User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: AFR değerlerinin değişmesi ?

kkursat01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

AFR değerlerinin değişmesi ?

Herkese iyi yıllar ve iyi forumlar dilerim..

Aracımda herhangi bir işlem olmadığı halde durduk yere afr değerlerinde değişme oldu kendini zengine çekti araç rolantimde 0.2 0.3 değer düştü kelebekteki gaz tepkimesi ve aracın çekişinde bariz düşme ve yığılmalar mevcut...

1. bütün sensörleri kontrol ettim anormal bir durum sezmedim
    2.bütün emiş ve çekiş hortumlarının hepsi sağlam ve olması gerektiği gibi
    3. beyine herhangi bişekilde bir müdahale olmadı normal aynı ayarlarıyla
    4. zenginde çalıştığı için acayip egsoz kokusu salmaya başladı

Sizce sorunum neyden kaynaklanıyor olabilir birkaç kişi akü voltajın düşmüştür regülatörün yok ondan dolayı etkilenir dedi ve sensörleri kontrol etmemi söyledi bir arkadaşta hortumları kontrol etmemi söyledi hepsini yaptım anormal bir durum yok böyle birşey yaşayan varmı arac kendini durduk yere neden birden zengine çeker sizce ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    supaplar yanmış olabilir..bir ihtimal contadan olabilir..
    Crm performance

PPR engineering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizede iyi yıllar.Araçta olağan dışıgeç çalışma ve rölantide patırdama varmı?
    Zahida, aklına ehl-i hikemin olma hasud, vermeyince sana Ma’bud ne yapsın Mahmud. ( Şinasi )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alper_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    supaplar yanmış olabilir..bir ihtimal contadan olabilir..
    nasıl yanabilirki subaplar durduk yere zorlamada olmadı ?

Alıntı PPR engineering Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizede iyi yıllar.Araçta olağan dışıgeç çalışma ve rölantide patırdama varmı?
    yok geç çalışmıyor her zamanki gibi çalışıyor sıkıntı yok ateşlemede rolantide patırdama da yok herşey normal gibi sesi düzgün geliyor ama afr değerlerim rolantide 14.5-15 iken birden bire 11.9-13 arası gidip gelmeye başladı üst devirlerde biraz daha yükseliyor ama sıkıntı ne anlamış değilim bariz çekişte düşme ve gaz tepkimesinde azalma var...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kkursat01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl yanabilirki subaplar durduk yere zorlamada olmadı ?
    buradan hep ihtimaller üzerine bir şeyler söylüyoruz :S şase kablolarını da kontrol edin ondan da olabilir.
    Crm performance

Mikrop_Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç ney motor ney beyın ne var bunlarıda yazarmısın? daha kolay yardımcı olunabılır bılgılere gore

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buradan hep ihtimaller üzerine bir şeyler söylüyoruz :S şase kablolarını da kontrol edin ondan da olabilir.
    Ama şuan bende onlardan şüphelendim çünkü aklıma gelmedik şey kalmadı hepsini kontrol ettim sıkıntı yok gibi birden bire nerden cıktıysa..

Subaplarda sıkıntı olup olmadığını anlamamız nasıl mümkün kapağı açmadan bunu anlayabilirmiyiz acaba emiş sesinde bi tuhaflık vardı zaten sanki motor yeterli hava alamıyor yakıta boğuluyor gibime geliyor içimdeki ses te bunu söylüyor ama hayırlısı bakalım bi ustaya danışmakta fayda var..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mikrop_Ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç ney motor ney beyın ne var bunlarıda yazarmısın? daha kolay yardımcı olunabılır bılgılere gore
    1.5 ex 1.5 motor enjeksiyonlu beyin olarak ms var ama ayarlarla felan oynayan eden olmadı tamamen durduk yere olan birşey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama şuan bende onlardan şüphelendim çünkü aklıma gelmedik şey kalmadı hepsini kontrol ettim sıkıntı yok gibi birden bire nerden cıktıysa..

Subaplarda sıkıntı olup olmadığını anlamamız nasıl mümkün kapağı açmadan bunu anlayabilirmiyiz acaba emiş sesinde bi tuhaflık vardı zaten sanki motor yeterli hava alamıyor yakıta boğuluyor gibime geliyor içimdeki ses te bunu söylüyor ama hayırlısı bakalım bi ustaya danışmakta fayda var..
    böyle arızalar herşey güllük gülüstanlıkken çıkıp adamı çileden çıkarır sıkma canını, çözülür..şase bağlantılarına ve ateşlemeye iyice bakın..kompresyon ölçersiniz, en son kapağı sökersiniz..
    Crm performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ms te genellıkle yasanan sorunlar bunlar hava degısımıne gore veya aldıgın benzıne gore afr degısebılıyor ms1 kullanıyorsun sanırım bende aynı sekılde d16 karburatorden enjeksıyona cevırdım ms kullanıyorum basıma gelen bır olay o kadar fazla ustunde durmamak gerekıyor dıye dusunuyorum. cok kafana takılıyorsa map ı yazan kısıyle gorusup aldıgın benzıne gore bıraz oynayabılır map ıle. Ama yakıt yıne farklı oldugu zaman yıne aynı sekılde olucak maalesef ms de bu tarz olaylarla karşılaşılabılıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle arızalar herşey güllük gülüstanlıkken çıkıp adamı çileden çıkarır sıkma canını, çözülür..şase bağlantılarına ve ateşlemeye iyice bakın..kompresyon ölçersiniz, en son kapağı sökersiniz..
    aynen ya inşallah çözülür , şase bağlantılarında değişme olmadı ama ateşleme bujiler vs bi kontrol ettiricem zaten bakalım inşallah halledilebilir birşeydir..

ms te genellıkle yasanan sorunlar bunlar hava degısımıne gore veya aldıgın benzıne gore afr degısebılıyor ms1 kullanıyorsun sanırım bende aynı sekılde d16 karburatorden enjeksıyona cevırdım ms kullanıyorum basıma gelen bır olay o kadar fazla ustunde durmamak gerekıyor dıye dusunuyorum. cok kafana takılıyorsa map ı yazan kısıyle gorusup aldıgın benzıne gore bıraz oynayabılır map ıle. Ama yakıt yıne farklı oldugu zaman yıne aynı sekılde olucak maalesef ms de bu tarz olaylarla karşılaşılabılıyor
    500 km boyunca hep aynı yerden benzin aldım hiç böyle sıkıntı yoktu birden araç çekişten düştü saçmaladı anlamadım yani çok zenginde oldugu içinde deli gibi benzin içiyor malesef..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen ya inşallah çözülür , şase bağlantılarında değişme olmadı ama ateşleme bujiler vs bi kontrol ettiricem zaten bakalım inşallah halledilebilir birşeydir..
    olsun sen yinede altlarına zımpara at..ms varmış arabanda yeri korunaklımı içi nemlenmiş su almış da olabilir..halledilir
    Crm performance

silent furious - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dip gazda afr ne oluyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olsun sen yinede altlarına zımpara at..ms varmış arabanda yeri korunaklımı içi nemlenmiş su almış da olabilir..halledilir
    Yok ya öyle şeylerden gözüm gibi koruyorum uğraşıyım bakalım bi
    Alıntı silent furious Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dip gazda afr ne oluyor ?
    12.6-13.0 arası değişiyor çokta dikkat etmedim dip gaz yapmaktan çekiniyorum zengin de oldugu için..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahsettıgın olay map ayarıyla cozulur benım ankaranın farklı yerlerınde afr nın degıstıgınıde gormuslugum var ayar sanayıde yapıldı golbasında afr degısıyor maalesef rakımdan dolayı
    Ha bunların dısında baska bır problemde olma ıhtımalı var tabı elektırıksek mekanık hava alma ıle ılgılı vs.
    Ama su anda gorunen olay bu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahsettıgın olay map ayarıyla cozulur benım ankaranın farklı yerlerınde afr nın degıstıgınıde gormuslugum var ayar sanayıde yapıldı golbasında afr degısıyor maalesef rakımdan dolayı
    Ha bunların dısında baska bır problemde olma ıhtımalı var tabı elektırıksek mekanık hava alma ıle ılgılı vs.
    Ama su anda gorunen olay bu..
    inşallah sadece olay bundan ibarettir sıkıntı değil ayar yapılır başka sorun çıkmasın tek derdim o normal yürüyen araba iyice ağırlaştı gitmez oldu boğuluyor sanki bakalım yarın gidip bi danışacağım zaten..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıt pompasını dış pompa mı kullandınız? Onda bır arıza olabılır yeterlı basmıyor olabılır pompanın konumu bozulmus olabılır yatay durması gerekıyor. Emme den bı sensor cıkmıstır bı vıda gevsemıstır bı yerden hava kacırıyor olabılır. ms ın vakum hortumuna bı zarar gelmıs olabılır. Bunlarada bakmanızı onerırım. Sacma sapan bıseyden de bu durum oluyor olabılır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıt pompasını dış pompa mı kullandınız? Onda bır arıza olabılır yeterlı basmıyor olabılır pompanın konumu bozulmus olabılır yatay durması gerekıyor. Emme den bı sensor cıkmıstır bı vıda gevsemıstır bı yerden hava kacırıyor olabılır. ms ın vakum hortumuna bı zarar gelmıs olabılır. Bunlarada bakmanızı onerırım. Sacma sapan bıseyden de bu durum oluyor olabılır
    Bakmadığım kurcalamdığım hortum kalmadı pompa herzamanki konumunda yeterli basmasa zaten benzin gelmez fakire düşer diye düşünüyorum sensörleride kontrol ettim hepsi yerli yerinde tamirci görsün bakalım bide o ne diyecek bu işe

pcvirus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence kesinlikle ateşleme ile ilgili bir şey
    araba zengine düşüyorsa pompadan olamaz
    fakire düşse tamam da
    muhtemelen arabada bi ateşleme sorunu var
    ondan dolayı da zengine düşüyor
    kablolarını bujilerini bobinini kontrol et

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)