User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Opel Astra F hakkında bilgi talebi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Opel Astra F hakkında bilgi talebi.

Selamlar başlıktan anlaşılacağı üzere şu aralar F kasa Opel Astra alma düşüncesindeyim, Opel hakkında pek bir bilgiye sahip değilim kronik sorunları varmıdır? alırken nelere dikkat etmeliyim, ecotec motorların yağ eksiltme gibi bir kronik sorunundan bahsediyorlar aslı astarı nedir, 1000 km. de 1 lt. yağ ekleyenler olmuş ne boyuta gider bilemiyorum, birde Egr valfi sıkıntısı çıkartabilir deniyor bunlarda iptal edilebiliyor mu, yedek parça sıkıntısının olmadığını ve fiyatlarının uygun olduğunu öğrendim, Bütçem 14 bin lira 4 kapılı bir araç almak istiyorum model ve donanım olarak bu araç bana çok uygun bagajı geniş, çift airbag, klima, abs gibi donanımlara sahip, bulduğum araç kozmetiği güzel 1998 model, 170.000 km, 12,500 lira fiyatı var. Lpg sistemi taktıracağım. Aynı paralara Hyundai accent admire lara bakıyorum ancak pek içime sinmiyor, fikirlerini tecrübelerini paylaşanlara teşekkürlerimi sunarım.
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim bizde var. ilk sahibiyiz. 96 model 1.6 ecotec. çok aşırı sorun çıkartmaz. egr yi iptal edin, trigerini zamanında değişin muhakkak. güzel konforludur, tatlı sert süspansiyonu var. 98 lerde çift hava y. abs klima. elektrikli anten 15 jant ve 4 koltuk başlığı var. yedek parça sorun yok. bence ucuzda.arıza yakmayan map sensörü hatası olabilir onuda 75e değitim en son. rölantde sallanıyorsa değişin gitsin.

edit : egr temizlenip iptal edin.
    edit 2 bizde göze batacak hiç yağ eksitme olmadı.
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler, bulduğum araç 98 model 1.6 GLS, söylediğiniz tüm donanım mevcut araçta, benim kafamı en çok kurcalayan yağ eksiltme sorununun kronik olması biraz soğuttu beni açıkcası, bütçeme göre alabileceğim konforlu sağlam bir araç olabileceğini düşünüyorum.
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YavuzNaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, bulduğum araç 98 model 1.6 GLS, söylediğiniz tüm donanım mevcut araçta, benim kafamı en çok kurcalayan yağ eksiltme sorununun kronik olması biraz soğuttu beni açıkcası, bütçeme göre alabileceğim konforlu sağlam bir araç olabileceğini düşünüyorum.
    katalogda 1000km ye 0,075lt eksiltmesi normal yazıyıor galiba. 7500km de yağ değişiyor. km aşağı çekilmemişse ve motor sağlamsa 0,56lt eder. iki çucuk ortasına hiç düşmedi bizdeki. orj 130000de

kompresyon testinde 12.5 bar çıkmıştı bizdeki
    AmcaPolo

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)