User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sabahları gaza basmadan çalışmama problemi

ali-gb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sabahları gaza basmadan çalışmama problemi

Slm

Aracım Lantis 1.8 97
    Bu aralar marşa bastığımda arac çalışmıyordu. Tek marşta alan araba artık almıyordu.
    Gaza hafif dokununca tek marşta alıyor 30 saniye sarsıntılı çalışıyor ve normale dönüyordu.
    Benzin pompasından dedik değiştirdik yine olmadı.

Bir gün boyunca benzinde kullandım, akşam park ettim, sabah aracı çalıştırdığımda gaza basmadan tek marşta aldı.
    Zaten ilk çalıştırmada banzinle çalışan araç için birde benzinde mi kullanmak gerekiyor ?

Onur Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stop ederken benzine alip 20 30 saniye bekleyip oyle stop edin
    Bir de aku kutup baslarini kontrol edin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onur Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stop ederken benzine alip 20 30 saniye bekleyip oyle stop edin
    Bir de aku kutup baslarini kontrol edin
    Bir arkadaşta demişti Kutup başlarını temizlemen gerek diye, ama araç ısınınca 10 dk bekleyip marşa basınca tek marşta alıyor.
    1-2 saat sonra marşa basınca isteksiz çalışıyor sonra toparlıyor. Kutup başlarını temizleyeyim o zaman öyle bi deneyim. Tşk hocam bilgi için.

VolkanSrky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ali-gb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm

Aracım Lantis 1.8 97
    Bu aralar marşa bastığımda arac çalışmıyordu. Tek marşta alan araba artık almıyordu.
    Gaza hafif dokununca tek marşta alıyor 30 saniye sarsıntılı çalışıyor ve normale dönüyordu.
    Benzin pompasından dedik değiştirdik yine olmadı.

Bir gün boyunca benzinde kullandım, akşam park ettim, sabah aracı çalıştırdığımda gaza basmadan tek marşta aldı.
    Zaten ilk çalıştırmada banzinle çalışan araç için birde benzinde mi kullanmak gerekiyor ?
    Gaza basıp çalıştırdığınızda rolantinin durumu nedir kaç devirde aşırı şekilde silkeleme yapıyor mu rolanti 500-600 lerde yavaş yavaş yükseliyor mu bunlara bakıp bilgilendirirseniz bizi daha kesin çözüme ulaşırız. Öncelikle araç çalışıyorken rolanti motoru disbiritör debimetre gibi parçaların fişi çekilip takıldımı eğer öyle yapıldıysa beyni resetlemeniz gerek eksi kutup başını sökün kontağı açın 5 defe frene basın çekin kontağı kapatın eksi kutup başını takın kontağı açın 2 dk bekleyin ve çalıştırın benzinde kullanın aracı boğaz kelebeği kendini kalibre etsin.. ( Dediğim gibi fişleri araç çalışıyorken çekme gibi bi hata yaptıysanız bunu uygulayın) Hortumları kontrol edin hava filtresinden çıkan boğaz kelebeğine giden kalın bi hortum var onu gözden geçirin hava kaçırıyor olabilir. Eğer hava kaçırılan yeri bulamıyorsanız hava filtresini sökün elinizle tıkayın araç çalışmaya devam ediyorsa kesinlikle biyerden hava alıyordur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gaz enjektörü açık kalıyor olabilir. İlk çalıştırmada boğuyor olabilir. Benzinde sorun yok anladığım kadarıyla,

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bendede aynı sorun vardı ben ben eksantrik piyano tuşarını tekrar gözden geçirip ince bir ayar yaptırdım düzeldi
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VolkanSrky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gaza basıp çalıştırdığınızda rolantinin durumu nedir kaç devirde aşırı şekilde silkeleme yapıyor mu rolanti 500-600 lerde yavaş yavaş yükseliyor mu bunlara bakıp bilgilendirirseniz bizi daha kesin çözüme ulaşırız. Öncelikle araç çalışıyorken rolanti motoru disbiritör debimetre gibi parçaların fişi çekilip takıldımı eğer öyle yapıldıysa beyni resetlemeniz gerek eksi kutup başını sökün kontağı açın 5 defe frene basın çekin kontağı kapatın eksi kutup başını takın kontağı açın 2 dk bekleyin ve çalıştırın benzinde kullanın aracı boğaz kelebeği kendini kalibre etsin.. ( Dediğim gibi fişleri araç çalışıyorken çekme gibi bi hata yaptıysanız bunu uygulayın) Hortumları kontrol edin hava filtresinden çıkan boğaz kelebeğine giden kalın bi hortum var onu gözden geçirin hava kaçırıyor olabilir. Eğer hava kaçırılan yeri bulamıyorsanız hava filtresini sökün elinizle tıkayın araç çalışmaya devam ediyorsa kesinlikle biyerden hava alıyordur.
    Bilgi için çok tşk.
    Aynen dediğiniz gibi oldu. DEbimetre ve gaz kelebeği arızalı mı değil mi diye ustam kontrol etmek için, fişini çekip taktı. Dediğiniz kalibrasyonu hemen uygulayacağım.
    1 kaç gündür benzinle kullanıp benzinde bırakmama rağmen araç çalışmıyor ya da tek marşta isteksiz çalışıyor 30 sn sonra istop ediyor. ama gaza 15 sn ya da 30 sn hafif basılı tutup bırakınca, kendisine gelmesini bekleyince herşey normale dönüyor. Işıklarda dururken bazen rolanti çok az iniyor ve sonra toparlıyor.

omer_yildir
    Gaz enjektörü açık kalıyor olabilir. İlk çalıştırmada boğuyor olabilir. Benzinde sorun yok anladığım kadarıyla,
    Bilgi için tşk, notlarım arasında bulunsun. BEnzinde de lpg de de sorun yok. Tek sorunum bu.

aslan
    Bendede aynı sorun vardı ben ben eksantrik piyano tuşarını tekrar gözden geçirip ince bir ayar yaptırdım düzeldi
    Bilgi için tşk, notlarım arasında bulunsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğiniz kalibrasyonu uyguladım, araç gaza basmadan tek marşta çalıştı. Teşekkür ederim.
    Yanlız 100-200 metre gittikten sonra frene basıp yavaşlarken araçta hafif bir rolanti düşüklüğü oldu ve istop etti, bu ilk aracı çalıştırdığım zamanlarda ara sıra olan bişey. biraz yol aldıktan sonra düzeldi.
    100 km den beri benzinde kullanıyordum, kalibrasyondan sonra bir müddet daha benzinde kullanıp deneyeceğim. düzelmezse Rolanti motoru olabilirmi acaba arızalı olan ? ya da rolanti motoru kirlenmişmidir ?

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki motor sesli çalışıyormu bu zaman diliminde
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki motor sesli çalışıyormu bu zaman diliminde
    Yok normal çalışıyor. zaten benim motorun devri biraz yüksek, frene basınca stop etmesin diye. 1000 devrin üstünde. Normalde 900 devir olması gerekiyor. Gaz kelebeğindeki rolanti motoru beni şüphelendiriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah yine tek marşta çalışmadı. Kontağı bi kaç kere açıp kapatmama rağmen. gaza basmak zorunda kaldım. Frene basınca devir düşüyor. iyice ısınınca kontağı kapatıyorum, 15-20 dk sonra çalıştırıp yola çıkınca rolanti devrinde aşırı dalgalanma oluyor. bu olay benzinde oluyor. lpg de daha düzgün çalışıyor ve frene basınca rolanti devri çok nadir düşüyor. ama sabah tek marş çalıştıramama olayı aynı şekilde devam ediyor.

veliazak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Isı sensörünü ve lpg regülatörünü kontrol ettirmeni tavsiye ederim Ali...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı ilk çalıştırmayı lpgde deneyerek sonucunu yazarmısınız lpgde çalıştırmak için lpg tuşuna basılı tutarak kontağı çevirip marşa basıyorsunuz farklı marka lpglerde değişebilir bu atiker için. Bujilerinizide kontrol etmekde fayda var emme manifoltuna ve boğaz kelebeğine giden hortumlarıda kontrol edin kaçak olabilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garip bi durum oldu. Benzinde kullanırken rolanti düşüyor hatta yolda fene basınca istop eden araba, lpg aldıktan sonra rolanti de bir sıkıntı olmadı, sabah tek marşta çalıştı, yolda frene basınca hiç istop etmedi. AMa benzinde düzensiz çalışıyordu. Lpg deki kullanımda sıkıntı yok ama benzinde öyle değil.

Dediğiniz hortumları ve manifoldu kontrol ettireceğim. Gaz kelebeği tertemiz, bujiler nerdeyse yeni takıldı, buji kabloları orjinal japon servis malı.

@ VELİ AZAK
    ikiside detaylı kontrol edildi daha önce.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garip bi durum oldu. Benzinde kullanırken rolanti düşüyor hatta yolda fene basınca istop eden araba, lpg aldıktan sonra rolanti de bir sıkıntı olmadı, sabah tek marşta çalıştı, yolda frene basınca hiç istop etmedi. AMa benzinde düzensiz çalışıyordu. Lpg deki kullanımda sıkıntı yok ama benzinde öyle değil.

Dediğiniz hortumları ve manifoldu kontrol ettireceğim. Gaz kelebeği tertemiz, bujiler nerdeyse yeni takıldı, buji kabloları orjinal japon servis malı.

@ VELİ AZAK
    ikiside detaylı kontrol edildi daha önce.
    Acaba değiştirdiğiniz buji kodu nedir orjinali BKR6E 11 olmalı Ngk'de eğer tırnak aralığı çok dar farklı bir buji ise lpgde düzenli benzinde düzensiz çalışabilir eğer orjinal buji ise lpgdede problem yoksa aracın benzin sisteminde bi sıkıntı vardır kötü yakıt tıkanan yakıt filtresi v.s

Not: Hortumları kontrol ederken dikkatli edin ***** aracımız eski olduğundan elimizde kalabiliyor hemen kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bujiler NGK, Honda bujisi, kodu için Servis defterine bakacam. oraya zımbalamıştım. bi ara lpg de tekleme yaşayınca 0.7 den 0.6 ya düşürmüştük tırnak aralığını.
    Manifoltta ve yağ kapağına giren hortumda birkaç bişey tesbit ettim. resmini paylaşırım.

ama dediğiniz gibi benzin filtresi tıkalı olabilir. çünkü motor lpg de benzinden daha seri ve saat gibi çalışıyor.
    Benzinde kullanmaya başlayınca, bi pejocu ile kalktım, tabi benzine aldanarak kalktım, sonuç hüsran

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bujiler NGK, Honda bujisi, kodu için Servis defterine bakacam. oraya zımbalamıştım. bi ara lpg de tekleme yaşayınca 0.7 den 0.6 ya düşürmüştük tırnak aralığını.
    Manifoltta ve yağ kapağına giren hortumda birkaç bişey tesbit ettim. resmini paylaşırım.

ama dediğiniz gibi benzin filtresi tıkalı olabilir. çünkü motor lpg de benzinden daha seri ve saat gibi çalışıyor.
    Benzinde kullanmaya başlayınca, bi pejocu ile kalktım, tabi benzine aldanarak kalktım, sonuç hüsran
    Orjinal NGK Buji BKR6E 11 takın tırnak aralığıyla uğraşmayın eğer lpgde tekleme sorunu oluyorsa gaz ayarı yaptırın 0.6 benzin için çok sıkı bi değer Orjinal değeri 1.1 olması lazımdı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manifoldda bir delik var. ama ustam, onu lpg için açmış olabileceklerini söyledi. ama ordan girebilecek bir şey sübablara zarar vermez mi ?
    Buji kodu: NGK 6953 bkr5e-11

resİm yÜkleme

Yağ kapağına giren hortumda ufak tefek yırtıklar var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O deliği Lpg yağlama sistemi için delmiş olabilirler.O delik açık ise yani hava alıyorsa söylediğiniz sıkıntıyı yapar.Karter havalandırma hortumlarının da sağlam olması gerekir.Emme manifoldu hiç bir şekilde ihtiyacı dışında hava almamalıdır.Yoksa düzensiz çalışma, fazla yakma her türlü problemle karşılaşabilirsiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)