User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Otomatik vitesle ilgili sorular ve problemler ?

Risendark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb Otomatik vitesle ilgili sorular ve problemler ?

Yaklaşık 1 ay önce 2002 model Honda Civic Vtec Sport EP2 aldım araba 100k km'de otomatik vites. Biraz bakımsız kalmış bir araba vites geçişlerinde böyle sanki atarken boşa alıp öyle atıyor gibi yani gecikiyordu biraz ama vuruntu falan yapmıyor pamuk gibi geçiyor. Birde dururken çok hafif bir şekilde silkeliyordu dedim araba bakımsız bakımları yapılınca geçer. Neyse sanayiye gittim bakımlar yapıldı motor yağı ve şanzuman yağını bi döktük ben şok oldum bildiğin zift olmuş her şey yenilendi en son subap ayarı yapıldı ben eve gittim araba tabiri caizse cillop gibi oldu. Şanzuman şikayetlerim de azalma oldu fakat yinede bu dururken yaptığı vuruntu hafiften devam ediyor buda canımı sıkmaya başladı bunun sebebi nedir ? Sonra ***** otomatik vites araba performans beklemek saçma olur ama en azından rahatlama adına elimde bi hava filtresi var hiç kullanmadım kaliteli bişey değil sadece ses için takılabilir bi malzeme ve kat iptali yapılsa hem alt devirlerde canlanma hemde üst devirleri biraz canlandırır mı yani daha doğrusu rahatlatır mı ? çünkü şöyle 5500 5600 rpm i geçince araba boğulmaya başlıyor sanki bişeyler sıkıyor gibi arabayı bunu kat iptaliyle giderebilir miyiz ? Son olarak da otomatik vites arabada sadece düz borunun ne gibi faydası olur ? Beni biraz bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
    Herkes ektigini Biçer bu hayatta...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncellllllllll

emrekuzdere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dururken, ışıkta beklerken vitesi boşa alsan ?
    98'ies - 05'vtec2 - 93'Accord - 08'Accord - 05'Jazz - 98'Twingo - 05'vtec2 - FD6 - 07'Accord - E39 - G5Prelude - 99'Crv - 08'Auris
    Alıntı RR-V8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı biz mi getirelim yoksa siz gelip bağlar mısınız?

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    otomatik civic şanzımanı cok sağlamdır.kolay bozulmaz ama 4 ileri ve cok yaktırır.hiç birşey yapma keyifle bin.ben denedim faydasını hiç görmedim. 4 2 1 headers 48 düz sona 51 hks taktım aem filtre kiti taktım cok bakımlıydı aracım bakım malzemeleri servisten alınıp yapılırdı yağından bujisine kadar denediğim araçlarla yaptıktan sonra denedim 1 arpa boyu ilerlemedi.sirkelemeyide başka yerde ara 400k da babamın aracına şanzıman yaptırdım 2800 lira verdim bozulana kadar hiç sirkelemedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ekuzdere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dururken, ışıkta beklerken vitesi boşa alsan ?
    Neden ki ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otomatik civic şanzımanı cok sağlamdır.kolay bozulmaz ama 4 ileri ve cok yaktırır.hiç birşey yapma keyifle bin.ben denedim faydasını hiç görmedim. 4 2 1 headers 48 düz sona 51 hks taktım aem filtre kiti taktım cok bakımlıydı aracım bakım malzemeleri servisten alınıp yapılırdı yağından bujisine kadar denediğim araçlarla yaptıktan sonra denedim 1 arpa boyu ilerlemedi.sirkelemeyide başka yerde ara 400k da babamın aracına şanzıman yaptırdım 2800 lira verdim bozulana kadar hiç sirkelemedi
    valla abi inşallah şanzuman değildir daha basit bişeyden yapıyodur şanzuman bozulursa ayvayı yerim zaten araba şöyle bi 1 yıl falan garajda yatar heralde bilgiler için teşekkürler bu arada

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Tuna-EP3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden ki ?
    şanzımana gereksiz yük biner ışıklarda viteste beklemek ayrıca frenlerede aynı zamanda çok yük biner bu yüzden dururken boşa almayı öneriyolar tabi çok kısa duruşlarda gerek yok ama uzun beklemelerde gayet faydalı bir yerde okumuştum yakıt ekonomisinede faydası varmış ne kadar doğru bilmem bende de 1.4 ek civic var biliyosun zaten önceden spor hava filitresi vardı çok yoruyodu sesi kafamı şimdi söktüm attım sesiz sesiz biniyorum otomatik arabada egzoz ve hava filitresi belli zamandan sonra çok rahatsız eder diye düşünüyorum
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1-2dk dan fazla durucaksanız boşa almakta fayda var onun dışında çok fazla değiştirmeye gerek yok

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şanzımana gereksiz yük biner ışıklarda viteste beklemek ayrıca frenlerede aynı zamanda çok yük biner bu yüzden dururken boşa almayı öneriyolar tabi çok kısa duruşlarda gerek yok ama uzun beklemelerde gayet faydalı bir yerde okumuştum yakıt ekonomisinede faydası varmış ne kadar doğru bilmem bende de 1.4 ek civic var biliyosun zaten önceden spor hava filitresi vardı çok yoruyodu sesi kafamı şimdi söktüm attım sesiz sesiz biniyorum otomatik arabada egzoz ve hava filitresi belli zamandan sonra çok rahatsız eder diye düşünüyorum
    Valla Mertcan faydali olacağını duyarsam ciddi manada direk yaptiracam ses olsun ayrıca güzel olur şu boşa alma işini bide ben deneyim bakalım bi fark olacak mı yakıtta falan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-2dk dan fazla durucaksanız boşa almakta fayda var onun dışında çok fazla değiştirmeye gerek yok
    Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok mu başka bilgi verecek olan gunceliii

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)