User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
72 sonuçtan 58 ile 72 arası

Konu: 2.0 wrx & 2.5 wrx karsilastirmasi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben iki tane wrx e aldım sattım birine 3 ay diğerine 3 yıl bindim hiç bir sorun yaşamadım hiç bir masrafta etmedim motorda yaptırmadım
    ilki 2004 dü yazılım standarttı motoru yetkili serviste yapılmıştı, komple egzoz vardı headers dahil, turbosu vf34 dü ama standart basınçtaydı yazılımı yoktu. ben aldığım adamda şanzıman kırılmış yeni yapılmıştı, bende bir şey olmadı, sattığım kişide şanzıman gene kırılmış ama motor sağlam kalmış evveliyatını bilmiyom
    ikincisi 2005 di vf34 turbo ıvır zıvır 1,7 bar cont. bindim üç yıl, motoru gene yapılmış aldım, özel serviste forgedlanmış aldım aracı motor yaptırmadım, şanzımanıda benden önce hiç kırılmamış bendede kırılmadı, o şekilde sattım,
    2006-2007 wrx için bir fikrim yok ama 2003-2004 le 2005 arasındaki farklar konsol direksiyon klima kumandaları falan farklı, koltuklarda çok dikkatli bakmayınca anlaşılmayan desen farkı var, taban halısı önceki yıllara göre daha kaliteli, amortisörler kesinlikle çok çok daha sert, şanzımanda kimi fark var diyor kimi yok ama benim tecrübe ettiğim yazdığım gibi yukarda 2004 model olanda devamlı süre gelen bir şanzıman sıkıntısı devam etmişti ama 2005 de yüksek turbo basıncına rağmen bir türlü tamir görmeyen bir şanzıman vardı.
    subaru alırkende her zaman motoru yapılmış, ekstralı bir araç almak boş alana kadar avantaj.
    çok büyük kaza yoksada boyaya pek takılmamak lazım bence,
    100 bin bakımı yapılmış almakta avantaj
    üç yılda wrx e ettiğim masraf klima gazı, akü, ön fren diski balatası, yağ değişimi bir tane aks körüğü, rotil, aks keçesi aldım, bir kerede direksiyon pompasının contaları değişti 40 lira tuttu oda, öyle milletin dediği gibi sanayide yatıp kalkmadım yani
    debriyajıda yalattırmadan kullandığım için bir türlü bitmedi milletin dediği gibi beş binde bir devriyaj balatası değişmedi sen kullanamıyosan balata ne yapsın.

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 WRX kranki 2.0 STI kranki ikisinin de parca numarasi ayni. Yani iki krankta ayni. Ayrica subarularin oem kranklari yuksek kalitesi ve balansi ile unludur. 2.0 STI'in kol ve pistonlari farkli.

Simdi benim arac 2003 WRX, depo kapaginin icinde koskoca 98 oktan benzin kullanin diye yazmislar... Eminim bu durum 2.5'lar cikana kadar devam etmistir. Cunku 2008 2.5 Turbo Forester'da (yeni kasa degil 2006-2007 kasa) depo kapagi icerisinde 95 oktan kullanin yaziyor...

Yani araclar fabrikadan farkli yakitlara gore ayarlanmis cikiyor. 98 oktana gore ayarlanmis bir araci 95 alip da zorlarsan kirilma ihtimali bulunuyor...

Diger yandan benim arabada da 125000 km dir fabrikadan cikan oem debriyaj bulunuyor.
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wrx krank ile sti krank farkli , parca numaralari sonradan birlestirildi hepsine sti krank vermeye basladi yedek parca numarasi olarak.
    2005 wrx de sti krank var sadece oem olarak oncekilerde wrx var.
    wrx krank zayif diye birsey yok sti krank daha iyi ama biz wrx kranklada deli gibi gazladik yillarca. malzemeleri ayni farklari sadece ana yatak yerlerinde cross drilled cift yag kanali var. buda yuksek devir donen arabada yag kaviasyonunu engellemek yagin terse gitme istegini kesmek icin
    Guc;
    Bilgi ve Tecrubedir.

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı khan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wrx krank ile sti krank farkli , parca numaralari sonradan birlestirildi hepsine sti krank vermeye basladi yedek parca numarasi olarak.
    wrx krank zayif diye birsey yok sti krank daha iyi ama biz wrx kranklada deli gibi gazladik yillarca. malzemeleri ayni farklari sadece ana yatak yerlerinde cross drilled cift yag kanali var. buda yuksek devir donen arabada yag kaviasyonunu engellemek yagin terse gitme istegini kesmek icin
    Tesekkur ederim yeni bilgiler icin... Hergun yeni bir seyler ogreniyoruz hep beraber... Bu konu cok faydali oluyor...
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Merthan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadarda değil yni stock bi motor yanlış benzinle nasıl kırılsın ki o zaman tüm arabaların motorunun kırılması lazım mantık olarak.
    Bahsettiğimiz araba Japon arabası,yazılımlıların benzin sonucu kırdığını duydum bende ama stock motorda hiç duymadım...
    hmm anladım teşekkürler yorumlardan anladığım kadarı ile öleyse alıp standart keyif amaçlı binilebilcek bir araç 2.0 sti
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı khan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korhan bey,size araç göstermeye getirildiği zaman baktığınız kıstaslar nelerdir?
    Sadece 'Tork garaj referanslı' olması o aracı almam için yeterli midir?

gselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Merthan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece 'Tork garaj referanslı' olması o aracı almam için yeterli midir?
    Bence evet
    ''Kenji Kita'' Adamsın...!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizden referansli bir arac alacaginiz zaman onceden bize mutlaka sorun, bizde butun araclarin kayitlari bilgileri vardir ve prensip olarak arabanin neyi varsa soleriz. son zamanlarda bize hic gelmemis bazi araclarin bile ilaninda bizim adimiz geciyor. biz bir araci degerlendirirken olusabilecek muhtemel masraflari, kazasini boyasini, anlik masrafini, alt yapisini, kullanilan malzemelerin ne oldugunu ve ne kadar dayanacagini hakkinda butun bilgiyi aktaririz.
    Guc;
    Bilgi ve Tecrubedir.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara'da yaşıyor olsaydım bineceğim tek marka olurdu Subaru, ama ne yazıkki bulunduğum yerde Subaru'dan anlayan usta vs. yok çok özeniyorum çok.............

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sende benim gibi yapabilirsin.. 6 yıldır bende. 5 yıl yağınıı suyunu değiştirdim. En son adını veremeyeceğim özel serviste buji kablolarını kopardığı halde yerine öyle oturtup Aydında dip gazla bir kaç kez vuruntulu çalışınca Zaten 160000 km de zayıflamış yataklarıda ezdim. Baktım yağ basıncım düştü. Sonrası da 6 aylık bir maceraya döndü.. Eli öpülesi ustalar sayesinde..Araç yatak bıraktığı içinde komple motoru değiştirdim.

Bu olayda benım aracıma 5 yıl bakan usta Muğla- Yatağanda kendi işyerini açmıştı. İşleri yoğundu. Tam o sıralarda bakım zamanı geldi bende komp değerlerini vesileyle ölçüreyim diyerek izin aldım kendi ustamdan, Özel servise götürmek için. Keşke ölçtürmez olsaydım. Şİmdi O ustamda sıra bekliyorum.. İşi şansa bırakmamak lazım.. Araca bir usta bakacak.. Ustamın işçiliği 10 numaradır ama. Ustam wrx intercooleri bir monte etti. Subaru özel servisi bile şaşırdı işçiliğine.. Tekerlerimin bijonlarını bile torkmetreyle sıkar..Ustanı bulacaksın özetle..

Binmeye çalışıyorum özetle...:-)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devamli ustu kapali sikayet edecegine abi varsa bir durum kimdir soyle sana problem yaratan servis hem millet bilsin hemde o servis kimse bir daha ayni hatayi yapmasin ders alsin.
    Guc;
    Bilgi ve Tecrubedir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Korhan ustam lafım size değil..Kızma hemen :-)

Çok dilim yandı da o yüzden...Aslında kızgınım ama etik olmaz diye isim veremiyorum.. Deşifre etmek gerekli..

Neyse konuyu dağıtayalım :-)

Başka bir konu altında açabiliriz belki konuyu..

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Frequency_48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korhan ustam lafım size değil..Kızma hemen :-)

Çok dilim yandı da o yüzden...Aslında kızgınım ama etik olmaz diye isim veremiyorum..Deşifre etmekgerekli..
    Öncelikle yaşınız ve bilginiz gereği size saygı duyduğumu belirtmek isterim.
    Sizden daha tecrübesiz kişiler var aynı benim gibi. Bakarsınız döner dolaşır sizin mağdur olduğunuz ustaya bizde denk geliriz altından kalkamayacağımız yükler alırız.
    Bu yüzden bence afişe etmeniz gerekli diye düşünüyorum eğer yanlış anlamazsınız abicim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok yahu kizmak gibi bir durum yok, insanlar bence memnun ve mutsuz olduklari firmalari, kurumlari, garajlari, ustalari paylasmali ki hem insanlar tercihlerde daha isabetli davranmali hem de eksigi olanlar eksiklerini gidermeli.

bize de olabilir laf ben hakkaten konu kimin icin yazildi bilmiyorum.

herkezi memnun etmek gibi bir durum bizim iste soz konusu degil, yapilan is ozel ve riskli hata affetmez, sadece yag su degistirip siradan isler yapmiyoruz sonucta fakat yuzdesel olarak basarili veya duzgun is sayisi yapilan hatanin, basarisizligin cok ustundeyse yol dogru demektir, bir diger onemli mevzu bence bu iste niyet, eger art niyet, sahtekarlik vs yoksa hatalar telafi edilebilir veya cozulebilir sonucta.
    Guc;
    Bilgi ve Tecrubedir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim anlayışın için.
    Yaşımdan dolayı utanıyorum deşifre etmeye. Kısacası ben kendimden utanıyorum. Benım tecrübesizliğim arabamın şimdiye kadar yağ değişiminden başka hiç bir problem çıkarmamasıydı. Güveniyorsun gidiyorsun Sonuç Hayal kırıklığı.. Arabam kötü demiyorum. En temiz GT ler arasında olduğuna da eminim..

Bunu yanlış anlamayın sakın.. Değerli ustalarımız tabiki var.. Ankaraya gidebilsem Tork da nefesini açtıracağım biraz arabamın.. Sırf arabamın iyi yürüdüğüne ein olabilmek için 400 tl kablo ve program satın aldım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)