User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 208 GTi için Son Susturucu ve Yazılım Bilgisi

FEYM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

208 GTi için Son Susturucu ve Yazılım Bilgisi

Arkadaşlar herkese selamlar... 1 ay önce sıfır km 208 GTi sahibi oldum araçtan gayet memnunum performans ve yol tutuş olarak gayet tatmin edici ama aracın sesi tok ve derin olmasına rağmen daha sportif bir ses almak istiyorum ve downpipe ve orta iptaliye filan alt devirlerini öldürmek istemiyorum şimdilik bunun için son susturucuyu küçük kazanlı bir susturucuyla boru çapına sadık kalarak değiştirirsem aracın al devirlerinde bir kayıp yaşarmıyım ? ilerde yazılım yapmak istediğimde ne tavsiye edersiniz bu araçla veya aynı motora sahip rcz 200 lükler hakkında tecrübesi olan var mı ? Şimdiden teşekkürler...

guwen_ar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Can var forumda downpipe egzozlu kullaniyor dunde yazilim yapti ben ona soluyorum simdi bi yardimci olsun size
    İnstagram:
    guven_arabacioglu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet gördüm mesaj atayım dedim forumda yeni olduğum için mesajım gitmedi bir türlü o arkadaşa...

guwen_ar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gitmistir ya mj o gormemistir yolda suanda 250 km yol gidicek 2 saat sonra yanimda
    O sana yardimci olur abi en iyi sekilde.
    İnstagram:
    guven_arabacioglu

bektas_talay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    canın tork fena oldu dizel gibi mübarek dv şart zaten ona üst devirler için..

son susturucu iptali 9 hp falan kayıp yaratıyor bilginiz olsun.

can yazılımsız düz boru sona varex ile orjinal halinden daha iyi yürüyordu sorun olmaz alt devir ölmez korkmadan yaptırabilirsiniz

cnatkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fehmi abiyle konuştuk.Yazılım yapana kadar beklicek kat iptali çok sorun cıkartıyo kesme yapıcak malesef.En azından ben bu sorunları yaşadım biliyosunuz.Bakalım inşallah 208 ler hızlanıcak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağolasun Can kardeşimle dün 1.5 saat kadar konuştuk fikirlerimizi paylaştık... Öncelikle 208 yürüyo yürümüyor muhabbeti yapanları fazla ciddiye almamak lazım... Yaklaşık senelerdir her türlü güçte tipte aracı kullanmış ve tuning işlerinde çok kafa patlatmış biri olarak performans olarak çok ciddi yürüyen bir araba yeterki asfalt kalitesi iyi ve bilinçli kullanıcının elinde olsun stock haliyle gayet iyi temiz yürüyor ve dengeli bir otomobil... Piyasada çok yeni bir araç olduğu içine ***** tuning seçenekleri sınırlı şu an için... Yazılım konusunda benim eskiden önceliğim güc olsun varsın sorun çıkarsın mantığındaydı önceki araçlarımda vaktim bol uğraşırız diyordum ama ***** yaş geçiyor iş güç derken şimdiki amacım sorunsuz tık demeyen bir yazılım ve egsoz sistemi üzerine bunun için yaza kadar bekleme kararı aldım...

Sonuca gelirsek Milltek in 63.50 mm lik borularla katalitik konvertör sonrasına paslanmaz borular ve son susturucu seti var 750 pound istiyorlar... Ben bu kiti örnek alarak kattan sonra krom borular ve daha akışkan bir son susturucu yaptırmayı planlıyorum umarım üst devirlerde 1-2 hp kazanıp çok kafa ütülemeyen bir sistem yakalyabilirim... Bunun için THP motorla uğraşmış arkadaşları yorumu çok önemli.. Burda yanlış bir işle güç kaybı yaşamak istemem... Bu konuda THP motorlu arkadaşlar yorumlarını esirgemesin lütfen...

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun aracın bende THP diyince Türkiye de araştırma adına tek yer burası burada aylarca okuyarak bilgi edinebilirsin.
    http://www.techturkey.com/forum/gene...ye-yardim.html

Alıntı FEYM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolasun Can kardeşimle dün 1.5 saat kadar konuştuk fikirlerimizi paylaştık... Öncelikle 208 yürüyo yürümüyor muhabbeti yapanları fazla ciddiye almamak lazım... Yaklaşık senelerdir her türlü güçte tipte aracı kullanmış ve tuning işlerinde çok kafa patlatmış biri olarak performans olarak çok ciddi yürüyen bir araba yeterki asfalt kalitesi iyi ve bilinçli kullanıcının elinde olsun stock haliyle gayet iyi temiz yürüyor ve dengeli bir otomobil... Piyasada çok yeni bir araç olduğu içine ***** tuning seçenekleri sınırlı şu an için... Yazılım konusunda benim eskiden önceliğim güc olsun varsın sorun çıkarsın mantığındaydı önceki araçlarımda vaktim bol uğraşırız diyordum ama ***** yaş geçiyor iş güç derken şimdiki amacım sorunsuz tık demeyen bir yazılım ve egsoz sistemi üzerine bunun için yaza kadar bekleme kararı aldım...

Sonuca gelirsek Milltek in 63.50 mm lik borularla katalitik konvertör sonrasına paslanmaz borular ve son susturucu seti var 750 pound istiyorlar... Ben bu kiti örnek alarak kattan sonra krom borular ve daha akışkan bir son susturucu yaptırmayı planlıyorum umarım üst devirlerde 1-2 hp kazanıp çok kafa ütülemeyen bir sistem yakalyabilirim... Bunun için THP motorla uğraşmış arkadaşları yorumu çok önemli.. Burda yanlış bir işle güç kaybı yaşamak istemem... Bu konuda THP motorlu arkadaşlar yorumlarını esirgemesin lütfen...
    DRİLL
    Dr.Ecu

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cut out kesinlikle önermem big turbo yapılmadıgı sürec,e 70mm downpipe 70mm düz boru sonada 76lık varex ile verimli olur

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cut out var neden önermessin ben deniyorum gayet memnunum,hatta kapalıyken benle yürüyen araç ben cut out acınca aca aca gidiyorum, bence cut out iyisi kötüsü fazla sayıda iyisi olduğu sürece sorun olacağını düşünmüyorum.
    Alıntı dragon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cut out kesinlikle önermem big turbo yapılmadıgı sürec,e 70mm downpipe 70mm düz boru sonada 76lık varex ile verimli olur
    DRİLL
    Dr.Ecu

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Downpipe ın devamındaki düz borudan az daha geniş olması tavsiye ediliyor gaz çıkışının daha akışkan olması için .

76mm dp devamı 70mm lik yada

70mm dp devamı 63.5mm lik gibi (stok turboya bu daha çok uygun)

Yurtdışında 207 lerde 350 hp ye kadar egzost sistemleri hep 2.5inch - 63.5mm, aklınızda olsun

Cut-out bende öneririm özellikle orta-üst devirlerde farkı çok fazla bana göreturbo araçta en mantıklı sistem cut-out.İşin teknik kısmını çok iyi bilen eilinden yüzlerce araç geçmiş OZ da önceki postlarında turbo araçta best eexhaust no exhaust demiştir defalarca.
    Tek eksisi düşük süratlerde sesi biraz kulak tırmalayabilir ama üstlerde km öteden gelir
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orhan Güney teşekkürler iyi dileklerin için... 207 RC konusunu baştan sona okuyacağım oradaki arkadaşların bu motorla ilgili tecrübelerinden yararlanabilmek için... Motorlarımız aynı olsada bazı yazılımsal farklar dışında donanımsal olarakta ufak tefek farklarımız var sanırım bunlar genel olarak nelerdir acaba ? Cut out warex gibi sistemler pek düşünmüyorum açıkcası... Benim şimdilik ihtiyacım alt orta devirledeki canlılığı kaybetmeden üst devirlerde 1-2 hp kazanarak çok kafa ütülemeden sportif bir ses almak şimdilik eğer başarabilirsem... İlerde araç sayısı artıkça daha kapsamlı bir egzoz sistemi ve sorunsuz bir yazılım ile helozon yani yay takımı planlamaktayım.. Şimdiki amacım daha günlük kullanıma uygun bir kat sonrası işlem...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orhan Güney teşekkürler iyi dileklerin için... 207 RC konusunu baştan sona okuyacağım oradaki arkadaşların bu motorla ilgili tecrübelerinden yararlanabilmek için... Motorlarımız aynı olsada bazı yazılımsal farklar dışında donanımsal olarakta ufak tefek farklarımız var sanırım bunlar genel olarak nelerdir acaba ? Cut out warex gibi sistemler pek düşünmüyorum açıkcası... Benim şimdilik ihtiyacım alt orta devirledeki canlılığı kaybetmeden üst devirlerde 1-2 hp kazanarak çok kafa ütülemeden sportif bir ses almak şimdilik eğer başarabilirsem... İlerde araç sayısı artıkça daha kapsamlı bir egzoz sistemi ve sorunsuz bir yazılım ile helozon yani yay takımı planlamaktayım.. Şimdiki amacım daha günlük kullanıma uygun bir kat sonrası işlem...
    Aracınız hayırlı olsun.Konuya bekleriz

DS3,207,208,RCZ hepimiz kardeşiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyw. Sağolasın Mini ve BMW 1.6 ları unutmayalım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyw. Sağolasın Mini ve BMW 1.6 ları unutmayalım...
    Onların beyni ve işletim sistemi psa gruptan çok farklı olduğu için mecburen unutuyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar kararım katalatikten sonra orjinal boru çapını değiştirmeden krom boru çektirip orta iptali ve freeflow bir son susturucuyla custom bir egsoz sistemi yaptırmak... sizce alt devirlerde bir eksisi olur mu arabaya ?

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi sen aydındamısın? ızmırdemısın? ızmırdeysen beklerız bulusmalara
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftaiçi aydın sökede oluyorum genelde haftasonları izmir güzelyalıda... gelirim buluşma yaptığınız bir zaman

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cuma gunlerı genelde bulusuyoruz. Cumartesıde oluyor bazen abi
    doğuştan araba manyağı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)