User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot 307 hakkında bilgi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Smile Peugeot 307 hakkında bilgi

Arkadaşlar hem fiyatından hemde teknik özelliklerinden dolayı bu aralar peugeot 307 ile ilgileniyorum. Benzin&lpg otomatik olanlarına bakıyorum. Teknik bir sorunu varmıdır? Alınır mı alınmaz mı? Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler 😊

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bobin arızası veriyo lpg de

sürekli benzin göstergen yolda düşücek sen yol yaptıkca 10 liralık benzine geri gelicek ekran onunda nedeni kalan yakıtı tekerden mi okuyomus napıyormus fransız işte

otomatik alma !

22bin civarına 1.6 110 luk dizel al mumkunse içi makyajlı olsun ki kafan rahat etsin

1.4 hdi alırsan ölümüne az yakarsın yokuslarda 1 e alırsın hiç cekmiyor

1.6 hdi hala yürür

160 binlerdeki 307 lerin cogu 250 lerden cekilmiş cok dikkat et

turbo kontrol ettirmeni öneririrm dizelde

alttakım cok zayıf maalesef türkiye yolları

bsi beyni ve com2000 panel kolunu kontrol ettirin o araba baska arıza vermiyor

yıllardır sorunlu araba yaptılarda bilseler bsi beyni yüzünden arabaya tesisat cektirip kablo manyağı yapıp arabayı beyine su aldırdılar senelerce

dediğim 2 sey dısında baska sorunu yok

arka amortisörlerden tak tak ses geliyor diyorlar da bugune kadar hangi arabayı kullandıysam hepsinden geldi aynı yollarda

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almisken 110 luk dizel al kesinlikle derim sadece temizini bulmak marifet. Ögretim uyesiyim gelin istediginiz yere goturun tertemiz arac diyor adam daha ilk gaz verisinde turbodan islik senfonisi.. Berkay bilir bunu

Ama 22-26 arasina guzel 307 alirsiniz. Ne uzunda ne sehirde ne virajda uzmez. Hic aklimda yokken aldim ama bayildim diyebilirim. Rakibi olcak araclar 30 lira civarinda genelde.

Elektronik acidan kurcalanmamis , turbo enjektor temiz , oynar volant pahali oldugu icin ne zaman nerede takilmis en son bakin. Bunlarin disinda alt takim olarak 50 60 binde benim alt takim daha tik yok masallah. Focus kadar bam gum her cukura dal istemez sadece. Arka amortisor icin ucuz yollu cozum var basit bir islem. Bunlara bakin sase falan duzgunse boya degisen takilmayin alin
    -Fırat

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    makyajlız ilk çıkan kasa = electronic Failure

makyajlı bakın mümkün mertebe..
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    110luğu makbuldür. 1.4hdiden az yakar 1.6lar. Rampalarda çekmiyor vs denmiş yok öyle bir durum. Gayet 5. Viteste bitiririr. Temiz olmayan bakımı ihmal edilmiş uzun yıllar yatmış dizek 307 alırsan başedemezsin. 2008den beri 120bin kmdir kullanıyoruz z rotu hariç parça değiştirmedim ön takımdan. 4.5 luk yay var hatta. 150bin altı kmli araçların on tanesinden biri orjinaldir. İyi baktırın.

Standart kronik arızaları şöför cam düğmeleri ve com2000dir. Cam düğmeleri 70 liraya yan sanayisi alınıp takılıyor, com2000de 100 150 liralara hallediliyor. Arka amortisörden ses gelme olayı amorsörün tozluğunun yerinden çıkması, çözümü 1 tl ve 5 dakika.

Tesisat çekilmiş 307den uzak dur. Kabloyu aküden kabine bsi'nin ordan alıyorlar zamanla su alıyor araç ordan bsiye. Sonra korna çaldım silecej su püskürttü napıcam diye konu açarsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 sene 1.4 hdi kullandım kullandık ailece rampada cekiyo da dik yokusu 3 le cıksın bakalım

yazılım dp filtre anca kendine gelmeye calısıyor
    @huseyinturk

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    daha herhangi birtane farı-ampulu patlamayan 307 207 ye gelemedim birde 5limi 6lımı cd changer olup bozulmayana
    1881 - 193

schizophrenic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 2006 model 90' lık hdi modelini kullanıyorum ilk başta ön yargılıydım ama gerçekten sıkıntısız kullanımı zevkli ve rahat bi araç.

Baya yol yaptım kullandım mekanik olarak hiç bi arızam olmadı çok şükür sadece denilen gibi sol arka amortisörden ses geliyo bazen bide bagaj kapağındaki bakalit ses yapıyo sert çukurlarda yani düşük maliyetle halledilebilecek her arabada yaşanacak problemler

kısaca tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo enjektör tavsiyesi veren arkadaşlar, en yenisi 2006 model yani 8 yaşını devirmiş bir dizel araba alırken yok turbosu şöyle olsun ötmesin yok enjektörü bilmem nasıl sorunsuz olsun filan nedir arkadaş bu mantık. Sen en yenisi 8 yaşını devirmiş kullanılmış dizel araba almak istiyorsun beş kuruşta masrafsız binmek istiyorsun. Hatta arabayıda iyi ibr fiyata al ve hem bin hemde satarken kar et. Zaten bu mantıkla birçok kişi aldanıp yarısı başka yerden toplanmış araba alıyor.
    Arabanın iç trim aksamı ne durumda, kaç el değiştirmiş, düzenli servis edilmiş mi bunlar önemli. Çünkü bunları toparlamak masraflı ve pahalı.
    Yoksa turbodan ne olacak enjektörden ne olacak. Gidersin en kötü sıfır turbo alırsın orjinali 1200 TL. Yada gidersin turboyu 500 TL ye revizyon ettirir kullanırsın. Keza enjektörde öyle gidersin pompacıya sökme takma işçili ve ayar nozül değiştir vs onunda en fazla 500 TL masrafı olur. Yani 1.000 TL'ye enjektör ve turboyu revize ettirir kullanırsın. Takılmayın şu enjektör ve turboya o kadar.

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha herhangi birtane farı-ampulu patlamayan 307 207 ye gelemedim birde 5limi 6lımı cd changer olup bozulmayana
    +1 bendede vardı far ampulu patladı bi kaç kere, arka amortisörlerden ses gelir , benim changer da çalışmıyordu Onun dışnda baska sorun yaşamadım. Araç 1.6 benzinliydi birde berkayın dediğin gibi lpg de giderken benzin ibreside düşüyor
    Ben alırken tecrübe edenlere sordum otomatiğine sakın bulaşma dediler çok sıkıntı yaşayan var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbulur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo enjektör tavsiyesi veren arkadaşlar, en yenisi 2006 model yani 8 yaşını devirmiş bir dizel araba alırken yok turbosu şöyle olsun ötmesin yok enjektörü bilmem nasıl sorunsuz olsun filan nedir arkadaş bu mantık. Sen en yenisi 8 yaşını devirmiş kullanılmış dizel araba almak istiyorsun beş kuruşta masrafsız binmek istiyorsun. Hatta arabayıda iyi ibr fiyata al ve hem bin hemde satarken kar et. Zaten bu mantıkla birçok kişi aldanıp yarısı başka yerden toplanmış araba alıyor.
    Arabanın iç trim aksamı ne durumda, kaç el değiştirmiş, düzenli servis edilmiş mi bunlar önemli. Çünkü bunları toparlamak masraflı ve pahalı.
    Yoksa turbodan ne olacak enjektörden ne olacak. Gidersin en kötü sıfır turbo alırsın orjinali 1200 TL. Yada gidersin turboyu 500 TL ye revizyon ettirir kullanırsın. Keza enjektörde öyle gidersin pompacıya sökme takma işçili ve ayar nozül değiştir vs onunda en fazla 500 TL masrafı olur. Yani 1.000 TL'ye enjektör ve turboyu revize ettirir kullanırsın. Takılmayın şu enjektör ve turboya o kadar.
    Kullanan insanoğlu adam akıllı kullansın birşey olmaz o zaman .

arabaya bakmaya gidiyorum boyasız diyo arabanın 1241241 parçası boya istiyor ıc dosemeler sokulup takılmıs

turbo cik cik cik ediyo kuslar gibi bagırıyor

her yerden yağ vermiş adam fiyattan 250 lira dusmuyor neymis arabası boyasızmıs

kusura bakmayın ama ben 24-25 lira vericeksem 22 liralık arabaya o araba cıcek gibi olmak zorunda

yoksa alır arabasını cik cik yapan turbosu ıle beraber kullanır hatta beraber bile ıslık öttürebilirler .

yasımız kucuk olabılır ama yıllardır turbo dizel arac kullanıyoruz kaç bin km ler yaptık neden bizim arabamız ciyaklamıyordu ?

siz öyle dusunuyorsunuz diyede kimse revizeli enjektör kullanmak istemez illakı ayar tutmuyor sizin düşüncenize saygı duyarım.

tabiki belli bir yerden sonra bozulur ama kmler 160-180 binlerdeyken değil bence .

benim görüşüm budur

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılanlara ilaveten

benzinlisi ciddi yakıyor, silecek ve sinyal kolları iyi kullanılmayanlarda gevşeklik oluyordu kolun komple değişimi gerekiyor 2 kol için maliyetliydi.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılanlara ilaveten

benzinlisi ciddi yakıyor, silecek ve sinyal kolları iyi kullanılmayanlarda gevşeklik oluyordu kolun komple değişimi gerekiyor 2 kol için maliyetliydi.
    Ha evet bide o var sinyal verrince kendisi kapatmıyordu bazen .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha evet bide o var sinyal verrince kendisi kapatmıyordu bazen .
    Bunlar hep com2000

600 tl

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 sene 1.4 hdi kullandım kullandık ailece rampada cekiyo da dik yokusu 3 le cıksın bakalım

yazılım dp filtre anca kendine gelmeye calısıyor
    @huseyinturk
    Turbo sağlam olduktan sonra dik yokuştada hızlanıyor gayet 1.6 lara göre şanzuman daha kısa çünkü. O temizlikte olanını bulmak zor tabi o ayrı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar hep com2000

600 tl
    İkitelli atatürk oto sanayide 200 tl çıkması. Aldım memnunum :-)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkitelli atatürk oto sanayide 200 tl çıkması. Aldım memnunum :-)
    Ben sıfırı için bahsetmiştim

kronik şeyleri allahtan cabuk halloluyor

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2005 temmuz sonrası tüm 307 ler sorunsuza yakındır.

Ben 6 sene kullandım hiçbir problem yaşamadım diyebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2005 temmuz sonrası tüm 307 ler sorunsuza yakındır.

Ben 6 sene kullandım hiçbir problem yaşamadım diyebilirim.
    2005 öncesini 6 yıldır kullanıyorum
    2 kere motor topladık olmadı sandık motor aldım taktım huzura erdim
    Arabanın suçu yok ama 50bin yağ bakımı yapmazsan, 135bine kadar trigeri hiç değiştirmezsen kopar,birde e5 tıkanmasın diye o şekil ileri alırsan blok çatlar. 135 binde komple sıfırladık motoru rektifiye vs 136 da bidaha cortladı blok aynı yerden bidaha topladılar. 170 bine kadar şişirir vaziyette kullandım yağına suyuna dikkat ederek halada yolda bırakmamıştı, bırakmazdıda suya basınç verdiği için su eksiltiyordu sadece. Sıfır kapalıkutu sandık motor aldım 171binde şuan 201binde bakımını vs aksatmıyorum sıkıntım yok. Turbo enjektör orj parçaları yani 200 bindeler turboda sıkıntı yok ama enjektör gidici sanırım. Başımıza kendi hatamız dışında tek kuruş masraf açmadı. Ha bir bmv merso olsa o ihmallere rağmen sıkıntı çıkarmaz dayanırdı belki o ayrı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)