User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
54 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Punto - Grande Punto - Punto Evo...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu listeyi kimin çıkarttığını bilmiyorum ama orhan paylaştı ve tr de tek onun aracına uygulandı fiyatlarda eski olduğu için güncel fiyatlarla örtüşmüyor. Sen sanırım bahcelili Ali sin ve bildiğim kadarıyla aracında nfs ön arka ekler ve jantlar,abarth logolar,farlar ve stoplar vardı.bu konuya hakim arkadaşların bildiği üzere artık abarth aksesuarlarını fiat servisleri dahi getiremiyor biz kendi çabalarımızla bazılarını temin ettik ve uyguladık ama bu aracı abarth a çevirdik anlamına gelmiyor benim abarth olarak belirtmemdeki esas amaç bu forumda Antalyadan birkaç arkadaşımız daha var aynı renk araca sahip onlarla karıştırılmamaktı...
    orhan ve şenol o arabadaki emeğimi iyi bilir. o parçalarıda ben kendi aracım için aldım topladım ama aracı satmaya karar verip orhanın aracına uyguladık. eskilerden çok ullanıcı vardı antalyadan şu ara çok değil evet. şuan hazırda bir set daha var sadece sistem kapalı gösteriliyor bilgin olsun. logo vs ise temin etmenin başka yolları var yakında femoliden temin edilebilir olacak.

Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende onu diyorum tabelacida abarth yazdirinca abartmi oluyo araba? Polemiklik birsey yok adim yaziyo orda.. Bende arabayi dun almadim.. Sticker amblem doluda degil arabam..

Parcacimisiniz? Servismi nedir?
    tayfun kardeşim anlamsız yere gidiyor konuşmamız uzatmayalım benim sözümde sana değil üstüne alınma. atlamışsın, sorduğum isimde seninki değil abarth optik yapan bir abim var listesi baya uzun dediğin kişiyi sordum kim o? hangi araba?

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya uzatmalik birsey yokki ben size alinmadim kizmadim tavir yapmiyorum birsey yok yani yazidan anlasilmiyo heralde.. Orkun abiyi taniyorum onun nfsleri ben aldim...

Parcacimisiniz servismisiniz diye soruyorum abarth stop alicam..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya uzatmalik birsey yokki ben size alinmadim kizmadim tavir yapmiyorum birsey yok yani yazidan anlasilmiyo heralde.. Orkun abiyi taniyorum onun nfsleri ben aldim...

Parcacimisiniz servismisiniz diye soruyorum abarth stop alicam..
    ikiside değilim. şuan set fiyatı yaklaşık 450TL

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

varmı bilgisi olan?
    sahibindende ve ankara oto pazarında bir tane gördüm
    1200cc ymiş sanırım swaplıyıp değişik birşey yapılabilir

kso021 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı keskinli_ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orhan ve şenol o arabadaki emeğimi iyi bilir. o parçalarıda ben kendi aracım için aldım topladım ama aracı satmaya karar verip orhanın aracına uyguladık. eskilerden çok ullanıcı vardı antalyadan şu ara çok değil evet. şuan hazırda bir set daha var sadece sistem kapalı gösteriliyor bilgin olsun. logo vs ise temin etmenin başka yolları var yakında femoliden temin edilebilir olacak
    Mehmet abi getiremiyor logoları sıkıntı çıktı haberin olsun forumda moderatör olduğum için hemen hemen hergün görüşüyoruz Mehmet abiyle bende iki yıl kadar önce temin ettim abarth logoları ihtiyacım yok teşekkür ederim eskiden Antalya da 2-3 araçlık buluşmalar olurken şimdi 15-20 araç toplayabiliyoruz dışardan nasıl gözüküyor bilemiyorum ama durum bu...

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alim tamam yahu sakin ol eski topraksın sen biliyoruz seni, neler yaptıklarını Kadirde iyi kardeşimizdir araçlar karışmasın diye abarth demiş

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde burdayız Kadir abi

Eski puntocu olsakta..
    - Bize Her Yer TRABZON

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mk2b puntocu olarak bende burdayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oooo hoşgeldiniz bende diyorum nerde bizimkiler...

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim ismim geçmiş ama ben anlamam abarth işinden biz sadece ali nin getirdiği parçaların parasını ödeyip arabaya taktık. O yüzden eski bir grande punto sahibi olarak sadece konu başlığına uygun bir kaç kelime yazabilirim.

Tüm versiyonlar için genel olarak donanım seviyeleri sınıfındaki diğer araçlar ile kıyaslandığında fiyatlarına göre çok daha zengindir. Özellikle multijet motorları sorunsuzdur.

Puntoyu görsellik olarak türkiye ye sevdiren Dragger arkadaşımızdır. 1.3 70 bg lik ilk nesil multijet motoru hem performans hem yakıt olarak oldukça verimlidir. Donanım olarak yılına sınıfına göre oldukça dolu versiyonları bulunmaktadır.

Grande Punto görsellik olarak üçünün arasında en güzel olanıdır. İç kısımda kullanılan trim malzemesinin kalitesizliği dışında sıkıntısız performanslı ve yakıtı düşük bir araçtır. 6 vites 90bg olanı makbüldür. Multijet motorlarda 2006 versiyonlar ile 2008 ve sonraki versiyonlarda motor içinde emisyon standartlarına uyma amaçlı ufak tefek farklılığa gidilmiştir, bu yüzden 2006 versiyonu motor olarak daha makbuldür. Alınıcaksa tek kapı alınmalıdır, arka kapı görselliği bozmak dışında kanımca hiçbir işe yaramamaktadır.

Grande Punto Evo görsellik olarak aradığımı bulamadığım bir araçtır. Ön göğüste değişime gidilmiştir, göğüste kullanılan trim malzeme kalitesi artarken kapı içleri vs gibi parçalarda kalite dahada kötü hale gelmiştir.

Genel olarak

2008 yılından sonra 6 vitesli şanzımandan vazgeçilmiştir.
    T-jet kullanan arkadaşlar kızabilir ama, sınıfında teknik değerlere bakıldığında performans olarak önde olabileceği tek rakibi gene başka bir t-jet dir.

YAVUZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orhan puntoyu güzel özetlemişsin..ancak t jet dynamic (4 kapılı)kullanıcısı olarak arka kapılardan bazen insanlar binip iniyor yani lazım oluyor ve son kısmı anlamadim tek rakibi t jet derken!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orhanerdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim ismim geçmiş ama ben anlamam abarth işinden biz sadece ali nin getirdiği parçaların parasını ödeyip arabaya taktık. O yüzden eski bir grande punto sahibi olarak sadece konu başlığına uygun bir kaç kelime yazabilirim.

Tüm versiyonlar için genel olarak donanım seviyeleri sınıfındaki diğer araçlar ile kıyaslandığında fiyatlarına göre çok daha zengindir. Özellikle multijet motorları sorunsuzdur.

Puntoyu görsellik olarak türkiye ye sevdiren Dragger arkadaşımızdır. 1.3 70 bg lik ilk nesil multijet motoru hem performans hem yakıt olarak oldukça verimlidir. Donanım olarak yılına sınıfına göre oldukça dolu versiyonları bulunmaktadır.

Grande Punto görsellik olarak üçünün arasında en güzel olanıdır. İç kısımda kullanılan trim malzemesinin kalitesizliği dışında sıkıntısız performanslı ve yakıtı düşük bir araçtır. 6 vites 90bg olanı makbüldür. Multijet motorlarda 2006 versiyonlar ile 2008 ve sonraki versiyonlarda motor içinde emisyon standartlarına uyma amaçlı ufak tefek farklılığa gidilmiştir, bu yüzden 2006 versiyonu motor olarak daha makbuldür. Alınıcaksa tek kapı alınmalıdır, arka kapı görselliği bozmak dışında kanımca hiçbir işe yaramamaktadır.

Grande Punto Evo görsellik olarak aradığımı bulamadığım bir araçtır. Ön göğüste değişime gidilmiştir, göğüste kullanılan trim malzeme kalitesi artarken kapı içleri vs gibi parçalarda kalite dahada kötü hale gelmiştir.

Genel olarak

2008 yılından sonra 6 vitesli şanzımandan vazgeçilmiştir.
    T-jet kullanan arkadaşlar kızabilir ama, sınıfında teknik değerlere bakıldığında performans olarak önde olabileceği tek rakibi gene başka bir t-jet dir.
    Eski grande puntocu olarak genel olarak doğru tespitlerde bulunmuşsun Orhan ama bence t-jet benzer fiyat aralığındaki rakiplerinden üstün bir motor

Alıntı YAVUZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orhan puntoyu güzel özetlemişsin..ancak t jet dynamic (4 kapılı)kullanıcısı olarak arka kapılardan bazen insanlar binip iniyor yani lazım oluyor ve son kısmı anlamadim tek rakibi t jet derken!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu yeni gördüm..205'i verip Punto alma arifesindeyim..2006 model 116k binde lpgli 1.4 Active araç..Nedir ne değildir nasıldır hiç bi bilgim yok bilgi olanlar yazabilirse çok makbule geçer valla
    Umut Kukul - F30 320iED

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı WeLeT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu yeni gördüm..205'i verip Punto alma arifesindeyim..2006 model 116k binde lpgli 1.4 Active araç..Nedir ne değildir nasıldır hiç bi bilgim yok bilgi olanlar yazabilirse çok makbule geçer valla
    Temizse alınabilir ama 1.4 77 bg motor performans olarak tatmin etmeyebilir eğer zorlamayacaksa 1.3 multijet 75 hatta 90 lık daha iyi bir seçim olur ayrıca satışı da daha hızlı olacaktır 1.4 fire motora göre..

YAVUZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mümkünse 2007 ve üzeri alın 1,4lpg dizel gibi yakar sorunsuzdur ...performans beklemeyin ama...

rapier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de gp tjet dinamik alasım var. Tjetler hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Kaç para verilir bir de lpg li binilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temizse alınabilir ama 1.4 77 bg motor performans olarak tatmin etmeyebilir eğer zorlamayacaksa 1.3 multijet 75 hatta 90 lık daha iyi bir seçim olur ayrıca satışı da daha hızlı olacaktır 1.4 fire motora göre..
    Alıntı YAVUZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mümkünse 2007 ve üzeri alın 1,4lpg dizel gibi yakar sorunsuzdur ...performans beklemeyin ama...

Açıkcası arabayı takas yoluyla alıcağım için pek bi seçeneğim yok..Sadece bu model bi Punto nasıldır motoru filan bizi üzer mi ? Donanım olarak nasıldır ?
    Umut Kukul - F30 320iED

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rapier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de gp tjet dinamik alasım var. Tjetler hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Kaç para verilir bir de lpg li binilir mi? Şimdiden teşekkürler.
    T-jet lerle ilgili Yavuz abi daha çok bilgi sahibi kendisi de t-jet kullandığı için.bende bildiğim kadarıyla cevaplayayım fiyat olarakta fikir vermesi açısından bi arkadaşım ilk sahibinden 2008 model 35.000kmde ki hatasız, boyasız aracı 23.000tl civarına aldı.1800tl ye de tüp taktırdı şimdi gayet memnun 22-23 kuruş yaktığını söylüyor şehir içinde...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkcası arabayı takas yoluyla alıcağım için pek bi seçeneğim yok..Sadece bu model bi Punto nasıldır motoru filan bizi üzer mi ? Donanım olarak nasıldır ?
    Motorun performansın dışında size üzecek bir yanı olmaz eğer bakımları,kontrolleri falan zamanında yapıldıys.Donanım olarak active olan baz donanım seçeneğinde:abs,çift hava yastığı,abs,city direksiyon,manuel klima,elektirikli ayna,yol bilgisayarı gibi donanımlar mevcut...
    Son olarak alacak olursanız city direksiyonunu iyice kontrol ettirmenizi tavsiye ederim zira 2006-2007 modellerde bu arıza görülebilmektedir...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)