User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
47 sonuçtan 39 ile 47 arası

Konu: Otomatik honda sorun

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nobell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki hocam son bir soru daha fazla vaktinizden çalmayayım Şimdi bu keçe işini kaç paraya çözerler yani adam kalkıp bana 200 derse oha mı diyeyim yoksa ooo hemen mi diyeyim Ve bu honda atf yağının litresi ne kadardır ortalama sizce kaç litre sipariş geçeyim ?
    şanzıman keçeleriyse aksları sökecek bitecek maximum 60 70 lira işcilik alırlar + keçe... tork konvektörünün keçesindeys eo zaman yandın şanzıman inecke komple o zaman 5 tl lik keçe yüzünden yağına gelince dexron2 alıyor si lar... ama gerek yok atf220 mobilin yağları var 4 litre ondan al geç... 2003 üstü hondalarda ATF z1 alırsın hondanın kendi yağına gerek yok eski modelde...

Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorunu babamın aracında ben yaşadım.330.000 km deydi.geriye geçmedi gitmedi geç vites attı atmadı vs.bi tanıdığımız çok iyi bir otomatik şanzımancıdır hatta profudur.yağ deişti selenoitlere baktı ayarı falan vardır yaptı yemedi.sonuç 2.250 oda bana olan fiyatı.dedim ne alaka
    yaşı km si yağ bakımı dedi.sende biraz hırpalamışsın dedi onu bile anladı nasıl anladı bilemedim,ki
    bende gerçekten zorlamıştım.işallah sizinkininde ömrü bitmemiştir
    valla abi balata takımını dağıttıkları an ve süzgeçten şanzımanın nasıl kullandıldığı direkt ortaya çıkıyor genelde
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jazz ies si crv otomatik olarak hepsini kullandım halada kullanıyorum hepside geriye kaçırıyor sadece si da problem yaşadım diğerleri sağlamdı cvt de basit düzen otomatiğide geriye kaçırır

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jazz ies si crv otomatik olarak hepsini kullandım halada kullanıyorum hepside geriye kaçırıyor sadece si da problem yaşadım diğerleri sağlamdı cvt de basit düzen otomatiğide geriye kaçırır
    HOLD, OVERDRIVE ve S4 kalkış desteği yoksa yokuşta kaçırması doğal CVT zaten ayrı bir gezegen bisiklet zinciri sistemi
    1991 HONDA CRX - TOTALLED
    1988 TOYOTA CELICA GT ST162 - SOLD
    1991 HONDA INTEGRA LS - SOLD
    1990 HONDA CIVIC EF - SOLD

85-92 OLDSKOOL COMING SOON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı timucintt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şanzıman keçeleriyse aksları sökecek bitecek maximum 60 70 lira işcilik alırlar + keçe... tork konvektörünün keçesindeys eo zaman yandın şanzıman inecke komple o zaman 5 tl lik keçe yüzünden yağına gelince dexron2 alıyor si lar... ama gerek yok atf220 mobilin yağları var 4 litre ondan al geç... 2003 üstü hondalarda ATF z1 alırsın hondanın kendi yağına gerek yok eski modelde...

valla abi balata takımını dağıttıkları an ve süzgeçten şanzımanın nasıl kullandıldığı direkt ortaya çıkıyor genelde
    vallaha anladım bende aslında utandım soramadım nasıl anladığınıservistede ayrıca cvt dışında diğer markaların şanzıman yağını kullanın sıkıntı olmaz denildi aklınızda olsun.ama cvt illaki orjinali alıp kullanın dedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı timucintt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HOLD, OVERDRIVE ve S4 kalkış desteği yoksa yokuşta kaçırması doğal CVT zaten ayrı bir gezegen bisiklet zinciri sistemi
    onun allah belasını versin zatenbenim başıma gelmedi ama cok arkaşın tanıdığın canın yaktı maddi olarak.vibratör gibi titretiyor şerefsiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte şimdi benim pilimin bittiği nokta birsürü bilgi birikimi Bu kadar bilgi birikiminin içinde ne yapmam gerektiğini tamamı ile karıştırmış durumdayım , şimdi bu hondacılar diyor ya özel şanzıman yağı bu Sİ için geçerli değil mi yani bu CVT olmuyor mu hocam ? Ayrıca ben en iyisi yarın bi usta bulup aracı götüreyim zaten adamın işleri de kesatsa iyice s.çtım demektir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok senin aracın cvt diil.sıkıntı yok orjinal olmayan yağda kullanabilirsin tabii senin aracının şanzımanı için üretilmiş yağlar vardır mobil castrol gibi markaların.he sunuda söliyim servis yağı alma demiyorum muadil yağda kullanabilirsin sorun yaşamassın diyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlamış bulunmaktayım teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi sanayiiden geliyorum otomatik şanzıman ustası yokmuş İzmir'e git dediler bi de özel opel vw servisi vardı tanıdık ona gittim baktı aynı araba bende de vardı bunda şanzımandan ve motordan yağ kaçağın var şanzımanı yaptır gel motoru ben hallederim dedi e izmire nasıl gidicem dedim roketlemediğin sürece bu araç seni götürür 90-100 le git 3. sanayii Japon Oto'da İrfan var o halleder dedi sizce ne yapayım ? Allah korusun bi de yolda sıkıntı çıkarsa bu öğrenci halimle nasıl başa çıkarım bilmiyorum zaten bunu yaptırmak için büyük ihtimal yeni jantları lastikleri satıcam çıkma başka birşeyler alıcam idarelik .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)