User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kasnak & hafiletilmiş volan hafifler...

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Kasnak & hafiletilmiş volan hafifler...

Arkadaşlar merak ettiğim çoğu arbaya Kasnak, volan vb. aklıma daha gelmedi hafifletilmiş takılıyor benim merak ettim.
    Benim aracıma uygun bu alet edevatlardan yokmu ?
    Mesela AEM markasının type-R 2000cc e yapığı hafifletilmiş kasnakları bana uymazmı yada öyle hafifletilmiş benim aracıma uygurabileceğim birşey araç varmı ?
    Yada benim aracıma direk hafifletmiş kasnak volan veya ne hafifletilmişse varmı? Yardımcı olursanız sevinirim, birde daha hangi parçaları hafifletebilirm, motora rahatlık için ?
    Beygirleri dirileştirmek için ?

facia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracının kompresyon değerlerini ölçtür herşey yolundaysa ekstralara bak eğer düşük çıkıyosa önce piston sekman bak sonra bunlara bakarsın "bence"
    Everyday I ** Çapulling!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merak ettiğim çoğu arbaya Kasnak, volan vb. aklıma daha gelmedi hafifletilmiş takılıyor benim merak ettim.
    Benim aracıma uygun bu alet edevatlardan yokmu ?
    Mesela AEM markasının type-R 2000cc e yapığı hafifletilmiş kasnakları bana uymazmı yada öyle hafifletilmiş benim aracıma uygurabileceğim birşey araç varmı ?
    Yada benim aracıma direk hafifletmiş kasnak volan veya ne hafifletilmişse varmı? Yardımcı olursanız sevinirim, birde daha hangi parçaları hafifletebilirm, motora rahatlık için ?
    Beygirleri dirileştirmek için ?
    pug için burda biraz zor yardım bulursun dermişimm

hAFİF volan yurt dısında bakmak lazım sanmıorum burda olacağını ayrıca gaz tepkısını, devirlenmeyı hızlandırır ama yuksek hızlarda pek faydası olmaz..

kasnak dedığın ayarlı kasnak herhalde.. onu temın edıp(tabı aracına uygun varsa) ust devre kaydırılabilir güç eğrisi
    senın ust devirde sorun var gibiydi dynoda noldu halloldumu??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alt devirleri bömdük yani ben aldığımda zaten gömüşlerde ben onları çıkartıp can vermek istiyorum Çok iyi deyil yani Chip var ve bu dynoda arabada düz boru vardı. 134.6 lastiklere veriyor motor gücü 165.2 çıktı bence kötü yapılan işlemlere göre tabi şuda var araba 9 yaşında Usta şeyde dedi Baskı balata ilede alakası olurmuş balatan kaçırıyor olabilir dedi balatanı ne zaman deyiştin sorusuna ben cevap veremedim çünkü hiç deyişmedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı facia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracının kompresyon değerlerini ölçtür herşey yolundaysa ekstralara bak eğer düşük çıkıyosa önce piston sekman bak sonra bunlara bakarsın "bence"
    Nerelerde ölçtürebilirim bir fikrin varmı ? Ben mesela motor işlerim için oktaykan a gidiyorum orada ölçüm yaptırabilirmiyim ?

Yav arkadaşlar bilgi sahibi olan yokmu bu konuda ? en azından bi yorum yazın kafamda birşeyler oluşsun çizgi bile yeter

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerelerde ölçtürebilirim bir fikrin varmı ? Ben mesela motor işlerim için oktaykan a gidiyorum orada ölçüm yaptırabilirmiyim ?

Yav arkadaşlar bilgi sahibi olan yokmu bu konuda ? en azından bi yorum yazın kafamda birşeyler oluşsun çizgi bile yeter
    ölçer tabiki oktaykan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurt dışında arkadaşlarımız çok ama ingilterede yok galiba ingilterede çok popüler 306 gti her türlü parçası mevcut. Bir çok site var bende ama tam anlamı ile çeviriyi yapamıyorum. Üni hazırlık geçecek kadar ingilizce var
    1.http://www.pugspares.co.uk/NewSpares.asp?model=306
    2.http://www.breakeryard.com/cars/make/Peugeot/306.aspx
    3.http://www.hiflowheads.co.uk/performance/gti6.pdf

VE birde şu SAMCO Sport Hortumlardan nereden bulabilirim.

Tansu
    Misafir
    kompresyon nerede ölçülüyor?

sülüman
    Misafir
    bide senin konunda soruyorm ** a volant büyültme diye i işlem varmı

gurcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hafif volan ve hafif kasnak motoru çok rahatlatacaktır. gerçek anlamda kağıt üzerinde abartı beygirler kazanmasanız bile aracınızın devirlenmesine çok katkısı olacaktır hafif volan ve kasnakların. Aracı en çok yoran parça krank kasnağı sayılabilir, hazırı bulunmasa bile kendi kasnağını söküp, hazır alüminyum kalıp alıp, bir tornacıda yaptırabilirsin. Ben kendi aracım için krank kasnağı, direksiyon pompası kasnağı ve sarj dinamosu kasnağı için sorduğumdan malzeme hariç 200 ytl tornacı para istemişti, malzemesi de 100 ytl tutar.

Volan konusuna gelince, omp ve act'nin pejo için hafif volanları var, araştırıp bulup takabilirsin.

Bayağı yazdım, hafif volan ve kasnağın ne etkisi olur diye de sormuşsun, şöyle örnekleyeyim, eline 5lt'lik dolu bir su bidonu al, kendi etrafında dönmeye başla, sonra bırak onu, 1 ltlik bir dolu şişe al, dönmeye başla kendi etrafında, hangisi ile daha rahat yorulmadan döndün? 1lt ile. Al işte hafif kasnak ve volan da bu işe yarıyor

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volan kütle olarak ciddi değerler sahip ona bağlı olarak da eylemsizlik momenti de çok fazla. ama kasnakların geneli için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. farkedemeyebilirsin pek bişey.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

gurcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volan kütle olarak ciddi değerler sahip ona bağlı olarak da eylemsizlik momenti de çok fazla. ama kasnakların geneli için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. farkedemeyebilirsin pek bişey.
    Impreza'da krank kasnağı normalde 6 kilo, hafifi 1-1.5 kilo, hem ikisi için de aynısı geçerli, volan motorun arkasına bağlı, krank kasnağı önüne bağlı. Değiştirmişken ikisini birden değiştirmen en doğrusu olur.

sülüman
    Misafir
    ya bi zim bi arkadas tutturmuş volan büyültme işleminde güzel güçler elde ediyomuş ama nasıl yapılacagını nsöylemiyor bence mantıksız geldi ama bide sizden örenelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekküer ediyoırum bilgi için örenk çok hoşuma gitti bu arada

Büyümesi dönme çapını büyütüyor daha fazla yorulmasına neden olmaz mı ve dönme çapı büyüdüğü için biraz gük kaybı olmaz mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erel motorun arzu edilen kıvamda,randımanda maalesef değil...Başka bir dyno çıkman isabet olur...Emin olmak adına...
    Aracına yapılan işlemler nazarında güç torku düşük kalıyor..Fazlaca yıpratılmış...
    Arkadaş ile mutabıkım evvela sen piston basınç değerlerini bir ölçtür...Baskı balataya bir baktır..Yürüyeninede...
    İşi bilen her usta servis halledebilir kompresyon olayını..Sadece aracın için nominant değelerin bilinmesi gerekir..Mukayese edebilmek için...
    Sonraki işin olsun Volan,kasnak mevzusu .... (bence)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım. peki kompresyon değerim düşük olduğunda ne gibi bir işlem yapılacak, piston segmanları deyişmesi yetecekmi anlamadım o kadar derinlerde bilgim yok beni biraz ayınlatırmısın. Bu cocuğu ben zorlamadan nasıl 200Hp ye yaklaşacağım yaa hiç doğru ddüzgün bakımda yaptırmadım araca kurum falan muhabbeti falan. araç artık 107,000 oldu birde sadece bi kayış deyiştirdim onun dalgalarıda deyişti o kadar balatalarım falan hiç deyişmedi. Bana şu yoldan git deyin nedir ne deyildir şimdi ne kadar iyi usta olsada usta her zaman para kazanmaya bakmazmı korkuyom kazıklanmaktan gereksiz işlemlere sokmasınlar beni

sülüman
    Misafir
    306 gerçekten zor bir araç sanyide peugeot cu arkadaslarım var görüyorum en basından piston kırma hastalıgı vardır oaraçlarda pistonlarıda 1,00ytl civarında sibopları deişmez sayet deişirse onlarda okadardır parçası cok pahalı. hp konusunda sana yardımcı olacak arkadaslar vardır .kurumdan ziyade senin arcın zaten istelinilen güçte deil bildigim kadarı ile 167hp standart ama sen çipile 165 görmüşsün büyük ihtimalle motor üflüyodur.bence usta konusunda sadece peugeot olan ustalarla calış adamlar uzaktan sesini dinlenmi arızasını buluyolar.bildigim kadar oktaykan fortcu nekadar peugeottan anlayan ustalara götür.(oktaykanın ustalıgına bişey demiyorum)

en önemlisi USTANA GÜVEN

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devirlenmen daha çabuk olacağı gibi...bu sefer gazı bıraktığında devir daha çabuk düşecektir

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada araç kaç km de?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)