User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
50 sonuçtan 39 ile 50 arası

Konu: 0W-20 Tam Sentetik Motor Yağı Tavsiyesi

kurtlukaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araban turbo mu?
    evet turbo

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak anlamadığın nokta, 0w20 de kullansan 10w40 da kullansan, yağını eksik tutma hiç bir şey olmaz.

0w20 kullanmaman gereken nokta, piste çıkıyorsan ya da çok agresif kullanıyorsan. Çünkü orada yağ basıncı çok lazım ve ince yağ gereğinden fazla şekilde incelerek yağ basıncın düşer. Bak yine yağ eksiltip eksiltmemesi önemli değil önemli olan yağ basıncı.

Yağ yakan motor sorunludur, tekrar edeyim. Hiç bir problem olmasa, rodajı düzgün yapılmamıştır (Evet hala rodaj var yağ analizlerine göre). Fakat 250.000 km deki motor yağ yaksın bir zahmet ondan bahsetmiyorum.

Castrol'den daha iyi bildiğimi iddia etmiyorum, fakat klasik bir müşteri temsilcisinin çok bir şey bildiğini zannetmiyorum. 100 bin km deki araca 0w20 koymak yanlış olur demesinden belli zaten ne kadar bildiği. Bahsedilen araba 150.000 km garantili yani her koşulda servise gitmesi lazım ve 0w20 koyuluyor bu arabaya. Fabrika 150.000 km garanti veriyor motora yani kısaca. Onu bırak, sen Castrol'deki müşteri temsilcisinin, Honda mühendislerinden daha iyi bildiğini mi düşünüyorsun?
    aynı şeyi ben yazacaktım, bakayım yazan oldumu diye sen yazmışsın zaten.

aynen burası türkiye ve bu gerçeği unutmayın
    castrolden aradılar lafı yetmez....
    kim aradı? o kim? kaç senedir yağ işinde? bu konuda uzmanmı?
    hayatında hiç piston görmüşmü? vs vs

yoksa klasik satış temsilcisimi? evet ise geçin efendim onu siz.
    broşürde yazanları bende okuyabilirim, yada castrolün kendi yayınlarını.
    haftaya o arkadaşı avukatlık bürosunda çalışırken bulabilirsiniz

ibratice
    Misafir
    Son noktayı koyayım HONDA diyorki servislere FB7 kasalara 0W20 yağ kullanacaksınız diyor tavsiye etmiyor bunu kayacaksınız diyor kampanyalarda servislere ENOS gönderiyor Honda Türkiye ücretsiz bizde castrol kullanıyoruz .

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kurtlukaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet turbo
    Turbo aracta benim tutumum atmosferige gore farkli olur. Ben atmosferik motorda (gunluk kullaniliyorsa) onerilen viskozitede kalinmasi taraftariyim. Fakat turboda, bir kalin viskoziteye gecilebilir. Motor sicakligi 100 derece bile olsa, turbonun icindeki sicaklik cok daha yuksek olabilir, bu da yagi zorlayan bir etkendir. 0w30 ya da 5w30 oneriliyorsa, 0w40-5w40 kullanilabilir bana gore garantisi bitmisse.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YAZdıkalrına aynen katılıyorum. YAg yakmayan motor derken zaten cubukta gozukemeycek olan mıktarı kasd etmıstım.
    kendımden ornek vereyım 1.6 iesım var 5.40 mobıl super 3000 tam sentetık kulanıyorum kullanıyorum 8 ayda bır degıstırmekteyım. mın ıle max arasındakı mesafenın 5 te 1 ınden azını eksıltıyorum. muhtemelen 150 gr cıvarı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0W20 yağ konmuş fb7 Civic'in ülkemiz yaz şartlarında hava sıcaklığı gölgede 40 derece üzerindeyken rampa yukarı klima açık şekilde seyir halinde yağ hararetini görmek isterim. Yada yaz aylarında otoyolda klima açık 30 dakika tam gaz kullanımdaki yağ sıcaklığını merak ediyorum.

ilovedrifting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ firmalarının, servislerin, ustaların, onun bunun ne dediğine bakmayın. Bu motoru üreten hangi koşullarda hangi yağı kullanabileceğini en iyi bilendir. Onu bakmak lazım.

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce bende @Dou abi ile yağ konusunda tartışmalarda bulunmuştum, işi detaylı araştırdıkça söylediklerinin doğruluğunu ve Tr'de genel olarak bildiklerimizin tamamen fasa-fiso olduğunu gördüm. Sürekli olarak yağ konusunda iddalı, kesin ve doğru şeyleri yazdığından dolayı tam olarak mesleğini merak ediyorum abi sorun değilse ?

@kurtlukaya, genel anlamda habire sallıyorsun arkadaşım. Servis vtec2'ye yarı sentetik 10-40 yağ koyarken 120k'daki arabaya 5-30 tam sentetik koyuyorum 8-10k'da ya hiç eksiltmiyor ya ölçemeyeceğim kadar az eksilme var onu napıcaz o zaman?

Soğuk motorda 0w40 nasıl oluyor da 0w20'den daha iyi olabiliyor? Adam 1.6 Civic'e yağ koyacağım diyor, sanki tayyara yağ koyacağım diyormuş gibi -hangi mantıkla- saatlerce tapa gaz gidecek ve yağı çoooooookk ısıtacak muamelesi yapıyorsun? Fb7 civic sürekli drag-roll kovalayan bi araba mı sanki ?

Hem ne oldu, ilk dönem final zamanında hocan suyu elektroliz edip sonra motorda h2 yakan araba yapmıştı finallerden sonra gösterecektin bize arabayı? Bak ikinci dönem final zamanı geldi? Açamadın hala ufkumuzu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle doill 0W20 yağını tavsiye ederim, N11.com dan bulabilirsin, hem uygun hem kaliteli

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatayım. Bir kaç araştırma yaptığım da 0 20 nin soğuk iklimlerde kullanılmasını tavsiye etmiş. Sanırım İstanbul şartlarında yada Türkiye'de belli bir kesimde 5 30 daha uygun gibi. Kesin kararsız kaldım aracıma hangisini yapayım. İlk işim bir önceki bakım kartına bakıp aynısı devam etmek

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ yakmak la yağ eksiltmek farklı şeyler bence bu tabirlerde yanlış yapıyoruz.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

selcukkoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben motul 0w20 ecolite ürünü hem 2004 corsa 1.3 cdti hemde 2009 passat 1.8tsi da kullanıyorum. motor keçelerdem oringlerden yağ kaçırmıyosa en ince yağı kullanırım.
    motul de 5 lt seçeneği var piyasa fiyatı da 200tl civarında . 0w20 ile araç inanılmaz rahatlıyor sessizleşiyor ve motor ısınana kadar olan sürtünme enaza iniyor. yağ kaçağınız yoksa ve yağ pompanız yeniyse kesinlikle tavsiye ederim.
    1.8TSI 160hp

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)