ama robotlar tarafından değiştirilen bir Sanzıman senin debriyaj pedalını arabaya vermilşler

1-2-3 de sanzıman dişlilerinde değil ama debriyajları ve robotlarının geliştirilmesiyle 1-2-3-4-5- diye gidicek olarak düşünülen bir işlem
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor kodu düzeltim için teşekkr ederim. smg vitese adam akıllı bakımını yaptırsam sıkını yaratırmı manuel kullanmaktan bıktım artık.turbolamadan tatdında soft ne gücler alırım heralde bunu en ii olarak ozgün abimz acıklar.
    LiveFastDieYoung ~

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor kodu düzeltim için teşekkr ederim. smg vitese adam akıllı bakımını yaptırsam sıkını yaratırmı manuel kullanmaktan bıktım artık.turbolamadan tatdında soft ne gücler alırım heralde bunu en ii olarak ozgün abimz acıklar.
    arabanın en büyük sıkıntısı 1550 kg lık ağırlığı... CSL bile 1385 kg, yazılım cold air kiti egsoz ile 13-15 hp alırsın biraz daha atak ve güzel olur ama dediğim gibi yol performansı olarak aracı hafifletebilmek daha iyi sonuçlar veriyor...

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıkçası bende e46 m3 düşünüyorum smg vs bunlar halledilir bir şekilde ama

bnm en çok çekindiğim motoru bir yatak vs sarar motora birşey olursa kaça toplanır hiç düşünemiyorum
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    207 rc bile 1400 kg olduguna gore bi m3un 1.5 ton olması pek onemli değildir abim heralde , yazılım ile sadece 40 50 hp alıcagım soylendi yanlış bi bilgimi acaba?
    LiveFastDieYoung ~

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    207 rc bile 1400 kg olduguna gore bi m3un 1.5 ton olması pek onemli değildir abim heralde , yazılım ile sadece 40 50 hp alıcagım soylendi yanlış bi bilgimi acaba?
    yazılımla 40-50? valla çok iyimser, motor zaten atmosferik rekorunu kırdı zamanında, F1 araçlarından sonra hacim-HP oranı en iyi motordu, çok ödül aldı...

motorunu toplayamadığı için servise satan 3-4 kişi oldu çevremde... şunu unutmayın, 50bin liralık 330 un maliyeti ile zamanında 150bin euroluk aracın masrafları bir değildir bakmayın şimdi fiyatlar yaklaştı birbirine...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılımla 40-50? valla çok iyimser, motor zaten atmosferik rekorunu kırdı zamanında, F1 araçlarından sonra hacim-HP oranı en iyi motordu, çok ödül aldı...

motorunu toplayamadığı için servise satan 3-4 kişi oldu çevremde... şunu unutmayın, 50bin liralık 330 un maliyeti ile zamanında 150bin euroluk aracın masrafları bir değildir bakmayın şimdi fiyatlar yaklaştı birbirine...
    suanki aklınla 60bn lira paran olsa 150bn de smg2 bi m3 alırmsn peki abim. stock halde yazılım filtre eksozla biniceksin cok gazlamadan ufak ufakk yürüceksin
    LiveFastDieYoung ~

Gt MotorSports
    Misafir
    Edit. .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    suanki aklınla 60bn lira paran olsa 150bn de smg2 bi m3 alırmsn peki abim. stock halde yazılım filtre eksozla biniceksin cok gazlamadan ufak ufakk yürüceksin
    60bin liralık M3, eğer sahibi sıkışmış acil öldüm bittim satıyorum durumu yoksa 'bence' turşu olma ihtimali yüksektir, 2 ay önce arkadaşımın 2001 330ci sini 52 bin tl den sattık, alan da BMW servisinin sahibiydi emin ol 60bin tl ye alıp yürütebileceğin bir e46M3 ben bilmiyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

öncelikle söyle diyebilirim turbolayabilirsin ama smgnin debriyaj sistemi için Yılmaz Torna

kesinlikle sıkıntı çekmeyeceğin yada söyle söleyeyim minimum sıkıntı çekebiliceğin bir sistem yapabilir ilker abiler debriyajına ondan sonracığıma .9 bar la güzel bir 30 R la güzel güzell Kullanırsın hiçbir sıkıntı çekmeden ama astan söylüyorum ucuz etin yahnisi dersen sonra kafanı taslara vurursun ne yaptım ben die
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stock halde. sıfırlanmış smg ile ne kadar süre kullanablrm ? yani smg kaç binde bi sıkıntı yaratıyo cok gözümü korkuttu bu vites ya
    LiveFastDieYoung ~

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bak SMG yaratmıyor 1 hidrolik kolu smg 2 lerde 2 de her aabanın debriyajı gibi debriyajı bitiyor okadar

kol kolay debriyajda kolay
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sende olmasan napardı bu forum bitanesinn başkannnnnnnnnn
    LiveFastDieYoung ~

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)