User Tag List

Sonuçlar: sizce ?

Katılımcı sayısı
71. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 2e mi?

0 0%
  • abf mi?

6 8.45%
  • 1.8t mi?

40 56.34%
  • vr6 mi?

26 36.62%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
97 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: mk2 golf swap icin fikirleriniz?

tunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    all motor vr6 güzel fantezi ama 1.8t gt30 stroker bambaşka bi boyut
    kafama takılan soru sağlıklı yürüyebileceği yürüyen aksam için yeterli aftermarket parça varmı mk2ler için ?
    Recent Project: ''Sharky'' E36 323TI Turbo
    Daily Drive: Mini Countryman Diesel

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Track car?
    Rolling car?
    Show car?

Ne yapacaksınız? var mı bir planınız?

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tunch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    all motor vr6 güzel fantezi ama 1.8t gt30 stroker bambaşka bi boyut
    kafama takılan soru sağlıklı yürüyebileceği yürüyen aksam için yeterli aftermarket parça varmı mk2ler için ?
    fantezi bol o konuda sorun yok
    r32 var mesela cok agir bi fantezi
    ya dedigim gibi tek atimlik kursunum olucak, dogru ve mantikli bi secim yapmaliyim..
    yiyebilecegim biseyin altina yatmam lazim yani

yuruyen halledilebilir cinsten mk2 nin..
    If you have no LAG, you have no turbo..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Safak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Track car?
    Rolling car?
    Show car?

Ne yapacaksınız? var mı bir planınız?
    haftanin 6 gunu gunluk standart 20km yol yapacak, ise gidip gelinecek yani..
    kalan bir gunde gezilip tozulup denk geldikce roll falan yapilacak..
    pist falan gibi bi dusunce yok yani..
    bunun disinda keyfe keder show amacli denebilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle

mk2 mk3 ibiza 6k... hepsi hemen hemen aynı yürüyen olduğundan almanya, ingiltere, amerika ve bütün tuning sektörü gelişmiş ülkeler hizmetinizde olacaktır. Tabi para ile doğru orantılı. Ama herşeyini bulursun.

Bahsini geçirdiğim herşey: Yürüyenden tut motor içine kadar.

Amerikalılar özellikle vr6 motorlar ile çok uğraşırlar onlar avrupa specli 16v motorlara binemiyorlar orada, zamanında ithalatı yapılmamış. ama 9a vs 16v motorları var. Geneli aynıdır bunların parça sıkıntısı gene olmaz.

1.8T zaten dünya genelinde ortak dildir ama modifiyeside öyle kolay değildir, sağda solda yazıldığı gibi 1000 liraya 300HP olmaz tabi.

Eğer bulursanız şanzımanı ile 1.8T motor alabilirsiniz, vites aktarma sistemleride gerekecek. Çünkü mk2 ler çubukludır, 1.8T'nin kabloludur. Fren upgarde vs VW'de çok kolay ama pahalı olacaktır.

Mavcut aracınızın ne yürüyen ekipmanları nede frenleri 100HP üzerinde bir motor için yetersiz ve tehlikeli olacaktır. en kötü ihtimal 280mm disklere ve kaliper setine ve oem oversize viraj demirlerine ihtiyacın olavaktır.

vr6 ben pek sevmem, ama 6 silindir sevenler için harika. Sevmememin özel bir sebebi yok. Çeneme vurmuş sevmiyorum diye.
    vr6 motor koyup Atmosferik uğraşmakta mümkün ama en temizi bir şekilde üflemek o motora.

Sadece motoru koymakla olay bitmeyecek, yürüyen aksam yetersizliği seçtiğiniz motor ve şanzıman modeline göre vites mekanizması, elektrik aksamı gibi durumlarıda göz ardı etmemelisiniz.

Genel manası ile vw parçası birçok avrupalıdan çok daha ucuzdur, özellikel bu alt yapının baya ucuzdur. Upgrade ekipmanıda çok pahalı değildir... 8v motor bence günümüzde çok gereksiz ve geri bir teknoloji... Hiç gerek yok bence.

Onun dışında bütün araçlardan birer tane bulup gez, senin karakterine en uygun olan motoru tercih et. Ama bahsettiklerin arasında en kolayı 1.8T makinadır. AGU kodlusunu almalısın. ABF de kaya gibi motordur 3 ayda bir yağına suyuna bak onuda unutmassan umurunda olmaz. AGU ve ABF nin oem şanızmanlarıda çok sağlamndır zaten aynı dişli grubu var ikisinde de. biri o2a diğeri 02m...

Yakıt olarak vr6 nın şehir içi tüketimi çok yüksek gözükür fabrika verisi... AGU ve ABF li araçlar son derece ekonomiktir.

Yazdığım gibi ben olsam 1.8T kullanırım... ama bin hepsine bak bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle

mk2 mk3 ibiza 6k... hepsi aynı yürüyen olduğundan almanya, ingiltere, amerika ve bütün tuning sektörü gelişmiş ülkeler hizmetinizde olacaktır. Tabi para ile doğru orantılı. Ama herşeyini bulursun.

Bahsini geçirdiğim herşey: Yürüyenden tut motor içine kadar.

Amerikalılar özellikle vr6 motorlar ile çok uğraşırlar onlar avrupa specli 16v motorlara binemiyorlar orada, zamanında ithalatı yapılmamış. ama 9a vs 16v motorları var. Geneli aynıdır bunların parça sıkıntısı gene olmaz.

1.8T zaten dünya genelinde ortak dildir ama modifiyeside öyle kolay değildir, sağda solda yazıldığı gibi 1000 liraya 300HP olmaz tabi.

Eğer bulursanız şanzımanı ile 1.8T motor alabilirsiniz, vites aktarma sistemleride gerekecek. Çünkü mk2 ler çubukludır, 1.8T'nin kabloludur. Fren upgarde vs VW'de çok kolay ama pahalı olacaktır.

Mavcut aracınızın ne yürüyen ekipmanları nede frenleri 100HP üzerinde bir motor için yetersiz ve tehlikeli olacaktır. en kötü ihtimal 280mm disklere ve kaliper setine ve oem oversize viraj demirlerine ihtiyacın olavaktır.

vr6 ben pek sevmem, ama 6 silindir sevenler için harika. Sevmememin özel bir sebebi yok. Çeneme vurmuş sevmiyorum diye.
    vr6 motor koyup Atmosferik uğraşmakta mümkün ama en temizi bir şekilde üflemek o motora.

Sadece motoru koymakla olay bitmeyecek, yürüyen aksam yetersizliği seçtiğiniz motor ve şanzıman modeline göre vites mekanizması, elektrik aksamı gibi durumlarıda göz ardı etmemelisiniz.

Genel manası ile vw parçası birçok avrupalıdan çok daha ucuzdur, özellikel bu alt yapının baya ucuzdur. Upgrade ekipmanıda çok pahalı değildir... 8v motor bence günümüzde çok gereksiz ve geri bir teknoloji... Hiç gerek yok bence.

Onun dışında bütün araçlardan birer tane bulup gez, senin karakterine en uygun olan motoru tercih et. Ama bahsettiklerin arasında en kolayı 1.8T makinadır. AGU kodlusunu almalısın. ABF de kaya gibi motordur 3 ayda bir yağına suyuna bak onuda unutmassan umurunda olmaz. AGU ve ABF nin oem şanızmanlarıda çok sağlamndır zaten aynı dişli grubu var ikisinde de. biri o2a diğeri 02m...

Yakıt olarak vr6 nın şehir içi tüketimi çok yüksek gözükür fabrika verisi... AGU ve ABF li araçlar son derece ekonomiktir.

Yazdığım gibi ben olsam 1.8T kullanırım... ama bin hepsine bak bence
    bu tam istedigim gibi bir cevap oldu gercektende..
    cok aciklayii ve net oldu..

aslinda mantikli dusunuldugunde en makul ve en temizi agu gozukuyor..
    is fazteziye kacinca vr6 da hos geliyor insana..
    vr6 nin en cok korktugum iki noktasi var, birisi tr de parca bulunabilirligi ikinciside yakit..
    1.8t yi cogu kisi bikac binliraya kral yaparsin onune gelene saplarsin falan diyor ama isin aslinin boyle olmadigini bu motorlarla ugrasmis olanlarda soyluyor sizin gibi..
    agu u guclendirmekte oyle 1-2 binlik isler degil..
    1.8t piyasada rahat bulunabilen bi motor aslinda ama agu kodlusu biraz skntili..
    agu nunda epey detay farklari varmis sanirim, kol kalinliklari emme portlari vs vs..

simdi kardesimle konusuyorduk o da ayni seyi soyluyor aslinda, abi bende vr6 ve agu arasinda kaliyorum diyor..

vr6 nin sanzumani hakkinda bi bilginiz varmi peki?
    abf sanzumani mesela oluyormu bu motora?
    benim ankarada bi vw cikmacisi abim var, samimiyizdir sagolsun elinden gelen yardimida yapar benim icin, zaten birazda ona guveniyorum parca konusunda ama mevzu vr6 olunca isler degisiyor..
    mesela vr6 yi ben motor olarak bulabiliyorum ama sadece komple motor olarak bulabiliyorum..
    6bin gibi bir fiyati var en az..
    buna mesela abf sanzumani falan eger olmazsa bunun sanzumanini bulmak da bi dert olacak..

edit:
    1.8t bikac kez passatta kullanmisligim oldu ama hic benim olacak gozuyle kullanmadigim icin dikkat etmedim..
    vr6 zaten canli gormek henuz nasip olmadi..
    kullanabilecek bi firsatim olabilecegini sanmiyorum pek

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam ABF kullanırım.
    Bi takım sübap yayı, şapkaları ve eksantrikler, ayarlı kasnakları, üzerine de standalone ve güzel bi ayar. Tabi emiş ve egzoz desteği ile.
    Günlük binilir, 180-200 hp aralığı yakalanır.
    Hızlı gider. Güzel olur.
    Standart ABF problem çıkarmama konusunda sıfır km araçlara taş çıkartır. Kapak iyi toplanır, ayarda da sorun olmazsa, evladiyelik olur. Madem proje olmuş, değişik bişeyler olsun. 16v kaç tane VW var ki yürüyen?
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.8T'lerin çeşitleri var evet.
    AEB ya da AGU bulursanız piston pimleri kalın, emme manifold ve kapakları büyük port, piston kolları sağlam tip olur.
    2 liraya 300 hp olmaz.
    5 liraya 250 hp yapabilirseniz şanslısınız diyebilirim.
    Ayrıca bu kadar hafif şaseye bu gücü yüklemek için ben olsam sağlam bir alt yapı kurardım.
    if in doubt, flat out.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ukku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam ABF kullanırım.
    Bi takım sübap yayı, şapkaları ve eksantrikler, ayarlı kasnakları, üzerine de standalone ve güzel bi ayar. Tabi emiş ve egzoz desteği ile.
    Günlük binilir, 180-200 hp aralığı yakalanır.
    Hızlı gider. Güzel olur.
    Standart ABF problem çıkarmama konusunda sıfır km araçlara taş çıkartır. Kapak iyi toplanır, ayarda da sorun olmazsa, evladiyelik olur. Madem proje olmuş, değişik bişeyler olsun. 16v kaç tane VW var ki yürüyen?
    bunu 1.8t kullanicisi olarak soylemeniz ilginc geldi
    tesekkur ederim fikirler icin..
    bende karistim yine allak bullak oldum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vr6 da 02j var adaptasayon vs emin değilim...
    VW makinalarından ve şanzımanlarından korkma... benzemez başka marakaya... Tık demez... modifiye sonrası yükselen güçte debriyaj upgrade yaparsın devam et.

Ukku'nun dediğide bir yöntem ama, ABF nin camları, yayaları şapkaları, kasnağı, beyin vs derken motor hariç 3000 4000 liralık olursun sadece parçalar ile Bunu gözardı etmemek lazım.

Oem bineceğim diyorsan ABF mk2'yi 172 RS ile yürütür dışardan yapılcak birkaç müdahale ile.
    mk2'ni hafif yapacaksın ama... Uzunda 1 depo ile istanbula gelir gidersin. Şehir içinde 7-8 yakarsın... Max 9

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erdem325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ukku benim arabamı benden çok kullandıyor bazen, ABF fanatikliği ondan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ukku benim arabamı benden çok kullandıyor bazen, ABF fanatikliği ondan

Bana kalmadan cevap gelmiş.
    Ben atmosferik çok seviyorum.
    Şafak'la sık sık sürücü değiştiriyoruz.
    O da 1.8t önermiş keza
    if in doubt, flat out.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vr6 da 02j var adaptasayon vs emin değilim...
    VW makinalarından ve şanzımanlarından korkma... benzemez başka marakaya... Tık demez... modifiye sonrası yükselen güçte debriyaj upgrade yaparsın devam et.

Ukku'nun dediğide bir yöntem ama, ABF nin camları, yayaları şapkaları, kasnağı, beyin vs derken motor hariç 3000 4000 liralık olursun sadece parçalar ile Bunu gözardı etmemek lazım.

Oem bineceğim diyorsan ABF mk2'yi 172 RS ile yürütür dışardan yapılcak birkaç müdahale ile.
    yok sanzuman saglamliklari olarak korkum yokda iste vr6 sanzumanini bulamama ihtimalim var sanki oyle gubu geliyor bana..
    bunu gozardi etmemem lazim..
    motor var biliyorum, hatta haftasonu gidip bakarim bile motora..
    ama sanzumani onusunda bi fikrim yok..
    abf sanzumani kolay bulabilecegim ve dediginiz gibi saglam bi sanzuman..
    eger vr6 ya piyasada rahat bulunan sanzumanlardan biri olmuyorsa is karisir o noktada..

motor swap isinden sonra 3-4 binlik olma gibi bi luksum yok..
    isin asli, bu swap isini iyi arastirip, bir kere maddi yukun altina girip motoru koyduktan sonra belki 2 sene koydugum sekilde binecegiz araca..
    bu yuzden benim alipta yuklerim konusunda becerebilecegim tek motor 2e olur ki bunuda kimse zaten tavsiye etmedi..
    bu nedenle motorlari koydugum sekilde kalacak gibi dusunmekte fayda var..

peki birsey sorayim size..
    vr6 yi sonradan bolt on turbolamak mi daha makul fiyatlara cikar yoksa agu yu yuklemek mi?
    hani ***** agu yuklemekte 5 bin falan yiyormus..
    az bi rakam degil
    (bunu daha daha ilerisi icin soruyorum)

bir de bu vr6 larin yakitlari ile ilgili net bilginiz varmi acaba?
    tamam cok yakiyordur ama ne kadar cok?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vr6 çok yakar, az kaçar.
    fantazi işi biraz. yüklemeden hakettiği kadar gitmez.
    ama ben olsam vr6 yapmam. abf yaparım ya da agu-aeb.
    tabi siz bilirsiniz.
    if in doubt, flat out.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir motora sonradan turbo yapmak ile mevcut turboyu büyütüp ona göre borulama yapmak arasında bence hiçbir maddi fark yok. Belki çıkacağı güçler ve dirençleri farklı olur ama... İkisinde de bir yerden sonra o motoru illaki açıcaksın

Erdem, ingilizcen varsa türk forumlarda zaman kaybediyorsun, VAG işleri ile ciddi uğraşan 3.4 değerli insan var onlar buralarda pek yazmaz. Okur geçerler.

Amerikan ve ingiliz vag forumlarına yüklenmen lazım doğru parçaları doğru şekilde seçmek için, deneme yanılma ve tahmin yürüterek vakit ve nakit kaybedersin sadece. Benim için güzel olan birşey senin işine gelmeyebilir çünkü.

Buaralarda honda sorucan, peco sorucan... VAG pek yaygın değil ama

VR6 oem fabrika verisi mk3 te şehir içi 12-13lt falan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada mk2'nin kondisyonunu merak ettim, varsa 1-2 fotosunu koyar mısın?

vr6 bone stock... çok kifayetsiz hacmine göre... Yüklenmek lazım üzerine o makinanın.
    SC bence en güzel uygulama olur, Turbo yapılabilir... İnanırsan bende para çok dersen Atmosferik yapılır. Ama benim önerim AGU ve hemcinsi 1.8T ler olacaktır... 1.8T ile oynamaya başlayınca belki para harcayacaksın ama bana teşekkür edeceksin.

1.8T işi temiz iş ama rabbimin uygun gördüğü atmosfer basıncı ile mutluyum ben.Çok aykırı bir durum olmadıkça Turbo otomobil düşünmem. Sebebi yok!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ukku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vr6 çok yakar, az kaçar.
    fantazi işi biraz. yüklemeden hakettiği kadar gitmez.
    ama ben olsam vr6 yapmam. abf yaparım ya da agu-aeb.
    tabi siz bilirsiniz.
    Ben sana dedim 1.8T yi ver bana ABF verirdim ben sana, üzerine para vermem dedin... Ben mi vereydim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben emre abimin yerine göderiyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben emre abimin yerine göderiyim
    Tamam bu ukku'nun arabanın renginden AGU yakışır buna Chip üzerine Aem'i de takınca her gaz kestiğinde boşalıyor alet Yandakine öndekine...

Yalnız dediğim gibi, ne olursa olsun, başta frenleri ve sonra yürüyeni sağlamlaştırmalısınız, poluretan set ve viraj demirleri şart, mümkünse motor çıkınca şaseyi rijitleştirin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)