User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Pas Dönüştürücü Metal Astarı

Murat48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pas Dönüştürücü Metal Astarı

Bikaç forumda,sitede dikkatimi çekti ve sizlere de danışmak istedim.Pas Dönüştürücü adındaki malzeme, paslı bölgeye sürüldüğünde, metal kimyasal reaksiyona uğrayarak pası dondurup birdaha çürümemek üzere değişimini sağlıyormuş.Genellikle tekne ve klasik araç restorasyonlarında kullanılıyor anladığım kadarıyla.Ama çürükler için ilerlemeden önceki en garantili müdahale deniyor.
    Genellikle çoğu aracta bazı bölgeler kronik olarak paslanıp,çürümeye meyilli olabiliyor.Benimde bu konuda bikaç sıkıntım var.Bu malzeme benim baya dikkatimi çekti.Aramızda daha önce kullanan varmı sormak istedim.Fiyatları araştırdığım kadarıyla yüksek Ama iş gören bir malzemeyse daha büyük masraftan,emekten ve zamandan tasarruf sağlar diye düşünüyorum.Bikaç sitede şöyle malzemeler gördüm;

http://www.yatmalzemeleri.com/Metal-...t,PR-6680.html

http://www.yatmalzemeleri.com/Black-...t,PR-7022.html

Çeşitli Oto Ürünleri | Rust Destroyer Pas Dönüştürücü Quart - Oto aksesuarı, tuning, Angel Eyes Farlar, Stoplar ve diğer tuning ürünleri - modifiye.com.tr

PAS DÖNÜSTÜRÜCÜ 1 LITRE

Çoğu sitede görünmesine rağmen ellerinde de yok zaten.Sizlerin bu konu hakkında düşünceleriniz nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım bu konuda deneyimi yada bir fikri olan yok

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hammerite diye satılan birşey vardı, renkleri mevcut, baya fırcayla yada spreyle uygulanabiliyor. pasın devam etmesini durdururmu bilmiyorum ama
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hammerite sanırım antipas,astar ve boya görevini gören üçü bi arada malzemelerden.Yanlız, pas dönüştürmekten ziyade var olan metali korumaya yönelik bi ürün gibi daha çok.

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hammerite boya dediğiniz gibi 3 işide yapan, pası çözmekten ziyade, kaba pası alınmış yüzeylerin hava ve nemle olan bağını kesmeye yarayan çok güzel bir ürün. Bazı firmalar 8-10 yıl garanti veriyorlar. Ben kullanıyorum, Örnek olarak bahçe korkuluklarında, arabanın tabanında ve arka çamurluk içlerinde...
    Fiyat olarakta linktekilerden daha uyguna geliyor. (2.5 lt yaklaşık 50tl gibi markaya göre değişiyor)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında iş görebilecek bir malzeme hammerite boya.Fiyatıda yaptığı işe göre uygunmuş.Ama pası ve çürüğü başlatmadan önce uygulanması gerekiyor bana kalırsa.Paslı bölgeyi temizledikten sonra, üstüne boya atıldığında alttan pasın yürümeyeceğini garanti eden yine pas dönüştürücü malzemeler. Würth pas dönüştürücü bu konuda baya övülüyor ve çoğu sitede uygulamaları konmuş.Ama kaportacıların bu konu hakkında pek bi bilgisi yok,onlar eski usül
    İşin açığı aracımda pas ve çürük yok.Ufak tefek pas başlangıcı olan yerler var(cam fitil altları,taş sıçramış minik yerler gibi),çürümesi halinde başıma dert olabileceğini düşündüğüm için bu malzemeyi deneyip işi garantilemeyi istiyorum.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu mevzu hakkinda yeni bilgi varmi?

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hempel marka epoksi astar almıştım zamanında yanında sertleştiricisi ile birlikte veriliyor 3 kg ına 250 küsür tl ödemiştim.Fakat pasa korozyona karşı o kadat dirayetli ki 3 sene önce boyadığım botun metal parçaları hala ilk gün boyadığım gibi sık sıl tuzlu suya maruz kalmasına rağmen.

Aracın içini söküp taban sacını içten ve alttan boyamak için almıştım hala boyayacaz orası ayrı.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Würth'ün ürününü kullandık , Opel calibra'nın çürüğünü çarığını temizletip onardıktan sonra uyguladık..İşe yaradığını düşünüyorum
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)