User Tag List

Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3111213
234 sonuçtan 229 ile 234 arası

Konu: Ankara Bronz Balata İmalatçıları?

ResuscitateR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snan1910 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanında 121 e debraj yaptırırken şahin ustaya uğramıştık. Çok hoş sohbet çok ilgili birisi, kullanacagı malzemeleri felan hep anlattı bize o zaman ama başka bir balatacıda aynı malzemelerle çeyreğinde fiyat verince diğer tarafa yaptırmıştık. Fiyat konusunda birşey demem ama ilgi alaka çok iyiydi şahin ustada
    Gittim ben sabahtan şahin ustanın yanına, tanıştık ayaküstü biraz sohbet ettik.. Araç corsa 1.7 dti olunca yaptığı araçlardan bahsetti, genel olarak.. Sanayi piyasası ile ilgili muhabbette bana kalsın biraz dertli gibiydi çünkü
    Özetle Bronz balatayı Ankara da nerede yaptıracağımı görmüş oldum..

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyat aldıysan pm atarmısın.
    -_-_-_-

memet_26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler kusura bakmayın konuyu hortlatıcam ama ben şahin abiye yarısı bronz yarısı kevlar olacak şekilde debriyaj yaptırıcam..Araç s2000 daha önce s2000 böyle bir uygulama yaptıran var mı sorun yaşar mıyız nolur nolmaz benm bunu yaptırma düşüncem 5-10 km arasında debriyajımın sürekli bitmesi yardımcı olabilcek varsa sevinirim
    26 PP 897 98' Black GTI sold
    26 NN 531 97' Black GTI sold
    06 ALD 10 04' Yellow-Gray Suzuki GSX-R 1000 sold

26 KN 635 07'Suzuka Blue s2000
    26 PP 357 97' Yellow GTI

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ResuscitateR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gittim ben sabahtan şahin ustanın yanına, tanıştık ayaküstü biraz sohbet ettik.. Araç corsa 1.7 dti olunca yaptığı araçlardan bahsetti, genel olarak.. Sanayi piyasası ile ilgili muhabbette bana kalsın biraz dertli gibiydi çünkü
    Özetle Bronz balatayı Ankara da nerede yaptıracağımı görmüş oldum..
    Ne Kadar fiyat aldınız. Kısa süre içinde yaptırmayı düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nursan bronz balata ilede görüşün derim,ben fiyat aldığımda daha makul fiyatlar vermişti,sadettindi sanırım adı.aratın bulursunuz netten.
    delilikten muzdarip değilim,her anının tadını çıkarıyorum...

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu gördüm yazayım istedim.

Taaa adıyamanlardan gider denilen 15 bin olmamış baskı balatanın amiyane tabirle eşek gibi kaçırması üzerine arayışa girdim ben de. Nedir ne değildir, uzak kaldığım ve korktuğum "bronz çakılma işinin" aslında usta ellerde ne ince şekilde yapıldığı ve ayarlandığına ayrıca bunu yaparken de tıpkı işçiliği gibi davranışı-tutumu da mükemmel olan şahin usta ile bir dostluğu başlatmaya tanık olan sürecim buradan @63owen63 mehmet abinin tavsiyesi ile başladı

Aracı aldığımdan beri bir türlü oturmayan debriyaj işleri artık midemi bulandırmıştı, daha 6 ay olmadan set olarak değişen mal 1 ay önceden itibaren kaçırmaya başlayınca çözümü yok mu diye sorduk ettik. Daha sorun ayyuka çıkmadan önce mehmet abimin sözü geçtiğinde yüzeysel şekilde konuştuk, eğer ihtiyaç olursa ilacı var demişti. Gerçekten varmış. Bu debriyaj işleri için tekrar Ankara'ya geldik. Usta ile daha öncesinde telefonda görüşmüştük, aramızda sanayici arkadaşlar varsa beni affetsinler ama, klasik sanayi hoyratlığından uzak, gayet naif ve ılımlı, sevecen, açıklayıcı, şeffaf bir adamla tanışmayı ben beklemiyordum. Alışmışız çünkü, iyi yaklaşan malı satana kadar alakalıdır tabiri caizse bizi yedikten sonra ne sorumluluk kabullenir ne de eski halinden eser bırakır.

Şu vardır zaten, eğer işçiliği namı iyiyse genelde bunun getirdiği bir kibir vardır, aselsan gizli yüksek mühendisi havasında işi parasıyla yaptırmak için rica minnet edersin de aman yapsın diye. Hakkıyla yapar ama insanlıktan uzaklaşmıştır yüzüne bile bakmaz. Ya da işçiliği, yaptığı işin düzgünlüğü denilecek iş yoktur ama işte o da belli olmasın diye allayıp pullar süsler ciciler seni gönderir. Hem yaşadığım yer hem de yaptığım meslek itibarıyle kimsenin reklamını yapacak, ondan bir kazanç sağlayacak halim yok. O yüzden rahatlıkla konuşabilirim ki, şu zamanda dahi arkanı döndüğünde sana saplamayacak, sorun olduğunda "motor inecek, şanzuman inecek" diyen adamların karşısında meğerse işini hakkıyla yapan ustalar da varmış.

Pazartesiden itibaren beraberiz, ilgi alaka ve özeni sığdıramam kelimelere, çünkü fahiş fiyatla mal alıp 2-3 ay satıcının arkasından koşup telefon mesaj hiç bir şekilde ulaşamamış adamım. Güvenip emanet edip 4 teker bilyalarının bijon deliklerinin yarısına helegol çakıp beni yola çıkartan adamlara abi demiş kişiyim. Neyse uzun lafın kısası, bu tarz bir iş varsa, araba yüklüyse hele yetmiyorsa bu işin çözümü bu abi. Zaman gösterecek ne kadar süre gittiğini ama gel,sök,tak,işçilik ver, tekrar tekrar yeni mal getir, o da bulunmasın sipariş et 2 gün bekle şu bu...Neredeyse bagajımda baskı balata taşıyacak konuma gelmiş birisi olarak bu işin adresi ŞAHİN Usta'dır.

Bu saatten sonra stok bineceğim araca dahi ona göndereceğim. Çünkü artık fabrika çıkışlı çabuk bitsin diye üretilen malların kalitesizliğinden, biraz sıkıştırmada kaçırmalarından bıktım.

Dün ilk kez kendi aracıma "yükleme sonrası herhalde turbolag var" dediğim aracımın aslında debriyaj yüzünden gitmediğini yeni farkettim, her noktası dolu dolu gidiyormuş da 2 senedir yarısı boştaymış deyince tutamadım kendimi yazmak istedim birşeyler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)