User Tag List

Sayfa 2/29 İlkİlk 123412 ... SonSon
540 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 205 GTİ Elektrik tesisatı

Satış Yasaklı EmrGti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesin basit birşeydir
    herkes ezbere iş yaptığı için böyle şeyler çözülemez
    onu değiş bunu değiş olur. Ölçemez, bilemez.

zaten o aracın sistemi basit, karışık değilki
    ya kablodur, ya sokettir, temassızlık veya bir sensor sıkıntısı olabilir.

elektrikmi gelmiyor? buji ateşlemiyor?
    veya benzinmi gelmiyor? enjektörde benzin yok
    2 tane ana arıza başlangıcı var sonuçta.

Ayrıca afedersınız ama herkes beleşçi aç olmuş işini doğru yapan ustalar alınmasın memlekette ne kaportacı ne mekanıkcı nede elektrıkcı var hepsı alısmış bi xenon takıp dunya paraları ıstemeye ıs begenmez yapamaz olmuslar aç adam çok sağda solda bız su arabayı yaptık şöyle oldu böyle oldu dıyıp böbürlenmesını bılıyolar ama bı arabanın hakkından gelemıyolar aklımda toplamak ıstedıgım arabalar var bu ınsanlar yuzunden korkuyoruz yapamıyoruz yazık bu esnafa ustalara gercekten
    Emirhan Altınbay

205 GTi

‎5500'den Sonra Başlayan Hayat Geç Kalınmış Bir Hayattır...

Erkekler evde en son sözü söyleyen kişidir ve genellikle söyledikleri son söz " tamam aşkım" dır

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazdığımız parçaları denedinmi?
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle baska bır aracta deneme şansım yok cunku yakınlarımda aynı arabadan yok ama degısık olan bır tek dısbırıtor ve bundanda 3 tane var bırı bozuk olsa bırı olur elektrıkcının kontrol ettıgıne gore gayet ıyı calısıyo ayrıca dedım ya 3 beyın var gerı kalan modul bobın flan zaten sıfır bozuk olucagını sanmıyorum ...

Sağolasın erkut abıden dun aksam telefonda tam 59 dakıka konustuk ve bana baya yardımcı olmaya calıstı ve semalarını yolladı maıl adresıme erkut abıye tekrar cok tesekkur edıp selamlarımı yolluyorum bu konularla ılgılı daha dogrusu 205 GTi ile ılgılı cıdden buyuk bılgılerı var .
    Emirhan Altınbay

205 GTi

Erkekler evde en son sözü söyleyen kişidir ve genellikle söyledikleri son söz " tamam aşkım" dır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EmrGti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle baska bır aracta deneme şansım yok cunku yakınlarımda aynı arabadan yok ama degısık olan bır tek dısbırıtor ve bundanda 3 tane var bırı bozuk olsa bırı olur elektrıkcının kontrol ettıgıne gore gayet ıyı calısıyo ayrıca dedım ya 3 beyın var gerı kalan modul bobın flan zaten sıfır bozuk olucagını sanmıyorum ...

Sağolasın erkut abıden dun aksam telefonda tam 59 dakıka konustuk ve bana baya yardımcı olmaya calıstı ve semalarını yolladı maıl adresıme erkut abıye tekrar cok tesekkur edıp selamlarımı yolluyorum bu konularla ılgılı daha dogrusu 205 GTi ile ılgılı cıdden buyuk bılgılerı var .
    erkutun maşallahı var

kardeşim istanbulda bir 205 gti bulman lazım. parçaları takıp denemek için. bendede ateşleme gelmiyor. ilgilenemiyorum işlerimn yoğunluğundan. debimetre ayarıyla oynadınızmı hiç?
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    debimetrenın kapagı hıc acılmadı zaten yurt dısından gelmıstı hıc acılmamıs oynanmamıs sekılde ya mutlaka cok basıt bır yerden yapıyordur emınım ama bakalım ne cıkıcak usta dukkandan kovdu benı basımdan gıt 2 gun sonra gel gıt evınde dınlen dıye bende dondum geldım .

bu arada aracımın koltuklarınıda ustamız sagolasın bıtırdı ve orjınalının aynısı oldu yorumlar sızde ...

devamındada aracımda bı kaç kare paylaşıyım...

bu arabada çoğu şeyi sıfırladım kozmetik yani kaporta aksamından kozmetiğine motor parçalarında alt takımına kadar komple sıfırladım maksat satmayı düşünmediğim için temiz kalsın herşey yeni olsun çoğu parçayı gencerler halilden aldım geri kalanlarını yurt dışındaki eş dost yardımıyla getirtim aldım . fotoların devamı gelicek sırada yapılıcak olan şeyler ise;

komple zımpara,pasta,cila
    jantlar gri rengine boyanıcak
    kırmızıı şeritleri takılıcak
    torpidomuz biraz kötü komple çöpe attım yenisi yurt dışından temin edilicek
    camlara film yapmayı düşünüyorum ( kesin değil çünkü camları orjin kahverengi )
    headers ve komple düz boru ile birlikte HKS tipi warex koymayı düşünüyorum
    Ve allah nasip ederse önümüzdeki yazın sonundada projelere başlıcam ...
    Emirhan Altınbay

205 GTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    komple torpido göğüs a-z sahibindende vardı bir ara 2100 istiyordu sıfır. siz kaça bulursunuz acaba?

maşallah bu arada
    AmcaPolo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    torpidoyu fransadan abim yollıcak komple yalnız gögüs çıkma ama sıfır kadar temiz diyo kadran keep'i sıfırmış orta konsol sıfırmış fiyat ise hepsi 900 TL ama abim gelirken getiricek yani nerden baksanız aracı torpidosuz 2 , 3 ay kadar kullıcam tabi çalışırsa

remzi ile konuştumda torpidoda sağolsın güzel bi indirim yaptı ama bakalım belki maddi durumlar el verirde beklemek istemessem remziden alıcam galiba a ' dan z 'ye tüm parçaları ile gelicek torpido
    Emirhan Altınbay

205 GTi

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kusura bakmayın bir daha olmaz uyarıyı ilk defa görüyorum tekrar kusura bakmayın
    Emirhan Altınbay

205 GTi

ERkut 205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şemadan söylediğim yerleri kontrol etme şansın oldumu emirhan ?
    //// PEUGEOT SPORT
    Peugeot 205 Gutmann Mi-16 & LeMans İskandinavian Market

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    erkut abı bugun gıttım ancak fazla kalmadım elektrıkcıye senın dedıgın seylerı soyledım alaylı bı tavır ıle davranınca sınırlerım bozuldu oda dedı gıt pazartesı aksam gel calısır sekıle getırırım ben dedı eger olmassa zaten anlastıgımız para bellı bır ucret odememe gerek kalmıcak paramı pesın vermıstım alırım hee farları sıleceklerı flan yaptı hak gecmesın onların ucretını verır alır arabayı magıcten murata verır ms ısterım cunku basım cok agrıdı sankı cok buyuk bıseymıs gıbı cozulemıyo parcalar sıfır olmasa tamam dıcem

bırak rezıl oluorum ınsanlara calıstıramıyor musun noldu flan demelerı sankı ılk defa yapıyoruz ama gercekten benım tek recetem MS sistem
    Emirhan Altınbay

205 GTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    erkut abı bugun gıttım ancak fazla kalmadım elektrıkcıye senın dedıgın seylerı soyledım alaylı bı tavır ıle davranınca sınırlerım bozuldu oda dedı gıt pazartesı aksam gel calısır sekıle getırırım ben dedı eger olmassa zaten anlastıgımız para bellı bır ucret odememe gerek kalmıcak paramı pesın vermıstım alırım hee farları sıleceklerı flan yaptı hak gecmesın onların ucretını verır alır arabayı magıcten murata verır ms ısterım cunku basım cok agrıdı sankı cok buyuk bıseymıs gıbı cozulemıyo parcalar sıfır olmasa tamam dıcem

bırak rezıl oluorum ınsanlara calıstıramıyor musun noldu flan demelerı sankı ılk defa yapıyoruz ama gercekten benım tek recetem MS sistem
    Talihsizlik nediyim, Burada olsaydık. En kötü elektrik şemamıza göre kendimiz çeker, soketlere bağlardık. Tam takır çalıştırırdık. Sonra gene MS e geçeceksen geçerdin.
    //// PEUGEOT SPORT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi işte keşke yaa emınım mutlaka soketlerde bı temazsızlık var yada bır soket yalnıs takılı o yuzden calısmıyo bunu soleyıncede adam senelerdır tanıdıgım adam papaz oluyoruz sonra bırak marşa basa basa 2 kere mars yaktık 3. tamır edılıcek ınan öyle kötüyüm ki bu araba bana kafayı yedirtti
    Emirhan Altınbay

205 GTi

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    walla benımde aklıma bırsey gelmıyor ama durumunu anlıyorum başkan allah kolaylık versin sagolsun erkut abıde kadir abıde benım aracımın teklmesını cok ugrastılar oda bana kafayı yedırtecektı 2 ay ugrastık sagolsun eren cok destek cıktı sorun benım tps de cktı (: basıt bır sey ama adamı öldürüyor bu tür olaylar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet erkut abıde söyledı bana bugun de benım aklıma baya geldı tps müşürüne bakıcam bana kalırsa muhtemelen ondan yapıyor
    Emirhan Altınbay

205 GTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet erkut abıde söyledı bana bugun de benım aklıma baya geldı tps müşürüne bakıcam bana kalırsa muhtemelen ondan yapıyor
    Tps ile olduğunu sanmam. Bizdeki Tps rölantiyi algılar düzenler, Dip gaz yaptığında enjektörler bir kademe daha fazla işer.

TPS nin soketi komple sökükken bile araba çalışır, gaza basıp çektiğindebir nebze rölantide sallanma artar. Dip gazda daha verimsiz kalırsın. Ama bunun dışında ki durumlar başına gelmez. Senin anlattıkların çok daha başka nedenler.

Pazertesiye kadar bekle bence yapamadıysa al arabanı, kendin benim dediğim şeyleri dene. Olmadı telefon ile konferans yaparız, ararım sen,

Bu arada otomatik jigle soketi ile ctn müşür soketi bir birine benzer. Bunlar karıştırılarak takılmış olabilirmi ?
    Bunu hiç denediniz mi söküp diğerine takmayı.
    //// PEUGEOT SPORT

crazydog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Torpido içindeki pompa rölesini kontrol ettinmi benimde başıma gelmişti deli etmişti

Hakan Girginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ezberden parça alıp paranızı çarçur etmeyin.

Önce elektrik tesisatının bütün toprak bağlantılarını bulun. Önemsiz toprak bağlantısı yoktur, hiçbirini es geçmeyin.
    Toprak bağlantıları şaseye, motora, vs. hep cıvata ya da vida ile bağlanır.
    Bu bağlantıları sökün, bağlantı noktasındaki boyayı dikkatli bir şekilde kazıyın.
    Ardından toprak bağlantısını tekrar yapın, üzerine çok az WD-40, dielectric grease ya da hiçbir şey yok ise saç spreyi sıkın.
    Özellikle motor bloğu üzerindeki toprak bağlantılarının gevşek kalmadığını kontrol edin.
    Ardından aynı temizleme işlemlerini akü terminalleri üzerinde yapın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı crazydog Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Torpido içindeki pompa rölesini kontrol ettinmi benimde başıma gelmişti deli etmişti

benzin rolesi zaten bizi çok uğraştırdı yanıktı çalışmıyor benzin ve enjektörlere tetik vermiyordu gittim gecenin bir yarısı yenisini buldum aldım geldim elektrikçi diğerini tamir etmiş benım aldıgımı takıyoruz çalışmıyo sıfır olan parça tamir edileni takıyoruz o çalışıyo yaa arabada çok ilginç şeyler dönüyo ama çözemiyorum çok sapıtıyo
    Emirhan Altınbay

205 GTi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)