User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
51 sonuçtan 39 ile 51 arası

Konu: C20xe motor tarihçesi

JaSoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sasuta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üretildiği sene 150hp ile 2 litredeki en güçlü motor.
    Üretildiği sene 2 litrede daha güçlüsü var. BMW e30 320is.
    1990 cc
    141 kW (192 PS; 189 hp) @ 6900
    210 N·m (155 lb·ft) @ 4900

brsmustang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su an bu motor protonun s2000 ralli aracinda da kullaniliyor olmali. Tabi hayli gelismis hali
    Proton Satria Neo Super 2000 Rally Car | PROTON Motorsports
    burda motorun waja 1.8 üzerine kurulu olduğu yazıyor o motorda Renault F4P imiş
    Renault F-Type engine - Wikipedia, the free encyclopedia

Ultraleggera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke sıfır bi 92 Astra GSİ olsada biraz şaka yapsa

0zan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu hortlatmış oldum ancak bana bu motordan lazım

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 19gokhan90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk okullarda seçmeli ders olarak okutulmalı
    ahahaha

Alıntı sasuta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üretildiği sene 150hp ile 2 litredeki en güçlü motor.
    Sanırsam ilk serileri 186hp Kadett'lerde denenmiş fakat o zmanın bi degerleme sınırına takıldıgından 156ya düşürülmüş diye bişey demişti bi opel Sfi sürücüsü tanıdıgım
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

tigrakaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vaybe yeni gordum konuyu bi hortlatayim dedim , ne cok ben biliyorum diyipte sadece kulaktan dolma bilen arkadas varmis bu konu sayesinde pekistirdik

Bu motor ilk olarak 20xe die cikmis, onunda kataliktik olmadigindan dolayi ismi 20xe ve oksijen sensoru yok orjinalde , 20xe 156 hp die gecer orjinalde .. fakat sorun tr de astra gsi kullananlara hepsi 156 hp
    168 , 170 hp 200 kusur nm die tabir edilenler , guney afrikada sicak kanli sahipleri olan bi firma , garaj vb tarafindan egzantirik , ve yazilimi , ve egsoz sisteminde yapilan degisikliklerle satilan kadettler .. haricinde alayi sehir efsanesi ...
    Dip not 3.55 final ratio opelde cikan en uzun sanzimanlardan bi tanesi , ve , kadett gsi serisinde cikmasi mumkun deil genelde ecotec vectra b , astra f lerde cikar , kadett gsida orjinalde 3.72 ratio cikar , ve aynisi 4x4 cevtra turbolarda cikar .. ks700 un cosvort kapagi diye bisey yok ,
    Gm859
    Ks400
    Ks700
    Coscast(coswort uretimi)
    Kapaklar bunlardan ibaret..
    88 , 92 arasi piyasaya surulenler , hepsinde 2.5 motronic isletim sistemi , hafif volant ,3.72 sanziman ve cok nadir hafif krang olmasindan oturu zaten dogustan iyi yururler , 92 sonrasi vectra gt , astra gsi ve calibra ile kiyaslanmalarida pek mumkun deil ..
    Yazdiklarim hepsi tam 10 senelik , sök tak arastir , deneyim , gozlem sonucudur .. kulakltan dolma , abiden duyma degildir .. herkeze saygilar bi c20xe ve eski opel sever olarak ..

ali elbasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu hortlatım

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı redtop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isim önemli değil. zaten tanıyacağınızı sanmam.
    yanlış anlama benden de büyüksün belli bir şeyler de biliyorsun, ama şu yazdığına akıl sır erdiremedim.

Ben internet sayesinde o kadar çok şey öğrendim ki, öğrendiklerimi de bir sürü kişiye aktardım ve mutlu oldum.

Paylaşmadıktan sonra bilmenin alemi ne ? He diyorsan ki firmam var bu işi ticari olarak yapıyorum ona saygı duyarım ama diğerine güzel bir yaklaşım değil.

Çok bilgi var çok şey yazılabilir.

Ama ben internette bu kadar derin bilgi paylaşan bir adam değilim.

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlama benden de büyüksün belli bir şeyler de biliyorsun, ama şu yazdığına akıl sır erdiremedim.

Ben internet sayesinde o kadar çok şey öğrendim ki, öğrendiklerimi de bir sürü kişiye aktardım ve mutlu oldum.

Paylaşmadıktan sonra bilmenin alemi ne ? He diyorsan ki firmam var bu işi ticari olarak yapıyorum ona saygı duyarım ama diğerine güzel bir yaklaşım değil.
    kendisi çok yakın tanıdığım olur.Maalesef geçmiş yıllarda çok çok deneyim yaşayıp artık diğer abilerimiz gibi kendi işine gücüne bakmaktadır.Dikkat ederseniz ki techin bilgili insanların çoğu artık yazmıyor.. çünkü herkes biliyormuş gibi yazıyor.Hal bu olunca bazen bu tip deneyimli abilerimiz arada ufak yazıp detay vermek istemiyor.Aradan 5 yıl geçmiş ve halen c20xeyi yanlış bilip çok biliyorum diye gezen adamda çok maalesef bu da dip not olsun.
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendisi çok yakın tanıdığım olur.Maalesef geçmiş yıllarda çok çok deneyim yaşayıp artık diğer abilerimiz gibi kendi işine gücüne bakmaktadır.Dikkat ederseniz ki techin bilgili insanların çoğu artık yazmıyor.. çünkü herkes biliyormuş gibi yazıyor.Hal bu olunca bazen bu tip deneyimli abilerimiz arada ufak yazıp detay vermek istemiyor.Aradan 5 yıl geçmiş ve halen c20xeyi yanlış bilip çok biliyorum diye gezen adamda çok maalesef bu da dip not olsun.
    valla ben de mesaj yazdıktan sonra fark ettim 5 yıllık konu olduğunu.

O ara forumdaki mor gsı'ın konusuna bakıyordum. c20xe yi bir araştırayım dedim konu çıkınca da yazmışım.

Benim dünya görüşüme ters bildiğim bir şeyi paylaşmamak. Abinin düşüncesine de saygı duyuyorum tabiki kendi bileceği iş.

ben hiç bilmiyorum öğrenmeye çalışıyorum, corsa ya sığdıysa tigraya da sığar diye geçiyor kafamdan.

zira tigra alıp 1-2 sene sonra böyle bir swap yapmak isterim tamamen kendim ve keyfi olarak. O zaman bilgili adam lazım olacak, ama paylaşmayan adam bize gelmiyor

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sığıyor yapanda çok hatta Abi seni anlıyorum ama bence her iki tarafta haklı.. kimin gerçek niyetli soru sormadığını bilemiyorsun..Açıkcası hava durumunda bile aktif değilim artık..siz gibi ciddi anlamda iyi niyetli yanaşan adam ülkemizde sayılı maalesef.. Ve gün geçtikçe bu forumda yazan kişi sayısı azalıyor.. Şimdi soru sorsan herkes sana "geçirme" modunda.. Corsa gsi'm var c20 swap yaparmıyım ? yapmam.çünkü c20ninde parça fiyatları olsun,parça bulunma zorluğu olsun artık mantık dışına çıkmaya başladı.bi c20 swap ortalama 15bin,ki bunun üstüne şanzıman beyin vb gelecek.ama tigra güzel araba alıp proje yapmana sevinirim abi
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sığıyor yapanda çok hatta Abi seni anlıyorum ama bence her iki tarafta haklı.. kimin gerçek niyetli soru sormadığını bilemiyorsun..Açıkcası hava durumunda bile aktif değilim artık..siz gibi ciddi anlamda iyi niyetli yanaşan adam ülkemizde sayılı maalesef.. Ve gün geçtikçe bu forumda yazan kişi sayısı azalıyor.. Şimdi soru sorsan herkes sana "geçirme" modunda.. Corsa gsi'm var c20 swap yaparmıyım ? yapmam.çünkü c20ninde parça fiyatları olsun,parça bulunma zorluğu olsun artık mantık dışına çıkmaya başladı.bi c20 swap ortalama 15bin,ki bunun üstüne şanzıman beyin vb gelecek.ama tigra güzel araba alıp proje yapmana sevinirim abi
    haklısın aslında, iyi niyetle bile sorulan sorulara 35-40 yaşında abilik yapacak adamlar t...şak malzemesi görüp kafa yapıyorlar.

Forumlar sanırım miadını dolduruyor, ben bu siteden çok şey öğrendim, eski doyurucu bilgilendirici yazılar yok maalesef.

Ben seni bulurum tigra aldığımda ama

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben de mesaj yazdıktan sonra fark ettim 5 yıllık konu olduğunu.

O ara forumdaki mor gsı'ın konusuna bakıyordum. c20xe yi bir araştırayım dedim konu çıkınca da yazmışım.

Benim dünya görüşüme ters bildiğim bir şeyi paylaşmamak. Abinin düşüncesine de saygı duyuyorum tabiki kendi bileceği iş.

ben hiç bilmiyorum öğrenmeye çalışıyorum, corsa ya sığdıysa tigraya da sığar diye geçiyor kafamdan.

zira tigra alıp 1-2 sene sonra böyle bir swap yapmak isterim tamamen kendim ve keyfi olarak. O zaman bilgili adam lazım olacak, ama paylaşmayan adam bize gelmiyor
    Tolga selam sığdırılmışı var bu arada resimleri göremedim ama.
    http://www.techturkey.com/forum/proj...tml?highlight=
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)