Merhabalar, yarım saat kadar önce serin serin giderim diye yola çıktım, motor yükteyken dakka bir dınk diye bir metal fırlama sesi geldi, araba gaz yememeye saniyede 2 kez hıı hıı diye silkeleyerek ilerlemeye başladı hemen durdum. Motor sesinde herhangi bir değişme gözlemleyemedim, arabayı durdurdum boştayken araba devir çeviriyor ancak turbodan vıjjjjj diye bir ses geliyordu, arıza lambası yakmadı, daha önce 2 kez fazla zorladığımda limp moduna girince verdiği uyarıyı vermemişti. Kontak açıp kapattım, yine vermedi uyarı, hemen döndüm kapının önüne geldim arabayı arabayı park etmeye çalışırken gaz pedalı tepki vermiyordu dibine kadar bassam da devir yükselmiyordu sadece rölantide kalıyordu. park edip kontağı kapa/aç yaptım, limp moduna girdiğinde verdiği uyarıyı verdi. Açtım kaputu baktım, yağ çubuğunun oralarda yağ vardı aşağılara bakındım hemen egzos manifoldunun olduğu yere doğru inen kalın hortum yerinden çıkmış, geri soktum yerine ama kalıcı olarak limp mode kaldı. Ne yapmamı önerirsiniz Bilecikteyim şuan eski vectra b ile kayış koparmıştım, şimdi de tahminim turbo kaynaklı bir sorunumuz var Sabahın şu vaktinde kafam trilyon, fikirlerinizi bekliyorum, saygılar.