User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: E34 M50 Radyatör suyu komple değiştirme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E34 M50 Radyatör suyu komple değiştirme

Merhabalar başlıktada belirttiğim gibi m50 motoru olan aracımın suyunu komple nasıl değiştirebilirim. Değiştirme nedenim suyun rengi biraz sarımsı kahverengi son 1,2 senedir. cappuccino misali. Suya biyerden yağmı karışıyor bilmiyorum ama motorda hiçbir sıkıntı yok. Öyle durduk yere hararet falan yapmıyor fakat eski motor olduğu için yaz aylarında aşırı trafikte haliyle hararet biraz yükseliyor. 22 senelik pislikten mi kaynaklanıyor acaba bilmiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim

fastchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Radyatörün altında tapa var plastik kabın altına doğru o tapayı açıp radyatördeki suyu boşaltabilirsiniz ama aynı zamanda üstten temiz suda ekleyin hava yapmasın
    tabi işlem sonrasında kapağın yanındaki vidayı açıp arabayı çalıştırın hararet yükselsin baya bi bekleyin ve sürekli su ekleyin , varsa su hortumu salın radyatöre doğru ve o vida deliğinden hava çıkıyorsa sistemde hava var demektir , o delikten hiç hava kabarcığı gelmemeli içerideki hava bitene kadar su eklemeye devam edin delikten sürekli su gelmeye başladığında vidayı sıkıp işlemi bitirebilirsiniz

(vidayı açarken ve sıkarken narin olun plastik vida elinizde kalabilir)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka sen çekirdekten yetişme bi manyaksın belirtiyim dedim
    -Now-34 K 3862 E34 5.20 1996 CosmosSchwarz " Sumfang Edition "

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    plastik vidaya dikkat edn dün benim elimde kaldı fast childin dediği gibi yapıcaksınız ama bence 10 20 lira verip bir bilen kişiye değişttittirip birde antifiriz ekletmenizi tavsiye edrim
    Hakkı Can Eryüzlü...

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Havasını alırken arabanın kafasını kriko ile biraz yükseltirseniz daha iyi olur, birde fan termiğinizi kontrol edin, yogun trafikte hararet cıkıyorsa termikde sıkıntı olabilir, arac ısınmıs iken(hararet ortada iken) ve rolantide calısırken gazete kagıdından bir rulo yapıp fanı durdurmaya calısın, fan kolayca duruyorsa termiginiz calısmıyor demektir.
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)