User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: BMW e36 boğaz kelebeği!!!

big_spring - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation BMW e36 boğaz kelebeği!!!

meraba arkadaşlar aslında forumda pek aktif değilim vakit bulabildikçe kısa süreliğine girebiliyorum bazen.
    BMW 93 model 320 coupem var. araçta sıralı sistem lpg var. araç lpgdeyken performansta bi sorun yok ama benzindeyken gaz yemiyor. gaz pedalına dokunduğum zaman 3 4 saniye sonra veya 5 10 metre gittikten sonra ancak toplamaya başlıyor. lpg filtresinden kaynaklancağını düşündüm filtreyi değiştirdim daha önce bi performans düşüklüğü yaşamıştım filtreyi değiştirince düzlemişti. ancak filtreyi değiştirince yine düzelmedi. gecen günde lpg de iken bastım biraz 160 km den sonra içinde gaz olmasına rağmen lpg den benzine geçti.
    üzerinde açık hava filtresi var ve biraz ihmalkar davrandım vaktinde değiştiremedim hava filtresini ve ondan kaynaklı boğaz kelebeğinden kaynaklandığını tahmin ediyorum bu sorunun ve temizletmeyi düşünüyorum ama önce sizinde görüşlerinizi almak istedim durduk yere sağını solunu kurcalatmayım diye.
    şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

aliburma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de 320 var. eğer ateşlemede sorun yok ise boğaz kelebeğini temizlerken hava akış metreyi de temizle. sorun büyük ölçüde hallolur. yağsız kontak spreyi her yerde var. onunla temizle kuruyunca geri tak. tabi hava filtresi de önemli ama ben açık veya orj.hava filtresi arasında tercih yapacak olursam orj.i tercih ederim. buji, bobin falan değiştirdiğimde, orta susturucu iptal ettiğimde denedim ama bi fark görmedim. orjinal filtreye dön ve hava akış metreyi temizle rahat edersin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orjinale dönmeyi düşündüm ama elime nakit geçince halletcem. hava filtresi için komple kit almam gerekiyor kutusu hortumlar vs. aldığım zaman üzerinde açık filtre vardı. ama açık filtrenin ucunu aşağıya sarkıtmıyorum fazla toza toprağa maruz kalmasın diye. şimdilik idareten açık filtreyi değiştirip devam etmeyi düşünüyorum. büyük bi zararın olcağını sanmıyorum açık filtrenin tabi bi daha bu kadar ihmalkar davranmıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lpg de normal benzinde sikinti varsa ayarlarinda problem var olabilir..

Motor sicakken aku negatif kutup basini sokerek aracin kendi beynini resetleyip, sadece benzinde calistirmayi deneyin.. Benzinde calismasi duzeliyorsa ayar ile ilgili sikinti var demektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aga benim maf bozukken basima gelenler bunlar..spor filtre anasini belliyo mafin..temizle biraz duzelir ama orjinale donmedikten sonra biraz zor randiman veriyor..orjinal hava sistemini az hava alicak sekildetasarliyorlar biz komple acinca maf korelip bozuluyor haliyle sunuda tavsiye edeyim faydasi olucaktir spor filtreye girenhava borusunun agzinin yarisini bantla az hava cekip cekis kendini baya toplayacaktir..biz baya fayda gorduk bu sekilde sende dene
    AFR si fakir e ceken adam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün hava filtresini değiştirdim boğaz kelebeği ile hava akışmetreyi temizlettim kısmen çözüldü sorun. eskisi gibi benzinde gaz yememezlik yapmıyor. gaz yiyor ama benzindeki performans hala düşük. bu seferde benzin pompasında bi sorunmu var diye düşündüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor sicakken aku negatif kutup basini sokerek aracin kendi beynini resetleyip, sadece benzinde calistirmayi deneyin.. Benzinde calismasi duzeliyorsa ayar ile ilgili sikinti var demektir.
    negatif kutup başını söktükten sonra beynini resetlemek için ne yapmam gerekiyor?

aliburma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiçbir şey yapmana gerek yok. bir bardak çay iç, iş hallolur. yalnız bundan sonraki adımın, yakıt filtren olabilir. tıkalı ise sıkıntı yapar. ben benzin pompasını da değiştirmiştim ama sorun çözülmemişti. işin içine bir sürü etken giriyor. vanos bile çıkabilir. hiç ısınamadım bu arabaya. bir dolu masraf yaptım ama yine de satacam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    inşallah vanos değildir ya ozaman bide yakıt filtresini değiştireyim benzinide bildiğim yreden alayım bide öle deneyim. evet masrafı fazla ne yalan söyleyim merso ya mı geçiş yapsam diyorum e200 kasa falan yardimlarınız için saolun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)