User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: 1997-2001 Honda Prelude Teknik iyileştirmeler ve JDM-USDM aksesuar önerileri...???

DoctoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1997-2001 Honda Prelude Teknik iyileştirmeler ve JDM-USDM aksesuar önerileri...???

- Merhabalar arkadaşlar; aracımla ilgili bazı teknik iyileştirmeler ve 1997-2001 Honda Prelude 2.2 Vti için üretilmiş özel parçalarla ilgili planladığım projeyi artık hayata geçirmek istiyorum. Buna ilk iş olarak OEM jantlarına dönerek başlayacağımı da ifade etmek isterim. Orjinal jantlarım gayet sorunsuz duruyor. Birazcık temizlik ve parlatma işlemi uygulayabilirim...

- Bu projeye; forumda bu konuyla ilgili ve bilgili tüm arkadaşlarımızın bilgileri ve tavsiyeleri doğrultusunda yön vermek isitiyorum. Ayrıca bu konunun aracını daha özel hale getirmek isteyen Honda Prelude kullanıcıları için kaynak ve klavuz olmasını istiyorum. Ben planladıklarımı yazıyorum, sizlerin tavsiye ve önerilerini de bekliyorum...

Aracımla ilgili teknik iyileştirme hususunda

- Brembo fren disk, balata, kaliper ve tertibatları (Wilwood vs. gibi markalar da olabilir. Fiyat kalite oranı önemli)

Brembo Sport 33S50059 Drilled Front Performance Disc Brake Rotors Pair | eBay

- Ön ve arka kule gergileri

Tanabe Strut Bar Front 97 02 Honda Prelude | eBay

Tanabe Strut Bar Rear 97 02 Honda Prelude | eBay

- Bazı arkadaşlarımızın kullanıp tecrübe ettiği şanzıman yağı soğutucusu ilk önceliklerim arasında geliyor.(Güncel parça ve işçilik fiyatı?)

Hayden Transaver Plus Cooler 1677 11 x 7 1 2 x 5 1 2 | eBay

Bu listeye çok sevdiğim Cold Air Intake ve Egsoz sistemi ekleme düşüncem var ancak insan belirli bir misyon ve nosyon sahibi olunca yerleşim alanları içinde rahatça kullanabileceğim bana ve çevremdekilere rahatsızlık oluşturmayacak bir egsoz sistemi olmasını istiyorum. Gece eve geç geldiğimde komşular egsozumuza uyanmasınlar. Dolayısıyla Varex tarzında uzaktan kumanda kontrollü bir sistem daha mantıklı görünüyor. Yada kalitesi ispatlanmış bir egsoz markası olmalı. Aklıma ilk Remus geliyor. Öyle kur gürültü bir egsoz olmasın derinden ve orjinal bir ses isityorum. Cold Air Intake uygulamasında özel ve kaliteli bir kit arayışındayım...

Diğer aksesuar planlarımda ise

- Ön tampon Lip (Ön lip konusunda bir çok model var)

97 98 99 00 01 Honda Prelude P1 Front Bumper Chin Lip Urethane PU Mugen Alike | eBay

- Arka lip? (Yakışıp yakışmadığı konusunda kararsızım, yakışan bir model olduğunda niye olmasın!)

- Yan etek altı spoyler

97 01 Prelude Side Skirts Urethane | eBay

- JDM sis farları

Honda Prelude 97 01 JDM Front Fog Lights Clear | eBay

- Xenon far. Mevcut ön farları da boşa çıkarıp mercekli Xenon far düşüncem var. Xenon kitiyle yapılanlar hem diğer sürücüleri rahatsız ediyor hem de sanırım far camının fazla ısınmasına sebep olarak parlaklığını kaybedip matlaşmasına sebep oluyor.

97 01 Honda Prelude Black LED Projector Halo Headlights Lamps New Pair JDM BB6 | eBay

- Aracımda 2 takım paspas olsa da orjinal ve şık bir pas pas takımına da ihtiyaç var gözüküyor.

Bahsettiğimiz parça ve aksesuarların bir çoğu sanırım Türkiye'de olmayan yurt dışından getirilen ve "ebay" , "amazon" gibi alışveriş sitelerinden alınan ürünler. Daha önce alışveriş yapmış arkadaşların tecrübe ve tavsiyelerini bekliyorum. Ayrıca Türkiye'den bulup satın alabileceğim site veya firmalar önerilerini de bekliyorum.

Ben bahsettiğim parçaların bazılarının fotograflarını ve linklerini paylaşıyorum. Sizlerde tecrübe ettiğiniz yada tavsiye edebileceğiniz ürün önerilerini paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden hepinize teşekkürler...
    Honda Owners Never Drive Another

cagatays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle type-s on panjur

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlısı olur inşallah, aracınız gayet diri duruyor. bence mercekli xenon görüntü olarak çirkin görükebilir, işlevselliği tabi ki tartışılmaz. imkanınız varsa şanzumanı da düze çevirip daha zevkli bi hale getirebilirsiniz. takipteyim

Shinigami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle aracınıza maşallah diyelim ki nazar değmesin. Benimde bir Gen. 5 Hastalığım var eğer mümkünse bana özelden numaranızı atabilir misiniz. Bende almayı düşünüyorum ve sormak istediğim bazı kafamı kurcalayan şeyler var. Kullanıcısı olarak en çok sizin yardımınız dokunur heralde. Öneri olarakda Şu hayalimdeki fotoğrafı gösterebilirim. Özellike Spolier...

Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni motor yapmış sonra ustasıyla çıkıp gazlamış *** dynosuna göre 210 hp olduğuna karar vermişler biz hala çabalıyalım yıl olmuş 2014

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)