User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 1000km'de 0.8lt yag eksilmesi

Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rekord2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi karter contası temin et, Karterı sokup motorun içine bakın derim, segman kırdıgında uflemeyı yağ çubuğunu ordan çok fazla yapar (yada segman dondugunde) motoru çalıştırıp yagcubugunu çek, ordan üfleme varmı bi kontrol et derim, en kötü Karterı sokup yataklara bi bakılsın, üst kapak yeni yapıldıysa gaytlardan subapları yenılıgınden yukardan üfleme yapmaması normal.
    Teşekkürler, ilk fırsatta baktiracagim. Çubukta veya kapakta ufleme yok dediğim gibi.
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ünal turanı ara yurdun önüne getirsin bütün kekoları, "tedavi olmak istiyorum"de, girsinler 2-3 dakika kesiciye, kız arkadaşınada yaz; barışmazsak tedaviye devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün oto-rapor bostancıda araca baktırdım. Kaçak yok. Yağ yaktığını ve yağ segmanlarının değişmesi gerektiğini söylediler. Ateşlemede ve kompresyonda sıkıntı yok.

İşin garibi, adapazarında 95550 kmdeyken yağına baktım min seviyesindeydi. Bagajda 1ltden kalan 0.25'i boşalttım. İstanbula gidip geldim, 96150kmdeyim şu anda. Yağ seviyesi tekrar minimumda. Şu anda yağ tüketimi 0.25lt/600km seviyesinde. 2400kmde 1lt ediyor.

Belki çubuk yanılttı vs. bilemiyorum. Bugun mobil1 koyup gözlemeye devam edeceğim.
    ünal turanı ara yurdun önüne getirsin bütün kekoları, "tedavi olmak istiyorum"de, girsinler 2-3 dakika kesiciye, kız arkadaşınada yaz; barışmazsak tedaviye devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün oto-rapor bostancıda araca baktırdım. Kaçak yok. Yağ yaktığını ve yağ segmanlarının değişmesi gerektiğini söylediler. Ateşlemede ve kompresyonda sıkıntı yok.

İşin garibi, adapazarında 95550 kmdeyken yağına baktım min seviyesindeydi. Bagajda 1ltden kalan 0.25'i boşalttım. İstanbula gidip geldim, 96150kmdeyim şu anda. Yağ seviyesi tekrar minimumda. Şu anda yağ tüketimi 0.25lt/600km seviyesinde. 2400kmde 1lt ediyor.

Belki çubuk yanılttı vs. bilemiyorum. Bugun mobil1 koyup gözlemeye devam edeceğim.
    Mobil peak life 5w-50, yada castrol/mobilin 10w/60 var.. Kalin oldugundan yag yakmayi biraz daha idare edebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mobil peak life 5w-50, yada castrol/mobilin 10w/60 var.. Kalin oldugundan yag yakmayi biraz daha idare edebilir
    Denemek icin Super2000 10w-40 koydum, dediğiniz yağları son care olarak dusunuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denemek icin Super2000 10w-40 koydum, dediğiniz yağları son care olarak dusunuyorum.
    Zaten 10-40 kullanmiyormuydun?

kalin yaga gecmen daha faydali olabilirdi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten 10-40 kullanmiyormuydun?

kalin yaga gecmen daha faydali olabilirdi..
    Aynen hep 10w-40 kullandım, cevremdeki cogu kisi mobil koy bir dene dediler. Deniyorum Olumlu sonuc alamazsam 5w-50'ye geçmek var aklımda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1000km/0.9lt gibi bir oranla yag tüketmeyi sürdürüyor. Bujilerde kurumlanma var, cok hafif de yaglanma başlamış. Bir sonraki bakımda 10W-60 koyacağım. Motoru actirirsam segmanla kurtaramayabiliriz. Diğer türlü en kotu senaryo piston gömlek yatak degisimi. Ama belki de 6 ay 1 sene boyle idare eder beni. En kotu senaryoyu göze alarak nerde tak orda bırak sekli sonuna kadar devam edeceğim.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buji keçelerini de değiştir
    Çok evham yaptığını düşünüyorum
    Maddi durumunu ayarladığın zaman segman atar kullanmaya devam edersin.
    Yağ yakmasını azaltmak ıstıyorsan da mobil 10w-60 kullanabilirsin.
    Motoru açana kadar zaman kazandırır.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun segman olduğu aşikar. Conta değişimde supap lastikleri vs değiştiğinden kompresyon artıyor. Nihayetinde onlardada çook ince sızdırma durumları oluyor ki sen hepsini yenileyerek bunu sıfıra indirdin. Segmanlara yük daha fazla bindiğinden segmanlar yağı yanma odasına kaçırıyor.

Tahmin ediyorum ki arabanın km 150k üstü. Bu km ve üstünde üst kapak açıldığında ya kapağın sadece yüzeyi temizletip kapatacaksınız yada bunları göze alacaksınız.

Segman ile kurtarma durumuna usta açıp karar verebilir ancak. ***** konikleşme ve ovalleşme ne durumda, öncelikle ona bakılması gerek
    Geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buji keçelerini de değiştir
    Çok evham yaptığını düşünüyorum
    Maddi durumunu ayarladığın zaman segman atar kullanmaya devam edersin.
    Yağ yakmasını azaltmak ıstıyorsan da mobil 10w-60 kullanabilirsin.
    Motoru açana kadar zaman kazandırır.
    Buji kecesi yok sanırım aracımda, oyle bir parca bulamadim. Bazı Japon araçları icin var sadece. Belki yazıs tarzım oyle hissettirmistir, evham yapmıyorum

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun segman olduğu aşikar. Conta değişimde supap lastikleri vs değiştiğinden kompresyon artıyor. Nihayetinde onlardada çook ince sızdırma durumları oluyor ki sen hepsini yenileyerek bunu sıfıra indirdin. Segmanlara yük daha fazla bindiğinden segmanlar yağı yanma odasına kaçırıyor.

Tahmin ediyorum ki arabanın km 150k üstü. Bu km ve üstünde üst kapak açıldığında ya kapağın sadece yüzeyi temizletip kapatacaksınız yada bunları göze alacaksınız.

Segman ile kurtarma durumuna usta açıp karar verebilir ancak. ***** konikleşme ve ovalleşme ne durumda, öncelikle ona bakılması gerek
    Geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim, cok açıklayıcı oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtemelen kapak yapildi canavar gibi oldu ama alt zayif kaldı. O da dayanamadi bıraktı. Araçta tekleme mevcut mu ? Ustana göre az olan ufleme sana göre nasıl ?
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen kapak yapildi canavar gibi oldu ama alt zayif kaldı. O da dayanamadi bıraktı. Araçta tekleme mevcut mu ? Ustana göre az olan ufleme sana göre nasıl ?
    Motorda hicbir gariplik yok, üfleme de yok

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Segman sorunu gibi şuan. Aracında su eksiltme var mı peki ?
    Termostat kaçta açıyor ?
    Üst kapak şuan iyi kondüsyonda ve alt yapı dayanamadı galiba, Segmandan kendini gösterdi sanki.
    10w-60 yağ koyun bir de öyle gözlemleyin derim. Dikkatli olun yinede.
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    98 corsa gsi kullanıyorum yağ yakmayı seven motor diyo herkez kronikmiş yani buraya kadar okey. Ama benim aracıma daha önceden lpg takılmış yaklaşık 40.000 kîlometredirde takılı. İlk çalıştırmada aşırı mavi duman atıyo seyir halindeykende yağ kokusu hep var. Ustaya sordum sübab lastikleri kurumuş dedi. Şimdi benim tek sorum sübab lastiklerini değiştirmesek yağ yakmaktan başka zararı olurmu yani böyle kullansak bi 10.000 kilometre dha sıkıntı olurmu
    REDBULL GSİ
    CORSA B TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    98 corsa gsi kullanıyorum yağ yakmayı seven motor diyo herkez kronikmiş yani buraya kadar okey. Ama benim aracıma daha önceden lpg takılmış yaklaşık 40.000 kîlometredirde takılı. İlk çalıştırmada aşırı mavi duman atıyo seyir halindeykende yağ kokusu hep var. Ustaya sordum sübab lastikleri kurumuş dedi. Şimdi benim tek sorum sübab lastiklerini değiştirmesek yağ yakmaktan başka zararı olurmu yani böyle kullansak bi 10.000 kilometre dha sıkıntı olurmu
    Problem olmaz. Supap lastikleri sertleştiğinden aracı stop ettiğinde egzantriklerin oradaki yağı pison üstüne sızdırıyor ilk marşta o yağ yanıyor hepsi o. Kompresyon kaybı sebebidir. İlk etapta yolda bırakmaz ama muadil araçlara göre daha yavaş kalır aracın. 10k km idare eder diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muadillerine göre zayıf kalır dediniz doğrudur zaten bilmediğimden size sordum fakat bikaç gsi a bindim sanki benimki aynı gidiyo onlarla hatta bi tık bile daha iyi diyebilirim çekişinde falan asla düşüş yaşamadım
    REDBULL GSİ
    CORSA B TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Supap lastiklerinde kaçak kompresyon kaybı demek. Kompresyon kaybı / düşüklüğü performans kaybı demek. O bindiğin Corsa ların supap lastikleri vs sağlamdır ama kompresyon segmanları seninki kadar iyi değildir gene kayıp vardır. Sonuçta yaşlı araçlar. Kayıp olması olağan bir durum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok tesekkür ederim yani korkulcak bi durum yok. Haklısın eski araç derdi bitmez
    REDBULL GSİ
    CORSA B TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkür ederim yani korkulcak bi durum yok. Haklısın eski araç derdi bitmez
    İdare eder demek, tepe tepe kullanılabilir anlamına gelmiyor Sonuça o kaçak gün geçtikçe artıyor ve sonunda yaptırmak zorunda bırakacak. Üst kapağı yapıncada bu sefer alt taraf zayıf kalabilir. Bu durumdada x16xe motorlar genelde krank keçesinden yağı hemen bırakmaya başlıyor. Keçe değiştirmekte kalıcı çözüm değil, sonuçta kompresyon alta iniyor ve olması gerekenden fazla basınç oluyor aşağıda.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)