User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Gaz kesme ve siyah duman

kemko89
    Misafir

Exclamation Gaz kesme ve siyah duman

arkadaşlar merhaba öncellikle,
    bugün tem üzerinden eve gelirken yüksek hızda aracım hafif sendelemeye basladı 2500 3000 devirlerde devir saatine odaklandım ama herhangi bir gerileme vs göremedim. yaklaşık 10 km sonra birden motor arıza ışığı andı ve anti pol. fautyl hatasını aldım. kenara çekip bir kaç kez stop edip yeniden çalıştırdım ışık söner diye ama fayda etmedi ve sonra yola cıktığımda arac hiçbir viteste veya rolantide 3000 deviri geçmedi 3000 e gelince kilitleniyor sanki yokuş aşağı olsa bile. eve geldiğimde tekrar çalıştırıp devam ettim 3000 deviri geçmeme sorunu düzeldi ama hafif bir şekilde araç gaz kesiyor ve motor arıza ışığı yanım o ***** hatayı veriyor anti pol. fautly. aynı sorunla karşılan var mı? yrnda devam ederse mecbur bilgisayara bağlatıcam. aracım 2007 model peu. 207 1.4 hdi trendy 150.000 km de ve mazotu her zaman aynı yerden alıyorum opetten. ve en son bugun arkadaşım aracta gaz verirken ben egzozun oraya elimi koydum siyah noktalar halinde elime kurum attı.
    şimdiden teşekkürler

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her 1.4hdi'ın başına gelen sıkıntıdır bu. Akla ilk olarak akıimetre geliyor ama çok alakasız şeylerdende çıkabiliyor bu uyarı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 407 1.6 hdi da aynı sorunu yaşamıştım komple beyin tesisat değiştirmek zorunda kalmıştım en son heryerine baktık ama bulamamıştık inş benim ki gibi olmaz

kemko89
    Misafir
    Alıntı bmwberkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 407 1.6 hdi da aynı sorunu yaşamıştım komple beyin tesisat değiştirmek zorunda kalmıştım en son heryerine baktık ama bulamamıştık inş benim ki gibi olmaz
    çogu kişi selenoid sensörü diyor bilmiyorum artık

CasabLanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    partikül filtresi var mı araçta?

GTTD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle aracı bilgisayara bağlatın, hata neymiş orada gösterecektir, sonra hatanın kaynağını araştırırsınız. Bana egr arızası gibi geldi

kemko89
    Misafir
    arkadaşlar bugun peugeot özel servisi dursun ustaya gittim sorunu hallettım sıkıntı hortumdan cıktı hortum yırtılmıs. onu degıstı hic bır sorun kalmadı herkese tavsiye ederim. maslakta yerı 18. sokakta. PARİS oto.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)