User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: %100 methanol kullanan varmı ????

bugratemel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

%100 methanol kullanan varmı ????

%100 meth kulanıp sorun yaşayan yada yaşamayan varmı ?
    enjektörlerim -------- e92 3.35 twinturbo enjektörleri
    pompa -------- yüksek barlı hat üstü bmw pompası
    + oalrak benzin gidiş ve dönüş sağlamlaştırıldı pnömatil hidrolik içi bilmem neyli borular kullanıldı

sıkıştırımam yeteri kadar mevcut 13.2 araba b18c ef9

niyetim %100 kullanmak ama herkes bişey söylüyo yanlış anlaşlmasın hepsi benm iyiliğimi düşünüyor eyw ama deneyipde sorun yaşıyan varmı onu merak ediyorum

eth. düşünmüyorumm arabayı meth. ile yürütcem önerileriniz ne olur
    % 50 m50
    %85 m85
    %100 m100 diye 3 seçenek var önümde ben %100 met istiyorum sorun olmaz iseee deneyen lerin görüşünü merak ettim ama

şimdiden saygılar teşekkürler
    -- Japan center --

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kullandım herhangi bir zararıda yok bildiğim kadarıyla

seçeneklerde 85 yada 100 var,aralarında ne kadar fark olabilirki acaba sonuçta depoya atılan ethanol vs deil
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi % 100 meth olarak oem enjektörle ve pompa mi kullandın ??? ve kullandığın süre ne kadar mesela ?? yani km olarak da söyleyebilirsin şuan kullanmıyosun anladığım kadarı ile vazgeçmenin sebebi ne devamlı yakıt bulamamak mı yada ???

amacım arabayı sadece gazlamak için kullanmak zaten 2 harita yapmayı planlıyoruz harita 1 %100 methanol
    harita 2 %100 97 oktan olarak yolda vs kaldığımda yakıtsız kaldğımda bir swich düğme ile 2. haritada düşük limitör ve düşük avansla ulaşım sağlamak
    -- Japan center --

suprolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kullandım şuan bi süreliğine yine kullanıyorum m90 olarak...
    benim tecrübe ettiğim kötü yanı metal depoda pas yapıyor
    plastikse sorun olmaz...100de kullandım çok çabuk bitiyo biraz benzin koymak daha iyi...
    neticede koy gitsin kısa sürede bişey olmaz.1 sene sonunda paslanma başlamıştı bende..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suprolla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    plastikse sorun olmaz...100de kullandım çok çabuk bitiyo biraz benzin koymak daha iyi...
    neticede koy gitsin kısa sürede bişey olmaz.1 sene sonunda paslanma başlamıştı bende..
    abi bu forumu çok seviyorum yaa kralsınız teşekkür ederim güzel bilgileriniz için yeteri kadar methanolum var 1 varil kadar hatta geriside gelecek kadar o yüzden %100 yapcam onu koydum bundan da koyyim orandı vs ugraşmıyım veryansın doldurayım ama anladığım kadar hondaların depo metal olduğundan pas yapma riski yüksek ben plastik bi benzin deposu swaplarsam sorun ortadan kalkar zaten pompam hat üstü bi şamandıra sorunu olur onuda beceremezsem kullanmam olmayı versin arabada 5 10 litre bidonla gezerim
    -- Japan center --

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzinin litresinin 5 lira olduğu bu günlerde %100 methanol forever diyorum başka bişi demiyorum
    -- Japan center --

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suprolla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ethanollermi karıştı noldu sizinki zaten methanol depoları hepsi plastik değilmi ?

Alıntı bugratemel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi % 100 meth olarak oem enjektörle ve pompa mi kullandın ??? ve kullandığın süre ne kadar mesela ?? yani km olarak da söyleyebilirsin şuan kullanmıyosun anladığım kadarı ile vazgeçmenin sebebi ne devamlı yakıt bulamamak mı yada ???

amacım arabayı sadece gazlamak için kullanmak zaten 2 harita yapmayı planlıyoruz harita 1 %100 methanol
    harita 2 %100 97 oktan olarak yolda vs kaldığımda yakıtsız kaldğımda bir swich düğme ile 2. haritada düşük limitör ve düşük avansla ulaşım sağlamak
    aynen kardeşim herşey oem di gerçi hala kullanıyorum tek sıkıntısı meth gazladığın zaman 15 dk da biterebilirsin o yüzden meth lü ve meth süz 2 harita imkanın varsa iyidir
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzinin litresinin 5 lira olduğu bu günlerde %100 methanol forever diyorum başka bişi demiyorum
    şimdi 1 dk siz depoyamı atıcaksınız meth ü meth kitmi bağluycaksınız,yoksa yakıt olarak ethanoldenmi bahsediosun ?

bu arada istanbulda ethanolde methanolde benzinde 5 lira
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen mapperım @speed özdin varol abim sağolsun kendisi teklif etti 2 harita yapalım 1i gazlamalık methanol kullanılan 2. ulaşım için 97 oktan diye bakalım bu gün yarın halletcez inş teşekkür ederim ayrıca bilgileriniz için
    -- Japan center --

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    depodan direk kullancam

bu arada meth bende litresi 4 lira
    -- Japan center --

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    depodan direk kullancam

bu arada meth bende litresi 4 lira

depodan kullanılan ilk defa duydum ethanol toluene duydumda işe yarıyorsa ne güzel
    Team PAŞAOĞLU

seWki26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugra ne kovalıyon sen gene ya ramazan sana yaramamıs sen oruca biraz ara ver bu arada fazlaysa meth alabilirim bende hahah hediye olarak gönderebilirsin
    Alıntı Malii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    si ların vazgeçilmezi kırmızı. kırmızı dikkat çeker , güzeldir , can yakar, acıtır

MTM & ProStock Garage

dodo kalbimizdesin kardeşim....

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Standart motora direk %20 oraninda meth koysak ne olur ?
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

yavuz364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de çok uzun süreler metanol de kullandım etanol de kullandım.. gördüğüm kadarı ile ikisinde de %100 olduğu zaman pompaya veya çalışan aksamlar fazla kuruyor ve sıkıntı çıkabiliyor..
    Bunu engellemek için her depoda bir miktar yağlama amaçlı borik asit attığımda sorun olmayacağını düşünüyorum. Yada %5 de olsa benzin koyulabilir M95 gibi..
    Onun dışında %100 koyduğunuzda ufuğun da dediği gibi uçuculuğu çok fazla oluyor ve su tutuma özelliği yüksek olduğu için zamanla depoda nem oluşturarak metal deponun paslanmasına neden olabiliyor..

Birde metil alkol 4 tl çok da ucuz değil harcama miktarı 1.3 katına hatta 1.4 katına çıkıyor..
    Quattro...Torukcars ARGE & Kulvar.info.tr

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Matematikte hata var 4tlye aldin methanol ortalama %30 daha fazla yaktigini dusunursen daha fazla yakicaksin benzinden methanol oldukca asindirici ve su tutucu ozelikli karar senin
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerinde olsam Methanol yerine ethanol kullanırım Dragstar kemal ve yavuz çok uzun süre e100 - m100 ve bilimum her oranını kullandılar belli bir süre içinde tüketmezsen ciddi anlamda su topluyor üzerine,Poliüretan mı öyle bir plastik çeşiti depon yoksa aliminyum vs ise depon m100 kenardan köşeden çürütmeye başlar.Cold Start ayarların bir türlü tutmayacak çekilen iat a göre hep değişeceği için sıkıntı olacak.Egzozundan çok net ve bayaa fazla su buharı çıkacak hatta yokuş yukarı çıkarken egzozdan su döküldüğünü görecek arkandakiler (bende inanmamıştım görünce inandım) diğer bir yandan arabanda Knock sensör kullanıyorsan sensörün çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorsun çünkü detenaston u sıfıra indiriyor(insan üstü avanslar yazılmamışsa) Fiyat olarak karışım oranı etil yada metil fark etmiyor %60 dan fazla olursa benzin ile ya aynı yada az daha fazla olabiliyor(aracın setup'ına ve) kullanım şekline bağlı olarak.zaten yakıt hattı üzerinde gerekli işlemleri yapmışsın.Bu tür yakıtları kullanmaya başlıyorsan deponda ilk kullanımdan itibaren ilk 2 depodan sonra benzin filtresini değiştir derim,Deponda nekadar kurum,pislik,kalıntı varsa hepsi orda birikecektir.
    ATATÜRK

suprolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bu forumu çok seviyorum yaa kralsınız teşekkür ederim güzel bilgileriniz için yeteri kadar methanolum var 1 varil kadar hatta geriside gelecek kadar o yüzden %100 yapcam onu koydum bundan da koyyim orandı vs ugraşmıyım veryansın doldurayım ama anladığım kadar hondaların depo metal olduğundan pas yapma riski yüksek ben plastik bi benzin deposu swaplarsam sorun ortadan kalkar zaten pompam hat üstü bi şamandıra sorunu olur onuda beceremezsem kullanmam olmayı versin arabada 5 10 litre bidonla gezerim
    bende gemiyle metil var miktar önemli değil yani gerekli değişikliği yaptıysan her türlü bulursun
    şamandıra çok önemli değil 1-2 kullanmada ortalama kaç km gittiğini ögreniyosun ona göre hesabını yapıyosun...
    ama ucuz olsun diye metil kullancaksan mantıklı değil nedenini sölemişler zaten...
    4 lira çok para bende 2.75
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ethanollermi karıştı noldu sizinki zaten methanol depoları hepsi plastik değilmi ?
    benzin deposuna koyuyorum o yüzden paslandı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı seWki26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugra ne kovalıyon sen gene ya ramazan sana yaramamıs sen oruca biraz ara ver bu arada fazlaysa meth alabilirim bende hahah hediye olarak gönderebilirsin
    abi sorma fenalardayım bursa çıkarmasına hazırlanıyorum rolingde herşey mübah fazla fazla var yolliyim istersen fiyatta güzellik yaparım aypsın
    -- Japan center --

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Standart motora direk %20 oraninda meth koysak ne olur ?
    bir kaç derece avans açıp devamlı %20 kullanabilirisn ve artısını görürsün
    -- Japan center --

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)