User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
60 sonuçtan 58 ile 60 arası

Konu: GC8 Alinir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gc8 lerde bı baska araba endamlı ..

Fatih_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamen orjinal stock bir gc8 in limitleri nedir.

Önümüzdeki ay böyle bir gc8 alma düşüncem var fakat okuduğum konular yüzünden arabayı aldığımda vites değiştirmeye korkacağım
    Sürekli bir dişli kırılma mevzusu var.

Dişli kırmadan zevk alarak abartmadan gazlayacağım şekilde sıkıntısız kullanabilirmiyim ?

Asıl soru sıkıntı yaşamadan nasıl kullanabilirim
    Haftada 1 gün sadece kullanacağım zaten , yükleme gibi bir amacım kesinlikle yok stock haliyle zevk alarak binmek istiyorum ama zorladığım gibi biryerlerini kırcakmışım gibi hissetmeye başladım okuduklarımdan
    34 TE 3516

Para için değil , mutluluk için çalış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söyle diyiim..;

Stok bir GC8 in motor kapasitesi % 30 güçlendirmeyi kaldırabilir. Fakat bu sıfır motor için geçerlidir. Sen şimdi 150000 km de ki araca % 30 yükleme yaparsan o motor kesinlikle zayıfladığı yerden senin cebini selamlayacaktır.

Zamanında Tork garaj Orhan usta sıfır impreza turbo motorda, STİ turbo ile yani, STİ VF35 turbo diye tahmin ediyorum. 100 000 km civarı dayanıyor demişti.

Yani Motorun stok ve sıfırsa % 30 yüklersek 280 bg lere tekabül eder. Zaten Üzerindeki TD04 turbo da basıncını açarsak max 280 bg e kadar destekler. Yani adamlar bunu düşünmüş ve ona göre parça takmışlar.

Komple içi forged motorla sağlıklı şekilde 280 bg le binersin. Neden 300 demiyorum. Daha fazla güçten sonra en küçük bir hatada bu sefer yüyüyeni doğramaya başlarsın. Sonrasında STİ şanzuman, diff, aks v.s daha da gider. Bu iş maddiyat ve görüş meselesidir. 500 bg e de çıkarırsın.. kaç bin km gider ne kadar zaman binersin artık o tartışma konusu. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Forged motora da örnek vereyim Kimseyi itham altında bırakmak gibi bir düşüncem yok. Fakat piyasada adam sadece pistonları değiştiriyor diyor ki Forged ledim ben motoru. Öyle motor Forged lenmez bana göre. Hani bunun kolu, yatağı, subabları v.s..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)