User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Polo 6n 1.6 ( 1997 ) ACİL yardım..

Red_Motion
    Misafir

Polo 6n 1.6 ( 1997 ) ACİL yardım..

Selam olsun herkeze..
    Arkadaşlar 1.6 lt 97 model polo aracıma 1 ay önce motor bakımı yaptık ve segman diye tabir edılen işlem gerçeklesti. değişen parça listesini asıl sorunuma gelmeden önceliste halınde yazmak istedim ;

Parçalar :

1- Buji kalın tırnak 4 adet
    2- TK conta üst
    3- Triger kayışı
    4- Triger gergi bilyası
    5- Devirdaim
    6- Kol yatak tırnaksız
    7- Termostat
    8- Termostat kapağı
    9- Sibob emme
    10- Sibob egsoz
    11- Sibob kaydı 7mm
    12- hava filtresi
    13- Yağ filtresi
    14- Benzin Filtresi
    15- Polen filtresi
    16- Radyatör su deposu
    17- Sıvı conta siyah
    18- Sibop Fincanı

Arkadaşlar aracıma geçtiğimiz pazartesi atiker marka sıralı sistem otogaz taktırdım
    o günden beri araçta nadiren seyir halınde .. sürekli olarakda trafik ışıklarında durduğumda ve aracı park ederken ileri geri hallerınde stop etme sorunu yaşıyorum .. bu konu hakkında yardımcı olabılecek arkadaslardan acil yardım rica ediyorum.. Belki montaj yapan firmaya gidip sorunu söyle diyenler olabılır aranızda haklı da söylerler ama oraya boş gitmek istemiyorum.. yasadıgım sorunlar hakkında bilgi sahibi olan arkadaslar yardımcı olurlarsa cok sevinirim..
    Şimdiden teşekküürler

Oğuzhan ÜLBEĞİ

Red_Motion
    Misafir
    Sesimi duyan yokkmuuu

serci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzinde calısırken stop etme falan varmı ? sadece lpd de mı stop edıyo rolantide

Red_Motion
    Misafir
    Alıntı serci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzinde calısırken stop etme falan varmı ? sadece lpd de mı stop edıyo rolantide

evet sadece lpg de sorun . geçtiğimiz pazartesınden beri.. aracı alalı 2 ay oldu zaten

by_speedvw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pololarda genelde o motora lpg bağlarken vakumu yanlıs yerden alıyorlar lpg vakum hattının dogru oldugundan emın olsunlar
    PD 130

Red_Motion
    Misafir
    Alıntı by_speedvw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pololarda genelde o motora lpg bağlarken vakumu yanlıs yerden alıyorlar lpg vakum hattının dogru oldugundan emın olsunlar

yani gitiğimde ne söyliym .. vakumu nerden alsınlar

kaan megi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muhakkak bağlantıda bi yerde sorun vardır hava alıyoda olabilir tekrar götürüp kontrol ettirmekde fayda var
    Bmw Nankördür Bakmazsan İnkar Eder.Mercedes Çilekeştir Bakmazsan İdare Eder,Bakarsan İhya Eder..

Red_Motion
    Misafir
    Alıntı kaan megi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muhakkak bağlantıda bi yerde sorun vardır hava alıyoda olabilir tekrar götürüp kontrol ettirmekde fayda var

götürücez artık napalım .. moraller bozuk , sıkıntıyı yasayanlar varmış google da rastladım bır kaç forumda ama iş işten gecınce görduk.. inşallah çözülür sorun.. teşekkür ederım arkadaslar.

OMTechJr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önce başımıza gelen bir husus. Aracın üzerinde ne buji var ?

Red_Motion
    Misafir
    Alıntı OMTechJr. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce başımıza gelen bir husus. Aracın üzerinde ne buji var ?

lpg bujilerinden bahsediyosanız kırmızı renkli bujiler var

vlkn07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle merhabalar yaklaşık 2 yıl önceye kadar aynı araca sahiptim ama sattım kızımı
    sorununa gelince bende aynı sorunla karşılaşmıştım sebebi boğaz kelebeği olduğu söylendi ve bu kasaların en sık yaşanan problemi olduğunu söyledi ustam.bir kaç kez temizlettim bi süre düzelmiş gbi görünsede sorun tekrarladı ve temizlemek fayda etmemeye başladı.çıkmacı çıkmacı dolaştım ve buldum taktım sorunum çözüldü.

edit:sadece lpg de olduğunu görmemişim farklı bir sıkıntıda olabilir.
    VW TİCARİ ARAÇ-ANTALYA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Red_Motion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg bujilerinden bahsediyosanız kırmızı renkli bujiler var
    lpg bujisi değil enjektörüdür bahsettiğiniz. benim demek istediğim ateşlemeyi sağlayan bujiler.

şunlardan bahsediyorum..

Red_Motion
    Misafir
    Alıntı OMTechJr. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg bujisi değil enjektörüdür bahsettiğiniz. benim demek istediğim ateşlemeyi sağlayan bujiler.

şunlardan bahsediyorum..
    evt yanlış anlamışım.. valla ne oldugunu bilmiyorum ama gecen ay sekman sırasında değişti 4 adet tanesi 6.25 tl den alındı markasını falan bılmıyorum.. öğrenirim ama..
    kalıtesız olabilirmi demek istediniz ?

Red_Motion
    Misafir
    Alıntı vlkn07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhabalar yaklaşık 2 yıl önceye kadar aynı araca sahiptim ama sattım kızımı
    sorununa gelince bende aynı sorunla karşılaşmıştım sebebi boğaz kelebeği olduğu söylendi ve bu kasaların en sık yaşanan problemi olduğunu söyledi ustam.bir kaç kez temizlettim bi süre düzelmiş gbi görünsede sorun tekrarladı ve temizlemek fayda etmemeye başladı.çıkmacı çıkmacı dolaştım ve buldum taktım sorunum çözüldü.

edit:sadece lpg de olduğunu görmemişim farklı bir sıkıntıda olabilir.
    inşallah benimde sorunum bogaz kelebeği olsun yaa.. segman sırasında özellıkle sordum ustaya kelebegın durumu nasıl dıye iyi dedı.. sorun ondaysa Almanyadan getirtme durumum var..

erkin006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kasa model poloların tüpden sonraki hastalığı...gazkelebeğini bi kontrol ettirin...birde gazı aldığınız bayiyede dikkat edin...gaz ayarınıda çok kısmış olabilirler...bunlar basit kontroller...inşallah bu sebeplerden dolayıdır...
    Alıntı R-Turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uludağ meydanda tam yanlarken Erkini gördük

vlkn07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Red_Motion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inşallah benimde sorunum bogaz kelebeği olsun yaa.. segman sırasında özellıkle sordum ustaya kelebegın durumu nasıl dıye iyi dedı.. sorun ondaysa Almanyadan getirtme durumum var..
    türkiye de de bulmak mümkün fakat çok fazla fiyat çekiyorlar o yüzden çıkmacıdan bulmak daha cazip geldi (350tl civarıydı çıkması) ayrıca alınan çıkma parçanında aynı sorunu olabılecegını göze alarak satın almak fazlasıyla risk ama cok şükür benimkinde bi sıkıntı çıkmamıştı.umarım sizin sıkıntınınzda en ucuz maliyetle ve kısa sürede çözülür.
    VW TİCARİ ARAÇ-ANTALYA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok 6.25 tl olması yada kalitesi değil. tırnak aralığı yüksek kalmış olabilir. siz üzerinden çıkan bujiye baktırın zaten araçta yakamama durumu olduysa kararmıştır bujiler. parçacınıza gidip sorgulatıp sipariş edin. yanlış buji bu araçların lpgde canını alıyor ama sadece lpgde stop etmeside garip geldi.

lpgcinize gidip ayarları, bağlantıları ve kalibrasyonu kontrol ettirin. maliyeti azdan çoğa tavsiye ettiğim için ilk bakmanızı tavsiye edeceğim durumlar bunlar. ikinci olarak gaz kelebeği ve o2 sensörü kalıyor onlarda bu duruma sebep olabilir.

Red_Motion
    Misafir
    Alıntı vlkn07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkiye de de bulmak mümkün fakat çok fazla fiyat çekiyorlar o yüzden çıkmacıdan bulmak daha cazip geldi (350tl civarıydı çıkması) ayrıca alınan çıkma parçanında aynı sorunu olabılecegını göze alarak satın almak fazlasıyla risk ama cok şükür benimkinde bi sıkıntı çıkmamıştı.umarım sizin sıkıntınınzda en ucuz maliyetle ve kısa sürede çözülür.

Çok teşekkürler umarım çözeriz.. iyi dilekleriniz için teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bnde eskı bı 6n kullanıcısı olarak ne yazıkkı 6n ler tupu sevmıo... dreksıyonu saga sola cevırınce stop eden tuplu 6nler bılıorum.. tup ayarının cok ıyı yapılması lazım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)