User Tag List

Sayfa 1/29 12311 ... SonSon
540 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 205 GTİ Elektrik tesisatı

Satış Yasaklı EmrGti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

205 GTİ Elektrik tesisatı

Herkese merhaba.Komple motor yapılan ve yapılırken tamamen stock ve orjınalıne en yakın sekılde topladığım 205 GTi aracımda elektrik tesisatımın sorunlarını yaşıyorum.Motorda aklınıza gelen her parçayı sıfırladım ciddi paralar harcadım .

Ateşleme veriyor tetikleri kesiyo tetik veriyo ateşleme kesiyo bir türlü çalışmıyor evet şimdi diceksiniz ki o kadar para harcadın git 2 milyar daha ver MS yap evet yapıcam ama bu aracın ilk önce çalışması lazım rodajın bitişine doğru yaptırmayı düşünüyorum ama ilk önce çalışmasını istiyorum.

İstanbulda öncelikli olarak avrupa yakasında bu araçların elektrik tesisatından son derece iyi anlayan ustaya yada ustalara ihtiyacım var 8 gün 9 gecedir uyku uyumuyoruz gece gündüz uğraşıyoruz olmuyor çalıştıramıyoruz kafasına göre 2,3 kere çalıştı sonra bır daha çalışmadı.

Önerebileceğiniz son derece bu arabanın elektriğinden anlayan sorunları çözebilecek ustaya ihtiyacım var tavsiyeleriniz nelerdir yardımlarınızı bekliyorum...?
    Emirhan Altınbay

205 GTi

‎5500'den Sonra Başlayan Hayat Geç Kalınmış Bir Hayattır...

Erkekler evde en son sözü söyleyen kişidir ve genellikle söyledikleri son söz " tamam aşkım" dır

ice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecufast uğur islerini halleder ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı problem bendede vardı..Yolda giderken kesiyodu filan araç..Maslakta Paris Oto var..Oraya gittiğinizde Dursun ustayı bulun sorununuzu çözücektir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracı zaten paris oto da yaptırdım enver ustayla dursun ustaya ancak benım problemım mekanık degıl elektrık benım kı hıc calısmıyo yolda kesme olayı degıl hıc calısmıo
    Emirhan Altınbay

205 GTi

Erkekler evde en son sözü söyleyen kişidir ve genellikle söyledikleri son söz " tamam aşkım" dır

slowmotion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni tesisat yeni distributor atesleme beyni ve bobini degistimi? Calisan sorunsuz 205 de denemeniz lazim. Sorun beyindende olabilir
    AmcaPolo

Turboğuz54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla inanırmısın bilmem bundan 6-7 sene önce bizim motorcu abi 205 gti alıyor 8v mi 16v mi hatırlamıyorum sekman için motoru söküyor galiba sökmüşkende komple temizliyor mu ne elektrik tesisatını falan sonra aracı toplayınca çalışan araç çalışmaz oluyor götürmedikleri usta kalmıyor servis bile çözemiyor en son tekrar motoru dağıtıyo görüyoki bi kabloyu tam takamamş topluyo ediyo araba çalışıyo belki seninki böyle değildir ama aklında olsun
    SAPANCA AUTO CLUB

CRM PERFORMANCE

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesin basit birşeydir
    herkes ezbere iş yaptığı için böyle şeyler çözülemez
    onu değiş bunu değiş olur. Ölçemez, bilemez.

zaten o aracın sistemi basit, karışık değilki
    ya kablodur, ya sokettir, temassızlık veya bir sensor sıkıntısı olabilir.

elektrikmi gelmiyor? buji ateşlemiyor?
    veya benzinmi gelmiyor? enjektörde benzin yok
    2 tane ana arıza başlangıcı var sonuçta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende çok basıt bır yerden kaynaklandıgını dusunuyorum ama ınanın kafayı yedırtıcek uyumuyoruz ben uyumadıgım ıcın adamda uyumuyo gecelerıde dahıl ugrasıyoruz bobın dısbırıtor atesleme bunlar hep degıstı cok guzel bır sekılde tesısatta toplandı ayıklandı ama sorunun nerde oldugunu bulamıyoruz elımde 3 tane dısbırıtor 3 tane beyın 2 tane atesleme 4 tane enjektor takımı var hıcbırı bır ıse yaramıyo hıcbırı calıstırmıyo kı cıhazlarda hıcbırı arıza vermıyo
    Emirhan Altınbay

205 GTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EmrGti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende çok basıt bır yerden kaynaklandıgını dusunuyorum ama ınanın kafayı yedırtıcek uyumuyoruz ben uyumadıgım ıcın adamda uyumuyo gecelerıde dahıl ugrasıyoruz bobın dısbırıtor atesleme bunlar hep degıstı cok guzel bır sekılde tesısatta toplandı ayıklandı ama sorunun nerde oldugunu bulamıyoruz elımde 3 tane dısbırıtor 3 tane beyın 2 tane atesleme 4 tane enjektor takımı var hıcbırı bır ıse yaramıyo hıcbırı calıstırmıyo kı cıhazlarda hıcbırı arıza vermıyo
    dediğin gibi herşey iyiyse ufak bi yerde hata yapıyorsunuz. pompa rölesini kontrol ettinizmi torpido içindeki
    gerçekten merak ettim sorunu yukarıda arkadaş yazmış bir kabloyu takmasanız çalışmaz
    AmcaPolo

chaylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle böyle bir efsaneyi yaşatma çabandan ötürü tebrik ve teşekkür ederim bir 205 GTI sahibi olarak. :}

Hemen hemen aynı problemle bende karşılaştım araç damarı tuttuğu zaman çalışmıyordu akla gelen tüm ihtimalleri gözden geçirdim kabahati soketin birine yüklemiştim onu da değiştirdim fakat düzelmedi. Sorunsuz bir şekilde ziyaretine gittiğim bir arkadaşımın dükkanının önünde kaldı.

Tüm ihtimalleri denedikten sonra Ankara Karaca Motor Sport sahibi Nurettin Karaca ile irtibata geçtim ve aracı kurtarıcıya yükleyip götürdüm. Suçlunun ateşleme modülü olduğu tespit etti parça siparişi verdi gelen parçayı taktık ve sorun çözüldü. Muhtemelen şuan senin probleminin sebebi de bu modül. Maliteyi 25-30 Tl kadar kodunu aşağıda veriyorum temin edip değiştirmen yeterli olacaktır umarım.

LE2-JETRONIC (XU5J/A) .............................. BOSCH - 0 227 100 123

Saygılar..

Not: Hesabım henüz aktif olmadığı için arkadaşımın hesabından yazıyorum. Üye adım Contac 205 adına her konuda iletişime geçebilirsin.
    00' Civic 1.6IES

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EmrGti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracı zaten paris oto da yaptırdım enver ustayla dursun ustaya ancak benım problemım mekanık degıl elektrık benım kı hıc calısmıyo yolda kesme olayı degıl hıc calısmıo
    Onlara söyle en TİTİZ müşterisinde var. Belki ödünç alır deneme yaparlar.
    Eğer onlarda işin içinden çıkamadıysa ya sen çok karıştın işlerine yada tam istediklerini yapmadın.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chaylak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle böyle bir efsaneyi yaşatma çabandan ötürü tebrik ve teşekkür ederim bir 205 GTI sahibi olarak. :}

Hemen hemen aynı problemle bende karşılaştım araç damarı tuttuğu zaman çalışmıyordu akla gelen tüm ihtimalleri gözden geçirdim kabahati soketin birine yüklemiştim onu da değiştirdim fakat düzelmedi. Sorunsuz bir şekilde ziyaretine gittiğim bir arkadaşımın dükkanının önünde kaldı.

Tüm ihtimalleri denedikten sonra Ankara Karaca Motor Sport sahibi Nurettin Karaca ile irtibata geçtim ve aracı kurtarıcıya yükleyip götürdüm. Suçlunun ateşleme modülü olduğu tespit etti parça siparişi verdi gelen parçayı taktık ve sorun çözüldü. Muhtemelen şuan senin probleminin sebebi de bu modül. Maliteyi 25-30 Tl kadar kodunu aşağıda veriyorum temin edip değiştirmen yeterli olacaktır umarım.

Saygılar..

Not: Hesabım henüz aktif olmadığı için arkadaşımın hesabından yazıyorum. Üye adım Contac 205 adına her konuda iletişime geçebilirsin.
    BOSCH - 0 227 100 123 bu parça banada lazım. yardımcı olurmusunuz?
    AmcaPolo

ERkut 205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emre iletişimi yazdım sana, görür görmez ara.
    //// PEUGEOT SPORT
    Peugeot 205 Gutmann Mi-16 & LeMans İskandinavian Market

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chaylak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Saygılar..

Rica ederim inşallah şu araçta güzel yüriyeceğim sağlıklı çalışıcak zaten çalışsın farklı düşüncelerimde var ama işte...

Ayrıca bugün çalıştı birazda olsa ancak araba bildiğiniz stop edicek gibi tekliyo ve müthiş şekilde duman atıyo düşündümde benım arabamda çok ilginç şeyler dönüyo bugun evime geldim bu akşam arabamı düşünmeyip uyumaya çalışıcam uykusuzum çünkü bu akşam sağlıklı uyursam arabamın yanındada sağlıklı ve dirençli olurum onun sorunlarını daha iyi anlayabilriim
    Emirhan Altınbay

205 GTi

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecufast Uğur eskiden Mantar'da çalışan dahada evveliyetında Ümraniye'de olan Uğur ise bencede kesin o halleder....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaa kafayı sıyırıcam bugun 15 günümüz doldu ve kafayı gerçekten sıyırıcam artık çalışsın ve saglıklı calısma sesını duymak ıstıyorum ınsallah varsa fıkırlerı olun paylasımlarda bulunmasını rıca ederım
    Emirhan Altınbay

205 GTi

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birşey yazmıyorsunuzki yardım edelim?
    çalışmıyor, çalışmıyor ,çalışmıyor

yukarıda sordum en azından %50 sorunu düşürmek için
    ateşlememi yok ? benzinmi yok ?
    hangisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birşey yazmıyorsunuzki yardım edelim?
    çalışmıyor, çalışmıyor ,çalışmıyor

yukarıda sordum en azından %50 sorunu düşürmek için
    ateşlememi yok ? benzinmi yok ?
    hangisi

şimdi şöyle sölıyım arabaya az mı benzın gelıyo yoksa fazla mı gelıyo yada neden yapıyo bulamıyoruz cunku araba bı benzıne boguluyo yada benzın gelmıyo torpıdodakı beyının yanında bulunan benzın rolemız arızalıydı yenısını aldık onunla calısmıyo ama bozuk olanı tamır ettık onunla calısıyo

kafasına göre bı calısıyo bır calısmıyo bellı elektrıkte bı sıkıntı var ama tesısatı yerde acıp yapmadıgımız yerı kalmadı.

Araba dun ıtıbarı ıle calıstı 2 kere calıstırdık calısıyo ama cok tekleyerek calısıyo sankı stop edıcekmıs gıbı calısıyo ve muthıs sekılde eksozdan duman verıyo kı aklıma su gelıyo acaba benzın fazla gelıyorda arabada yakamıyo o yuzden bu dumanı verıyo yanı sorunumuz bunlarla ıbaret arabam sıkıntılı ve bız 15 gundur nerden baksanız bu 15 gun ıcersıınde 3 gece uyuduk hep arabayla ugrasıyoruz ama sonuca varamıyoruz cunku motor ıcerısındekı tesısatlar kolay oldugu halde bı problem olmadıgını dusunerekten canımız sıkılıyo bu sekılde calısmamasına yada calısıpta bozuk calısmasına
    Emirhan Altınbay

205 GTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrıca en son çarem yeter dıyıp dogru MS sısteme gecış yapmak ama ılk önce yınede bı calısmasını beklıyorum ayrıca zaten sızden bı sorum daha olucak ;

magic performans'tan murat mı yoksa kemal ertek'mi bu işi daha profu çünkü 205 GTi aracı sorduğumda telefonda görüştüğümde magic'ten murat krans sensörü ve bısey daha kullanmıyordu arabaya ve megasquirt V3 koyup yazılım yapıyordu ama kemal ertek ise microqusirt bır beyın koyup yazılıp yapıyo krank sensoru flan bır cok soyledıgı parcayı koyup beyın tesısatınıda yenılıyo sızce hangısı muratla kemalin verdiği fiyattada biraz fark var

Magic performans'tan MURAT : 2200 TL

Bosphorus Innovations'dan KEMAL:1500 TL + ikisi içinde wideband alıcam
    Emirhan Altınbay

205 GTi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)