User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: vw polo 6n 1,4 16v motorda çiğ yakıt problemi Yardım??

TameR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

vw polo 6n 1,4 16v motorda çiğ yakıt problemi Yardım??

Arkadaşlar 1997 vw polo 1,4 16v (dohc motor)

Sorun şu lpg bakımı ve ayarına gittim bu gün aynı zamanda araç lpg de çok yakıyordu

söyledim genel kontrolden sonra aracın çiğ yakıt yaktığını söyledi lpg ustası. Benzindede durum aynı.

Ayar öncesi LPG de iken ara ara rölantide dalgalanma Stop eder gibi olup geri dönme vardı ayar sonrası bunlar gitti

Birde araç soğukken ilk seferde çalışmıyor

Sorunun neden kaynaklı olduğunu bilen gören duyan yaşayan arkadaşlardan yardım rica ediyorum ??
    REAL MEN USE THREE PEDALS!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lpg setup i duzgun degilse aracin kendi beynindeki yakit ayarlari bozulmus olabilir

Ariza tespit cihazi ile beyni sifirlayin

Ve araci benzinde kullanip tekrar ayarlarina bakin ayarlar duzgunse sorun lpg sisteminde

Ama benzinde duzgun calismiyorsa aracun kendi enjeksiyonuna bakmaniz gerekecek

Dedigim gibi once beyni resetlenip durumu goreceksiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg sistemi resetlendi baştan ayarı yapıldı benzindede çiğ yakma var

Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu 6n kasalarda bogaz kelebegı sıkıntılı olabılıyor onu bı temzılettır veya kendın temızle o zaman belkı duzelır bende de aynı sorun olmustu 6n2 de yaptm duzeldı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TameR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg sistemi resetlendi baştan ayarı yapıldı benzindede çiğ yakma var
    Aracin kendi beynini resetle ve benzinde kullan bir sure hala cig yakiyorsa lpg de sorun yoktur aracin kendi enjeksiyonunda sorun vardir

Arac benzinde duzgun calisirsa lpg de sorun vardir ona gore devam edilir

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ateşleme ile ilgili bir problem varsa da çiğ atıp çok yakıyor. Ateşlemede sorun olmadığından emin olun. Düne kadar bende de benzer problem vardı. Buji yuvasına yağ sızmış külbütör kapağından ve ateşlemede sorun çıkartıyordu. Sızıntıyı hallettim arabanın hem yakıtı hem de gidişi düzeldi. Bundan önce de distribütör ayarı ile ilgili sorun olduğundan aynı şey başıma geldi. Ondan önce de buji kablosundaki kaçaktan dolayı. Kısaca hep ateşlemedeki sorunlardan oldu
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

GTTD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ateşleme ile ilgili bir problem varsa da çiğ atıp çok yakıyor. Ateşlemede sorun olmadığından emin olun. Düne kadar bende de benzer problem vardı. Buji yuvasına yağ sızmış külbütör kapağından ve ateşlemede sorun çıkartıyordu. Sızıntıyı hallettim arabanın hem yakıtı hem de gidişi düzeldi. Bundan önce de distribütör ayarı ile ilgili sorun olduğundan aynı şey başıma geldi. Ondan önce de buji kablosundaki kaçaktan dolayı. Kısaca hep ateşlemedeki sorunlardan oldu

Tam aynısını yazacaktım. Aynı olay benimde başıma geldi, çiğ benzin ve sonuçta buji yuvasında yağ vardı. Temizleyince düzeldi.

Sizin sorununuz da ateşlemede gibi gözüküyor. Buji, buji kablosu, distrübitör ü kontrol etmelisiniz bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GTTD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam aynısını yazacaktım. Aynı olay benimde başıma geldi, çiğ benzin ve sonuçta buji yuvasında yağ vardı. Temizleyince düzeldi.

Sizin sorununuz da ateşlemede gibi gözüküyor. Buji, buji kablosu, distrübitör ü kontrol etmelisiniz bence
    yarın sabah kontrol edicem inşallah sorun bujilerdedir ama ara sıra rölantinin aşırı dalgalanması ve patırtı yapması boşta gaza basınca benimde aklıma buji geldi bu gün

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)