User Tag List

Sayfa 1154/1195 İlkİlk ... 154654105411041144115211531154115511561164 ... SonSon
22691 sonuçtan 21.908 ile 21.926 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

aldatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi geceler 207 rc orjinal alarm nasıl kapanıyordu ............

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alarmın 2 fonksıyonu var sessız alarm, seslı alarm anahtardan kapatabılırsın sessız konumdayken alarmın kırmızı ısıgından aktıf olup olmadıgını anlayabılrısın .
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -egzoz olarak kat iptali ile mi 5hp güç artışı sağlanıyor, peki +cat back olarak iyi bir egzoz kullanılsa sonuçlar nasıl olur?
    -dv olarak öneriniz Forge mi yoksa HKS mi olur HKS nin daha sesli olduğunu düşünüyorum peki performans açısından tavsiyeniz ne olur?
    -208 ler de interooler ın çok yetersiz olduğundan bahsediliyor std araca sadece Forge i.c ile +25hp alınabildiğini gördüm forgenin sayfasında. i.c için tavsiyeniz ne olur
    turbo değişimi yapılsa motor içine girmemek şartı ile max tavsiyeniz ne olur?

teşekkürler
    merhaba,

-komple egsoz olarak bahsetmiştim, dp+düz orta+son susturucu değişimi
    -dv olarak hiçbişey önermem bana sorarsanız, stok yeterince güzel tutmakta stage3'e kadar, ama illa alınacaksa forge ve hks arasında seçimim forge olur.
    -evet intercooler yetersiz, stage1 aracımda 3-4 gaza oturmamda 4 ortalarında 66C iat gördüm cooler cok kapalı yerde kalıyor. bana sorarsanız forge un sitesindeki hp değişimlerine okadarda inanmayın. cooler upgrade şart ama sadece cooler ile +25 hp alınabileceğini sanmıyorum, yarış yakıtı vb kullanılarak yapılan değerler gibi geliyor. 208'de intercooler biraz sıkıntılı ön tampon olarak baktığınızda hava alacağı yer çok fazla yok. ama forge sitili herhangi bir cooler iş görecektir diye düşünüyorum. seat sport biraz kesme biçme istiyor, halbuki custom sağlam materyalden güzel bir cooler yaptırabilirseniz tampon içinde yaklasık 9LT'lik bos alan var coolar için. seat sport 7LT olduğunu göz önünde bulundurursanız yeterince alanımız var
    -turbo değişiminde motor içine girilmeden Allure serisinde 280-300 hp aralığına ulasabilirsiniz (207 GT-RC-DS3 ile aynı altyapıyı kullanıyor motorda), GTI konusunda (yada THP 200'de) herhangi bir uygulama şuan için bilmiyorum.
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Hakan-N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    THP motorlarda Benzin regülatörü ve yağ radyatörü tarzında bişeyler deneyen oldumu hiç veya nasıl sonuçlar verebilir ?
    DR.ECU

SAFKAN Le Mans

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar yeri degil belki ama aracim satiliktir ilgilenen olursa ozelden yazabilir hatasiz gt forged motorlu siyah renk detaylari telefonda gorusebiliriz foto ekleyemedigim icin konu acamiyorum

snngngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba. 2008 mini s aracımda basınç sorunu yaşıyorum. aracımdaki ekstralar; alta intercooler-kn intake-hybrid gtx turbo-jcw bujiler-forge dv- custom dp- aem meth v2 var. basınç bazen direk kayboluyor atmosferik gibi oluyor arıza yakıyor. diğeri ise 2 de oturduğumda gaza ivme çok iyi 3 te öyle ancak 4 e attığımda arkadan biri tutmuş gibi güç aniden gidiyor ve arıza yakıyor. arıza kodu okunmuyor silince tekrar yürümeye devam ama 4. vites te hiç yürüyemedim henüz. aracın yazılımını özgün abi yaptı. motor içi sıfınlandı- sente yerinde- boost control valve değişti bir sürü parça sıfırlandı ancak hala çözemedim. bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
    E36 M50 N / A PROJECT
    ALPINESTAR KW - ST SUSPENSIONS TR

VteC_MaNiaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sinan yakıt basınç pompasına baktınız mı ? minilerde ve ds3lerde en sinsi arzıalardan biri..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VteC_MaNiaC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinan yakıt basınç pompasına baktınız mı ? minilerde ve ds3lerde en sinsi arzıalardan biri..
    yırtık boru yüzündenmiş
    E36 M50 N / A PROJECT

gokayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snngngr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yırtık boru yüzündenmiş
    Neredeymiş yırtık ?
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,

-komple egsoz olarak bahsetmiştim, dp+düz orta+son susturucu değişimi
    -dv olarak hiçbişey önermem bana sorarsanız, stok yeterince güzel tutmakta stage3'e kadar, ama illa alınacaksa forge ve hks arasında seçimim forge olur.
    -evet intercooler yetersiz, stage1 aracımda 3-4 gaza oturmamda 4 ortalarında 66C iat gördüm cooler cok kapalı yerde kalıyor. bana sorarsanız forge un sitesindeki hp değişimlerine okadarda inanmayın. cooler upgrade şart ama sadece cooler ile +25 hp alınabileceğini sanmıyorum, yarış yakıtı vb kullanılarak yapılan değerler gibi geliyor. 208'de intercooler biraz sıkıntılı ön tampon olarak baktığınızda hava alacağı yer çok fazla yok. ama forge sitili herhangi bir cooler iş görecektir diye düşünüyorum. seat sport biraz kesme biçme istiyor, halbuki custom sağlam materyalden güzel bir cooler yaptırabilirseniz tampon içinde yaklasık 9LT'lik bos alan var coolar için. seat sport 7LT olduğunu göz önünde bulundurursanız yeterince alanımız var
    -turbo değişiminde motor içine girilmeden Allure serisinde 280-300 hp aralığına ulasabilirsiniz (207 GT-RC-DS3 ile aynı altyapıyı kullanıyor motorda), GTI konusunda (yada THP 200'de) herhangi bir uygulama şuan için bilmiyorum.

eskiden biz ve benzer yaştaki arkadaşlarımız 106-206 GTİ kullanırdı(özellikle 1998-2004 döneminden bahsediyorum). O yıllarda araçlar çok pahalı olmadığı için üniversite sınavını kazanan babasına gidip karşılığını isterdi. Arabayı alınca da hemen K&N filtre + cat iptal + catback yapardı. Sonra hemen piyasaya :-) ancak özellikle son dönemde araç fiyatlarının artması ve ekonomik şartların zorlaşması ile son dönemdeki GTI kullanıcılarının birçoğunun daha sakin kullanımı tercih eden, aile babaları yada +35 yaş kullanıcıları olduğunu görüyorum :-)
    sahibinden deki 208 GTI ların neredeyse hepsi ile konuştum çoğu std kullanıyor ve araçları çok zorlamadığını düşünüyorum. Dolayısıyla THP 200 ler için hard uygulamalar yapılmaması sebebini buna bağlıyorum.

aslında sadece i.c ile +25hp gerçekten iddialı bir veri ancak ben Forge nin sayfasında şunları okuduktan sonra +25 diye yazdım ki (200std+25) eğer gerçekten böyle ise olma ihtimali olabilir diye düşünüyorum. test aracı için 190+34 olmuş :-)

Product Description
    The stock intercooler on the 208 GTi is the same compromised side mount intercooler used on the 207 GTi so we know its not up to the job even on a stock car. On a remapped engine with the stock intercooler we were seeing inlet temperatures of 105 deg C (215 deg F) – the highest we have recorded on any car ever! This has a huge detrimental effect on power and torque

Intake temperature dropped form 105 deg C to 45 deg C - a drop of 60 deg
    Power went from 190bhp to 224 bhp – an increase of 34bhp
    Torque went from 222 lbft to 244 lbft – an increase of 22 lbft

http://www.forgemotorsport.co.uk/Fro...uct--1030.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokayy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neredeymiş yırtık ?
    şu plastik spiral şeklinde ki boru

E36 M50 N / A PROJECT

ErK_aY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yag buhar hortumundanmıymıs yanı aracın kasılması gitmemesi... ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +21919 aynısını sorucaktım tam
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende çok merak ettim ?
    Alıntı ErK_aY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yag buhar hortumundanmıymıs yanı aracın kasılması gitmemesi... ?
    DRİLL
    Dr.Ecu

serti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ buhar hortumundan olması imkansız gibi.çünkü yağ buhar hortumunun emmeye bağlandığı kısımda sadece vakum mevcut..o delik sadece tek yönlü..gaza basıldığında basıncın dışarı cıkmasını engelleyen bir sistem var..şahsen ben yağ buhar hortumunu komple iptal ettim..krank hortumu ile birleştirip arabanın altından saldım ..hortum kaynaklı olsa idi aynı sorunları bizde yaşardı..ha şu olabilir emmedeki o delikte dışarı kaçak vardır olabilir..o hortumda eğer basınç olsaydı direk üst kapağa giderdi ve sıkıntı yapardı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor soğukken aracı tutan birşey var ve soğukken biraz gaza yüklenince motor böğürmeye başlıyor (tam olarak atmosferik arabaki açık hava filtre sesi gibi) 2.5-3 K devirden sonra yürüyor ama o devirlere kadar gaz yememe ve bağırma var fakat sadece soğukken oluyor bunlar araba ısınınca tekrar normale dönüyor.Ayrıca rölantide hafif titreme mevut. Sebebi ne olabilir ?
    73K Kmde 207 GT zır stock.
    - Katalizör tıkalıysa yapar mı bunu ?
    - Lambda sensörüyle alakalı olabilir mi ?

+Sente yaptırıldı
    + Baskı balata yeni
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokayy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor soğukken aracı tutan birşey var ve soğukken biraz gaza yüklenince motor böğürmeye başlıyor (tam olarak atmosferik arabaki açık hava filtre sesi gibi) 2.5-3 K devirden sonra yürüyor ama o devirlere kadar gaz yememe ve bağırma var fakat sadece soğukken oluyor bunlar araba ısınınca tekrar normale dönüyor.Ayrıca rölantide hafif titreme mevut. Sebebi ne olabilir ?
    73K Kmde 207 GT zır stock.
    - Katalizör tıkalıysa yapar mı bunu ?
    - Lambda sensörüyle alakalı olabilir mi ?

+Sente yaptırıldı
    + Baskı balata yeni

lambda sensöründen yapar bende de oldu makinaya bağladık sinyaller yanlıştı değiştim düzeldi
    E36 M50 N / A PROJECT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lambda bu motorun hayatı