User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 20 ile 35 arası

Konu: Lpg bakımı (herkez okusun)

cliver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uTkU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tartarininin normalde değişim km si 30bin.Türkiyedeki gaz kaliteside ***** 10bindeki filtreyi açınca çapak dolu olduğunu görmek mümkün...15binde bir değiştirin bence...
    bencede 15bin yeterli olucaktır birde kendimiz kalibre edersek lokum olur lokum
    Alıntı cliver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güneşi göremedim diye ağlarsan yıldızlarıda göremezsin
    alın teri
    16 YA 234 minik serçem
    16 BS 462 Clio rsi
    16 R 5115 Saxo vts(Kermit)
    16 GU 424 punto hgt
    Anka Vts
    belediye otobüsü

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Garanti suresi icerisinde belirtilen kmlerde bakimlari yapmazsan en ufak problemi bile garanti disi birakirlar.

Internette kabloda var her marka lpg'nin programlarida var ama nfs de ayar yapmaya benzemez bu is. Bu kadar kolay olsa herkes yapar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garanti suresi icerisinde belirtilen kmlerde bakimlari yapmazsan en ufak problemi bile garanti disi birakirlar.

Internette kabloda var her marka lpg'nin programlarida var ama nfs de ayar yapmaya benzemez bu is. Bu kadar kolay olsa herkes yapar.
    yapanlar var abi illa bi yolu vardır yada en kötü ihtimal süresi uzatılır 15-20bine
    alın teri
    16 YA 234 minik serçem
    16 BS 462 Clio rsi
    16 GU 424 punto hgt
    Anka Vts
    belediye otobüsü

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Benım anlamadıgım aracın ztn genel bakımı 10K kmde yapılıyo yada 6-8K km'de ustune ekstradan 40tl -70tl konsa ne kadar fark edıcek kı :S garıp bı hesap bence..neticede bedavaya da taktırmıyosunuz lpg'yı e arabada bedava degıl yakıtta bedava degıl neden bu ufak meblaya takıldınız onu anlayamadım ? He tabiki elden gelıyosa kendınız kalıbre edın bakım yapın vs vs ama garanti ile bir sıkıntı gerceklesırse ne yapıcaksınız ? 70tl-40tl den kacıyım derken (atıyorum) 500liralık bır masrafınız cıkarsa o zmn yakarsınız heralde arabayı Garıp geldı kusuruma bakmayın,eet kımse kolay para kazanmıyo etmıyo ama bılmıyorum :S
    - K -

________
    Dr.Ecu

Utku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bencede 15bin yeterli olucaktır birde kendimiz kalibre edersek lokum olur lokum
    Hacım benim arabam şuanda fakire düşmeden 19-20krş yakıyo arıza ışığım falan yanmıyo zaten ustayla 1-2 saat uğraşarak peşpeşe 3-4 ayarda tutturmuştuk bunu.Ama ben yinede kendim yapmak istiyorum diğer tarafıyla kendim kaşınıyorumda diyebiliriz sanırım.Çok farklı kafada insanlar var birine gidiyosun hiç içinden çıkamıyo diğerine gidiyosun başka bi 1.6 arabaya yaptığı ayardan memnun kalınmışsa direk onu atıyo sana biz anlayan adamız bilmeyen adam yakıtından memnundur ama sağlıklı diyebilirmiyiz ki yani şöyle adam gibi normal benzin map yapar gibi ince ayrıntısına kadar anlayan kişi ne yazık ki 1 elin parmaklarını geçmiyor.En basitinden arabamın mükemmel dediğim ayarı eski 5.0 yani 2007den kalma yazılımla yapılmış üst yazılımlarda evo7 8 diye ayrı olan enjektörlerin seçenekleride var benimki EVO 6 tartarini yeni yazılıma onu koymuşsa bi bildiği vardır diye düşünüyorum varan1 mesela.Cem abi(stlegal) 10 numara yapıyo ama onda tartarini yazılım yok OBK istanbulda değil vs vs böyle gidiyo bu ben haftaya girişiyorum baya araştırdım kendimce bilgi edindim kendi arabamı bundan sonra ben ayarlicam.
    Vorsprung Durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    yapanlar var abi illa bi yolu vardır yada en kötü ihtimal süresi uzatılır 15-20bine
    Tek problem bakim zamanini uzatmaksa onu yapabilirsin heralde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benım anlamadıgım aracın ztn genel bakımı 10K kmde yapılıyo yada 6-8K km'de ustune ekstradan 40tl -70tl konsa ne kadar fark edıcek kı :S garıp bı hesap bence..neticede bedavaya da taktırmıyosunuz lpg'yı e arabada bedava degıl yakıtta bedava degıl neden bu ufak meblaya takıldınız onu anlayamadım ? He tabiki elden gelıyosa kendınız kalıbre edın bakım yapın vs vs ama garanti ile bir sıkıntı gerceklesırse ne yapıcaksınız ? 70tl-40tl den kacıyım derken (atıyorum) 500liralık bır masrafınız cıkarsa o zmn yakarsınız heralde arabayı Garıp geldı kusuruma bakmayın,eet kımse kolay para kazanmıyo etmıyo ama bılmıyorum :S
    asgari ücretle çalışan çok insan var günlüğü neredeyse 25 tl ye gelen insanlardan bahsediyorum para harcamak çok kolay ama kazanmak için ne bicim insanlara tahammül etme zorunda kalıyoruz şahsen ben bu şekilde olucaksa fazla para vermeyi istemem cünkü 70 tl dediğiniz paraya enaz 2gün çalışıyoruz
    alın teri
    16 YA 234 minik serçem
    16 BS 462 Clio rsi
    16 GU 424 punto hgt
    Anka Vts
    belediye otobüsü

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    asgari ücretle çalışan çok insan var günlüğü neredeyse 25 tl ye gelen insanlardan bahsediyorum para harcamak çok kolay ama kazanmak için ne bicim insanlara tahammül etme zorunda kalıyoruz şahsen ben bu şekilde olucaksa fazla para vermeyi istemem cünkü 70 tl dediğiniz paraya enaz 2gün çalışıyoruz
    neden o zaman araba kullanıyosunuz ? Yanlıs anlama dedıgını cok ıyı anladım,anlayabılıyorum ama bu zamana kadar yasantımda mantıgımla ılerledım.O zaman arac bakımı,vergisi,kılı tuyu,ufak kazası.- 'ye dusmek gerekmez mı ?
    - K -

________
    Dr.Ecu

BthnKrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İstanbulda 2 kere ayar yaptırdım cıvıc varken 1 inde araba normal calısmadıgı ıcın ugrastı onun harıcınde 3.5 v6 pajero, focus vb hangi aracımız veya yakınımızın aracıyla farklı lpg cılere gitmiş olsakta hiçbiri detaylı ayar yapmadı filtre değiştirip varsa hata silip otomatik kalibrasyon yaptı. Ki ayar yapanlar afr den zenginden fakirden cok anlayanlar deil, lpg cide calısan elemanlar oluyor. Birde o ayar yapanların birçogu nfs de limitlerde ayar yapamaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı BaTu-Rc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbulda 2 kere ayar yaptırdım cıvıc varken 1 inde araba normal calısmadıgı ıcın ugrastı onun harıcınde 3.5 v6 pajero, focus vb hangi aracımız veya yakınımızın aracıyla farklı lpg cılere gitmiş olsakta hiçbiri detaylı ayar yapmadı filtre değiştirip varsa hata silip otomatik kalibrasyon yaptı. Ki ayar yapanlar afr den zenginden fakirden cok anlayanlar deil, lpg cide calısan elemanlar oluyor. Birde o ayar yapanların birçogu nfs de limitlerde ayar yapamaz
    Benim bahsettigim otomatik kalibrasyon degil ki onu bugun programi indirip bende yaparim. Hakkiyla ayar yapmaktam bahsettim

BthnKrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bahsettigim otomatik kalibrasyon degil ki onu bugun programi indirip bende yaparim. Hakkiyla ayar yapmaktam bahsettim
    bizim alıstıgımız lpg degerlerı ve yakıtta otomatık kalıbrasyon sonucları oldugu ıcın en azından bır bakım parasına kablo alınıp deneyerek ve okuyarak gelıstırılebılır dıye dusunmustum bende..

evelinkamenov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay ilginç mesele doğrusu bende aracın eski sahibinden lpg faturasını isteteyim bari. Ne olur ne olmaz.
    16 JDM 55

Password:JDM

Utku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim garajım olsaydı evimde yağ değişimi balata değişimini falande kendim yapardım keşke imkan olsa sırf paralık iş değil hobi meselesi günlüğü 25TL olan insanda akıl vermek gibi olmasın arabaya vermesin rıskını yazıktır...

Ayar mevzuna gelince haftaya wideband la gerekli takım taklavatımı alıyorum inşallah kendim yapıcam ayarımı...
    Vorsprung Durch Technik

bond777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayari cok kuracaltmadan katkili gaz kullanilirsa 7500km kullanilmassa 10-15bin kmde durumua gore degistirmekte fayda var bence, ben oyle yapiyorum.

gambit49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konuda turkiyede ilklerden olan bir ustam arac gaz varken kendi kendine benzine atmaya basladiginda gel degiselim diyodu

h.savas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim aracımda da atiker var eski sahibi ben almdan 1 ay önce taktırmıştı hiç memnun değilim araç lpg de kafayı yiyor götürdüm atiker servisine ama hala aynı
    tabi ya ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)