User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: BRAVO HGT alınırmı?

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlıklı bir HGT

Sağlıklı bir CRX

CRX rahat rahat alır

HGT bence alınmaya değmez, piyasası olmayan bi araba yakıtı aşırı fazla, gidişi ofsayt.

Dizele yönel bence

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok tartısılcak bişey ya herkes kendi tecrubesini anlatıyor. bende 3 senedir HGT sahibiyim bugune kadar İzmirde hiç saglıklı crx, si gormemişim demekki. Aem v2, headers, komple 51lik egzos sonda ss magnum Vti la beraber gidiyordum asagı yukarı aynı spec eg swapta 1-1.5 boy onumden gidiyordu onlarda saglıklı değildir. neyse arkadasın konusu hiç olmasın ben kendi tecrubemi ve gorusumu yazdım.

Saygılar...
    Teşekkürler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JDM VTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlıklı bir HGT

Sağlıklı bir CRX

CRX rahat rahat alır

HGT bence alınmaya değmez, piyasası olmayan bi araba yakıtı aşırı fazla, gidişi ofsayt.

Dizele yönel bence
    Yok alican gerek yok ben bişeyler yazdım herkez kendi tecrübesini paylaştı araba bunlar belli olmaz kimin nerde neyi gecicegi ama aradaki kilo farkı bosa atılıyor..

Hgt benım icin 206 gti gibi nasıl 206lar yürümüyorsa buda aynı mevzu ama renkler ve zevkler tartısılmaz arkadaslar arac var arac var

baha38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabi ben CRX ve HGT kıyasından anlamam yorum yapamam ama.Biraz Hızlı olsun modelli olsun ABS de olsun dedim Bütçemde kısıtlı olunca HGT geldi aklıma yoksa binmedim CRX ede binmedim ama böle giderse hakkaten 1.7 corsa alcam Yada arabamı hiç satmıycam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok hocam crx alınıcak arac degil 2. arac olarak alıcaksın arac 2 kişilik arkada koltuk olması birşeyi degiştirmiyor bir yere gitmeye kalksan 2 kişi gidebilirsin sadece ailenden kimse binemez eşin dostun taksiyle gelir

Olmadık yerde canını sıkar istedigi zaman gider istedigi zaman durur ama öyle bir an gelirki sen bile anlamazsın ne oluyor diye hiç düşünmedigin araclara saplayıverirsin filan yasamak lazım bence

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlıklı bir HGT

Sağlıklı bir CRX

CRX rahat rahat alır

Dizele yönel bence
    Katılmıyorum kesinlikle ama asağıdaki alıntıda da arkadasın dediği gibi herkez kendi tecrubesini paylaştı.

Buarada tabiikide yakıt önemliyse zaten isterse corsa 1.2 olsun benzinliden vazgecilmesi lazım

Alıntı gnkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok alican gerek yok ben bişeyler yazdım herkez kendi tecrübesini paylaştı araba bunlar belli olmaz kimin nerde neyi gecicegi ama aradaki kilo farkı bosa atılıyor..

Hgt benım icin 206 gti gibi nasıl 206lar yürümüyorsa buda aynı mevzu ama renkler ve zevkler tartısılmaz arkadaslar arac var arac var
    Aradaki kilo farkını boşa atmıyorum tersine keske benim aracımda o kadar hafif olabilse gayet guzel bir avantaj. Sadece yasadıklarımdan paylaştım.

Buarada ben teşekkür erderim...

D.CaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HGT ile ilgili bilgim yok fakat,
    http://www.techturkey.com/forum/otom...sunrooflu.html
    düşünülebilir

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stock 206 GTI karşısında Stock HGT önde olur baya hızlıdır. Hele üst süratlarde baya hızlıdır. GTI ise baya kısık bir araç koltuk ayarı yapsan araç hızlanır o derece. Güzel yürüyen örnekleride var. HGT atmosferik olarak neler yapılır bilmiyorum ama Brezilya'da o motorun her araç üstünde hayvani güçlerde turbo yapılanı var. Ki bence 2.0 5 silindir makinayada turbo yakışır. Atmosferikte 5 silindir için biraz düşük bir hacmi var.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stock 206 GTI karşısında Stock HGT önde olur baya hızlıdır. Hele üst süratlarde baya hızlıdır. GTI ise baya kısık bir araç koltuk ayarı yapsan araç hızlanır o derece. Güzel yürüyen örnekleride var. HGT atmosferik olarak neler yapılır bilmiyorum ama Brezilya'da o motorun her araç üstünde hayvani güçlerde turbo yapılanı var. Ki bence 2.0 5 silindir makinayada turbo yakışır. Atmosferikte 5 silindir için biraz düşük bir hacmi var.
    İşin içine turbo girdikten sonra yürümeyen arac yok hgt 206dan hızlı biliyorum hani aşayı yukarı yakınlar diye söyledim sonucta 2side hacimli + agır araclar ve 2ide hacimleri kadar yürümüyorlar bizim araclarımızda kısık biraz ayar actıktan sonra yürüyenleri tabiki var..

Bilgilendirme için teşekkürler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı D.CaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HGT ile ilgili bilgim yok fakat,
    http://www.techturkey.com/forum/otom...sunrooflu.html
    düşünülebilir
    Hocam zaten nickimdeki kırmızı EX benim araç onu satıyorum oyüzden başka bi araç bakıyorum. EG alırsam Sİ alırım oda en son ihtimal.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin içine turbo girdikten sonra yürümeyen arac yok hgt 206dan hızlı biliyorum hani aşayı yukarı yakınlar diye söyledim sonucta 2side hacimli + agır araclar ve 2ide hacimleri kadar yürümüyorlar bizim araclarımızda kısık biraz ayar actıktan sonra yürüyenleri tabiki var..

Bilgilendirme için teşekkürler..
    Zaten HGT hacmine göre yürüseydi o motor sesine performansıyla bu fiyatlara hayatta alamazdık bende şuan bakıyo olmazdım sanırsam.

tekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzunda yine yürür seni üzmez. vitesleri çok uzundur ama 4. vites 210 da bitiyodu mesela. yakıt normalin çok üstünde yakar hesaplamıyodum bile ben moralim bozuluyodu. bi de 2001-2002 mk2 ve 2001 öncesi mk1 diye geçer. mk1 ler 147 hp mk2 ler 154 hp fabrika verisi. mk2 lerin gazı elektronik mk1lerin karadüzen. mk1lerin manifoldu alüminyum mk2lerinki plastiktir. havaakış metresi doblo 1.9 larla aynı. hgt diye sorunca atıyorum 300 tl ise doblo deyince 100 tl ye alabiliyosun. bende mk2 vardı aklımda kalanlar bunlar

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlıklı bir HGT

Sağlıklı bir CRX

CRX rahat rahat alır

Dizele yönel bence
    açıkcası piyasadaki hgt lerin çoğu yıkık durumda olduğu için sizin yorumunuzda ona göre olmuş..sağlıklı bir hgt emin olun çok güzel gidiyor..gözümüzün önündede en basit örneği görkem in aracı
    (2008 GP T-Jet sport-2005 Golf V GTI-2012 Leon TSI-2009 GP T-jet sport)-Abarth 595c competizione- ????

Bone-crusheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 5slindir ve 20vlf olmasına ragmen yurumeyen makina degil bizde vardı fazla tutmadık bile cok yakıyo yaktıgı kadar girmiyo satmasıda zor zevkli bi arabada degil

derece43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla arkadaşım 60 binde en temizlerinden birini sattı 2 ay önce bindim zaten tüplüydü 9 numara araç bence belki temizine bindiğim içindir... al bas tüpü bin..

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    12ye ben olsam F7R motorlu megane coupe bakarım ki zamanında 13e araba bakarkende öyle yaptım.

+ları
    donanım olarak daha zengin(sunroof elektrikli kelebek vs)
    motor mod konusunda önü daha açık
    daha hızlı
    daha ekonomik

-leri
    bravoya nazaran piyasası göreceli olarak tartışılır.kimine göre fazla kimine göre azdır
    hgt homurtusu gibi homurtusu yok

Görkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açıkcası piyasadaki hgt lerin çoğu yıkık durumda olduğu için sizin yorumunuzda ona göre olmuş..sağlıklı bir hgt emin olun çok güzel gidiyor..gözümüzün önündede en basit örneği görkem in aracı
    ertuğ teşekkürler öncelikle,,,gerçektende dediği gibi ne yazıkki piyasadaki hgt ler bi çoğu çok farklı durumlarda geçenlerdeki bir başka HGT ile olan denememi videolar bölümüne koymuştum arada oluşabilcek farkın görülebilmesi açısından,,,bu video serisini daha da örneklendirebilirim hatta,,öle bir araçla deneyip varmadım bu sonuca,,,konunun linkinide ekleyim buraya

http://www.techturkey.com/forum/vide...ng-ankara.html

tabiki herkes gördüklerini duyduklarını ve de tecrübelerini paylaşmış,bende direk ilk ağızdan bi kullanıcı olarak yorumlayım,,ve şöle özetleyim durumu,

bravo HGT nin en büyük artıları bence yakışıklı ve agresif olan tasarımı ve kesinlikle eşşiz olan motor sesi ,,ister standart olsun ister sadece filitreli olsun ,,isterse düz borulu egzozlu olsun inanın her haliyle eşsiz bir senfoni sunabilen bi araçtır,,,

korkulduğu kadar çok yaktığını düşünmüyorum özellikle mk2 ler bu konuda daha iyi,,adam gibi sürdükten sonra eş değer performansı sunan araçlardan fazla yakmıyo,,,ama kesinlikle sevilmeden alınıp binilcek bi araç değildir,,sorunlusu yürümeyeni denk gelirse adama cinnet geçirtir bi honda pejo gibi etraftan, yerden, bakkaldan alabilceğiniz modifikasyon parçalarıda hayal olur

f7r ler güzel makine kesinlikle severim onlarıda,,ama onunda temizi piyasası hgt den çok farklı durumda değil hatta hgt en azından adet olarak daha fazla kendi tecrübelerimde eşit şartlarda performans olarakta çok bi fark görmedim,,,motor modifiye daha açık demişsiniz ama f7r da en azından türkiyede çok kurcalanmış önü açık bi makine değil aslında ,,,ama verimli ve güzel bi motor ve kesinlikle ekstra donanımları olan bi araç ,,,hgt alınmıcaksa onuda tavsiye ederim civic si yada crx yerine çok çok mantıklı keyifli bi araç olucaktır ................

ArdaERHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HGT coğu performanlı aracın içinde 2.planda kalıyo bu hgt denınce akla ılk gelen şey parçası yok,yürümez,çok yakar bence binmeden kimse bilemez mk1 97 model aracım vardı 206 gti ile kıyaslanacak arac değil benim aracım stocktu lpg li haliyle cok uzuyodum sesi ztn ayrı konforuda bence ınsanı tatmin edecek şekilde mevcut ben aracımı sattım mk2 arıyorum duzgun bişey bulunca alıcam lpg de 45km yi lpg 1.90 kuruşken 10tl ye yapıyordu buda aracımın real son susturucu varkenki sesi

Anmelden | Facebook
    Drift or die

samet_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hgt dusunuosan mk1 ını alacaksın mk2 sını dusunme gaz kelebegı mk2 de telli sistem deıl arac cok deli aractır lakin turkıyede dılındn anlayan usta yktur kaputu acınca 5 sılındır aracmı olur dıyen ustalarn ellerınden gecmıs araclardır 5 sılındır 2.0 cc motorun yurumesı gıbı yurumuor denılmesı burdan gelır saglıklısı bulunursa 200 den sonra rexleri cıddı sekılde uzer bakımsızına denk gelırsen mubalasız soyluorum 16 ıla 20 lıtre yakıtla 100 km anca gıdersın emme sesı cok delidir mini ferrari gibi ne honda nede baska aractan bu sesı duyman mumkun deıldır... ama yok ugasırım dıosan ustaları sallamıcaksın meknık olarak sıkıntılı motor deıldır ama elektronk aksam cok fazladır her seyın zerınde sensor var gaz kelebek snesoru map sensoru oksıjen sensoru 80 bın km uzerındeyse deıısceksın ve ımkanı varsa megasquirt beyınle kullanacaksın cek cumhuriyetınde romanyada cok populer araclardır

http://www.youtube.com/watch?v=k5zZX...eature=related

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)