User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: spor koltuk ayak sorunsali

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

spor koltuk ayak sorunsali

Arkadaslar gectigimiz hafta spor koltuk aldim. Bu hafta monte ettirmek istiyorum. Buna kim ayak yapar ne kadara yapar? Bilen varmidir? Bide onemli soru oturma pozisyonunu biraz alcaltmak istiyorum yeni ayak yaparken bu mumkunmu?
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gunceeeeller
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine guncell
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İleri-geri hareketi olsun istiyorsanız aksaraydan tofaş kızağı alın tanesi 30TL, bu kızaklar genelde direk uymuyor bu yüzden demirciden demir kestirip vida yerlerini ayarlayıp kızaga kaynaklatmanız gerekebilir ama en kolay ve güzel yöntem budur
    Turbo, Piston, Kask, Disk Fren, Amortisör Anahtarlık için ulaşabilirsiniz...
    Taklitler her zaman asıllarını yaşatır...

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı FHN67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İleri-geri hareketi olsun istiyorsanız aksaraydan tofaş kızağı alın tanesi 30TL, bu kızaklar genelde direk uymuyor bu yüzden demirciden demir kestirip vida yerlerini ayarlayıp kızaga kaynaklatmanız gerekebilir ama en kolay ve güzel yöntem budur
    Aynen en kolay yol bu, kendi kızağı üzerine ara parça yaptırmak.

Spor koltuk takınca oturma pozisyonun aşağı inecek zaten, yeterli gelmiyor mu sana?

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz hort olacak ama bu konudada alçaltılmak istenen bir oturma pozisyonu var o sebeple hortlatıyorum.

Benim arabada sandalyede oturur gibi bir pozisyon var ve iğrenç şekilde rahatsız edici. Daha alçağa alıp zemine olduğunca yaklaşmak istiyorum. Şöyle söyliyim,araç tabanında bir yükselti var yaklaşık 7cm,onun üstüne ayaklar monte edilmiş ayakların üstünde kızak var.Kızak hizasındanda 4-5cm yukarda bir oturma pozisyonu var.Yerden yaklaşık 20cm yukarda kalıyorum.
    Sol bacağımın özellikle alt tarafı (koltuğun baldır kısmına gelen kısmı) sanki debriyaja basmak için koltuğun o kısmına bastırmam gerekircesine beni önlüyor.Ayrıca koltuk öne doğru yükseliyor. Ben düz olmasını(yere paralel) ve neredeyse yerde olmasını istiyorum.
    Bunun için ne yapmam gerekir ? Bu pozisyonda araba kullanmak rahatsız ediyor. Golf6 var arkadaşımda uzun süre kullandım koltuğu en dibe alınca çok rahat ediyorum ki gerçekten güzel şekilde alçalabiliyor.

Nedir bunun çözümü ?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Koltuk değiştireceksin, spor modellerin koltukları 5-6 cm daha alçak oturma pozisyonu veriyor. Gökte oturduğun Toyota bile yere gömer yani ae101 ile aynı modelin Levin versiyonu arasındaki fark gibi.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz hort olacak ama bu konudada alçaltılmak istenen bir oturma pozisyonu var o sebeple hortlatıyorum.

Benim arabada sandalyede oturur gibi bir pozisyon var ve iğrenç şekilde rahatsız edici. Daha alçağa alıp zemine olduğunca yaklaşmak istiyorum. Şöyle söyliyim,araç tabanında bir yükselti var yaklaşık 7cm,onun üstüne ayaklar monte edilmiş ayakların üstünde kızak var.Kızak hizasındanda 4-5cm yukarda bir oturma pozisyonu var.Yerden yaklaşık 20cm yukarda kalıyorum.
    Sol bacağımın özellikle alt tarafı (koltuğun baldır kısmına gelen kısmı) sanki debriyaja basmak için koltuğun o kısmına bastırmam gerekircesine beni önlüyor.Ayrıca koltuk öne doğru yükseliyor. Ben düz olmasını(yere paralel) ve neredeyse yerde olmasını istiyorum.
    Bunun için ne yapmam gerekir ? Bu pozisyonda araba kullanmak rahatsız ediyor. Golf6 var arkadaşımda uzun süre kullandım koltuğu en dibe alınca çok rahat ediyorum ki gerçekten güzel şekilde alçalabiliyor.

Nedir bunun çözümü ?

Araç van olabilir mi?Aynı dertten muzdaribim.Bu nedenle araştıma içerisindeyim şu sıralar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)