User Tag List

Sonuçlar: sizce ?

Katılımcı sayısı
71. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 2e mi?

0 0%
  • abf mi?

6 8.45%
  • 1.8t mi?

40 56.34%
  • vr6 mi?

26 36.62%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
97 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: mk2 golf swap icin fikirleriniz?

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada aeb'in şanzuman'ı ters tarafta kaldığı için uymaz mk2'ye diye biliyorum

agu motor kod'lu olana bak sıkıntısız olsun uğraşma hem daha rahat bulması

geçen sene sarmıştım kafaya yıkık bir mk2 alıp üzerine 1.8t koymayı hatta ozamanlar 225hp'lik 1.8 audi TT motoru bile bulmuştum 5000 TL +şanzuman demişlerdi

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Safak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oda büyük başarı ama...
    Viraj dönerken boylamasına mı ikiye ayrılmış, rolling yaparken enlemesine mi?
    LCD'lerin boyunu ölçer gibi diagonal bölmüşler. Sol alt köşeden sağ üst köşeye doğru kesit halinde.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ukku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 çeker iyidir.
    o kadar kısa wheelbasede 4 çeker pek de güzel olmaz. yağmur çamur hariç tabi.
    kaldı ki bulacağın syncro aktarması teknoloji harikası değil.
    hothatch ön çeker olur. boşver. gelme böyle oyunlara

bir de vr6 dediğin, 174 hp mi ne. 200 değil.
    abf 'ye çok minik dokunuşlar ile 160 165 arası alırsın. yaktığın yakıta değmez gibi duruyor.
    ilerisi için diyorsan, turboyla abf de çok güzel sonuçlar veriyor.
    wrc 'de bile kullanıldı turbo abf.
    Ukku'nun bahsettiği gibi ABF 160 165HP...
    900kg lık bir kasada, ellenmemiş bir 02a ile
    son derece tatminkar olur... belki 170 175 olur sadece dışardan çalışarak. (egzantrik vs olmayacak)

Üzeri güçler için harcama çok katlanır çünkü bu makinanin upgrade parçasını buradan bulmak çok zor.

ABF'nin ilacını yazayım ben.
    2 egzantrik, (derecesi keyfe kalmış)
    yay şapka seti,
    ayarlı kasnak
    Conta
    Hava geçen heryer port polish
    Oem ecuya eprom yazarak 270 üzeri egzntrikten verim almak çok zor olur.
    270 üzerinde hidrolik iticilere veda etmekte gerekebilir.
    Standalona ecu da lazım.
    280 ve üzeri egzantrik tercih ederseniz İTB kullanmak gerekecek, uzun runnerlar keyif kaçırabilir.
    Egzantik ile 180HP den başlarsınız derecesine göre atmosferik 240 250HP lere kadar ulaşırsınız. Tabi bir yerden sonra piston da lazım sıkıştırma artmalı.
    Maliyet 180/190HP için 4000 liralardan başlar bir mk3 GTi parasına kadar uzanır.

Doğuştan atmoferik motorların turbolanmasını ben sevmediğim için o kısmına girmiyorum. Ama stock ABF'ye üflenir 0.6falan... doğru ayar ile kırılmaz. Sağlam makinadır.

Bu arada doğru, Cordoba WRC nin motoru sanıldığı gibi 1.8T değil, 2.0ABF altyapılı turbo dur
    Ama bu fabrikanın ürettiği bir abf değil vw motorport tarafından servet harcanmış bir ABF dir.

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volume81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada aeb'in şanzuman'ı ters tarafta kaldığı için uymaz mk2'ye diye biliyorum

agu motor kod'lu olana bak sıkıntısız olsun uğraşma hem daha rahat bulması

geçen sene sarmıştım kafaya yıkık bir mk2 alıp üzerine 1.8t koymayı hatta ozamanlar 225hp'lik 1.8 audi TT motoru bile bulmuştum 5000 TL +şanzuman demişlerdi
    bismillahirrahmanirrahim
    bu motor da 1.8t mi oluyor simdi?
    hala duruyormuki acep?
    kodu falan ne ki bunun?

yanlis bu konunun bizde yani kardesimle ikimizde nerden nereye geldigini bi bilseniz yemin ediyorum gulersiniz
    hakikaten nerden nereye olduk ve oluyoruzda..
    hakkimizda hayirlisi bakalim..
    If you have no LAG, you have no turbo..

FcX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erdem325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bismillahirrahmanirrahim
    bu motor da 1.8t mi oluyor simdi?
    hala duruyormuki acep?
    kodu falan ne ki bunun?

yanlis bu konunun bizde yani kardesimle ikimizde nerden nereye geldigini bi bilseniz yemin ediyorum gulersiniz
    hakikaten nerden nereye olduk ve oluyoruzda..
    hakkimizda hayirlisi bakalim..
    Şu listeye bir bak, boy boy 1.8T var Hangisi daha sağlamdır, iyidir vs. ben bilemem ama, ona ustaları cevap versin

Audi TT - Wikipedia, the free encyclopedia

Hatta bir de şöyle bir liste var ki, daha bakarken kafa gitti benim 1.8T başlı başına bir dünyaymış

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...20vT_110-221kW

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ukku'nun bahsettiği gibi ABF 160 165HP...
    900kg lık bir kasada, ellenmemiş bir 02a ile
    son derece tatminkar olur... belki 170 175 olur sadece dışardan çalışarak. (egzantrik vs olmayacak)

Üzeri güçler için harcama çok katlanır çünkü bu makinanin upgrade parçasını buradan bulmak çok zor.

ABF'nin ilacını yazayım ben.
    2 egzantrik, (derecesi keyfe kalmış)
    yay şapka seti,
    ayarlı kasnak
    Conta
    Hava geçen heryer port polish
    Oem ecuya eprom yazarak 270 üzeri egzntrikten verim almak çok zor olur.
    170 üzerinde hidrolik iticilere veda etmekte gerekebilir.
    Standalona ecu da lazım.
    280 ve üzeri egzantrik tercih ederseniz İTB kullanmak gerekecek, uzun runnerlar keyif kaçırabilir.
    Egzantik ile 180HP den başlarsınız derecesine göre atmosferik 240 250HP lere kadar ulaşırsınız. Tabi bir yerden sonra piston da lazım sıkıştırma artmalı.
    Maliyet 180/190HP için 4000 liralardan başlar bir mk3 GTi parasına kadar uzanır.

Doğuştan atmoferik motorların turbolanmasını ben sevmediğim için o kısmına girmiyorum. Ama stock ABF'ye üflenir 0.6falan... doğru ayar ile kırılmaz. Sağlam makinadır.

Bu arada doğru, Cordoba WRC nin motoru sanıldığı gibi 1.8T değil, 2.0ABF altyapılı turbo dur
    Ama bu fabrikanın ürettiği bir abf değil vw motorport tarafından servet harcanmış bir ABF dir.
    oncelikle ellenmemis 02a nedir?

hocam elinize saglik..
    bu bilgiler inan cok onemli benim icin..
    simdi kafa tahmin ettiginiz uzere hala soru isaretleriyle dolu, sizler bilgilerinizi aktardikca birer birer azaliyorlar kafamdan..

bu arada baya baya vag ci mi oldum ne

ha unutmadan ben bi ara bi motor bulmustum, bi bakim hemen linki duruyosa yada ilan hala duruyosa onuda bi ekleyim..

ilan ucmus ya tuh

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FcX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu listeye bir bak, boy boy 1.8T var Hangisi daha sağlamdır, iyidir vs. ben bilemem ama, ona ustaları cevap versin

Audi TT - Wikipedia, the free encyclopedia

Hatta bir de şöyle bir liste var ki, daha bakarken kafa gitti benim 1.8T başlı başına bir dünyaymış

List of Volkswagen Group petrol engines - Wikipedia, the free encyclopedia
    abartmamisim ya zibilyon tane varmis hakkaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oncelikle ellenmemis 02a nedir?

hocam elinize saglik..
    bu bilgiler inan cok onemli benim icin..
    simdi kafa tahmin ettiginiz uzere hala soru isaretleriyle dolu, sizler bilgilerinizi aktardikca birer birer azaliyorlar kafamdan..

bu arada baya baya vag ci mi oldum ne

ha unutmadan ben bi ara bi motor bulmustum, bi bakim hemen linki duruyosa yada ilan hala duruyosa onuda bi ekleyim..

ilan ucmus ya tuh
    02a ABF'nin şanzımanı CDA dır koduda...
    Hani son dişli değiştirmeden manasına söyledim.

sen 1.8T den vazgeçme ama, macera arama bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada, ruhsat ile ilgili sorun yaşamayız diyorsanız 1.9 TDi motorlara da yönelebilirsiniz, forumda passat'lı bir arkadaş baya birşeyler yaptı, hem hesaplı (tüketim olarak) hem tatminkar olur. Buda bir tercih meselesi tabi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    02a ABF'nin şanzımanı CDA dır koduda...
    Hani son dişli değiştirmeden manasına söyledim.

sen 1.8T den vazgeçme ama, macera arama bence.
    himmmm bu benim parcacinin sana halatli sanzuman veriyim olum s..sen kiramazsin dedigi sanzuman
    1.8t den daha mantikli baska bi alternatif yok gibi sanki tr kosullarinda..
    vr6 yakit yuzunden zaten cok mantik disi kaldi artik

Bu arada, ruhsat ile ilgili sorun yaşamayız diyorsanız 1.9 TDi motorlara da yönelebilirsiniz, forumda passat'lı bir arkadaş baya birşeyler yaptı, hem hesaplı (tüketim olarak) hem tatminkar olur. Buda bir tercih meselesi tabi.
    yok arac benzinli bizim, dizel olsaydi eger zaten dusunulecek tek alternatif olurdu hemen hemen ama maalesef..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    himmmm bu benim parcacinin sana halatli sanzuman veriyim olum s..sen kiramazsin dedigi sanzuman
    1.8t den daha mantikli baska bi alternatif yok gibi sanki tr kosullarinda..
    vr6 yakit yuzunden zaten cok mantik disi kaldi artik

yok arac benzinli bizim, dizel olsaydi eger zaten dusunulecek tek alternatif olurdu hemen hemen ama maalesef..
    Ya halatlı dediği, vites kolunun aktarması kablolu... zaten mk3 te hemen hemen hepsi öyle...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya halatlı dediği, vites kolunun aktarması kablolu... zaten mk3 te hemen hemen hepsi öyle...
    lugat-i cikmacilar da halatli deniliyor yani piyasa dili boyle onlarin, o bakimdan oyle yazdim bende

bu sekilde olusu zaten nimet
    kesme bicme isi de olmuyor sanirim montajinda..

simdi bana oncelikle motor ve sanzuman fiyati lazim dimi...
    gidip bu ikisini arastirmam lazim detaylica..

motoru koymak falan degil de sanirim en cok elektrik isleri ugrastiricak gibi ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lugat-i cikmacilar da halatli deniliyor yani piyasa dili boyle onlarin, o bakimdan oyle yazdim bende

bu sekilde olusu zaten nimet
    kesme bicme isi de olmuyor sanirim montajinda..

simdi bana oncelikle motor ve sanzuman fiyati lazim dimi...
    gidip bu ikisini arastirmam lazim detaylica..

motoru koymak falan degil de sanirim en cok elektrik isleri ugrastiricak gibi ..
    Motor şanzıman kolay... Önce yürüyen

Poluretan takozlar ve burçlar, arka frenlerin disk olamalı... Ön diskler büyümeli
    Oversize viraj demiri şart. Kule gergisi bulunmalı.
    Sağlıklı durabilecek ve sağlıklı tutnabilecek bir yürüyen elde ettiğinizde... Motoru üzerine kondurursunuz. Motoru bu karosere oturttuğunuzda, aracın 75HP için tasarlanmış yürüyeni bahsettiğiniz performansa hiçbir tepki veremez. Ancak düzde basar, getirir garaja çekersiniz, oda önünüze bir engel çıkana kadar.

Bu ekipmanları çıkma olarak temin edin bence ilk olarak yavaş yavaş uygulayın... O yüzden evvelki sayfalarda çıkmacıda falan 16v GTi yürüyeni bulursanız alıp geçirin demiştim.

Motor şanzıman nedir? elektrik tesisatı üzerine bulduğunuzda en uzun 1 haftada marşa basar gidersiniz.

Çıplak ayağa takım elbise giyseniz ne olur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor şanzıman kolay... Önce yürüyen

Poluretan takozlar ve burçlar, arka frenlerin disk olamalı... Ön diskler büyümeli
    Oversize viraj demiri şart. Kule gergisi bulunmalı.
    Sağlıklı durabilecek ve sağlıklı tutnabilecek bir yürüyen elde ettiğinizde... Motoru üzerine kondurursunuz. Motoru bu karosere oturttuğunuzda, aracın 75HP için tasarlanmış yürüyeni bahsettiğiniz performansa hiçbir tepki veremez. Ancak düzde basar, getirir garaja çekersiniz, oda önünüze bir engel çıkana kadar.

Bu ekipmanları çıkma olarak temin edin bence ilk olarak yavaş yavaş uygulayın... O yüzden evvelki sayfalarda çıkmacıda falan 16v GTi yürüyeni bulursanız alıp geçirin demiştim.

Motor şanzıman nedir? elektrik tesisatı üzerine bulduğunuzda en uzun 1 haftada marşa basar gidersiniz.

Çıplak ayağa takım elbise giyseniz ne olur?
    bu bilgilendirme icinde tesekkurler..
    benim tam olarak yuruyen listem bu mu olmali?
    ekstra varmi daha birseyler?

motor ve sanzuman fiyatindaki merakim projenin bize nelere ne kadara mal olacagini biraz olsun kestirebilmek..
    en cok parayi motor ve sanzuman tutuyor nihayetinde..

yuruyen icin varsa detayli bi liste alabilirim
    hazir sizi bulmusken
    yoksa iki tane buyuk fren diskiyle olacak is degil bu..
    saga sola patlamayalim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu bilgilendirme icinde tesekkurler..
    benim tam olarak yuruyen listem bu mu olmali?
    ekstra varmi daha birseyler?

motor ve sanzuman fiyatindaki merakim projenin bize nelere ne kadara mal olacagini biraz olsun kestirebilmek..
    en cok parayi motor ve sanzuman tutuyor nihayetinde..

yuruyen icin varsa detayli bi liste alabilirim
    hazir sizi bulmusken
    yoksa iki tane buyuk fren diskiyle olacak is degil bu..
    saga sola patlamayalim
    Liste vermek falan benim pek sevdiğim şeyler değil, otomobil bu herkez kendine göre yapar. Kimisi çıkıp o öyle olmaz böyle daha iyi olur diyebilir.

Brembo vs astronomik şeyler önermiyorum. Ama imkan olursa kesinlikle kullanın.

Yani... mk3 GTi'ın 280mm fren diskleri ve kalipelerini kullanabilirsiniz, ama onlar 5 bijondur. Benim arabamın yani ibiza cupra2 nin 280mm fren diski ve kaliperi olabilir... Ama bulması pek kolay olmaz. Porya ile bulursanız MK3'ünki olabilir ama çıkmacıları gezmeniz lazım. Fren konusunda geniş bir araştırma ve gözatma ile uyumlu birçok ölçü bulacaksınız zaten.

Viraj demiri olarak mk2 GTİ'ın olur mk3'ünki de olabilir, Cupra2'nin olabilir... Uyuyor olması lazım birbirine hepsinin.

Yurt dışında birsürür poluretan üretici var, salıncak ve viraj demiri burçlarını getirtebilirsiniz dilediğinizden. Viraj demirinin ölçüsünü iyi belirtmek lazım ama.
    Kullanacağınız motora göre kulaklarda alırsınız sonra.

Arka takımı komple mk2 GTi ile değiştirebilirsiniz bulursanız. Tabi 4 disk olunca fren merkezi de 4 diske uygun olmalı.

Kule gergisi olarak amerikada ucuz çözümler var kapınıza kadar gelir.
    Gerçi sanayide iyi bir ustaya da yaptırabilirsiniz. İllaki çevreniz geniştir.

İyi bir set suspansiyon,
    Eğer bunun için imkan yoksa oem suspansiyonlara koyacağınız motorun ağırlığına uygun modelin -35mm helezınları bir süre işinizi görür. Misal vr6 koyarsanız öne mk3 vr6 için olan yaylarını takmanız iyi olacaktır, fazla alçaltmak iyi yol tutmak değil çünkü. -35mm ile amortisörünüz de rahat çalışır. Ama mevcut aracın 75HP lik motoruna uygun yayı vr6 motora takarsanız ağırlıktan garip bir duruş ve saçma bir tutunma ortaya çıkabilir. Yay seçeneklerini bilmiyorum araştırısınız.

Bunları hallederseniz ztn 75 HP motor ile track day gibi birşeyse baya iyi zaman çıkarırsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Liste vermek falan benim pek sevdiğim şeyler değil, otomobil bu herkez kendine göre yapar. Kimisi çıkıp o öyle olmaz böyle daha iyi olur diyebilir.

Brembo vs astronomik şeyler önermiyorum. Ama imkan olursa kesinlikle kullanın.

Yani... mk3 GTi'ın 280mm fren diskleri ve kalipelerini kullanabilirsiniz, ama onlar 5 bijondur. Benim arabamın yani ibiza cupra2 nin 280mm fren diski ve kaliperi olabilir... Ama bulması pek kolay olmaz. Porya ile bulursanız MK3'ünki olabilir ama çıkmacıları gezmeniz lazım. Fren konusunda geniş bir araştırma ve gözatma ile uyumlu birçok ölçü bulacaksınız zaten.

Viraj demiri olarak mk2 GTİ'ın olur mk3'ünki de olabilir, Cupra2'nin olabilir... Uyuyor olması lazım birbirine hepsinin.

Yurt dışında birsürür poluretan üretici var, salıncak ve viraj demiri burçlarını getirtebilirsiniz dilediğinizden. Viraj demirinin ölçüsünü iyi belirtmek lazım ama.
    Kullanacağınız motora göre kulaklarda alırsınız sonra.

Arka takımı komple mk2 GTi ile değiştirebilirsiniz bulursanız. Tabi 4 disk olunca fren merkezi de 4 diske uygun olmalı.

Kule gergisi olarak amerikada ucuz çözümler var kapınıza kadar gelir.
    Gerçi sanayide iyi bir ustaya da yaptırabilirsiniz. İllaki çevreniz geniştir.

İyi bir set suspansiyon,
    Eğer bunun için imkan yoksa oem suspansiyonlara koyacağınız motorun ağırlığına uygun modelin -35mm helezınları bir süre işinizi görür. Misal vr6 koyarsanız öne mk3 vr6 için olan yaylarını takmanız iyi olacaktır, fazla alçaltmak iyi yol tutmak değil çünkü. -35mm ile amortisörünüz de rahat çalışır. Ama mevcut aracın 75HP lik motoruna uygun yayı vr6 motora takarsanız ağırlıktan garip bir duruş ve saçma bir tutunma ortaya çıkabilir. Yay seçeneklerini bilmiyorum araştırısınız.

Bunları hallederseniz ztn 75 HP motor ile track day gibi birşeyse baya iyi zaman çıkarırsınız.

fren viraj demiri falan genel olarak hep oem vag kullanabiliyorum demek bunlar iyi oldu..
    cikmacilardan bu parcalarin cogunu ben temin edebilirim sorun olmaz sanmiyorum..
    suspansiyon isi zaten basli basina bir is, ilk etapta ciddi bi set alamayabilirim, dediginiz gibi uygun yaylarla bi sure idare edilebilir..
    arka takim mk2 gti da olur, bulamazsamda tolede falan bakarim onlarin arkalarida disk olmasi lazim, yuruyen ayni benimkiyle hemen hemen..
    fren merkezi hakeza arka dingili arakladigimiz arabadan alinabilir vs..
    bunlari ogrendigim iyi oluyor tesekkur ederim..

bu cumartesi eger bi aksilik olmazsa ivedik hurdacilara gidip hem cikmacimla oturup konusayim hemde onda olmayan seyler icin onun cevresindekilerle de konusayim..

once kaba tasla bi butce cikarmam lazim, daha sonra kardesimin isler netlesene kadar bekleyip parayi ayarlamamiz lazim..
    sonrasi zaten burda konu olur

ins basarabiliriz de guzel bi arac ortaya cikar..

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazine gibi bilgiler var konuda resmen. Hortlatıyorum ama acaba teoridekiler pratiğe döküldü mü? @erdem325
    MR.EVO53

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmet6r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazine gibi bilgiler var konuda resmen. Hortlatıyorum ama acaba teoridekiler pratiğe döküldü mü? @erdem325
    dokuldu dokuldu. aracı yukledı 2. gün motor kol cıkardı... oylede satıldı araç

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dokuldu dokuldu. aracı yukledı 2. gün motor kol cıkardı... oylede satıldı araç
    Hadi ya.. üzücü olmuş
    MR.EVO53

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)