User Tag List

Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon
232 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Evotech Yazılımları TÜV ve ISO9002 Belgeleri

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyi günler Mr.Engin,

sizin göndermis oldugunuz techturkey linkini, Oliver Neuman v eben (Uslu), Evotech Sirketinin kuruculari olarak
    eglenceli bir sekilde okuyup, ve size yönetilen sorulara ve ve yazilara, bizde birkac cümle katmak istedik.

Öncelikle sunu belirtelim: TÜV Almanya ve TÜV Türkiyenin birbiri ile hicbir ortakligi yoktur. Avrupa uyum yasalarina göre
    Su anki hükümetin gayretleri ile bir holding tarafindan kurulan, araba teknik muayene istasyonlari baz alinmistir.
    Birbiri ile alakasi olmamasi zaten Türkiyedekiler icin cok iyi, yoksa Türkiyede su anda trafikde giden araclarin 90% zaten
    Alman standartlarina göre TÜV alamazdi, hatda trafikden men edilirdi.

TÜV ün Almanyadaki görevi, mobilien ve immobilien mallar icin, yani tasinir, sabit veya söyle özetleyelim, bütün ürünler
    Icin bir teknik kurali vardir. Silikon gögüs den tutunki, Banyonuzdaki musluga kadar hepsine TÜV onayi gerektirmektedir.
    TÜV onay verirken ilk etaptda insanlarin sagligini ve güvenligini düsünerek bu onayi verir.

Mesela bir Ferrari düsünün, 400 000 km gitmesi mümkün degildir ayni motor ile fakat TÜV onayi vardir. Fakat bir
    Mercedes Sprinter düsünün, o da en az 400 000 km gitmesi gerekirki, sahibi bundan faydalansin. Yani TÜV, kac km gitti,
    kac litre benzin yakti, ne kadar yag destirdi diye bakmazda…Euro4 varmi, Frenler tutuyormu, Süspansiyonu arabaya
    göre düzgünmü vs., bunlara bakar.

Hersey bir kanuna dayali oldugu gibi, araban üreticlerin, yan sanayinin, modifecilerin, tekerlekci, yedek parca üretcilerin
    Ve cantcilarinda bagli oldugu kurumlar vardir. MIsal mercedeslerinizin kadranina bakin, en altda cok ufak VDO veya VDI yazar.
    Bu bagli oldugu kurumu simgeler. Orda TÜV yazmaz :--)

Evotechin bagli oldugu kurumda VDAT. Bu kurum bizi denetledigi icin, ürünlerimize TÜV vardir, veya ABE vardir yazmayiz.
    Cünkü bu TÜV vardir demek, zaten bir satis politikasi durumuna gecer ve bizim politika ile isimiz olmaz. Cünkü bizim ürünü
    Son müsteriye, yani perakende satan sirketler ile, Gemballa, Novitec, AC Schnitzer, Hamann gibi, anlasmamiz var. Onlar
    Ürünlerimiz TÜV belgelidir diyebilir ve sattigi ürünün icine bir ABE koyabilir isterse.

Bizim vazifemiz, TÜVe karsi herseyi belgeleyip sunmaktir ve bu belgelerimizi devlet sirri gibi saklariz. Bunu tek biz degil,
    her akli basinda bir sirket yapar. Yoksa üc ay icinde tüm bilgileriniz, bilgi birikiminiz gider, baska sirketler tarafinda ya calinir
    ya kopya edilir. Fakat jant üreten bir sirket, veya spoiler üreten bir sirket bu jantlarin ebatlarini ve hangi markaya uyar diye
    TÜV belgesi koyar. Bu olay degisiktir. Bizim yaptigimiz olayda biz arabalarin gücünü artiyoruz. Yani görünmeyen ve elle
    Tutulamayan bir seyi belgeliyoruz.

Bize göre Türkiyedeki en büyük sorun, arabasini modife yaptirmak isteyenlerin ayni takim tutar gibi sirketleri secmesidir.
    Dünya capinda, Audi, BMW, Mercedes, Bugatti, VW (Seat, Skoda, Lamborghini), Porsche, Renault, Citroen, Peugeot ya çok çok ıyı yazılım yapabılıyoruz,zaten dıger buyuk sırketlerın bızı tercıh etmesının nedenıde bu.
    Cunku Cografi konumuz itibari ile, BOSCH, SIEMENS, CONTINENTAL, DELPHI ve BERU ile ic iceyiz. 22 yillik özgecmisimiz var bu konuda
    Ve testleri kendi Dynomuzda yapiyoruz. Gizlilik anlasmasi olmazsa size cok sey yazmak isterdim, fakat bunlari ileride
    Yazilimlari gelistirip seri üretime gectikten sonra yazarim.

Konudan biraz saptik ama bu genel bilgi anlaminda sizlere yardimci olmak icin yazdim. Son olarakda, cidden Türkiyede duydugumuz
    En büyük rahatsizlik, kopya yazilim satan veya sirf turboyu ve enjektörün verilerini degistiren modifiyeciler. Müsteriler maalesef
    Bunun farkina varmiyor. Cünkü Almanyadaki gibi arabalar senede 50-100 000 km yapmiyor. Yapsalar ya motoru ariza yapar veya komple gider.
    Mr.Engin den aldıgımız bılgıler ve yasananlar bu yonde. Sanırım Tuner ların Turkıyede mutlaka bıraz butce ayırıp,kendılerıne aıt yazılım yada Hardware gelıstırmelerı gerekır.Bu potansıyel ve bılgı bırıkımı var.
    Eger baska soru yada yanıtlıyamadıgım bırsey,Dostum Murat Engin bıze ıletır.
    Tesekkur ederım.

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slm hans abi öncelikle engin Türkçemizi anladığı için ona çok teşekkür ederiz. Linkten okuyup yazdığına göre.

Su durumda vw araçların yani alman araçlarının trafikte büyük küçük %50 sini kapsadığını düşürsek ozaman Almanlarda bu işleri bilmiyor 0 araçlarda tüv den geçemiyor Kaldı ki

Benim bu yukarıdan okuduğum yazılım yapabildiğiniz için siz tüv belgesi alıyorsunuz az çok araç güvenliğinizden yada başka bişiyden olduğunu sanmıyorum Yüce olan evotec ci kardeşler abiler Gizlilik lerini bir bozup bizimle tuning ile alakalı ne yazabilecekler onu çok merak ediyorum airtemp scalasınımı yoksa correctionları değiştirdiklerini mi bizden saklıyorlar yada tps sensitivityler lerimi değiştirmedikleri halde değiştirdiklerini mi söyleyecekler.

Ben kimseye Türkiye’yi bu şekilde ezdirmem kimin Ara yüzünü kullanıyorsunuz acaba bana arayüzününüzün 1 print screeenini koyabilir misiniz buraya? Benim düşündüğüm 9 10 firma haricinde kimse donanım yapmıyor

Her araca yapabiliyormusunuz? Neden ozaman siz geliştirin 1.6 TDİ ları sizi görelim madem çok kolay geliştirmek MADEM siz KENDİ PROGRAMLARINIZI kullanıyorsunuz

c180 lere program yapın donanım değiştirmeden yapın onuda görelim

Birde öğrenmek istediğim bişiy var burada yazılım çalındığı söyleniyor kim çalıyor yazılımlarınızı? Araç sahibi arabasından memnun olduğu halde 1 liradan fazla vermiş birde gidip sizin yazılımınızı mı kopyalatttırıyor? Sizce mantıklımı bu? ? Bana gelmedi açıkçası ozaman bir memnuniyetsizlik ya da başka bir şey var kullanıcılar size söylemeden ya da söyleme gereği duymadan bunu yapıyorlar.
    yoksa olmadığı halde OKADAR iyi ve güvenlirsinizki peki obd Read i kapatın neden kapatmıyorsunuz bdm read i kapatın boot modu kapatın madem yazılımları hardwareları siz geliştiriyorzunuz.

İşte maalesef amg ler hammanlar abt ler onlarbunlar sonradan yeniden biraz daha güçlensin diyor

Gelelim güvenlik işine arabanızı geri aldılar ben kötü niyetli olsam şunu yazardımki almanlar yazardı eminim bizim polo hala geziyor hanımı arkadaşları gece rollignleri uzun yola kısa yola gidiyor sizinki nerede? Eminim bunu yazarlardı ama ben böyle bir terbiyesizlik yapmayacağım ama kimse kusura bakmasın almanyadan has gelip burda yapsın çıkaralım dynoya görelim süper sportuta versiyonunu yapsın görelim bunu

“Mesela bir Ferrari düsünün, 400 000 km gitmesi mümkün degildir ayni motor ile fakat TÜV onayi vardir.”

Eee bu nedemek şimdi kırılacak ama tüv onaylıdır
    Ben siz söyle söyleyeyim tüv ü siz program yapabiliyoruz şirketiz yaptığımız yazılımlar emisyon kuıralları içindedir diye almışsssınız onu egsoztu osu busu siz 150 den 200 e çıkarıyorsunuz peki o güce frenleriniz yetiyormu peki tüvde buna bakıyorlarmı arabanın eskipmanları buna müsaade ediyormu bunlara mı bakıyorlar TÜv de neye bakıyorlar siz bir bölüme bağlısınız tüvün olduğu bir bölüme ama kesinlikle ben bunu anlıyorumki sağlıkla alakalı değiş bu tüv standartlarına uygun almanyanın ama sağlıklı yada değil bilinmiyor Bana kalırsa dediğim gibi yazılım yapabiliyoruz diye alıyorlar o tüvü

olmayan bişiyi sawunmuyoruz buyursun gelsin dynodynamic te öllçümlerimizi yapalım sikinti yok
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben siz söyle söyleyeyim tüv ü siz program yapabiliyoruz şirketiz yaptığımız yazılımlar emisyon kuıralları içindedir diye almışsssınız onu egsoztu osu busu siz 150 den 200 e çıkarıyorsunuz peki o güce frenleriniz yetiyormu peki tüvde buna bakıyorlarmı arabanın eskipmanları buna müsaade ediyormu bunlara mı bakıyorlar TÜv de neye bakıyorlar siz bir bölüme bağlısınız tüvün olduğu bir bölüme ama kesinlikle ben bunu anlıyorumki sağlıkla alakalı değiş bu tüv standartlarına uygun almanyanın ama sağlıklı yada değil bilinmiyor Bana kalırsa dediğim gibi yazılım yapabiliyoruz diye alıyorlar o tüvü
    Genel olarak bu konudaki her söyleme katılmakla beraber bu paragraf tam anlamıyla özeti olmuş..

Yukarıdaki butun yazıları okudum. Fakat birkaç konu kendi içerisinde çelişiyor. Her araca özel yazılım yapılıyor, şase numarasına motor numarasına göre deniliyor.. Ama buna karsılık her araca özel değil sadece arac marka, model ve motoruna özgü TÜV certificate den bahsediliyor. Şimdi o zaman şöyle bir soru sormak istiyorum, X bi polo gti a yazılım yapıldı ve buna yapılan yazılıma gore "polo gti tüv certificate" alındı. Bu TÜV tarafından incelenip verildi buraya kadar sıkıntı yok. Her araca özel ve farklı yazılımla yapıldıgı soylendigine gore, farklı her sw ve hw koduna özel olarak yapılacak işlemin TÜV tarafından takip edilebilirligi nedir? Yani kısacası, her araca özel bir parcadan bahsediyoruz, fabrikasyon olmayan bir işlemin birbirinin aynısı olma durumunu kim nasıl kontrol ediyor?

Aynen OZ unda dedigi gibi, madem öyle 1.6 TDI VAG lara yazılım yapılsın? veya uygun cihaz geliştirilsin? Evotech olarak kullanılan butun cihazlar kendileri tarafından mı uretilmiş? Daha gecenlerde CMD kullanıldıgını okumustum burdan? Türkiye'de evet clone cihazlarla calıntı işler de yapılıyor fakat bunun yanında cok ciddi sermayelerle cok ciddi işlerde yapılıyor. Bana ait 6 tane sırf bu işte kullandıgım orjinal interface im var.. Hiçte öyle clone cihazlar kullanmıyorum.

Şahsi görüşüm, TÜV certificate sadece ciddi oalrak bu işle ilgilenildiginin göstergesidir. Bu dalda alınan alınacak hiçbir TÜV certificate işin kalitesini belirlemekte rol oynayamaz.

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ..................

sanki tse standartlarından bahsediliyor yukarıda. Benim anladığım kadarıyla tüv tarafından denetlenmeden resmi olarak yazılım faaliyeti gösteremiyorsunuz almanyada. Ya da sadece yazılımsal olan değişiklik bu şekilde belgeleniyor.

2. Bold kısımda dikkatimi çekti dyno verileri kıstas alınmıyor mu?

Yukarıdaki ilk bold yazıdan anladığım kadarıyla alınan belgelerin yapılan yazılımın motor üzerinde yaratacağı negatif etkileri kapsamadığı. Yani ferrari 400.000km gidemez e biz yazılım yaptık yüklendik bu araca, bu aracında standart bir araç gibi gitmesi beklenemez gibi. Tüv ztn ne kadar yakıyor, kaç km gitti vs gibi son kullanıcı için oldukça önemli verilere bakmıyormuş. Yani tüv den alınan belgeler son kullanıcı için, benim yazılımım onaylı, tüv garantili, testler yapılmış kesinlikle aracıma bir zararı yok tepe tepe kullanabilirim imajını vermemeli. Ya da yapılan yazılımın araca vereceği kısa veya uzun vadedeki zarar tüv ü ilgilendirmiyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sunu soyleyeyim bakim
    Naaapmis deyip calan sereflerde var
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozgun,konuyu gercekten arapsacına cevırerek guzelce saptırmısın. Inan cogundan bır sey anlamadım
    Bır sekılde cevap gelıcektır,gonderdım yazdıkları.
    Sadece benı ılgılendıren konuyu soyleyım. Ama ınan Labırentın ıcınden cıkartmazsın nsanı...
    Hanı soylemeyım dıyorsun inceden gecırıyorsun be oglm
    Polo gtı,asırı yag tuketımı oldugu gerı verdık ve paramızı gerı aldık dogustan.Sende bılıyorsun bunu,neden bunu konu etme geregı ıhtıyacı duyuyorsun kı...
    Gelelım Golf TDI a yazılım ısıne.Ozgun sen bu alemde Doktorsun degıl mı,sen ne yapamıyorsun da bu yuce abılerden beklıyorsun? Yahu sende bılıyorsun olmıyacagını.
    Ozaman neden yenı M5 e yada 200-250 CGI yada yenı 63 AMG lere yazılım yok sende?
    Gerek yok kı,kımse kımse kımseyı ezmıyor,kımın ne haddıne kı?
    Burada ben hıc bır sekılde ne Evotech ne Gforce yada o tarz seyler yazmıyorum,sadece otomobıl hobımden dolayı buradayım...
    Mesela Mercedes,dunyanın en saglam otomobıllerını yaparlar degıl mı?Ar-Ge lerı dunyanın en buyuk butcelı kurumu!Ama herseyıyle mukemmel olan bu kurulus,Beyınlerını Sıemens-Bosch gıbı sırketlerden alıyor.Onların ısı beyın uretmek.
    Cıhaz fırmaları da Arac beynı okuma yazma Ar-Ge sını yapıyor.
    Evotech de uretılmıs arac uzerıne Ar-Ge yapıyor!
    Yanı defalarca dedıgım gıbı,bu ıs boyle buyur ve dogru bulunur,kımse kımseden toptan ıyı olmasını beklıyamez.Ama sen hadı gel kım hızlı-yada dynojet e gel dıyerek konuyu alakasız bır yere getırıyorsun Ozgun.
    Yoksa,burada senın yaptıgın ıslerı takdır eden ve bunu yuzune karsı yazarak soyleyen benım.Ortak arkadaslarımız vasıtası ılede bılıyorsun.
    Hıc boyle bır cabam oldu mu?
    ERH adlı uyemız sunu unutuyor heralde? TUV belgesı beyne gore degıl,Motor tıpıne gore verılıyor. Fabrıkadan cıkarkende bu onay motor tıpıne gore verılıyor. HW ya SW onemlı degıl yanı... Belge Polo GTI a,ne beynı olursa olsun...
    TUV olan bır sey Tank mı yada bozulmaz dıye bırsey yokkı,defalarca yazdım bunu...
    Tuv zaten modıfıyeye karsı,burada onemlı olan yapılan uygulamanın uygunlugu...

Spook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sunu soyleyeyim bakim
    Naaapmis deyip calan sereflerde var

Türlü versiyonları var bunun, hep son kullanıcı hatalı zaten dimi.. Yazılımı yapanların,yapamayanların hiç sucu yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesela Mercedes,dunyanın en saglam otomobıllerını yaparlar degıl mı?Ar-Ge lerı dunyanın en buyuk butcelı kurumu!Ama herseyıyle mukemmel olan bu kurulus,Beyınlerını Sıemens-Bosch gıbı sırketlerden alıyor.Onların ısı beyın uretmek.
    Cıhaz fırmaları da Arac beynı okuma yazma Ar-Ge sını yapıyor.
    Evotech de uretılmıs arac uzerıne Ar-Ge yapıyor!
    Yukarıdaki yazınızda Türkiyede cihaz geliştirilmesi gerektigi ve turkiyedeki tunerların da kendileri cihazlarını yapmaları gerektigini yazmıssınız ona istinaden yazdım ben yazımı..
    ERH adlı uyemız sunu unutuyor heralde? TUV belgesı beyne gore degıl,Motor tıpıne gore verılıyor. Fabrıkadan cıkarkende bu onay motor tıpıne gore verılıyor. HW ya SW onemlı degıl yanı... Belge Polo GTI a,ne beynı olursa olsun...
    Hah tamam işte demekki bahsettiginiz TÜV belgesi, Bu aracın HW ve SW sindeki degişikliklerin ne olduguna ve tam olarak ortaya konulanın ne olduguna dayanmıyor. "Biz polo GTI a yazılım yapabiliyoruz" demek yerine geciyor yanlıs anlamadıysam?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    anladığım şu ki tüv almanyada genel bir türkiyedeki tse.

evotech araç kısmından tüv onayı değilde yazılım ayağından tüv üstünden onay almış

ozan arkadaşda diyorki madem tüv o kadar titiz hani burdaki araçlar orda olsa trafikden bile men edilirmiş madem o kadar titizler bu araçların yazılımı ile oynandımı frenlerinde yürüyeninde bir iyileştirme olmadan tüv nasıl onay veriyor demeye getirmiş yanlış anladıysam düzeltir beni..

Kısaca evotech sanırım sadece yazılımdan onay alıyor hani araca emisyon değerlerine zararı yokdur misali o tip bir şey.. yanlışsam düzletirsiniz beni ..

takipdeyim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yoldayim suanda koprude ama yZicam en kisa zamanda ben senin yazdiklarina laf yazmadik almana bilendim senkimsinde beni kucuk gorebiliyor die sinirrlendim yaziyi yazan kim ? Aan ohalde alinmasi gereken o abj cvp versin gorelim cok gulup yazsssin ama cvp sonunda aglaticam onu

Ben software deersi aldim bana deki hartalar bunlar ben onlari sen o a indirip elime versende ayaga kaldiririm benim isim program yapmak ben hardwareci degil cabling yaparim ama ben cihaz uretemem ama evvoda iretemez abi bunu soylemeye calisiyorum biz sadece enjektoru acarak yapiyormusuz ya ondan bahsedidiyorum sadece enjeektor actigim icim aem motec haltech proefi hks dersleri aldim sertifikalarim var konuyu saptirmadim abi ben polo yag tuketimi nedemek segman kirmisssindir demek ede neden kirilir ya uretim hatasindan yada yazilimdan ben sen yazilimla kirdin demedim dedigim tek laf alman bunu tak tersi olsa bana bu lafi derdi ozaman dedim bennm senle derdim yok abi sen ona muhtac deilsin bisiy degilsin ben senin sahsina laf etmedim etmemde olay farkli sen yanlis anliyorsun kimler neler kiriyor abi bosver dedigim gibi buunun arkasina siginiyorlarsa yanlis dedim ben yeni gti da oskurden 1 saniye hizli
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son Postu ve bu Postu Evotech ın yetkılısı,Almanya dogumlu ama Turk Murat Uslu yazıya almıstır. Aynen aktarıyorum;
    Yazdigimiz seyleri sirf laf olsun diye yazmayalim bence ve karsidaki kisi kendi yorumunu yaparsa bunu
    Önce okuyup, sonra anlayip ve en sonunda kendi fikirlerinizi yazarsaniz cok sevinirim. ILk önce Hans abi
    Degil, orada Murat Uslu ve Oliver Neumann yaziyor ve ben burda dogmus TÜRKÜM.

Dünya capinda bayiliklerimiz oldugu icin forumlarda hakkimizda yazilanlari hassasiyet ile inceliyoruz.
    Herkesin anlayacagi sekilde genel cevap yazmaya gayret göstersekde, bazen yalnis anlasilmalar oluyor.
    Burda kimse Türkiyeyi ezmeye kalkmiyor. Almanyada Porsche, Audi, Ford, Opel. Mercedes, Volkswagen,
    BMW gibi Premium markalar üretilirken, Türkiyede hala kendi otomobilini üretemiyor.
    Almanya ve Türkiyedeki standartlar arasinda gece ile gündüz kadar fark var. Burada biz 112 Oktan benzin
    Kulanirken Türkiyede 95 Oktan yazilan yerlerde, bizim labor analiz sonuclarinda 92 oktan bile cikmadi.
    Türkiyenin bu konuda maalesef cok geri kalmisligi var.

Her sirketin bir filosofisi, bir hedefi oldugu gibi, bizimde kendi capimizda bir hedefimiz var. Bu hedefleri biz
    Bu kadar ciro yaparsam bu kadar kar kalacak konusunda degil, bu kadar proje yaparsam bu kadar basarili
    Oluruz konumunda degerlendiriyoruz. Bizim ana isimiz otomobil üreticilere yazilim gelistirmek oldugundan dolayi,
    biz bu modife isini ek is yaptik kendimize, bundan 7 yil önce. Kendimiz yarislara katildigimiz icin, hobbymizi bir nevi
    paylasiyoruz. Eger bu isin ticari boyutuna gidecek olursak, her üc aya o kadar model ve yeni yazilimlar cikiyorki, bunlarin
    updatelerine verdigimiz paralarla coktan batmistik.

Türkiyede yillardir motorsporlari yapan, bu isi cidden bilincli bir sekilde millete anlatmaya kalkan, bizden zamaninda
    Parca ve yazilim alan Murat Engin bey ile oturup, bu hizmeti nasil Türkiyedeki insanlara verecegimiz konusunda hemfikir
    Olduk ve öyle bu ise atildik Türkiyede. Yoksa Türkiyede is yapmak bizim acimizdan cok zor olacakti.

Konu TÜV sertifikalari oldugu icin yorum yazdik bizde, ve konu cok farkli yerlere gitti. Burada EVOTECH in ne yaptigi degilde,
    nasil yaptigi ve bunun isbati tartisiliyor.
    Bizim bayiliklerimize verdigimiz Flashbooster ve Byteshooter vardi bundan 7-8 sene önce. Helmut ile bunu beraber gelistirip
    Dünya capinda 14 000 tane sattik. ByteShooter Flashtool - Startseite - ByteShooter Basic, ByteShooter Crossfire, ByteShooter Truck, ByteShooter Mini, K-Line, L-Line, CAN, IELEC . Bizim cihaz sirf kendi gelistirdigimiz beyinler
    Icin isliyordu ve diger markalar ile sikinti oluyordu. Italyanlar buna 2007 de bir cözüm buldu , CMD cihazi ile, bizde elimizde olan
    Bütün bilgileri bu sirket ile paylasip CMD ye komple gectik. TIR lar haric.
    Bunun dezavantji su anda, kendi yerimizde, yani Stuttgartda istedigimiz her yazilimi yapabiliyoruz. Yani hem beyini okuyup hem
    Yazbiliyoruz ve problem olunca bunu dynoda test edip aninda müdahele edebiliyoruz. Bayiliklerimizin bilgi seviyesi burdaki bilgi
    Seviyesi kadar olmadig icin, ve teknik imkanlari kisitli oldugu icin heryerde elimizdeki ürünleri ve yazilimlari pazarliyamiyoruz.

Türkiye ye gelip pazari arastirdigimizda, ordaki modifeciler WINOLS I acip ya kopya yazilim yapiyordu veya CMD Master alip
    Kendileri kendi capinda deneyler yapiyordu. Bunu yapmak icin öncelikle Dyno sart. Sonra düzgün VAG COM veya loglari
    Alacak baska bir cihaz gerekli…..ve en basta dedigimm gibi, filosofi ve hedef mühim. Ali Veli ile yarismak degil bizim amacimiz.
    Biz hergün kulanilan, az yakan, bastimi gaza 90% digerlerinden daha hizli giden araclar yapiyoruz. Eger bir müsteri gelip derseki,
    bana öyle bir yazilim yapinki, degerleri bu kadar olsun, motor kirilirsa kirilsin, yeterki ben komsumu geceyim, onuda yapariz.
    Mesela madem ıs yapılanları konusmaksa,Murat Engin yazmıs,Yenı M5 e yazılımı ilk bız cıkardık ama bunu sadece Facebook sayfamızda yayınladık.Moskow Unlim de REKOR kırdık,sadece vıdeo bolumunde yayınladık,ilk 10 aracın 5 tanesı EVOTECH di ama ekstra bırsey yapmadık,cunku normal bır seydı bızım ıcın...
    Yanı onemlı olan gecmekse,gecerız ama bız Sırketlere odaklı calısıyoruz,son musterı ısterse yaparız...
    Youtube yada Google da vıdeolar dolu....
    Eger sorunuz varsa, bana direk whatsapp veya Viberden ulasabilirsiniz. +49 176 63 62 89 89. Ama öncelikle Murat Engin ile
    Konusun, eger sorun cözülemezse herzaman kontaga gecebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tüv belgesi sunu onayliyor
    arac yazilimdan sonra fabrikadan ciktigi, gibi ne trafikte baska araclara zarar vermez diye
    Mesela,fren patlaması nede aracin kendine zarar vericek sekil oldugnu belgeliyor.
    Mesela C180 e yazılım yaptın,C200 gıbı oldu,gerek yokkı fren guclendırmeye. Yetıyor o ona,zaten bu tıp seyler,aracın gucunden daha dayanıklı uretılıyor.
    zaten cogu araclarin frenleri daima daha güclü motora göre yapilimistir
    Misal bir 320d nin frensistemi 330d le ayni,asiri bir güclendirme olursa tüv diyor frenleri de degistirmelisin.
    Polo da sorun Uretıcı hatası olan bır seydı cunku daha Rodajda bıle yanı ılk 600km,1,2 LT yag eksılttı! Servıs kayıtlarında mevcut.
    780km de yazılım yuklendı,ılk 1000km de 2lt yag eksılttı,yanı bunu yazılıma baglamak sence dogru olur mu?
    Yaw,Ozgun benımle derdın olmadıgını bılıyorum be kar desım
    Ben sadece konu nereden geldı,ona kızıyorum. Yoksa,kırılan edılende ısım yok.
    Evotech Moskow Unlim de harıkalar yarattı mınımum modda ama ertesı gun bunu konusmadılar bıle.
    Mıllet koru korune marka bagımlılıgı yapıyor,sure konulsun dıyoruz,verılere bakalım dıyoruz,bu senın ıcınde gecerlı,benım ıcınde gecerlı... Anlayan anlamıstır bızı. Laf bır yere kadar...
    Aman,ne konu oldu be....
    Teknık meknık derken...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tüv belgesi sunu onayliyor
    arac yazilimdan sonra fabrikadan ciktigi, gibi ne trafikte baska araclara zarar vermez diye
    Tamamdır bu yeteri kadar acıklayıcı oldu tesekkur ederim adıma..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az da olsa bildiklerimi ve okuduklarımdan anladıklarımı paylaşayım. bir arkadaş TÜV'ün ülkemizdeki TSE olduğunu söylemiş. Maalesef Almanya'da standartları belirleyen kurum DIN'dır. (Deutsches Institut für Normung)

Peki TÜV denilen kurum neymiş? Wikipedia'dan alıntı yapıyorum.
    "TÜVs (German pronunciation: [ˈtʏf]; short for German: Technischer Überwachungs-Verein, English: Technical Inspection Association) are German organizations that work to validate the safety of products of all kinds to protect humans and the environment against hazards. As independent consultants, they examine plants, motor vehicles, energy installations, devices and products (e.g. consumer goods) which require monitoring. The many subsidiaries of the TÜVs can also act as project developers for energy and traffic concepts, as problem solvers in environmental protection, and as certification bodies. Many of the TÜV organizations also provide certification for various international standards, such as ISO9001:2008 (quality management system) and ISO/TS16949 (automotive quality management system)."

Ben burdan ne anlıyorum onu söyleyeyim arkadaşlar TÜV denilen Alaman kuruluşu bir ürün üretilirken; bu ürünün çevre ve insanlara karşı oluşturabileceği tehlikeleri bertaraf etmesi doğrultusunda uygulamaları gereken prosesleri belirliyor. Her ürün için adım adım değil proses olarak belirliyor. Akabinde de bunu nasıl sağlarım diyor. Demek ki ben belli başlı bazı kalite prosesleri oluşturmam lazım. ISO 9000:2001 gibi... Bu doğrultuda üretim proseslerini şekillendirenlere hangi konuda TÜV belgesi istediklerini sorar buna göre belgelendirir bunun karşılığındaki riski de ben TÜV olarak alırım diyor...

Misal bize yıllarca ürünlerinizde CE marking yok bu ürünü bize ihraç edemezsiniz dediler. milyon dolarlar döküp gidip avrupadaki akredite laboratuarlarda ürünlerimize CE aldık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Standartları tabıkı DIN belırtıyor,TUV zaten standartları belırtmıyor kı.
    TUV burada saglıga-Cevreye zararlı degıl dıye onaydan gecıyor. Her uretılen arac TUV den gecmek zorunda.
    Sen bunu degıstırıyosun modıfıye yaparak,oyuzden tekrar TUV e gıdıyosun. Egsoz taksan bıle gıtmek zorundasın hatta Ruhsata ısletmek zorundasın!
    Evotech yazılımı yapıyor,alıyor otomobılı TUV e goturuyor,TUV alıp test edıyor,dıyorkı bu tamam,kullanılabılır yada kullanılamaz dıyor....
    Yanı burada onemlı olan,bız kullanıcıların sorması gereken,bır malı alırken,neden TUV u var dıye sorgulamayım olmalı? Yanı alırken ıcın rahat olmalı...
    Otomobıl sektorunde DIN dıye bırsey yok,mesela bır arac 15 jantdır bırı 17 janttır,cunku otomobıl endustrısınde standart yoktur bu konularda....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya bana gore tuv yazilimi onayla ne olur onaylamasa ne olur yani zannetmiyorumki tuv de bir muhendis otursun yazilimi yapan firmanin yaptigi haritadaki degisiklere baksik himm bak bu diag lari kapatmis himm bak bu avansi cok acmis dusuk oktanda vuruntu yapar bunu onaylamayalim .Bence tuv onayi yapilan malzemeler icin bir fikir verebilir ama yazilim icin bana hic bir sey vermez.
    Ayrica almanydan turkiyeye asagilar gibi bakmanin da bir manasi olmadigini dusunuyorum Guzel ulkemizdede almanyadan cok daha iyi muhendisler cok daha iyi tunerlar mevcut...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat bey ben bunu yukarıda bir arkadaşın postuna binayen yazdım. Bende DIN formunu iyi bilirim çünkü müyendisim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rasit,asagilama yok ki...
    Sadece olan yaZilmis. Bende katiliyorum cok basarili isler yaptigimizi...
    Tuv,bir konuda insana guven veriyor,dunyanin en saygin ve guvenilen kurumu.
    Tabiki yazilimin detayini incelemiyecek,cevreye ve insana etkilerini inceliyecek.
    Burada onemli isin saglikli olmasi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat bey malesef benzinimiz kotu bunu hicbirimiz inkar etmiyoruz ama
    Almanyada hic 112 pompa gormddim
    Ben almanyada bulundum ama
    2 ay kalmama ragmen inannin pompada 112 gormedim heee dersenizki afterMarket evet 124+ larimiz var *sikinti yok. *Buyrun gecmekse lutfen gecin bizi ama sonu dumanli olmasin lutfen siz aci ve net tr deki insanlari kucuk goruyorsunuz *

Evet murat abi dediki tdi lari yaptik. Ama sonra olmuyor dedi eee biz bisiy dedikmi ? Cmd dediniz degilmi ? Bendede cmd var byteshooter genius bdm100 ssi swiftec flashtec ktag *vs hepsi mevcut *ee siz cmd ile okuyorsaniz ben neden okuyamiyorum size burda anlatmak istedigim sey su bana haritalalri 0 layin ben 1 saaate aana ayaga kaldirayim onu saka yapmiyorum dayaniklilik testine gerek yok biz yeterince yapiyoruz yakinda 997 dbn i koyucagim 1 2 tane sadece egsoztlj size yazilimida gondereyim lutfen inceelwyin bakin merak eddiyorum sadece enjektorlemi oynamisiz *neyle oynamisiz lutfen kendiniz degerlendirn *
    Ayriyetten m5 e ilk pp performance yapmis olmasi lZim birdaha inceleyin isterseniz sonuc olarak hardware i siz gelistirmiyorsunuz anladigim kadariyla*

Ayriyetten soylermisniz tuv ne ise yaramis oluyor ? Ben bosch motorsport a gitme firsatini buldigimda zaten adamlar aonuna gelmis sizden neden istiorlar yaziim gelistirmanizi bmw mi istiyor yani m bolumumu yoksa hamman felnami*

Bizim sorunumuz yok murat engin beyle ben alayci tavriniza sinirlendim orayada yazdim buni yok enjektor aciyoruz caliyoruz felan kardesim calmadi
    *Calmam isimide olmaz milletin sik aok yİlimi yuzunden ben kendimi rezil edemem *neden calayim 0 dan yapiyorum oturup haritalarini cikrmak cok kasiyor ama ciktigi zaman zaten o benzine gore optimum sewiyeye gelmis oluyor *ben sizin isinize laf etmiyorum umrumda bile degil *bizim derdimiz su tuv standartlari nedir acaba ister face den isterseniz telefondan her sekilde konusqbiliris *sikinti yok*yok yazim karman cormansa kusura bakmayin telfondan buladar oluyor

Gerisini ewe gecince yazarim
    www.drecu.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)