User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: '90 Honda Civic Ef için Lpg?

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

'90 Honda Civic Ef için Lpg?

Merhaba,

Dun hayırlısı ile Ef civic imi almıs bulunmaktayım.Arac ilk sahibi ogretmende Honda İkiler bakımlı eksiksik bir arac 280 binde bu zamana kadar bakımları aksatılmamıs,karburetoru tamir gormemiş acılmamıs bir araba.

***** benzin fiyatları ortada Diger arabamda benzinli oldugu için bu aracıma Lpg takmak ıstıyorum.İtiraz edenler olucaktır fakat haftada 350 Km rahat yol yapıyorum aracla zaten 190E benzınden yana cebımı yakıyor.

Lpgli Ef kullananlar ıllakı vardı fıkırlerını hangı marka lpg kıtını kullandıklarını araclarının ne yaktıgının ıyı kotu yorumlarını paylasmalarını rıca edıyorum..
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

halilkarakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg ile çok az yaktığını biliyorum ama hangi marka taktıklarını bilmiyorum .
    SENSİN.

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genemi lan bu konu... bozacam diyorsun yani illaki... o zaman şöyle diyim... 350 liraya takarsın o kiti... lpg kitini boğaz alacaksın ikiye ayırıp her iki karburatörün başınada flanş yaptıracaksın ben öyle yaptım huzuru buldum... benimki sedan otomaitkti şehir içinde 11 litre gaz yakıyordu hesapla artık kmde ne yapıyor şehirler arası 8 litre gaz yakıyordu.... buna göre 19-26 kuruş arası yakıyor ef gazda...
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı timucintt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genemi lan bu konu... bozacam diyorsun yani illaki... o zaman şöyle diyim... 350 liraya takarsın o kiti... lpg kitini boğaz alacaksın ikiye ayırıp her iki karburatörün başınada flanş yaptıracaksın ben öyle yaptım huzuru buldum... benimki sedan otomaitkti şehir içinde 11 litre gaz yakıyordu hesapla artık kmde ne yapıyor şehirler arası 8 litre gaz yakıyordu.... buna göre 19-26 kuruş arası yakıyor ef gazda...
    Timu Param yok olsa neden ıstıyım lpg takmak.. Mecburum dıyorum elımden ne gelırkı daha dun aldım suan bıle 200 km yı devırdım hem gıtmıyo hem yakıyor namuzsuz

Kiti ne marka alıyım onu de bana? o sekılde resmı varmı senınkınıın?

Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

reddewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim arabada atiker var 25 30 kuruş ortalama şehir içinde +15 jantlar var üstünde buna rahmen ekonomik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atiker marka , şehir içi 26-27 şehirdışı 23-24 kuruş yakıyor ama tüp kafası çabuk bozuluyormuş duyduğuma göre atikerlerin,landirenzo yu tavsiye ediyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sabah calısmada parformansda kaybınız varmı arkadaslar?

Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende lpgsiz kullanıyorum ilk aldığım zamanlarda 180 tl dolan depo ile karma kullanımda 550 km rahat devirdim, zamlar sonrası bir fırsatla yine depo ful denemeye devam bu sefer daha ekonomik kullanıyorum
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

rekord2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tartarini tavsiye ederim, cok basarili karb. mikserleri mevcut, ayrica agrisiz sorunsuzdur ariza yapmaz akmaz kokmaz olay zaten sistemin ariza yapmamasi ve hepsinden onemlisi karb. mikseri, mikser kotuyse ne yapsan verim alamazsin lpg'den
    bbm pin :2B244451

MuraTeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangı EF acaba yokmu resmi cismi Hayırlısı olsun ikilerde yatıp kalktıgım ıcın genelini biliyorum amcaların. Lpg ıcın ıse ben tavsıye etmem Ef zaten az yakan bı araba, madem bu kadar temız bozma derım. Ama illa taktırcam dıyorsan tartarini vardı benım ef'te de guzeldi çekişi gidişi yine de.
    Yiğidi arsız avrat, aileyi huysuz evlat, şoförü aşırı surat, esnafı ise asık surat yıkar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MuraTeg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangı EF acaba yokmu resmi cismi Hayırlısı olsun ikilerde yatıp kalktıgım ıcın genelini biliyorum amcaların. Lpg ıcın ıse ben tavsıye etmem Ef zaten az yakan bı araba, madem bu kadar temız bozma derım. Ama illa taktırcam dıyorsan tartarini vardı benım ef'te de guzeldi çekişi gidişi yine de.
    İkilerde takılcak zaten Huseyin usta arabanın 20 senelik ustası baska bıryere goturmeyı dusunmuyorum aracımı. Haftaya bırakıcam tamponları fılanda boyancak Konusunu acacagım

Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atiker takmışlar, 30 krş civarı yakıyor..

TameR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    atiker yada lovato taktır..

ortalama 25-30 kuruş arası yakar alt takım baskı balata jant lastik durumuna göre

karbüratör bakımı ve filtreleri zamanında değiştirirsen bişey olmaz

lpg taktıktan sonra gazdan benzine benzinden gaza çok oynama gaz ayarı çok hassas hemen bozuluyor...

ilk çalıştırmada benzine oranla yaklaşık 1-2 dakika daha jiglede tutman gerekiyor rolantinin kendine gelmesi için
    REAL MEN USE THREE PEDALS!

BurakYozgat. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracım enjeksiyonlu olduğu için atiker sıralı sistem lpg takılı üzerinde. Şehir içi 22 kuruş şehirler arasıda 19-20 krş yakıyorm şu günlerde. Ve çok memnunum.
    Real men use three pedals !
    Supercharged e36coupe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ş.içi 22 kuruş şehir dışı 19-20 kuruş bu kadar az fark olması biraz düşündürücü hesapta bi yanlış olmasın yanlış anlama lütfen bnde accordda ş.içi 35 kuruş ş. dışı 23 kuruş yakıyorum da o yüzden sordum

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ef için lpg'den hep uzak durun diyorlar bi bildikleri vardır elber söyleyenler ef konusunda biligli kişiler ama bende öğrenciyim lpg olmazsa olmaz benim için. Üzerinde ne marka kit var bilmiyorum ama sadece sabah rolantiyi bulması uzun sürüyo sürekli lpg ile kullanıyorum kuşadasında en uzun mesafem 10 km yani araba ısınmadan duruyor ve 3. vitesi geçemiyorsun aşırı yoğun şehir içi kullanım olarak tabir edersem ayarsız bakımsız lpg ile 35 kuruş yakıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiler için tşk arkadaslar benım aracım suan 40 krs cıvarı benzınde yakıyor.Genellıkle devırsız ve sabıt 90 km kullnıyorum ara hızlanmalarım dusuk tutuyorum az yakması acısından.

Lpg benımde ıstemedıgım bırsey fakat km den dolayı mecburum. Yazanların ve tavsıyelere gore Italyan marka olanlardan taktıracagım. Ustamın en ıyı sekılde ayarlayacagını umıt edıyorum kordılenı calısacaklar cunku. Gerekırse sırf lpgde kullnırım benım ıcın sorun degıl..

Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim araçda akl karbüratörlü lpg var ş.içi 220 - 250 ş.arası 200 yakıyo sabah çalıştırır çalıştırmaz rölanti biraz düşük oluyo ama daha sonra herhangi bi sıkıntı yaşamıyorum hatta göstergeyi hiç kullanmıyorum tüp bittiğinde 5-10 km benzinde gazlıyorum tüp de veya benzinde ayağımı gazdan hiç çekmem 4000 5000 110-130 giderim buna rağmen yakışı inanılmaz komik bi araba

nasıl bu şekilde oluyo derseniz en önemli parça mixer, mixerin çapı montaj şekli çok önemli ostimde keihn karbüratör için iki adet mixer aldım tanesi 30 tl ( şuana kadar 500 kere kendini amorti etti ) 5-10 tl lik dandik mixerler kullanmayın ayriyettten ufak bi trick yaptım araç sürekli dip gazdaymışım gibi algılıyo ayarıda kabaca yapınca gayet düzgün oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim araçda akl karbüratörlü lpg var ş.içi 220 - 250 ş.arası 200 yakıyo sabah çalıştırır çalıştırmaz rölanti biraz düşük oluyo ama daha sonra herhangi bi sıkıntı yaşamıyorum hatta göstergeyi hiç kullanmıyorum tüp bittiğinde 5-10 km benzinde gazlıyorum tüp de veya benzinde ayağımı gazdan hiç çekmem 4000 5000 110-130 giderim buna rağmen yakışı inanılmaz komik bi araba

nasıl bu şekilde oluyo derseniz en önemli parça mixer, mixerin çapı montaj şekli çok önemli ostimde keihn karbüratör için iki adet mixer aldım tanesi 30 tl ( şuana kadar 500 kere kendini amorti etti ) 5-10 tl lik dandik mixerler kullanmayın ayriyettten ufak bi trick yaptım araç sürekli dip gazdaymışım gibi algılıyo ayarıda kabaca yapınca gayet düzgün oldu
    Markası varmı mıkserın? sorun sadece benzın ve lpg gecıslerındeymıs oyle belırtıyor kullnıcılar sabah calısmam vs

Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)