User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Doğan Slx için 10-40 mı? 20-50 mi?

illeqal89
    Misafir

Question Doğan Slx için 10-40 mı? 20-50 mi?

arkadaşlar bende 96 model doğan slx. yağ ve yağ filtresini değiştireli fazla olmadı ama bayagı eksik oldugunu gördüm.. kaçak olup olmadığını kontrol ettircem. acaba hangi marka ve hangi değerde yağ kullanmayalım? 20-50 mi? 10-40 mı? havalar soğuduğundan beri arabanın çalışması ve ısınması zor oluyo??? tavsiyeleriniz neler??

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20-50 yağ olarak tercih edilir . soğukda arabanı benzinde bırak geceden sabah calstırdıkdan sonra gaza alman iyi olur.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

illeqal89
    Misafir
    zaten 20 - 50 var şu an. ama çalışması ısınmasından memnun değilim. benzine al sabah gaza çevr falan ugraşmak istemiyorum. komşumun 93 doğan slx i var. hiç benzin kullanmaz.. gazda. sabah tık diye çalışır. en fazla da 30 sn bekler çalıştıktan sonra. arabanın çalışmasında da yani rolantide cok güzel duruyo.. bnm ki cok sarsıntılı calışıyo. ha şimdi stop edecek diye bekliyyorum.. tabi rolantide durması için 60 sn falan ayağım gazda beklemem gerekiyo. sonra hararet göstergesi 50 ye gelinceye kadar sarsıntılı çalışıyo. sanki motor sallanmaktan cıkacak gibi..
    10 - 40 a dönmem de ne gibi avantaj/dezavantaj getirir?

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10-40 yağ kullan daha iyi verim alırsın diye düşünüyorum.Jigle müşürlerin arızalı herhalde soğukken rölanti bir miktar yüksek olması gerekiyor değilse müşürlerin hortumlarında kaçak patlak vs var yada müşürlerin bozuk.Jigle devresi olmayan her motor soğukken titreme stop etme yapar jigle şart.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

illeqal89
    Misafir
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10-40 yağ kullan daha iyi verim alırsın diye düşünüyorum.Jigle müşürlerin arızalı herhalde soğukken rölanti bir miktar yüksek olması gerekiyor değilse müşürlerin hortumlarında kaçak patlak vs var yada müşürlerin bozuk.Jigle devresi olmayan her motor soğukken titreme stop etme yapar jigle şart.

tam tersi oluyo bende.. ilk çalıştırdığımda rolanti düşük 10 'nun altında .. araba ısındıkça rolanti yükseliyo. şöyle 2 saat yolculk sırasında 25 - 30 km sonra ışıklarda durdugumda rolanti yükseklerde seyrediyo. 15 te falan duruyo devir saati???

osman 1.8t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kullanman gereken yağ 20/50 dir sorun varsa yağ ile alakalı değildir başka sebepten dolayıdır eğer aracın 20/50 de yağ eksiltiyorsa 10/40 da çok daha fazla eksiltir 10/40 daha incedir daha çabuk yakar veya atar bu arada açık yağ koyma kapalı şhell al yada mobil

LBK588 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10-40 SOĞUK HAVALARDA 20-50 YE GÖRE DAHA AKICICIDIR SARSINTIYI AZALTIR motora serilik kazandırdırır sentetik oranı daha yüksektir eğer aracında aşırı bi yağ yağkma sorunun yok sa ideal bence bende 97 sahin s var arabayı aldıgımda ne vardı bilmiyordum ben direk castroll 10-40 koydum memnunum.aracın yağ yukıyorsada en fazla 1000-2000 km arası yarım litre eser oda normaldir.bende esme de olmadı

illeqal89
    Misafir
    yağ mı kaçırıyodur nedir.. fazla olmadı değişeli.. seviyenin altına düşmüş.. keçeleri falan bi kontrol ettircem.. arabayı bıraktıgım yerde yag da göremedim. bi kontrol ettireyim de. ona göre yag değişimine gitmek istiyorum..

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı LBK588 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10-40 SOĞUK HAVALARDA 20-50 YE GÖRE DAHA AKICICIDIR SARSINTIYI AZALTIR motora serilik kazandırdırır sentetik oranı daha yüksektir eğer aracında aşırı bi yağ yağkma sorunun yok sa ideal bence bende 97 sahin s var arabayı aldıgımda ne vardı bilmiyordum ben direk castroll 10-40 koydum memnunum.aracın yağ yukıyorsada en fazla 1000-2000 km arası yarım litre eser oda normaldir.bende esme de olmadı
    Genelde S ve SLX tempra motor diye tabir edilen motorlarda 10/40 koyarlar bende 4 LT 10/40 koyuyorum ve double up 10/40 katkısını atıyorum 7600 km olmuş yağ özelliğini kaybetmemiş ve yağ çizgisinin altında daha aşağılara düşmemiş acaba 1 lt ekleyip 10.000 mi beklesem yoksa 5000 de bir değişmek mi şart

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)