User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
24 sonuçtan 20 ile 24 arası

Konu: 200SX - Akü

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bagajdan gelen + kablo için ne kullanıyorsunuz? nereden satın alıyorsunuz?
    kablo konusunda ben aşırı titiz davranırım. kablo kesiti, uzunluk ve max taşıyacağı amper durumuna göre kablo seçimi yapıyorum.

aşağıdaki tabloda size gerekli olan kablo kesitine göre kablo seçebilirsiniz.

AWG Dış Kesit İç Kesit
    mm2 mm2

000 85 82
    00 70 76.4
    0 55 53.5
    1 50 40.4
    2 35 33.6
    4 25 21.1
    8 10 8.36
    10 6 5.26

AMP/ 0-1.5 MT. 1.5-3.0 MT. 3-4MT. 4-5 MT. 5-6MT. 6-7MT.
    KABLO (mt.)

>150A 0/1 AWG 0/1 AWG 0/1 AWG 0/1 AWG 0/1 AWG 0/1 AWG
    135-150A 4 AWG 0/1 AWG 0/1 AWG 0/1 AWG 0/1 AWG 0/1 AWG
    105-135A 4 AWG 4 AWG 4 AWG 4 AWG 0/1 AWG 0/1 AWG
    85-105A 8 AWG 8 AWG 4 AWG 4 AWG 4 AWG 0/1 AWG
    65-85A 8 AWG 8 AWG 4 AWG 4 AWG 4 AWG 4 AWG
    50-65A 8 AWG 8 AWG 8 AWG 4 AWG 4 AWG 4 AWG
    35-50A 10 AWG 8 AWG 8 AWG 8 AWG 8 AWG 8 AWG
    10-35A 10 AWG 10 AWG 8 AWG 8 AWG 8 AWG 8 AWG

Not: Bilgiler Signat ekipmanları katalogundan alıntıdır.

önemli bir diger nokta kablo eklerinde oluşan korozyondan dolayı geçergenlik sorunlarıdır. kablo pabucunu sıktıktan sonra bir kabın içerisine az miktar tuz ruhu kopyup hızlı batırıp çıkartın hemen kuruttuktan sonra elektronikcilerde satılan çamka gazı ile çalışan pürmüz ile hem başlığım üzerini hemde pabucun kabloyu tutan yerini tamamen lehim teli ile kabplayın. böylece hem daha dirençli hemde korozyona daha dirençli bir kablo tesisatınız olur.

psikolojikdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sheyhzade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akünün bagaja alınması güzel yer sağlıyor fakat, ne kadar amperli akü alırsanız alın geç marş almaya başlıyor araç. Elektrik malzemesi satan büyük bir mağazadan yüksek iletkenliği olan bir kablo aldım onu taktım yine değişen birşey yok, bazen yolda koyabiliyor. bir kaç dakika sonra basınca alıveriyor.
    Bunun sizin marşla ilgili bir durum olma ihtimali varmıdır, neden bu soruyu soruyorum istilldo nickli arkaşamız Çağların aracındaki Aküyü yeni değiştirdik (40 amp civarı avuç kadar Akü) son 2 sene aracında hiç böyle bir skıntı olmadı ondan öncede bir 2 sene yine bu akü ile kullanıldı diye biliyorum araç (yanlışım varsa düzeltmesini rica ediyorum)
    araç 200sx 96 model 2.0 turbo Akü bagajda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senat'a aynen katılıyorum sizin aracınızda bir sorun olması muhtemel. şuan aracımda stinger sp800 35 amp akü ile ayda bir marş basıyorum yinede sıkıntısız çalışıyor. nerdeyse her hafta müzik sistemi yada filtre projesi için bagaja akü alıyorum sorun yada sıkıntı yaşadıgım araç çıkmadı.

Sheyhzade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    marş dinamosundan şüphelenmiştim bende, gittim kömürlerini falan yaptırdım komple fakat aynı sorun devam ediyor, biraz kapsamlı araştırmak lazım sanırım.
    Atlas Motorlu Araçlar

Denizli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sheyhzade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    marş dinamosundan şüphelenmiştim bende, gittim kömürlerini falan yaptırdım komple fakat aynı sorun devam ediyor, biraz kapsamlı araştırmak lazım sanırım.
    akün ve baglantılar saglıklımı bunları kontrol et. özellikle şase tam geçirmezse geç alır, zorlanarak çalışır, bira kaç defa üst üste marş basınca ( çalışmadıgı zaman) kablo ısınır. kutup bağlarında, şase bağlantısında motor içindeki bağlantılarda korozyon oluşma ihtimali yüksek. akü sağlam ise baglantıları elden geçir sorunun düzelecektir.

takıldıgın yer olursa fotograflarını çekerek paylaşırsan hem daha dogru bilgi veririz hemde diger arkadaşlara örnek teşkil eder.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)