User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: %100 methanol kullanan varmı ????

bugratemel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yavuz364 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de çok uzun süreler metanol de kullandım etanol de kullandım.. gördüğüm kadarı ile ikisinde de %100 olduğu zaman pompaya veya çalışan aksamlar fazla kuruyor ve sıkıntı çıkabiliyor..
    Bunu engellemek için her depoda bir miktar yağlama amaçlı borik asit attığımda sorun olmayacağını düşünüyorum. Yada %5 de olsa benzin koyulabilir M95 gibi..
    Onun dışında %100 koyduğunuzda ufuğun da dediği gibi uçuculuğu çok fazla oluyor ve su tutuma özelliği yüksek olduğu için zamanla depoda nem oluşturarak metal deponun paslanmasına neden olabiliyor..

Birde metil alkol 4 tl çok da ucuz değil harcama miktarı 1.3 katına hatta 1.4 katına çıkıyor..
    kanka 4 tl den cevreye veriyorum güzell rakkama alıyorumm kıllatma benzinden ucuza gelcek
    % 85 yada 90 okeyliyomusn dediğin gibi az benzin olsun
    -- Japan center --

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Matematikte hata var 4tlye aldin methanol ortalama %30 daha fazla yaktigini dusunursen daha fazla yakicaksin benzinden methanol oldukca asindirici ve su tutucu ozelikli karar senin
    abi 2 liranında altına alıyorum methanolu ayrıca depodaki meth. kısa sürede bitircem söz su toplamasın diye
    -- Japan center --

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MKT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerinde olsam Methanol yerine ethanol kullanırım Dragstar kemal ve yavuz çok uzun süre e100 - m100 ve bilimum her oranını kullandılar belli bir süre içinde tüketmezsen ciddi anlamda su topluyor üzerine,Poliüretan mı öyle bir plastik çeşiti depon yoksa aliminyum vs ise depon m100 kenardan köşeden çürütmeye başlar.Cold Start ayarların bir türlü tutmayacak çekilen iat a göre hep değişeceği için sıkıntı olacak.Egzozundan çok net ve bayaa fazla su buharı çıkacak hatta yokuş yukarı çıkarken egzozdan su döküldüğünü görecek arkandakiler (bende inanmamıştım görünce inandım) diğer bir yandan arabanda Knock sensör kullanıyorsan sensörün çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorsun çünkü detenaston u sıfıra indiriyor(insan üstü avanslar yazılmamışsa) Fiyat olarak karışım oranı etil yada metil fark etmiyor %60 dan fazla olursa benzin ile ya aynı yada az daha fazla olabiliyor(aracın setup'ına ve) kullanım şekline bağlı olarak.zaten yakıt hattı üzerinde gerekli işlemleri yapmışsın.Bu tür yakıtları kullanmaya başlıyorsan deponda ilk kullanımdan itibaren ilk 2 depodan sonra benzin filtresini değiştir derim,Deponda nekadar kurum,pislik,kalıntı varsa hepsi orda birikecektir.
    ciddi anlamda detaylı bilgi sahibi oldum teşekkür ederim bu yazdıklarınızn hepsini dikkate alıcam ama eth kullanayı düşünmüyorum çünki meth. çok iyi fiyata alıyorum o yüzden
    -- Japan center --

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suprolla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende gemiyle metil var miktar önemli değil yani gerekli değişikliği yaptıysan her türlü bulursun
    şamandıra çok önemli değil 1-2 kullanmada ortalama kaç km gittiğini ögreniyosun ona göre hesabını yapıyosun...
    ama ucuz olsun diye metil kullancaksan mantıklı değil nedenini sölemişler zaten...
    4 lira çok para bende 2.75

benzin deposuna koyuyorum o yüzden paslandı.
    bende 2.70 yokmu düşüren şaka biyana teşekkür ederim degerli bilgileriniz için
    -- Japan center --

suprolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bugratemel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi 2 liranında altına alıyorum methanolu ayrıca depodaki meth. kısa sürede bitircem söz su toplamasın diye
    yanlız bu yorumdan sonra ciddi pazarlık söz konusu olcak senle ahahaha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suprolla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlız bu yorumdan sonra ciddi pazarlık söz konusu olcak senle ahahaha
    Farkındayım yazarken 5 kere düşündüm heheheh
    -- Japan center --

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)