User Tag List

Sayfa 27/29 İlkİlk ... 172526272829 SonSon
540 sonuçtan 495 ile 513 arası

Konu: 205 GTİ Elektrik tesisatı

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pinler ve soketler anlarada satiliyor soket fiyatlari 5 tl den basliyo pin sayisina göre artiyor pinlerin tanesi 0.80 tl

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pinler ve soketler anlarada satiliyor soket fiyatlari 5 tl den basliyo pin sayisina göre artiyor pinlerin tanesi 0.80 tl
    nereden bulabileceğimi yazabilirmisiniz? bana yaklaşık 40 adet pin lazım. bu pinlerin tam adı var ise internettende alabilirim. ama tanıdıgınız bir yer var ise yardımcı olursanız sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

merhaba;

aracın muhtelif yerlerini sökme işlerim devam ediyor. şimdi bogaz kelebek şalterini söktüm ve içinin yağ içerisinde olduğunu tespit ettim. sanırım bu parçanın içinde yağ olmaması gerekiyor. yağın elektrik geçirme özelliği olduğu için bu devrelerde yağla kaplı olduğu için bir anormallik olduğunun kanısındayım. bu parça hakkında bilgi alabilir miyim? yağ normal mi veya bu yağ ne gibi sorunlara yol açar. acil görüşlerinizi rica ediyorum

bu arada kimse bana yardım etmiyor

GSkill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göksel Hocam Sımdı Reismlerinizi Görünce 10 Sene Geriye Gittim Hakikatten, Bedavaya Bana Nostalji Yaşattınız Teşekkürler Acıkcası TPS Sensörünü Sökmüşsünüz Nasıl Toplayacaksınız Merak İçindeyim Bahsettiginiz Yağ Normal Gres Yag Sürekli Çalıştıgı İcin Sanırım Üretim Aşamasında İçlerine Uygulamışlar. Bu Arada İstanbulun Neresindesiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam tşk ederim. Vallahi bu başlangıçtı acıkçası. debi, dist. hiçbirşey bırakmadım hepsini söktüm akşamları iş dönüşü yıkıyor, yağlıyor birşeyler yapıyorum açıkçası. motoru boyadım bu arada resimleri inşallah paylaşacağım. açıkça söyliyeyim araba motora yakışmadı fakat bazı desteksi konularda yanlız kaldım. arkadaşların hepsi kayboldu. kaderimle başbaşa kaldım. inşallah işin içinden kendim çıkabilecegim. Allah büyük şimdi debinin içindeki aşınan silecek kısmı için radikal birşeyler düşünme çabasındayım. elektronikçi arkadaşlarıma bir danışacağım neler yapabiliriz diye.

GSkill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hani Nerdesiniz 205`ciler, Kapattınızmı Sezonu

crazydog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burdayız bebişim

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peh yazık olmuş
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre Ekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peh yazık olmuş
    Öle oldu valla gerizekalı nın biri yüzünden bu hale geldi yavrucağım çok şükür bize bir şey olmadı şimdi sağlam parçalarımı yenisine aktarıcam kaldığım yerden devam

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    radyatörünün pervanelerden tekini çalmışlar
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı clioGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    radyatörünün pervanelerden tekini çalmışlar
    yok ben söküp pc ye bağladım soğutsun diye

205-01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeniden bana 205 aldıracaksınız arkadas ya
    [SIGPIC][/SIGPIC]

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boşver dayı, ne yapacaksın 205i
    AmcaPolo

dc_crx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yırtarım dağları enginlere sığmam taşarım
    Burdayım

Onurcan Korkmaz
    Bemaps Chiptunıng

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dc_crx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yırtarım dağları enginlere sığmam taşarım
    Burdayım

beyler sizleri yeniden görmek cok güzel ben aracımın elektrik tesisatını komple yeniledim. üstelik kendim yaptım. inşallah araç çalışır... )) yanlız distibütörü sökerken içindeki yayların nereden çıktığını işaretlemiştim ama işareti göremedim sonra bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? tşk ederim şimdiden....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eee ben ELV yi kazalı koymuşumda yeni yavruyu koymamışım
    Buda VOF ufak ufak toparlıyorum elini yüzünü geçenlerde farları açtım temizledim kapatmadanda siyaha boyadım değişiklik olsun diye ufak ufak girişiyorum bunada 205 siz olmuyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba

çok acil bir bilgiye ihtiyacım var. inşallah birisi yardım eder enjeksiyon elektrik sistemini toplarken birşey dikkatimi çekti. tek kablo beyinden geliyor ve dörde ayrılarak her bir enjektörlerin + kutbuna gidiyor. fakat diğer taraftan da tek kablo geliyor ve oda 4 e ayrılarak enjektörlerin - kutbuna giriyor. yani bu iki kablo beyinden gelerek 4 e bölünüp enjektörlere giriyor. şimdi sorum şu,!!! mantık olarak 4 kablo seri bağlantı olarak yapılmış ise bu enjektörlere aynı anda akım gidiyor ve hepsi aynı anda işeme yapıyor. birincisi bu doğrumu. yani hepsi aynı anda açılıyor çünkü kablolar dediğim şekilde bağlanmış. + lar tek aynı koblo ile birleşerek beyine gidiyor. - lerde aynı kablo ile birleşerek beyine gidiyor. birine giden akım hepsine gidiyor demek oluyor sanırım bu benim araç d6b xa9ju kodlu 94 gti 1,9. netten araştırmalarıma göre LE2 jetronik olanların bazı modelleri benim anlatıığım şekilde aynı anda işemek suretiyle emme manifolt üzerine püskürtme yapıyor. fakat bu 87 modellerde sanırım böyle.

çok açık şöyle örnek vereyim bir kabloya seri olarak 4 lamba bağlayalım ve fişe takalım. hepsi aynı anda yanıyor şimdi oldu..... benim bağlantıda böyle. ))

konu hakkında çok acil desteğinizi bekliyorum üstadlar......

ERkut 205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jetronik zaten 4 lü işeme yapar. LE2- jetronik doğru sisteminiz. XU9JA/D6B motor kodunuz. Tüm Türkiyeye ihrac edilen 205 GTI' ler ile aynıdır. Yani DKZ motorlar bilinenin aksine ihraç edilmedi. Gümrük yolu ile getirilenler varsa bilemiyorum. Söylenildiğinin aksine phase2l er motronic olarak gönderilseydi, şuan sorunsuz 205 ler daha fazlaca olurdu.
    Tavsiyem size her şeyin sonunda. Enjektör,TPS, CTS, Jigle Valfi, Debimetre, Ecu ve Ateşleme modülünüzün. Bosch katoloğundan bulup serial kodları ile karşılaştırma yapmanız olacaktır. Ürün farklılıkları ile bu arabalar çalışırken. Örnek vermek gerekirse farklı kullandığınız cts müşürünüzün. -10 + 80 derecelerde ki ohm değerleri farklılık göstererek, İlk çalışma, jiglenin açık kalma süresi, ısınınca rölantiye tesiri. Gerektiğin de valfin içini açma aralığı vs... gibi hali ile düzeni etkileyebilecek bir çok sebebe etkendir. Bunların doğruluğunu anlık görebilmek içinde gene gene gene bir wideband ölçümüne ihtiyaç duyacaksınız.
    //// PEUGEOT SPORT
    Peugeot 205 Gutmann Mi-16 & LeMans İskandinavian Market

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Erkut hocam nerelerdesin ??? çok sorum olacak tı amam birçok şeyi kendim yapmaya gayret gösterdim. o zaman benim araç aynı anda 4 lü işeme yapıyor bu doğru dimi? komple elektrik tesisatını kendim yeniledim. her bir kabloyu her bir pimi değiştirdim. beyinden en son müşüre kadar hepsini kendim yaptım. inşallah havaya uçmam benim araçta sadece kendim ctn müşürünü değiştirdim. onun dışındaki herşey kataloğ bosch noları ile aynı kontrol ettim. şimdi jiğleyi bağlıyacağım ama eskiden beri bir skandal vardı. soket yönü radyatörmü yoksa direksiyon mu diye. ama sanırım sitelerden gördüğüm kadarıyla hava giriş yönünü baz aldığımızda jikle soketi radyatöre bakacak arkasına da debiden sonraki hortum girecek.

hocam senden bir ricam olacak. kısada olsa sana birşeyleri danışmak adına hiç değilse aracı toplayana kadar bir telefon veya mail varsa paylaşabilir misin? çok dua ederim valahi ))) sağlıcakla..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)