User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
145 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: El yapımı Aventador yapıyoruz.

psikolojikdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Corsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle,
    Ben elektrik mühendisiyim.
    Olurda iş yürürse şasiyi 0'dan çıkarmaya kalkarsak arkadaşımın işyerinde olucak kaynaklar. Bölgenin en iyi ustasıdır. Sanırım, gerekli her türlü araç gereç mevcuttur onda. Çünkü bir diğer arkadaşın dalgaya aldığı gibi dün ak sakallı dede kandırmadı. Uzun zamandır konuşulan bir meseleydi. Bilgileri sen bana getir neler yapabiliriz, elimden gelir mi gelmezse kimden gelir söylerim sana demişti.
    Yunanistan'da yaşıyorum hocam.
    mail adresinizi ö.m. ile verirseniz bir kaç öncü proje paylaşırım sizlerle şahsi görüşüm weekend aracından çok track day aracına yönelmenizdir ilk proje için, hem kendinizi tartarsınız ne yapabiliyoruz diye hemde projeden sıkılıp yarıda kalma ihtimaliniz düşer
    Nigel Pietre nin çok beğendiğim böyle bir aracı var hem sizin içinde demo olur diye düşünüyorum, kendi aracım bittikten sonra vakit bulabilirsem benimde tubular projem var, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım sizede

vinz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi madem vakit bol usta vs var sıkıntı yok replika yerine o paraya çok güzel projeler yapılabilir . öyle yaparsan bu forumdan umduğundan daha fazla yardım alabileceğini düşünüyorum . project cars bölümünde bolca vakit geçirmeni öneriyorum . saygılar .

Corsan
    Misafir
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dayanamadım........
    şaseyi neye göre yapacaksınız???????
    önce yürüyen aksamın hangi arabadan alınacağını bilmeden şaseyi neye göre yapacaksınız?? en iyi kaynakçı neyi nasıl yapacağınıbilmeden ne yapsın. ne tipte bir şase yapacaksınız.. yoksa diferansiyeli ve taşıyıcılarıda mı imal edeceksiniz. kullanacağınız süspansiyon ne.. şaseyi yapıp yere koyduğunuzda yerden yüksekliği ne olacak. yada düşündüğünüz yükseklikte olması için ne yapacaksınız. yoksa arkası yerlerde ön havada mı kalacak. ön göğüse gelince kalıp çıkartıp yaparsınız en basiti o. zaten o zaman aracın çoğu bitmiş olacak. koltuklar ne olacak. yapma şaseye hazır koltuk nasıl olacak. büyük olur yada küçük olur. göstergelere gelince artık her göstergeyi her motor işletim sistemi ile çalıştıramazsınız. elektrik tesisatı ne olacak. kupa işini sormuyorum o kolay zaten.
    Kolay gelsin
    Hocam öncelikle, bu şekil patlamınızı normal buluyorum.
    Arabanın şasisi hakkında her bilgiyi edebilirsek, sonra elimizdeki parçalarla bir düzenleme yapıp zaten sonra işlem başlıycak.
    Koltuklar sanırım, kalıbı çıkartılıp sonra işlenicek.
    Hocam zaten tek takıldığımız nokta orası sanırım. Göstergeler elektronik olduğundan, şeklini çıkarabilsek biraz süreyle, bilgisayar dehaların bu işi çözeceğini düşünüyorum.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende şöyle diyeyim. 1'e 1 ölçüde DieCast maket gibi yapmaya kalkasanız. Yani direksyonu çevirince tekerleri dönen ama içinde motor süspansiyon salıncak vs.vs. olmayan sadece kapıları ve kaputları açılan ve belki iç ışıkları kadranları vs çalışacak bir replika maket yapmaya kalksanız bile sanırım bu size 30 bin euro nun 2 katından belki 3 katından fazla tutacaktır. Eğer aracın yürümesini dert etmezseniz bence bu şekilde daha kaliteli bir replikanız olur. Maket ama daha gerçekçi olur.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Corsan
    Misafir
    Alıntı vinz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi madem vakit bol usta vs var sıkıntı yok replika yerine o paraya çok güzel projeler yapılabilir . öyle yaparsan bu forumdan umduğundan daha fazla yardım alabileceğini düşünüyorum . project cars bölümünde bolca vakit geçirmeni öneriyorum . saygılar .
    Zaten o bölümleri okuyordum hocam, konuyu ilk oraya açmayı denedim ama sonra sağolsun moderatör oraya sadece varolan araçların üzerinde olan projelerin açıldığını ve konunun moderatör onayından geçmesi gerektiğini belirtti.

Aslında, aklımda olan "neden olmasın?" ve "Yapılmayan bir şey olsun" ama sanırım harbiden yapılmıyor bu aklımda ki fikir. Çünkü ilk mesajlarda bazı arkadaşlarımızın üslubü ve yaklaşımları gerçekten üzdü. Bu yaz bir projeye başlıycaz ama aklımdaki her soru çözülmezse sanırım bir aracın üstünde birkaç değişiklik olabilir.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Corsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle, bu şekil patlamınızı normal buluyorum.
    Arabanın şasisi hakkında her bilgiyi edebilirsek, sonra elimizdeki parçalarla bir düzenleme yapıp zaten sonra işlem başlıycak.
    Koltuklar sanırım, kalıbı çıkartılıp sonra işlenicek.
    Hocam zaten tek takıldığımız nokta orası sanırım. Göstergeler elektronik olduğundan, şeklini çıkarabilsek biraz süreyle, bilgisayar dehaların bu işi çözeceğini düşünüyorum.
    model çıkartma konusunda biraz bilgi edinirseniz işler kolaylaşacaktır.
    şaseyi ne tipte yapacağınıza zaten kullanacağınız mekanik aksam belirleyecek.
    siz ne tipte bir mekanik kullanacağınıza karar verin şase işi daha kolay çözülecek.
    yazanlardan anladığım kadarı ile herkes evinde araba yapıyor.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Corsan
    Misafir
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende şöyle diyeyim. 1'e 1 ölçüde DieCast maket gibi yapmaya kalkasanız. Yani direksyonu çevirince tekerleri dönen ama içinde motor süspansiyon salıncak vs.vs. olmayan sadece kapıları ve kaputları açılan ve belki iç ışıkları kadranları vs çalışacak bir replika maket yapmaya kalksanız bile sanırım bu size 30 bin euro nun 2 katından belki 3 katından fazla tutacaktır. Eğer aracın yürümesini dert etmezseniz bence bu şekilde daha kaliteli bir replikanız olur. Maket ama daha gerçekçi olur.
    Anlıyorum sizi hocam. Konuyu açmamda ki sebebte bu yüzdendi. Bilgilerim ve tecrübelerim beni yanıtıyor mu yoksa harbiden böyle birşey olabilir mi demiştim. Aslında benim kafamda kalan, maketleştirmek onu. 1'e 1 maket nasıl çıkarabilirim? Aslında bu kadar ütopik olmadan, direk hazır olan bir aracın üzerinde bi değişikliklere gidilse?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3d çizminiz varsa talep ettiğniz herşey strafor olarak 1e1 ölçüde çıkartılabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    esas önemlisi arbanın dingil mesafesini nasıl ayarlayacaksınız. yani sağ taraf ile sol tarafı nasıl eşitleyeceksiniz. sağ ön ve arka tekerleğin arasının sol ile aynı olmasını nasıl sağlayacaksınız.
    biraz mekanik bilmek gerekecek zannedersem.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunun yerine 406 coupe alıp 360 modenaya çevrilebilir
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Şirzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önden çeker yapın
    JUST A DRİVE...

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana çok ütopik geliyor ama ben de bir fikir ortaya atayım.

Örnek olarak mesela sitede yapımı devam etmekte olan Eleanor projesi var, ama sıfırdan değil Taunus'u Eleanor'a çevirme şeklinde. Sıfırdan yapmaktansa bu şekilde çok daha makul. Tabi sizin hedefiniz çok daha farklı bir araç ona benzer bulmak bile güç ama böyle bir şey düşünebilirsiniz. Ayrıca her şeyi yaptınız diyelim, elbet hazır bir motor koyacaksınız, o motorun elektrik tesisatını kullanmanız gerekecek doğal olarak. Yeni bir beyin yeni bir yazılım falan hayallerine hiç girmeyin ayırdığınız bütçe sadece buna bile yetmez. Hadi bütçede sorun olmasın, kime yaptıracaksınız?

Bu arada sıfırdan şase diyorsunuz, eldeki parçaları kullanacağız diyorsunuz, sonra fazlaya kaçmadan 350+ hp diyorsunuz.
    Arge olmadan yapılacak şase ile o güçlerde güvenlik için havayastığından tulum giyseniz yine kurtarmaz diye düşünüyorum kötü senaryoda.

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önceden yapılmışı var

Connecting site...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önceden yapılmışı var

Connecting site...
    Airbag işini çözmüş gibi görünüyor.

erencagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dehşetle izliyorum araba bittide airbag kaldı. ugrasıcagına hazır kıt halınde replıkalar var bı adet mr2 alıp bu kıtı uzerıne koyabılırsınız Wellcome to SR Foose Cars | SR Foose Cars Cars | SR Foose Cars Catalog | SR Foose Cars Engine
    o saseyı sıfırdan uretıpte kaza dırencını hesaplayıp kaza anında 5 parcaya bolunup bazılarının sızı sakatlamadan durmasını saglayacak ustada gayet mantıklı olmus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erencagatay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dehşetle izliyorum araba bittide airbag kaldı. ugrasıcagına hazır kıt halınde replıkalar var bı adet mr2 alıp bu kıtı uzerıne koyabılırsınız Wellcome to SR Foose Cars | SR Foose Cars Cars | SR Foose Cars Catalog | SR Foose Cars Engine
    o saseyı sıfırdan uretıpte kaza dırencını hesaplayıp kaza anında 5 parcaya bolunup bazılarının sızı sakatlamadan durmasını saglayacak ustada gayet mantıklı olmus
    o kadar masraf yaptıktasn sonra birde çarpacakmısın yani ?????

Corsan
    Misafir
    model çıkartma konusunda biraz bilgi edinirseniz işler kolaylaşacaktır.
    şaseyi ne tipte yapacağınıza zaten kullanacağınız mekanik aksam belirleyecek.
    siz ne tipte bir mekanik kullanacağınıza karar verin şase işi daha kolay çözülecek.
    yazanlardan anladığım kadarı ile herkes evinde araba yapıyor.
    İlk önce hocam, içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum size. İlk mesajınızdan beri oturup dinleyip ciddi cevap veriyorsunuz fikrim ne kadar ütopikte olsa. Ayrıca ciddi fikirlerini söyleyen diğer arkadaşlara da teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Aslında bizim düşüncemiz ise tam tersiydi. Şasiyi görüp nasıl birşeyler olacağını azıcık kafamızda canlandırdığımızda buna uygun ne kadar iyi ekipman toplayabiliriz onun listesini cıkarıp sonra gerekli değişiklileri yapmaktı.

Alıntı psikolojikdeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3d çizminiz varsa talep ettiğniz herşey strafor olarak 1e1 ölçüde çıkartılabilir
    Aslında benim düşündüğüm de, şaside biraz ayarla (elimizdeki ekipmanların uyuşması için) gerisini 3D'de çizdirmekti. Hız göstergesi gibi şeyleri. Çünkü tanıdıklarım felan var olmadı biraz para dökerek bir analog hız göstergesini o şekil dijitale cevirebiliriz herhalde. Ama bu tür baskıları kimler yapıyor, onları bilmiyorum...

esas önemlisi arbanın dingil mesafesini nasıl ayarlayacaksınız. yani sağ taraf ile sol tarafı nasıl eşitleyeceksiniz. sağ ön ve arka tekerleğin arasının sol ile aynı olmasını nasıl sağlayacaksınız.
    biraz mekanik bilmek gerekecek zannedersem.
    Hocam o konuda ise tanıdık mekanik bilginlerinin kafalarını ve takıldığımız yerde ise sizlerin başını ağrıtacağız sanırım. Olay o kadar işlerse eminim ki kimsenin gönlü el vermez

Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunun yerine 406 coupe alıp 360 modenaya çevrilebilir
    Aslında fena fikir değil ama o tür çevirilerin başını MR2 çekiyor... Ön çekişli ferrari keyfi

Alıntı Şirzat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önden çeker yapın

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana çok ütopik geliyor ama ben de bir fikir ortaya atayım.

Örnek olarak mesela sitede yapımı devam etmekte olan Eleanor projesi var, ama sıfırdan değil Taunus'u Eleanor'a çevirme şeklinde. Sıfırdan yapmaktansa bu şekilde çok daha makul. Tabi sizin hedefiniz çok daha farklı bir araç ona benzer bulmak bile güç ama böyle bir şey düşünebilirsiniz. Ayrıca her şeyi yaptınız diyelim, elbet hazır bir motor koyacaksınız, o motorun elektrik tesisatını kullanmanız gerekecek doğal olarak. Yeni bir beyin yeni bir yazılım falan hayallerine hiç girmeyin ayırdığınız bütçe sadece buna bile yetmez. Hadi bütçede sorun olmasın, kime yaptıracaksınız?

Bu arada sıfırdan şase diyorsunuz, eldeki parçaları kullanacağız diyorsunuz, sonra fazlaya kaçmadan 350+ hp diyorsunuz.
    Arge olmadan yapılacak şase ile o güçlerde güvenlik için havayastığından tulum giyseniz yine kurtarmaz diye düşünüyorum kötü senaryoda.
    Öncelikle fikriniz için teşekkür ederim.
    Aslında 0'dan şasi olayı, MR2 çevirisini incelerken "acaba bu araca (aventador) hangisi benziyor lan?" derken araştırmamla beraber ve yakından görünce de karar verdiğim Toyota Celica var. Buyrun resmi burada. Ama sonra birşey farkettim ki, elimde boyutları mevcut değil. Bu araba ona kısamıdır? uzun mudur? O yüzden takıldım kaldım, konuya 0'dan şasi diye başladım. Elde ki malzemeleri kullanacağımız aslında yanlış bir tabir. Elimizden geldiğinin en iyisini kullanacağız. Gücümüz yeterse özel getirtilecek. Zaten böyle küçük bir projeye ve özellikle seri üretime girmeyecek bir proje için motorun elektrik tesisatından vazgeçip özel tesisat yap(ama)mak bir delilik olurdu. Zaten o tesisat işi uzun vakit ve denemeler, denemeler ve tecrübeli kişiler gerektirir. Bu sanırım boşa vakit kaybı olurdu.

Dediğim gibi, arabayı ilk çeviri düşündüm ama sanırım ona benzeyen bir araç yok. Bu yüzden 0 şasi demiştim.

erencagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar masraf yaptıktasn sonra birde çarpacakmısın yani ?????
    oda doğru ben orayı kaçırdım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)