User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Giulietta Hakkında ?

C!N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Giulietta Hakkında ?

Arkadaşlar bu aralar Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir Distinctive TCT model bir araçla ilgilenmekteyim, görünüş ve marka olarak çok sempatik gelse de daha fazlasına ihtiyacım var, bu araç nedir ne değildir, nelere dikkat etmek gerekir, yardımlarınızı bekliyorum.

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde bayiide içine oturdum ama ben şahsen hiç beğenmedim.
    Direksiyon tuşları,tavan lambası,üst açılır tuşu ve birçok detay birebir Fiat Punto'nun aynısı.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bazı noktalarda, Merthan'ın belirttiği gibi özellikle tuşlarda olmak üzere kalitesizlik akıyor. Gidiş olarak 1.4 TB motor güzel, genel olarak kötü bir araç değil ama en ruhsuz Alfa dır bana göre kullanım keyfi olarak
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim arkadaşlar yorumlar için, daha fazla bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncell, kullanan arkadaşlar neredeler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD testi

Eglenceli bir test videosu. Belki fikir verir

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla gecen sene 100 km civari bir test surusu yaptim tct 170 hp lik ..

Sanzumanda kafanda soru isareti olmasin cok hizli ve cok tatminkar..

Motor olarakda gayet guzel gidiyor bir polo gti kadar degil ama 200 e kadar ciktim cok rahat hizlandi dynmac modda

100 kmde ortalama 7.5 litre tuketim karisik

Arka suspansiyonlari cok sert geldi bana virajlarda cok basarali arkasini birakmiyor. Baya bi zorlamaniz lazim

Dreksiyonum turu diger araclara.gore az oldugu icin virajlarda cok keyifli hisli dreksyonu var . Fakat malzeme kalitesi bie golf vs degil malesef .

Sap kapi icinden gelen kronik bir sesi var . Deri koltuklarinda bel kismindan gelen bi gicirti var kronik italyan seyleri bunlar.

Son olarak bana gre herseye ragmen piyasada cok fazla olmayisi milleti kendine baktirmasi vs deger diye dusunuyorum
    Dreksyion

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç arayışımızın ilk modellerinden birisi delta idi.fotolardaki kadar muhteşemmi diye eşimle birmota gittik.ben delta o giuliettacı iki aracıda inceledik ama dokunduğun an vüyüsü kayboluyor.gözün kapalı kapı aç kapalar linea mı delta mı giulietta mı anlamak zor , malzemelerin çoğu fiat , kokpit aiırı yüksek ve en yakındaki ufak bant harici genel plastik sert ve kalitesiz bir malzeme.özellikle içeride yaşattığı hissiyat beklentimin çok altı oldu deltadada giuliettada da.Çıkıp dodda ; vw ve seatta bulduk teselliyi

evrenalpar
    Misafir
    2 sene kullandım manuel multiair, tadı hala damağımda. Golf iç malzeme kalitesi aramıyorsanız alın hiç düşünmeyin. Sesi, gidişi, yol tutuşu, hissiyatı çok başarılı. Dizayn zaten kimine göre çok iyi kimine göre kötü bir şey diyemem. Makyajlısı daha iyi olacak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD testi

Eglenceli bir test videosu. Belki fikir verir
    Teşekkür ederim, internetteki videoların bir çoğunu izledim bu da dahil olmak üzere fikir sahibi olmak için.

Alıntı Canselmo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla gecen sene 100 km civari bir test surusu yaptim tct 170 hp lik ..

Sanzumanda kafanda soru isareti olmasin cok hizli ve cok tatminkar..

Motor olarakda gayet guzel gidiyor bir polo gti kadar degil ama 200 e kadar ciktim cok rahat hizlandi dynmac modda

100 kmde ortalama 7.5 litre tuketim karisik

Arka suspansiyonlari cok sert geldi bana virajlarda cok basarali arkasini birakmiyor. Baya bi zorlamaniz lazim

Dreksiyonum turu diger araclara.gore az oldugu icin virajlarda cok keyifli hisli dreksyonu var . Fakat malzeme kalitesi bie golf vs degil malesef .

Sap kapi icinden gelen kronik bir sesi var . Deri koltuklarinda bel kismindan gelen bi gicirti var kronik italyan seyleri bunlar.

Son olarak bana gre herseye ragmen piyasada cok fazla olmayisi milleti kendine baktirmasi vs deger diye dusunuyorum
    Dreksyion
    Şanzımanın çift kavramalı olduğunu biliyorum, iyi olduğunu, kroniklerinin henüz pek olmadığını öğrendim ama, çok fazla satan bir araç değil ona da yorabiliriz bu durumu.

Motor ve tüketim kağıt üzerinde mantıklı duruyor, gücü olsun torku olsun ve belirttiğiniz değer olsun o güçteki bir araç için olumlu benim görüşüme göre,

Süspansiyonların sert olması spor ve sert sürüşü destekler diye düşünüyorum ayrıca ne kadar sert olursa olsun arka süspansiyonları torsiyon olan şu andaki 206 aracımdan daha iyi olacağına eminim.

Malzeme kalitesinden daha çok önem verdiğim konu yürüyen motor ve mekanik, yani aracın makine kısmı daha çok ilgimi çekiyor, araçtırmalarım sonucunda da bunun kötü olmadığının farkındayım, eminim ki içi gerçekten vasat değildir.

Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç arayışımızın ilk modellerinden birisi delta idi.fotolardaki kadar muhteşemmi diye eşimle birmota gittik.ben delta o giuliettacı iki aracıda inceledik ama dokunduğun an vüyüsü kayboluyor.gözün kapalı kapı aç kapalar linea mı delta mı giulietta mı anlamak zor , malzemelerin çoğu fiat , kokpit aiırı yüksek ve en yakındaki ufak bant harici genel plastik sert ve kalitesiz bir malzeme.özellikle içeride yaşattığı hissiyat beklentimin çok altı oldu deltadada giuliettada da.Çıkıp dodda ; vw ve seatta bulduk teselliyi
    Daha çok aracın yürüyen, motor ve mekanik kısmıyla ilgiliyim. Görünüşü de cezbediyor tabii, bulunduğum şehir itibariyle çok rastladığımız bir araç değil, bir de aracın bir karakteristiği bir ruhu var gibi

Alıntı evrenalpar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene kullandım manuel multiair, tadı hala damağımda. Golf iç malzeme kalitesi aramıyorsanız alın hiç düşünmeyin. Sesi, gidişi, yol tutuşu, hissiyatı çok başarılı. Dizayn zaten kimine göre çok iyi kimine göre kötü bir şey diyemem. Makyajlısı daha iyi olacak..
    Makyajlısında gördüğüm kadarıyla iç kısımda görüntülü multimedya geliyor onun dışındaki değişikliklerden bir bilgim yok.

Forumdaki kullanıcı arkadaşlar neredeler )

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence en guzeli birmot a gidip bir test surusu yapmaniz

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel kullanıyorum da ne gibi bir bilgi almak istiyorsunuz motor harici herşeyimiz aynı tb ile .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel kullanıyorum da ne gibi bir bilgi almak istiyorsunuz motor harici herşeyimiz aynı tb ile .
    kullandığınız süreçteki araçla ilgili her türlü deneyimleriniz işime yarayacaktır.

akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birçok araba sürdüm Koyu bir alfistiyim zaten. Tam aradığım bir araç niteliklerinde yerşey elin altında. Fren ve yoltutuş segmentinin bir tık iyisinde. Kronik sorunu soğuk havalarda plastik aksamlarda gelen sesler ve arka sileceğin ordan bir yerleden su alıyor olması ama sanırım servisler su olayını çözdü. Ses sistemi başarısız. Rüzgar ve yol sesi nerdeyse hiç gelmiyor. Yakıtı az Servis sıkıntısı ve parça sıkıntısı pek rastlamadım. Klasik alfa problemleri yok bence alınacak araba.Arka koltuk mesafesi biraz sıkıntılı. Gerçi yeni araçların geneli sıkıntılı bence...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç motor olarak çok başarılı. Dynamic modda çok sportif bir sürüş sağlıyor araç ve performansı gayet iyi. İstediğiniz zaman performans odaklı, istediğiniz zaman tasarruf odaklı kullanabiliyorsunuz. Dikkatli kullanıldığında özellikle uzun yolda 6 litre civarında yakmak mümkün. Şehir içi olarak 9-10 arası oynar. Yol tutuş olarak ciddi başarılı bir araç, deneyip görmenizi tavsiye ederim. Özellikle merak ettiğiniz bir şey varsa yardımcı olabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim yorumlar için, hep olumlu yorumlar alıyorum.

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı C!N Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullandığınız süreçteki araçla ilgili her türlü deneyimleriniz işime yarayacaktır.
    Tam olarak anlatılmış yeni gördüm

Alıntı akın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birçok araba sürdüm Koyu bir alfistiyim zaten. Tam aradığım bir araç niteliklerinde yerşey elin altında. Fren ve yoltutuş segmentinin bir tık iyisinde. Kronik sorunu soğuk havalarda plastik aksamlarda gelen sesler ve arka sileceğin ordan bir yerleden su alıyor olması ama sanırım servisler su olayını çözdü. Ses sistemi başarısız. Rüzgar ve yol sesi nerdeyse hiç gelmiyor. Yakıtı az Servis sıkıntısı ve parça sıkıntısı pek rastlamadım. Klasik alfa problemleri yok bence alınacak araba.Arka koltuk mesafesi biraz sıkıntılı. Gerçi yeni araçların geneli sıkıntılı bence...

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özellikle alfaromeo araçlarını sahiplerine veya kullanmış birilerine sorun
    yada onlardan gelen cevapları dikkate alın.

zira daha hayatında alfaya oturmamış belki ehliyeti bile olmayan birisi bile
    size alfanın parçaları pahalı diyebilir
    başka araçların parçalarını bilmez ve alfa ile kıyaslar
    dünyadan haberi bile olmayan bu tipler yaklaşık 40 sene önce bu ülkede x kuyusuna atılan bir taş sonucu halen çıkaramadığımız hayalle yaşamaktalar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim cevaplarınız için, sanırım alıyorum aracı bir aksilik olmazsa, süreç başladı diyebilirim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)