User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: jant boyama hakkında lütfen

dogukan_1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

jant boyama hakkında lütfen

ben kendi aracımın kışlık tekerlerinin takılı olduğu orjinal kara jantları boyamak istiyorm neyle boyayabilirim sprey mi neyle veya marka falan bilgi verebilirmisiniz bide ek olarak tekerlerin üstüne beyaz şerit şekiliyo o ve en önemlisi tekerin üstündeki markayi beyaz yapmak belli etmek istiyorum neyle yapılıyo bilen yazabilirmi

I LOVE 106 <3

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlar için,
    Oto boya malz. satanlardan scotch, mat siyah boya, sprey vernik astar ve tiner almalısın. Scotchualıp tüm jantları güzelce bununla zıpmaralamalısın. Daha sonra jantları güzelce su ile yıkayıp kuruttuktan sonra sel. tiner ile sileceksin. Tiner uçtuktan sonra astarı atıp kurumasını beklemelisin. Ufak bir scotch geçip tinerle sildikten sonra boya uygulamalısın. İlk katta komple kapatmasını bekleme. 3 katta ancak kapatır güzelce. İlk katta kapatmaya kalkarsan muhtemel akma vs olur. Boya kuruduktan sonra vernik atılmalı.

Beyaz şeritler aksesuarcılarda var. 14 15 inch jantlar için olduğundan kesin eminim. Markası atlas. Beyaz lastik yanağı diye satarlar genelde

Lastik yazıları için özel kalemler mevcut. Sarı kırmızı beyaz bildiğim renkler. Aksesuarcılarda olmakla birlikte bir ihtimal carrefour yada bauhaus tada bulunabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantlar için,
    Oto boya malz. satanlardan scotch, mat siyah boya, sprey vernik astar ve tiner almalısın. Scotchualıp tüm jantları güzelce bununla zıpmaralamalısın. Daha sonra jantları güzelce su ile yıkayıp kuruttuktan sonra sel. tiner ile sileceksin. Tiner uçtuktan sonra astarı atıp kurumasını beklemelisin. Ufak bir scotch geçip tinerle sildikten sonra boya uygulamalısın. İlk katta komple kapatmasını bekleme. 3 katta ancak kapatır güzelce. İlk katta kapatmaya kalkarsan muhtemel akma vs olur. Boya kuruduktan sonra vernik atılmalı.

Beyaz şeritler aksesuarcılarda var. 14 15 inch jantlar için olduğundan kesin eminim. Markası atlas. Beyaz lastik yanağı diye satarlar genelde

Lastik yazıları için özel kalemler mevcut. Sarı kırmızı beyaz bildiğim renkler. Aksesuarcılarda olmakla birlikte bir ihtimal carrefour yada bauhaus tada bulunabilir.

eyw teşekkür ederim ama boyama biraz sıkıntı sanırım direk siyahın üstüne atsak tutmaz değilmi sadece iyice siyah yapmak istersek olabilir
    I LOVE 106 <3

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne olursa olsun çok fazla kalıcılığı olmuyor direk siyah sprey boya ile boyayıp üzerine de vernik attığınız zaman hiç bir sıkıntı olmaz 3-5 ay götürür sizi..

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dogukan_1987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyw teşekkür ederim ama boyama biraz sıkıntı sanırım direk siyahın üstüne atsak tutmaz değilmi sadece iyice siyah yapmak istersek olabilir
    3 5 oto yıkamadan sonra tekrar boya ister hale gelir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VErnık yarı kuru durumda iken atılır kuruduktan sonra atılan vernıkten hayır gelemz. DAya bilgili uyelerimiz var. Cvp gelecektir.

aliergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ali's Detailing Garage / Erenköy

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hepinize teşekkür ederim arkadaşlar son atılan fotoğraflı anlatım tekniğiyle bi deniycem
    I LOVE 106 <3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunu uygun fiyata ankarada yaptırabileceğimiz bi yer hakkında bilgisi olan varmı
    I LOVE 106 <3

aliergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbulda olsaydiniz yardimci olabilirdim
    Ali's Detailing Garage / Erenköy

HellRot06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dogukan_1987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu uygun fiyata ankarada yaptırabileceğimiz bi yer hakkında bilgisi olan varmı
    Büyük sanayi 1.Cad. de Yıldız jant yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bi bak istersen.
    Golf MK3 Sport - SATILDI.
    Jetta MK3 1.9 TD- SATILDI.
    Golf MK2 GTD...
    -Ne Mutlu Türküm Diyene...
    K.Atatürk.

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar konu açmadım kirlilik olmaması adına;
    Benim de jantlarımı boyama düşüncem var. Clio 4 orjinal jantlar.
    Aklımda plasti dip de var düz boyatmak da var hangisi daha sağlıklı olur bilmiyorum.
    Ben şöyle düşündüm jantı lastikten ayırıp üstüne plasti dip sıkayım diyorum. Yoksa direkt bi yere boyatmak mı daha iyi olur? Direkt boyatınca sonradan boya akıp gidip rezil bir şey olmasından da plastidip sökülür altından orjinal çıkar diyorum? Var mı tecrübesi olan acaba? Nasıl yapsam daha iyi olur?

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı beratyuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar konu açmadım kirlilik olmaması adına;
    Benim de jantlarımı boyama düşüncem var. Clio 4 orjinal jantlar.
    Aklımda plasti dip de var düz boyatmak da var hangisi daha sağlıklı olur bilmiyorum.
    Ben şöyle düşündüm jantı lastikten ayırıp üstüne plasti dip sıkayım diyorum. Yoksa direkt bi yere boyatmak mı daha iyi olur? Direkt boyatınca sonradan boya akıp gidip rezil bir şey olmasından da plastidip sökülür altından orjinal çıkar diyorum? Var mı tecrübesi olan acaba? Nasıl yapsam daha iyi olur?
    Hocam ben forumdan geçen sene politech sökülebilir sprey boya aldım. talimatlarina tam uygun 2 kere boya yaptım sonucu gorsen oturur ağlardın tam bir fiyasko. Sökulmuyorda okadar kötü olduki jantları sattım yeniden sıfır 4 adet aynı janttan aldım. Gecen senede 50 liraydı bir kutusu vernik al kargo vs ucuz biseyde değil plastidip sökülür alttan eski rengide cikar, istediğiniz renge bağlı örneğin hyper silver rengini veren ne boya gördüm nede boyacı
    Konu E46 tarafından (28-11-2018 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Politech gerçekten rezalet bir sökülebilir boya, önceki aracımın ayna kapaklarını boyadım gerçekten leş gibi oldu kurumadan tinerle söktüm. 1 kat plasti dip yaptım işimi gördü ama mat kaldı. Sonra 30 liraya boya aldım, 4 jant ayna kapaklarını boyadım, üstüne boya bile kaldı

Plasti dip çok iyi bir ürün ama ben olsam boyarım, sıkılınca orjinal boyasını alır tekrar geri boyarım

Sökerken plasti dip tam bir işkence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Politech pişmanlıktır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle politech almayın, pişman olursunuz. boyada problemli içinde geldiği şişe de.. ürünü değiştirmek istersiniz kimse sizinle ilgilenmez,rezil olursunuz.
    EserYnd

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Politech değil de direkt plastidiple uygulama yapmayı düşündüm ben
    Ama açıkçası çok emin değilim plastidipten, yani jantları direkt boyatıp sanayide üzerine seramik yapmak da mantıklı gibi geliyor, aklımdaki tek soru sonradan üstüne boyanan boya ile sıkıntı yaşar mıyım? Sonradan boya falan akmasın dökülmesin yani öyle baya rezalet olur bence. Sanırım fırın boya yapılırsa güzel olur ama janta fırın boya yapılıyor mu bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı beratyuksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Politech değil de direkt plastidiple uygulama yapmayı düşündüm ben
    Ama açıkçası çok emin değilim plastidipten, yani jantları direkt boyatıp sanayide üzerine seramik yapmak da mantıklı gibi geliyor, aklımdaki tek soru sonradan üstüne boyanan boya ile sıkıntı yaşar mıyım? Sonradan boya falan akmasın dökülmesin yani öyle baya rezalet olur bence. Sanırım fırın boya yapılırsa güzel olur ama janta fırın boya yapılıyor mu bilmiyorum
    Fırın boya yapılır jant ne renk olacak. Plastidipte olur ama ömrü firin boya kadar uzun olmaz. (Sağa sola surtulmezse 2 sene gibi tahmin ediyorum) Plastidipte uygulama kolaylığı renk çeşitliliği ve sokkulebilme ve maliyet gibi konularda avantajlar var. Dediğim gibi nasil bir renk istediğiniz ve beklentiler cok onemli .
    Ben cabuk sıkılırim sık sık renk degistirim derseniz plastidip.
    Boyatirim bi dahada uğraşmak istemem derseniz firin boya.
    Güncel rakamları bilmiyorum ama fırin boyada 600den aşağı 4 janta el suren olmaz diye tahmin ediyorum.
    Konu E46 tarafından (03-12-2018 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya gun metal olabilir ya da orjinal rengi gri bir ton açığı da olabilir tam renkte emin değilim, kalıcı olsun istiyorum aslında hani boyatayım güzel hoşuma giden renk olsun tekrar değiştirmem aslında ama 600 de biraz çok ya öyle yapacağıma plastidip alıp 1 sene bile gitse 1 sene de tekrar plastidiplemek daha mantıklı gibi geldi şuan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)