User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: c4 vtr soğuk çalışma garipliği

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

c4 vtr soğuk çalışma garipliği

Arkadaşlar herkese merhaba,

2005 model c4 1.6 vtr aracım var,

normalde giderken ışıklarda felan durduğumda, rolantiye inerken araç, çok hafif bir titreme olurdu, geçerdi, bazen iki üç defa tekrarlardı.. fakat yürürken hiç bir sorun olmazdı..

havaların soğumasıyla birlikte sabahları marşa ilk bastığımda, rolantideyken titrediğini içeridende hissediyorum, hani tuttugum herhangi bir yerde sallantıyı hissediyorum hafifce.. bu şekilde devam edersem yola araba bir şekilde gidiyor, giderken sallantı, güc kaybı gibi bir his, izlenimim olmuyor.

fakat, bu şekilde çalıştırdığımda, stop edip, bir kaç saniye sonra tekrar marşa basarsam yine titreme oluyor soğukken.. tek farkı ise bu sefer arabanın çekişinde, gaz tepkisinde ve gidişinde, ilk haline göre çüş dedirtecek kadar olumlu yönde bir fark olması..

Yukarıdaki durumlardan birisi olmaması gereken bir durum. Hangisi bilmiyorum, ama ilk durumun olmaması gereken bir durum olması daha kulağa hoş geliyor

Bir kaç bilgi yazayım istedim ek olarak ;

arac 142 binde, benzinli ve lpg yok. 10-40 tam sentetik castrol ile yağlaması yapıldı. hidrolik itecek sistemi sanırım, ısınana kadar ses yapıyor bir kaç dakika, sonra bir dahaki soğumaya kadar duymuyoruz. Onun dışında baskı balata zamanım geldi, bobinlerle ilgili bir bilgim yok, daha önce değiştimi, değişmedimi? yada bir sıkıntı varmıdır bilemiyorum? Tek parçadan 4 piston tepesine tek seferde oturabilen bir yapıda oldugu için, hangisi arızalıdır, komplemi gidiktir yada problem ondamıdır onuda bilmiyorum.

Özetle, bu tarz bir motorda başına daha önce böyle bir olay gelen arkadaşlar var ise, bana yardım sağlayacak fikirlerini burada paylaşmaları çok mutlu edecektir beni.

Teşekkürler.
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o.b.k yı arar oldu gözler
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçda titreşimle birlikde benzin kokusu gelmiyorsa arızanız muhtemelen elektronik gaz kelebeği ilk olarak bi kalibrasyon yaptırmanızı tavsiye ederim olmadı değiştirirsiniz 350tl gibi bi fiyatı var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araçda titreşimle birlikde benzin kokusu gelmiyorsa arızanız muhtemelen elektronik gaz kelebeği ilk olarak bi kalibrasyon yaptırmanızı tavsiye ederim olmadı değiştirirsiniz 350tl gibi bi fiyatı var
    sabah çalıştırırken ilk kalkışta çiğ benzin kokusu alıyorum fakat sonra hiçbirşekilde, gün içerisinde soğusa çalışsa bile sabahki gibi bir koku olmuyor? bu da kalibrasyonla mı alakalıdır acaba?
    EKN Garage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)