User Tag List

Sayfa 1153/1195 İlkİlk ... 153653105311031143115111521153115411551163 ... SonSon
22691 sonuçtan 21.889 ile 21.907 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pompanın basıncı rolantide çalışırken 600PSI yani 41 bar felan. Tam gazda denemedim ama deniycem, olmadı dediğiniz gibi serviste kontrol ettiririm.

Sorunumu çözmek nasip olursa sonucu burada paylaşacağım. Teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar pompa basıncına tekrar baktım hem rolanti hemde tam gazda ikiside normal. Rolantide 680-720psi yani 46-49 bar tam gazda ise dip gaz yapar yapmaz 1590 fırlıyor ve sonra 1730psi civarına kadar kademeli şekilde yükseliyor, yani @tuFAN arkadaşın dediği gibi 115 - 119bar arasında. Ben p0087 hatasını her zaman almıyorum sadece motor soğukken ilk kontakta bi öksürükle çalışıyor ve 1dk içinde hatayı verirse veriyor eğer vermediyse motor ısındıktan sonra kapatıp tekrar çalıştırsam bile araç olması gerektiği gibi çalışıyor. Acaba benzin filtrem kirlendiği için ilk kontakta böyle bir şey yapıyor olabilir mi veya "Benzin yüksek basınç algılayıcısı" arızalı olabilir mi ? Benim aklıma şuan için başka birşey gelmiyor.

Alıntı tuFAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzin rail basıncı tam gazda 118-119 bar civarında olmalıdır iyi bir OBD programı yada Peugeot'nun orj. diagnostik cihazıyla değerleri ölçebilirsiniz
    fakat rail basıncı bu değerlerin çok daha altındaysa bilin ki pompa arızalı
    Alıntı orhan_guney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzin basınç pompasını Değerlerine baktır pc bağlat, servis olursa daha iyi olur, boş yere pompaya para verme.

aldatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbuldasın anladığım kadarıyla erkay olsun orhan olsun kalıtelı ustaları olduğunu zannedıyorum onlara bır danıs bence bır usta yardımıyla parcaları sok tak deneyebılırsın ..........

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar P0087 sorunun %90 pompadan olduğunu düşünüyorum. Şöyle anlatayım aracın normal rolantideki pompa değeri 600-700 PSI olması gerekiyor. Araci gün içerisinde kullanırken pompa değeri stabil ve hiç arıza yakmıyor, ancak park edip motor soğuduktan 6-7 saat sonra çalıştırdığımda ilk kontakta pompa değerim 80-100 PSI çıkıyor ve arıza yakıyor sonrasında araç 2bin devri geçmiyor ama aracı bir kez kapatıp tekrar çalıştırdığımda pompa değeri normale dönüyor ancak arızayı OBD ile silmeden arıza sönmüyor ama aracın gidişinde ve çekişinde sorun yaşanmıyor. OBD cihazım araca sürekli bağlı durduğundan arıza verdiğinde şimdilik aracı kapatıp tekrar çalıştırıyorum ve OBD ile arızayı siliyorum. Anlayacağınız pompayı değiştirmem gerekecek. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Alıntı tuFAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzin rail basıncı tam gazda 118-119 bar civarında olmalıdır iyi bir OBD programı yada Peugeot'nun orj. diagnostik cihazıyla değerleri ölçebilirsiniz
    fakat rail basıncı bu değerlerin çok daha altındaysa bilin ki pompa arızalı
    Alıntı orhan_guney Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzin basınç pompasını Değerlerine baktır pc bağlat, servis olursa daha iyi olur, boş yere pompaya para verme.
    Alıntı aldatmaca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbuldasın anladığım kadarıyla erkay olsun orhan olsun kalıtelı ustaları olduğunu zannedıyorum onlara bır danıs bence bır usta yardımıyla parcaları sok tak deneyebılırsın ..........

Turboğuz54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler hayırlı akşamlar sormazsam çatlıcam 207 rc düşünüyorum kısmetse alıcam arac hakkında hiç bilgim yok donanım olarak harika bi arac ama aracın genel olarak sıkıntısı varmı dikkat etmemiz gereken şeyleri nelerdir motor içine girmede stage 2 veya 3 yapsak sıkıntı cıkarırmı acaba genel olarak bilgi vercek arkadaş varsa cok makbule geçer

İstanbulStock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağlıklı bir araç bulursan düşünmeden al derim

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Turboğuz54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler hayırlı akşamlar sormazsam çatlıcam 207 rc düşünüyorum kısmetse alıcam arac hakkında hiç bilgim yok donanım olarak harika bi arac ama aracın genel olarak sıkıntısı varmı dikkat etmemiz gereken şeyleri nelerdir motor içine girmede stage 2 veya 3 yapsak sıkıntı cıkarırmı acaba genel olarak bilgi vercek arkadaş varsa cok makbule geçer
    Merhaba,

sıkıntılarla ilgili ilk sayfayı okusan THP motorlarda neler yasandı çözümleri ve neler çözüldü hepsi net açıklanıyor.
    yinede okumam diyorsan kısaca ilk THP'lerde oluşan sorunlar 2008 sonrası araçlarda zaten güncellenerek çözüldü.
    sağlıklı bir araç alırsan stage4de bile motor içine girmeden 280-300hp aralığında sorunsuz koşabilirsin.

örnek çok fazla var stage2-3 olarak. stage4de senelerdir motor içi yapılı olsun olmasın koşan araçlarımız var.
    motor içine girilmiş DEV (RC) -VS (RC)
    motor içi stock olan CTM (RC) - JN (GT) - YN (LeMans)
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar merhaba ben de kısaca 208 GTİ için görüşlerinizi sormak isterim. 206 GTİ dan sonra biraz da aile tavsiyesi ile honda cıvıc aldım ama aklım ve gönlüm PUG da, bir çok kişinin Polo GTİ tavsiyelerine rağmen tekrar aslana dönüş yapıcam. 208 GTİ bakıyorum. THP 200 lerde motor içine girmeden alınan sonuçlar nedir? teşekkürler

gokayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    polo GTİ < 208 GTİ always
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

beakmenek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ben de kısaca 208 GTİ için görüşlerinizi sormak isterim. 206 GTİ dan sonra biraz da aile tavsiyesi ile honda cıvıc aldım ama aklım ve gönlüm PUG da, bir çok kişinin Polo GTİ tavsiyelerine rağmen tekrar aslana dönüş yapıcam. 208 GTİ bakıyorum. THP 200 lerde motor içine girmeden alınan sonuçlar nedir? teşekkürler
    Modifiye hakkında pek fikrim yok. Ancak stock hali ile gayet keyifli araç
    2004 wrx
    --
    208 GTI

SHOCKİNG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar hayirlisiyla bende araniza katılıyorum. 34uv3883 plakalı araç için bugün kapora verdim. Hayirlisiyla yarın satışını alıyorum. Fakat araçla ilgili kafamda soru işaretleri var.

1. Aracın geçmişini bilen eski sahiplerini tanıyanlar var mı ?

2. Aracın lambda sensör ışığı yanıyor. Sahibi peugeot berke ye götürmüş katalizator arizasindan yandığını söylemişler ?

3. Aracı sanki birsey sikiyormus gibi 175 hp nin hakkını veremediğini hissettim.lambda isiginindan kaynaklandığını düşünüyorum.

4. Araç çalışırken debriyaj a basmadigim zaman bir ses geliyor hafif çık çık diye hafiften ayağımı pedal degdirdigimde sesi kesiyor sebebi ne olabilir ?

Yardimci olabiliceklere şimdiden teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,

simdiden hayırlı olsun diyelim. 208GTI sadece egsoz ile beraber 5hp güç alıyor hiç biseye dokunamdan, filtre dv ile desteklersen daha keyifli olacaktır.
    yazılım konusunda ;sadece yazılımla tekerde 205hp(stock 170hp) yaklasık krankta 230hp, 315nm tork alınabilir kaliteli bir benzinle (98 oktan).

Alıntı SHOCKİNG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar hayirlisiyla bende araniza katılıyorum. 34uv3883 plakalı araç için bugün kapora verdim. Hayirlisiyla yarın satışını alıyorum. Fakat araçla ilgili kafamda soru işaretleri var.

1. Aracın geçmişini bilen eski sahiplerini tanıyanlar var mı ?

2. Aracın lambda sensör ışığı yanıyor. Sahibi peugeot berke ye götürmüş katalizator arizasindan yandığını söylemişler ?

3. Aracı sanki birsey sikiyormus gibi 175 hp nin hakkını veremediğini hissettim.lambda isiginindan kaynaklandığını düşünüyorum.

4. Araç çalışırken debriyaj a basmadigim zaman bir ses geliyor hafif çık çık diye hafiften ayağımı pedal degdirdigimde sesi kesiyor sebebi ne olabilir ?

Yardimci olabiliceklere şimdiden teşekkür ederim
    oncelikle hayırlı olsun

lambdadanda yapabilir, elektrovanalarınıda kontrol ettirmende fayda var(yazılımsız araç için konusursak, yazılım varsa yazılımdanda kesme yapabilir aracın, kasılıp yürümeme olayı). debriyajdan gelen ses motor alt takozu olabilir, bas çekte lık luk ses yapıyorsa.

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selam arkadaşlar elimde 207 den çıkma arızalı pompa mevcut içine walbro tarzı yüksek basınçlı veya etanol destekli pompa takılarak ar-ge yapabilirsiniz uygun fiyata vericem bilginiz olsun.
    Dr.Ecu AntaLya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,

simdiden hayırlı olsun diyelim. 208GTI sadece egsoz ile beraber 5hp güç alıyor hiç biseye dokunamdan, filtre dv ile desteklersen daha keyifli olacaktır.
    yazılım konusunda ;sadece yazılımla tekerde 205hp(stock 170hp) yaklasık krankta 230hp, 315nm tork alınabilir kaliteli bir benzinle (98 oktan).

oncelikle hayırlı olsun

lambdadanda yapabilir, elektrovanalarınıda kontrol ettirmende fayda var(yazılımsız araç için konusursak, yazılım varsa yazılımdanda kesme yapabilir aracın, kasılıp yürümeme olayı). debriyajdan gelen ses motor alt takozu olabilir, bas çekte lık luk ses yapıyorsa.
    İlginiz için teşekkür ederim. Araçta yazılım yok sadece Sprintbooster ile s3 dump Valve mevcut. Şuan yetkili servisdeyim bakalım komple Expertiz yapilicak. Merakla bekliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

arkadaşlar ds3 1.6 thp 2010 modeliyli 2011 de güncellenen modelin arasında cok fark var mı? motor içi farklılıklar war olduğu söylenmiş ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SHOCKİNG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginiz için teşekkür ederim. Araçta yazılım yok sadece Sprintbooster ile s3 dump Valve mevcut. Şuan yetkili servisdeyim bakalım komple Expertiz yapilicak. Merakla bekliyorum
    s3 dv'yi at gitsin.. yazlım yoksa hiç gerek yok..
    s3 komple dv olarakmı takılı yoksa içimi takılı? sadece içi takılıysa basınc tutamıyor malesef. komple dv olarak takman lazım. aslına bakarsan stock dv kullanman daha mantıklı, sorunsuz basınc tutuyor oda. tek problem yüksek basınçlarda ısıdan sertleşen diaframın yırtılmasıydı ki oda yazılımsız araçta uzun yıllar demek stock dv'ye geç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlgi ve alakaniz için çok teşekkür ederim. Aracı almaktan expertiz sonrası vazgeçtim. Kısmet değilmiş. Rc lemans aramaya devam. Tekrar teşekkür ederim

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forge DV isteyen yok mu ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    simdiden hayırlı olsun diyelim. 208GTI sadece egsoz ile beraber 5hp güç alıyor hiç biseye dokunamdan, filtre dv ile desteklersen daha keyifli olacaktır. yazılım konusunda ;sadece yazılımla tekerde 205hp(stock 170hp) yaklasık krankta 230hp, 315nm tork alınabilir kaliteli bir benzinle (98 oktan).
    -egzoz olarak kat iptali ile mi 5hp güç artışı sağlanıyor, peki +cat back olarak iyi bir egzoz kullanılsa sonuçlar nasıl olur?
    -dv olarak öneriniz Forge mi yoksa HKS mi olur HKS nin daha sesli olduğunu düşünüyorum peki performans açısından tavsiyeniz ne olur?
    -208 ler de interooler ın çok yetersiz olduğundan bahsediliyor std araca sadece Forge i.c ile +25hp alınabildiğini gördüm forgenin sayfasında. i.c için tavsiyeniz ne olur
    turbo değişimi yapılsa motor içine girmemek şartı ile max tavsiyeniz ne olur?

teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)